<
 • Главная
Статьи

Як включити і налаштувати DNS сервер на Windows 7, що робити, якщо ДНС не відповідає

 1. Що таке DNS і для чого він потрібен
 2. Як дізнатися, чи включений DNS-сервер на комп'ютері
 3. Як встановити
 4. Відео: настройка ДНС-сервера
 5. Як налаштувати / змінити DNS
 6. Можливі помилки і як їх виправити
 7. Неправильно дозволяє імена
 8. DHCP-сервер: що це і в чому його особливості

DNS розшифровується як Domain Name System, тобто «Система доменних імен». Це така система, в якій всі доменні імена серверів розподілені по певній ієрархії. Давайте розберемося, для чого потрібні DNS-сервера, як їх налаштувати на Windows 7, що робити, якщо сервер не відповідає, і як виправити можливі помилки.

Що таке DNS і для чого він потрібен

На сервері DNS зберігається інформація про доменах. Для чого це потрібно? Справа в тому, що комп'ютеру незрозумілі наші з вами буквені позначення мережевих ресурсів. Ось, наприклад, yandex.ru. Ми називаємо це адресою сайту, а для комп'ютера це всього лише набір символів. Зате комп'ютер прекрасно розуміє IP-адреси і як до ними звертатися. IP-адреси представлені як чотири числа з восьми символів у двійковій системі числення. Наприклад, 00100010.11110000.00100000.11111110. Для зручності, виконавчі IP-адреси записують у вигляді тотожних десяткових чисел (255.103.0.68).

Так ось, комп'ютер, володіючи IP-адресою, може відразу ж звернутися до ресурсу, але запам'ятовувати четирёхчісленние адреси було б важко. Тому були придумані спеціальні сервера, які до кожного IP-адресою ресурсу зберігали відповідне символьне позначення. Таким чином, коли ви пишете адресу веб-сайту в пошуковий рядок браузера, дані подаються в DNS-сервер, який шукає збіги зі своєю базою. Потім DNS посилає на комп'ютер потрібний IP-адреса, і тоді браузер звертається безпосередньо до мережного ресурсу.

Під час налаштування DNS на комп'ютері, підключення до мережі буде проходити через DNS-сервер, що дозволяє захистити комп'ютер від вірусів, встановити батьківський контроль, заборонити певні веб-сайти і багато чого іншого.

Як дізнатися, чи включений DNS-сервер на комп'ютері

Дізнатися, чи включений DNS-сервер на вашому комп'ютері і його адреса можна через «Панель управління».

 1. Відкрийте «Панель управління» -> «Мережа та інтернет» -> «Перегляд стану мережі та завдань». На сторінці знайдіть пункт «Перегляд активних мереж», там знайдіть назву вашого підключення до мережі, натисніть на нього, потім на вкладку «Загальне» та на кнопку «Властивості». DNS розшифровується як Domain Name System, тобто «Система доменних імен» Відкрийте вікно вашого підключення, потім його властивості
 2. З'явиться вікно, в ньому буде список, де треба знайти пункт «Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)». Відкрийте властивості цього протоколу. Відкрийте властивості IPv4
 3. У властивостях, у вкладці «Загальні» буде відзначено «Використовувати DNS сервер», якщо підключення через DNS-сервер включено. У властивостях буде вказано IP-адресу DNS-сервера
 4. IP-адреса DNS-сервера буде вказано нижче.

Як встановити

 1. Точно так же, як і в попередньому пункті, відкрийте «Панель управління» -> «Мережа та інтернет» -> «Перегляд стану мережі та завдань». Потім відкрийте властивості вашого підключення до мережі. У вікні відкрийте властивості «Протоколу інтернету версії 4 (TCP / IPv4)».
 2. У вкладці «Загальні» встановіть позначку на «Використовувати DNS сервер». Відкрийте властивості TCP / IPv4 і відзначте «Використовувати DNS-сервер ...»
 3. Потім введіть IP-адреси основного та альтернативного DNS-серверів. IP-адреси серверів можна знайти в інтернеті. Наприклад, на цій сторінці: http://www.comss.ru/list.php?c=securedns.
 4. Будьте обережні при виборі: використовуйте надійні DNS-сервера. Наприклад, чудово підійдуть яндекс.dns або Google Public DNS. Вони безкоштовні і надійні.

Відео: настройка ДНС-сервера

Навіщо потрібно міняти DNS-сервер

Звичайно, власний DNS-сервер є і у вашого провайдера, ваше підключення за замовчуванням визначено через цей сервер. Але стандартні сервера не завжди є кращим вибором: вони можуть дуже повільно працювати або навіть не працювати зовсім. Дуже часто DNS-сервера операторів не справляються з навантаженням і «падають». Через що неможливо вийти в інтернет.

Крім того, стандартні DNS-сервера мають тільки функціями визначення IP-адрес і перетворення їх в символьні, але ніякої функції фільтрації у них немає. Сторонні DNS-сервера великих компаній (наприклад, яндекс.dns) позбавлені цих недоліків. Їх сервера завжди розташовані в різних місцях, і ваше підключення йде через найближчий. Завдяки цьому швидкість завантаження сторінок збільшується.

Вони мають функцію фільтрації і здійснювати функцію батьківського контролю. Якщо у вас є діти, то це оптимальний варіант - сумнівні і не призначені для дитячої аудиторії сайти стануть для них недоступними.

У них є вбудований антивірус і чорний список сайтів. Так що шахрайські сайти і сайти, що містять шкідливе ПЗ, будуть блоковані, і ви не зможете випадково підхопити вірус.

Сторонні DNS-сервера дозволяють обходити блокування сайтів. Звучить трохи абсурдно, адже ми сказали, що DNS-сервера покликані блокувати небажані ресурси. Але справа в тому, що інтернет-провайдери змушені забороняти в своїх DNS-серверах доступ до сайтів, заборонених Роскомнадзором. Незалежні DNS-сервера Goggle, Яндекса і інші цього робити зовсім не зобов'язані, тому різні торрент-трекери, соціальні мережі та інші сайти будуть доступні для відвідин.

Як налаштувати / змінити DNS

 1. Щоб змінити або налаштувати параметри DNS-сервера, зайдіть в «Панель управління» -> «Мережа та інтернет» -> «Перегляд стану мережі та завдань». Потім відкрийте властивості підключення, в списку виберіть «Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» і натисніть «Властивості». Відкрийте властивості TCP / IPv4
 2. Натисніть кнопку «Додатково», а потім відкрийте вкладку DNS, щоб налаштувати DNS-сервер.

Тут можна налаштувати порядок звернення до DNS-серверів. Недосвідченим користувачам варто пояснити, що не існує одного такого сервера, на якому зберігалися б всі існуючі інтернет-адреси. Занадто багато веб-сайтів зараз існує, тому DNS-серверів безліч. І якщо введений адреса не знайдеться на одному DNS-сервері, комп'ютер звертається до наступного. Так ось, в Windows можна налаштувати, в якому порядку звертатися до DNS-серверів.

Можна налаштувати DNS-суфікси. Якщо ви цього не знаєте, то вам ці настройки і не потрібні. DNS-суфікси - дуже складна для розуміння річ і важлива швидше самим провайдерам. Якщо в загальних рисах, то все url-адреси діляться на піддомени. Наприклад, server.domain.com. Так ось, com - домен першого рівня, domain - другого, server - третього. За ідеєю, domain.com і sever.domain.com абсолютно різні ресурси, з різними IP-адресами і різним вмістом. Однак server.domain.com все одно знаходиться в просторі domain.com, який, в свою чергу, знаходиться всередині com. DNS-суфіксом при зверненні до server є domain.com. Незважаючи на те що IP-адреси різні, server можна знайти тільки через domain.com. У Windows можна налаштувати, яким чином привласнювати суфікси, що дає певні переваги для внутрішніх мереж. Що стосується інтернету, творці DNS-серверів вже налаштували все необхідне автоматично.

Можливі помилки і як їх виправити

Що робити, якщо сервер не відповідає або виявлений

Що робити, якщо при спробі зайти на який-небудь сайт, з'являється помилка «Параметри комп'ютера налаштовані правильно, але пристрій або ресурс (DNS-сервер) не відповідає»? Можливо, що на комп'ютері з якихось причин відключилася служба DNS. Можливо, DNS-сервер, який ви використовуєте, перестав працювати.

 1. Для початку зайдіть в «Панель управління» -> «Система і безпека» -> «Адміністрування» -> «Служби». У списку знайдіть «DNS-клієнт» і клацніть по ньому двічі. Відкрийте властивості DNS-клієнта
 2. У вікні подивіться на стан DNS-клієнта, там має значитися «Виконується». Якщо служба відключена, включіть її: для цього встановіть тип запуску «Автоматично». У випадаючому списку виберіть «Автоматично»
 3. Якщо служба включена, значить, проблеми на стороні DNS-сервера. Спробуємо змінити DNS-сервер. Для цього відкрийте «Панель управління» -> «Мережа та інтернет» -> «Перегляд стану мережі та завдань». Відкрийте властивості підключення, потім властивості «Протоколу інтернету версії 4 (TCP / IPv4)». Натисніть «Використовувати DNS сервер», якщо цей пункт у вас не відзначений, і введіть IP-адресу DNS-сервера. Список публічних DNS-серверів можна знайти в інтернеті. Наприклад, можете ввести 8.8.8.8 - публічні сервера Google; або 77.88.8.1 - публічний DNS від Яндекса. Спробуйте змінити стандартний DNS-сервер на сторонній
 4. Зазвичай проблема вирішується таким чином. Якщо все ж не допомогло, спробуйте 1) оновити драйвера вашого мережевого адаптера (мережевої карти) - просто скачайте їх з офіційного сайту виробника адаптера, 2) перевірте з'єднання з інтернетом, можливо, проблема з доступом до нього, 3) зверніться до оператора мобільного зв'язку, можливо , неполадки пов'язані з технічними роботами.

Неправильно дозволяє імена

Якщо DNS-сервер не дозволяє імена або дозволяє імена неправильно, то можливі дві причини:

 1. DNS неправильно налаштований. Якщо у вас точно все налаштований належним чином, то, можливо, помилка в самому DNS-сервері. Поміняйте DNS-сервер, проблема повинна зважитися.
 2. Технічні неполадки на серверах оператора зв'язку. Рішення проблеми той же: використовувати інший DNS-сервер.

DHCP-сервер: що це і в чому його особливості

DHCP-сервер автоматично налаштовує параметри мережі. Такі сервера допоможуть в домашній мережі, щоб не налаштовувати кожен підключений комп'ютер окремо. DHCP самостійно прописує параметри мережі підключився пристрою (включаючи IP-адреса хоста, IP-адреса шлюзу і DNS-сервер).

DHCP і DNS - різні речі. DNS всього лише обробляє запит у вигляді символьного адреси і передає відповідний IP-адресу. DHCP куди більш складна і розумна система: вона займається організацією пристроїв в мережі, самостійно розподіляючи IP-адреси і їх черговість, створюючи мережеву екосистему.

Отже, ми розібралися, що DNS-сервера покликані передавати IP-адреса запитуваного ресурсу. Сторонні DNS-сервера дозволяють прискорити інтернет (на відміну від стандартних серверів провайдера), захистити з'єднання від вірусів і шахраїв, включити батьківський контроль. Налаштувати DNS-сервер зовсім нескладно, а більшість проблем з ним можна вирішити, переключившись на інший DNS-сервер.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Для чого це потрібно?
Php?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью