<
 • Главная
Статьи

Як вибрати кулер для процесора

 1. Навіщо міняти кулер, який йде в комплекті
 2. Як вибрати кулер для процесора правильно
 3. сокет процесора
 4. тепловиділення процесора
 5. Як вибрати якісний кулер
 6. основа кулера
 7. теплові трубки
 8. радіатор
 9. вентилятор
 10. Як встановити кулер на процесор

Тепловиділення процесора - один з головних параметрів, на який слід звертати увагу при складанні комп'ютера Тепловиділення процесора - один з головних параметрів, на який слід звертати увагу при складанні комп'ютера. CPU є ключовим компонентом, від якого залежить робота всієї системи. Якщо він буде перегріватися, почнеться режим примусового охолодження, наслідком якого є пропуск тактів, тобто поява проблем з продуктивністю комп'ютера. Коли процесор не може охолодитися навіть таким чином, він починає автоматично вимкнутися, щоб не вийти з ладу остаточно. Говорити про шкоду різкого відключення комп'ютера, ймовірно, не варто, до того ж, коли це відбувається в аварійному режимі роботи центрального процесора.

Щоб CPU зберігав допустиму температуру, йому необхідно додаткове охолодження. Саме тому важливо правильно вибрати кулер для процесора. Є безліч нюансів, на які необхідно звертати увагу при підборі процесорного вентилятора, а також важливо не забувати про основні параметри при його виборі.

Навіщо міняти кулер, який йде в комплекті

У продажу можна зустріти центральні процесори в комплектаціях OEM і BOX У продажу можна зустріти центральні процесори в комплектаціях OEM і BOX. У плані продуктивності між даними версіями CPU однієї моделі немає ніяких відмінностей, і вони відрізняються тільки комплектацією. OEM версія являє собою тільки сам центральний процесор, тоді як комплектація BOX має на увазі наявність кулера.

У багатьох користувачів, які не мають великого досвіду в складанні комп'ютера, може скластися враження, що ідеальним рішенням є покупка BOX комплектації процесора, але це не завжди так. Кулери, які йдуть в комплекті з процесором, найчастіше посередньої якості, і вони не здатні забезпечити охолодження «каменю» при його високому навантаженні. Тобто, якщо CPU купується в офісний комп'ютер, де перед ним не стоятиме завдань складніше роботи з браузером і текстовим редактором, тоді ніяких проблем з охолодженням процесора кулером з BOX комплектації не виникне. Але якщо «камінь» планується використовувати в іграх та інших ресурсоємних додатках, тоді потрібно потурбуватися покупкою більш потужного кулера.

Сучасні процесори складаються більш ніж з 500 мільйонів транзисторів, кожен з яких нагрівається в процесі роботи. Через малу площу CPU, настільки серйозне тепло самостійно розсіятися не може, і для його відводу потрібен додатковий кулер. Чим складніші завдання ставляться перед процесором, тим більш ефективне охолодження необхідно.

Як вибрати кулер для процесора правильно

Як вибрати кулер для процесора правильно

Найголовніше при виборі кулера - це підібрати його під характеристики процесора. Очевидно, що чим потужніший процесор, тим більше тепла він виділяє при високому навантаженні. Відповідно, йому потрібно більше охолодження. Параметр тепловиділення процесора прийнято позначати TDP, і він вимірюється в Ватах. Звертаючи увагу на тепловиділення процесора, не можна забувати, що також моделі відрізняються один від одного за типом сокета. А тепер розглянемо підбір по кожному з параметрів трохи докладніше.

сокет процесора

Сокетом називається типорозмір процесора, і він позначається: AM3 +, 1150, 2011-3 і іншими поєднаннями букв і цифр Сокетом називається типорозмір процесора, і він позначається: AM3 +, 1150, 2011-3 і іншими поєднаннями букв і цифр. Виробники намагаються стандартизувати CPU під певні розміри, але, через зміну технології виробництва протягом часу, їх уже є близько десятка. Сокет - це розмір роз'єму на материнській платі, куди вставляється сам «камінь».

Таким чином, вибираючи кулер для процесора, спочатку слід довідатися модель процесора і уточнити в інтернеті на сайті виробника, в якому типоразмере вона виконана. Часто кулери підходять до кількох сокета, завдяки універсальності кріплень.

тепловиділення процесора

Визначившись з типорозміром, потрібно подивитися на тепловиділення процесора. Дізнатися інформацію про параметр TDP того чи іншого процесора можна на офіційному сайті виробника.

З підбором кулера по параметру тепловиділення для певної моделі процесора все дещо складніше. Справа в тому, що в інтернет-магазинах і на різних сайтах досить рідко можна відшукати точну інформацію про те, для процесорів з яким TDP підходить той чи інший кулер. Однак імениті виробники вентиляторів для процесорів, наприклад, компанія Noctua, не соромляться вказувати подібні відомості.

Якщо інформацію про конкретну модель кулера знайти не вдалося, можна скористатися даними з таблиці, представленої нижче. Зверніть увагу, що відомості в ній досить приблизні, і краще вибирати варіант вентилятора для процесора «із запасом».

Як вибрати якісний кулер

Відібравши моделі кулерів за параметрами процесора, все одно залишаться десятки, а то і сотні варіантів вентиляторів, які можна придбати. У такій ситуації слід подивитися на відгуки про якість того чи іншого кулера, залишені їх власниками. Але краще самостійно відмести з доступних варіантів найменш якісні, оцінивши вентилятори за такими параметрами.

основа кулера

Площа, яку кулер стосується процесора, грає важливу роль при охолодженні. Оскільки розміри «каменю» фіксовані, збільшити цю площу зіткнення практично неможливо. При цьому деякі виробники кулерів, в пошуках інновацій, частково виводять теплові трубки на підставі вентилятора. Через це знижується площу зіткнення і ефективність кулера.

Також важливо, щоб підстава була виконана без різних візерунків Також важливо, щоб підстава була виконана без різних візерунків. Він має являти собою відполіровану до дзеркальності мідь. Перед покупкою необхідно оглянути кулер, щоб на його підставі були відсутні порізи, нерівності та інші дефекти.

Зверніть увагу: У більшості випадків основу кулера виконується з міді. Даний матеріал є бюджетним і ефективним з точки зору передачі тепла. Бувають алюмінієві варіанти, але вони значно менш ефективні. При цьому мідь може покриватися нікелем, через що вона набуває срібний колір.

теплові трубки

Практично на кожному сучасному кулере можна бачити кілька теплових трубок, тоді як раніше їх не використали Практично на кожному сучасному кулере можна бачити кілька теплових трубок, тоді як раніше їх не використали. Справа в тому, що зі збільшенням потужності процесорів і зростанням виділення ними тепла, що діяли стандартів охолодження перестало вистачати, і виробники вирішили використовувати перевірений варіант - установку теплопровідних трубок.

Мідна трубка заповнюється рідиною і запаюється з двох сторін. При нагріванні рідина нагрівається і переходить в газоподібний стан. Газ рухається до іншої сторони трубки і відводить тим самим тепло. Далі пара охолоджується, знову перетворюється в воду і повертається до основи трубки. У комп'ютерних кулерах процес відбувається приблизно так само, за винятком того, що також всередині є пористий матеріал, який необхідний, щоб рідина поверталася назад, навіть коли трубки розташовані в горизонтальному положенні.

При виборі кулера для процесора необхідно звертати увагу на те, скільки встановлено трубок. За своїми властивостями вони не сильно відрізняються, залежно від розмірів, тому основним критерієм стає кількість. Мінімально допустима кількість для охолодження сучасного потужного процесора - це 3-4 трубки, але чим більше, тим краще.

радіатор

З основи кулера тепло переходить на радіатор, який представляє собою десятки пластин, одягнутих на теплові трубки.

Радіатор може бути будь-якої форми, але важливо запам'ятати деякі правила, які відрізняють хороший варіант від поганого: Радіатор може бути будь-якої форми, але важливо запам'ятати деякі правила, які відрізняють хороший варіант від поганого:

 • Чим більше площа радіатора, тим краще;
 • Пластини повинні бути тонкими, але у великій кількості;
 • Краще коли радіатор виконується з міді.

Оскільки радіатор на кулері частково видно у відкритому комп'ютері, деякі фірми намагаються виконати його найкращим чином з дизайнерської точки зору. Він може бути різного кольору, форми, пластини виконуються під незвичайними кутами нахилу. Якщо дотримані зазначені вище правила, то на якості кулера дизайнерські рішення позначаються незначно.

вентилятор

Деякий час назад, в гонитві за тихою роботою комп'ютера, споживачі робили все можливе, щоб відмовитися від активного елемента охолодження, тобто від самого кулера Деякий час назад, в гонитві за тихою роботою комп'ютера, споживачі робили все можливе, щоб відмовитися від активного елемента охолодження, тобто від самого кулера. Однак радіатор без елемента для розсіювання тепла не справляється з потужними процесорами, і від вентиляторів в кулері для процесора до сих пір не відмовилися.

При виборі вентилятора необхідно звертати увагу на його розмір, відповідно, і на розмір лопатей. Кулери з великими лопатями не тільки більш ефективні з точки зору відведення тепла від радіатора, а й тихіше. Є помилкова думка, що значно важливіше швидкість обертання кулера, але це не так. Швидкість - важливий параметр, але діаметр самого вентилятора важливіше. Якщо в комп'ютер встановити кулер з маленьким діаметром лопатей, але високою швидкістю обертання, такий PC буде сильно шуміти навіть при виконанні «офісних завдань».

Також при виборі кулера необхідно звернути увагу на тип підшипника, на який кріпиться вентилятор. У продажу можна знайти варіанти, виконані на підшипнику кочення (Ball Bearing) або ковзання (Slide Bearing). Краще себе проявляють підшипники кочення, які менше шумлять і мають більший ресурс роботи.

Як встановити кулер на процесор

Як встановити кулер на процесор

Правильно вибравши кулер, проблем з його установкою виникнути не повинно. За допомогою спеціальних кріплень вентилятор встановлюється поверх процесора, вставленого в пази сокета. Найчастіше разом з кулером йде докладна інструкція з його встановлення, яка дозволяє в загальних рисах зрозуміти принцип роботи скріпляє механізму.

Перед встановленням кулера важливо правильно нанести термопасту . Вона необхідна, щоб усунути нерівності між підставою кулера і процесора, для максимальної передачі тепла. Без термопасти процесор довго пропрацювати не зможе, тому нехтувати даними кроком заборонено.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью