<
 • Главная
Статьи

Як зробити правильний вибір з рівноцінних можливостей?

Днями два абсолютно різні людини звернулися до мене з одним і тим же питанням: як зробити правильний вибір з рівноцінних можливостей
Днями два абсолютно різні людини звернулися до мене з одним і тим же питанням: як зробити правильний вибір з рівноцінних можливостей?
Чи буде відмова від одного на користь іншого рухом вперед або це просто прояв слабкості і / або безвідповідальності?
А раптом перша можливість все ж краще, ніж друга? Як визначитися і зробити вибір, про який не пошкодуєш згодом?

До речі, з проблемою вибору часто зустрічаються мислячі люди - це нормально. Але іноді ця проблема може викликати ще більшу проблему, на кшталт депресії або нервового зриву. А у деяких товаришів, особливо тих, хто боїться помилитися і пригадати, цей процес може розтягнутися на довгі роки болісного бездіяльності. Аж до повного буриданова колапсу.

Отже. Припустимо, Вам потрібно вибрати між новим, але невідомим напрямом бізнесу, в теорії селищем величезні перспективи і старим, але перевіреним бізнесом, з нехай обридлими методами, але з передбачуваним результатом. Або між співпрацею з новою компанією або старої. Або між гостьовим участю в чиємусь заході або створенням свого власного. Або між романтикою нових відносин або налагодженням старих.

Не має в тому, з яких можливостей Вам доведеться робити вибір. Це взагалі може бути вибір, куди поїхати відпочивати влітку. Проблема полягає в тому що Ваш розум і емоції тут же включаться в роботу і почнуть давати поради. І ось тоді починається проблема, власне, зважування всіх за і проти і інші моральні метання.

З одного боку Ваші думки та / або почуття злітають в мрії про нові перспективи, малюючи райдужні картинки, з іншого боку страх : «А раптом не вийде?», «Адже назад ходу немає», «Я ж втрачу купу часу» і т.д., і т.п.

Всі ці коливання будуть тягнутися день у день, з місяця в місяць, з року в рік. Найбільша проблема такого стану навіть не в тому, що Ви не можете зробити вибір, повірте. Найбільша проблема в тому, що на те, щоб зробити правильний вибір, йде вся Ваша енергія. Тобто Ви вже не можете з повною віддачею працювати над тим, що у Вас є зараз і не можете кинути це, щоб зайнятися чимось іншим.

І, якщо Ви думаєте, що головне - прийняти рішення, нехай навіть за принципом «було - не було» і «у вир з головою», у мене є для Вас погані новини. Прямо таки гнітючі. Легше не стане.

Тому що проблема розгорнеться на 180 градусів. Тому що не існує шляху, на якому все було б казково легко і класно, робити нічого не потрібно було б, крім як є зефір з мармеладом і запивати все це нектаром і амброзією (фу, яка гидота!) - труднощі будуть на будь-якому шляху, але назад ходу не буде.

І тоді Ви починаєте заламувати руки: «Даремно я все-таки це затіяв! А раптом по-іншому було б краще? »Замість того, щоб вкласти всю свою енергію в творення нової справи. У Вас елементарно не вистачить сил на це. Це і була проблема бабусі з розбитим коритом - постійна незадоволеність.

Насправді, основна проблема полягає в тому, що людині властиво вірити в існування єдино правильного вибору навіть в побутових питаннях.

Ілюстрація

Щоб Ви не впали в серйозність, ілюстрацією у нас буде монолог Агафії Тихонівни з «Одруження» Гоголя. Актриса, яка виконує цю роль мене привела просто в дикий захват.

Отже, людина готова нескінченно витрачати свій дорогоцінний час на те, щоб знайти це єдине рішення, яке вирішить всі його проблеми і на роздуми про те, як зробити правильний вибір. Але в дійсності все інакше, ніж насправді: будь-якої мети можна досягти різними шляхами, якщо Ви точно знаєте свою мету. По суті, терзання більше властиві тим, хто не знає в точності, чого він хоче.

Згадайте, що відбувається, коли Ви робите остаточний вибір? Ваш внутрішній світ заспокоюється, упорядковується, Ви починаєте знаходити способи досягнення мети, у Вас є енергія на їх досягнення, Ви готові навчатися новому, терпляче ставитися до тимчасових труднощів. Ви налаштовані добиватися мети.

Це питання моментально виводить Вас з рівноваги і ввергає в стан внутрішнього хаосу. Тому що, якщо Ви ігноруєте вже зроблений вибір, Ви більше не вкладаєте сили в його реалізацію, перестаєте діяти, і він, природно, згасає і чахне - другий закон термодинаміки, з якого немає винятків. А через деякий час Вам вже виразно здається, що він і насправді не фонтан, а тому потрібно його відкинути і почати щось інше.

Але цей вибір не був неправильним об'єктивно. Це Ви його таким зробили своїм ставленням до справи, зруйнували власним неробством, безвідповідальністю або негативом.

Все впирається в той факт, що цінності людини змінюються протягом життя. Те, що було важливо і значимо для нього вчора, сьогодні може не мати жодного значення. Якщо в 15 років дівчатка мріють про красиві і романтичних принців, в 20 років про распальцованних принців на мерседесах, в 35 років, вже відбулася жінці потрібен партнер, з яким можна довіряти, на якого можна покластися. Потрібно просто прийняти цей факт і тоді питання: правильно / неправильно відпадуть самі собою.

Адже, власне, той чи інший вибір - це вибір шляху досягнення якоїсь мети. І основне значення має збереження внутрішнього світу і внутрішньої гармонії при виборі. Якщо Ви зробили якийсь вибір і без кінця мучитеся зсередини і намагаєтеся всім його пояснити, обгрунтувати, довести його правильність - це показник того, що Ви самі не впевнені в ньому, і цей вибір Вам некомфортний з тих чи інших причин.

Можна, звичайно, порадитися з більш досвідченими товаришами, але як казав мудрий Атос: «Люди питають поради лише для того, щоб його не наслідувати, а якщо і йдуть, то тільки для того, щоб було кого дорікнути в наслідках» Рішення приймати в будь-якому випадку Вам, навіть якщо Ви пішли порадою друга. Це Ваше рішення - не думати своєю головою.

 • У інших людей - інша думка, інші цінності, інше уявлення про те, «що таке добре, а що таке погано».
 • Вони не знають Вашої ситуації в повній мірі, не знають, що насправді було б краще для Вас в цій ситуації, судять про все зі свого боку і свого досвіду.

Тому я порадила б Вам в таких ситуаціях використовувати методику вибору, засновану на Ваших сьогоднішніх цінностях. З огляду на, що проблема вибору виникає тоді, коли є кілька варіантів, кожен з яких має значимістю і привабливістю, має свої важливі плюси, Ви просто виберете шлях, який буде відповідати Вашим реальним цінностям і таким чином зможете зробити вибір швидко і безболісно.

На деякий час забудьте про те, між яким можливостями Ви робите вибір. У будь-якому випадку у Вас є розуміння того, з якою метою Ви хочете досягти, і що Вас в цьому привертає.

Беремо листок і пишемо вигоди і переваги в стовпчик таблиці і по горизонталі.

Бажано, щоб опис того, що Ви хочете отримати в кінцевому підсумку, було вичерпним. Пунктів може бути скільки завгодно, але не менше десяти. Умова одна - всі ці пункти повинні бути для Вас важливі і значущі.

У Вас вийде таблиця з повним переліком вигод і переваг по горизонталі і вертикалі.

Тепер Вам потрібно заштрихувати від першого пункту по діагоналі по одному квадратику таблиці.

Наступним кроком на окремому листку випишіть попунктно ті вигоди, значимі і привабливі для Вас для кожного варіанту вибору. Виписуйте тільки ті, які явно притаманні цим варіантом. Якщо є сумніви - пропускайте.

Тепер визначте для себе пріоритетність цінностей, ставлячи собі питання для кожної пари переваг: що для мене важливіше? Вибирати обов'язково. Ніяких 50/50 не може бути. Для того, що більш значуща, ставимо одиницю, а для того, що менш значуще в порівнянні - нуль. Тобто якщо хочеться творити, але Ви на даний момент відчуваєте, що гарантований дохід важливіше творчості - значить в гарантований дохід одиницю, в творчість - нуль.

І так до тих пір, поки не будуть зрівняні між собою всі наявні варіанти. Це відмінний спосіб виявити величезну кількість фіктивних цінностей, які на ділі для Вас незначні.

Тепер зробіть підрахунок по кожному перевазі і Ви будете точно знати, що для Вас на даному етапі по даній цілі найбільш важливо і значимо і зможете зробити правильний вибір осмислено.

Якщо Ви не володієте Excel, а вручну все це робити ліниво, я підготувала Вам шаблончик, який Ви зможете використати для з'ясування своїх цінностей під будь-які цілі.

Після того, як Ви з допомогою цієї таблиці розкрили свої справжні бажання , Можна порівняти, до якого варіанту вибору ці цінності найбільше відповідають.

Тепер, коли вибір зроблено з урахуванням Ваших цінностей,

 1. сконцентруєтеся на зробленому виборі
 2. забезпечте його всіма необхідними для активного розвитку ресурсами - здібностями, енергією, емоціями, думками, живим участю.
 3. Дійте, дійте, дійте!

Якщо Ви будете робити це неухильно, послідовно, наполегливо - цілі своєї Ви досягнете. Без варіантів.

Це єдино правильний вибір на даному етапі у Вашому житті, тому що він повністю узгоджений з Вашим внутрішнім світом.

Як зробити правильний вибір з рівноцінних можливостей?

4.5 (90%) 8 votes

Днями два абсолютно різні людини звернулися до мене з одним і тим же питанням: як зробити правильний вибір з рівноцінних можливостей?
Чи буде відмова від одного на користь іншого рухом вперед або це просто прояв слабкості і / або безвідповідальності?
А раптом перша можливість все ж краще, ніж друга?
Як визначитися і зробити вибір, про який не пошкодуєш згодом?
А раптом по-іншому було б краще?
Згадайте, що відбувається, коли Ви робите остаточний вибір?
Тепер визначте для себе пріоритетність цінностей, ставлячи собі питання для кожної пари переваг: що для мене важливіше?
Як зробити правильний вибір з рівноцінних можливостей?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью