<
 • Главная
Статьи

Яка пошта краще? Огляд 7 безкоштовних сервісів електронної пошти

 1. Рамблер-пошта - «пошта в нікуди»
 2. МетаПошти - примітив по-українськи
 3. Пошта I.UA - дай грошей
 4. Ukr.net - просто, але зі смаком
 5. Mail.ru - антиукраїнська пошта
 6. Gmail - пошта від Google
 7. Яндекс-пошта - найкраща пошта на даний момент
 8. Ви вирішили поміняти поштову скриньку. Як це зробити безболісно?

Чи не доходять листи? З тексту пропадають українські літери? Закінчилося місце в поштовій скриньці? - Якщо вам знайомі ці проблеми, то ця стаття для вас.

Просто картинка по темі від  Сергія Йолкіна Просто картинка по темі від Сергія Йолкіна

У цьому пості я постарався коротко расмотреть популярні серед моїх колег, друзів і знайомих поштові сервіси, щоб позначити їх переваги та недоліки. Я склав рейтинг з семи популярних поштових сервісів в порядку зростання починаючи з гіршого.

Рамблер-пошта - «пошта в нікуди»

Колись Рамблер був однією з кращих пошукових систем в рунеті, але зараз він беззастережно здав свої позиції. колись популярна Рамблер Пошта безнадійно застаріла і є вкрай примітивний поштовий сервіс. Щоб хоч якось триматися на плаву, Рамблер показує своїм користувачам багато реклами.

Зареєструвавшись на Рамблері ви отримуєте поштову скриньку розміром 20 (!) Мегабайт, який теоретично можна збільшувати на 50 мегабайт в день. Максимально можливий розмір «прокачаної» Рамблер-пошти - 1 гігабайт і ні байтом більше. Втім, якщо у вас немає звички відправляти поштою фотографії, то з такою скнарістю Рамблера ще можна змиритися.

Веб-інтерфейс поштової скриньки досить простий і зрозумілий. Щоб захиститися від спамерів, Раблер-пошта при кожній відправці листа вимагає ввсесті великі червоні літери (капчу). Не виключено, що Рамблер просто з недовірою ставиться до нових користувачам, але в моєму випадку, коли доводиться відправляти до півсотні листів в день, така параноїдальність вкрай дратує.

Максимально допустимий розмір вхідного / вихідного листа в Рамблер-поштою становить 25 мегабайт. З огляду на те, що при відправці розмір листа збільшується приблизно на третину, реальний розмір листа з урахуванням вкладених файлів - близько 16 мегабайт. Що стосується завантаження файлів, то в Рамблер-поштою їх можна прикріплювати до листа виключно за одним, а завантажуються на сервер вони тільки після натискання кнопки «Відправити». Відразу зазначу, що існують набагато більш зручні способи завантаження файлів, але про це пізніше.

З досвіду листування з власниками поштових скриньок на Рамблері скажу, що у них часто виникають проблеми при пересиланні листів з вкладеними файлами.

Остаточно я поставив хрест на Рамблер-поштою після того, як з десятка відправлених мною тестових листів до адресата дійшло менше половини (!), Доля інших залишилася невідомою - вони значилися в списку відправлених, але ніяких повідомлень про помилки я не отримав.

МетаПошти - примітив по-українськи

МЕТА - український пошуковий портал був створений у далекому 1998 році і орієнтований виключно на украніскіх користувачів. Єдине, що мені подобається в МЕТІ - це її назва, є в ньому щось патріотичне.

Мета-пошта позиціонується своїми розробниками як сервіс з необмеженою поштовою скринькою. Насправді базовий розмір ящика становить всього лише 100 мегабайт. При активному використанні пошти ця квота згодом може збільшуватися.

Інтерфейс Мета-пошти дуже примітивний і не радує користувачів функціональністю. Втім не виключено, що комусь такий аскетизм може навіть сподобатися.

До всіх відправляється листів Мета-пошта намагається прикріпити рекламне повідомлення, відключити яку можна лише прибравши відповідну галочку в формі відправки. На жаль, це необхідно проробляти кожного разу при відправці нового листа.

Обмеження за розміром листи в Мета-поштою становить 30 мегабайт (реально - близько 20). Відправка файлів, що перевищують це обмеження неможлива.

Веб-інтерфейс Мета-пошти «радує» користувачів великим банером у верхній частині сторінки, але є можливість використовувати також поштові клієнти (програми Outlook, The Bat !, Thunderbird та ін.) По протоколах SMTP і POP3.

Єдиний плюс Мета-пошти - це український трафік UA-IX, що фактично означає швидке завантаження для багатьох користувачів з України.

Пошта I.UA - дай грошей

I.UA - молодий, але стрімко розвивається український інтернет-портал, запущений в 2006 році. Одним з перших сервісів I.UA була саме електронна пошта. На жаль, останні 5 років розробники I.UA більше уваги приділяють розробці нових сервісів, ніж модернізації пошти.

Базовий розмір поштової скриньки I.UA - 1 гігабайт, при інтенсивному використанні пошти його місткість потроху збільшується.

інтерфейс пошти I.UA досить зручний і інтуїтивно зрозумілий. Надіслані фотографії зручно переглядати у вигляді зменшених картинок. Прикріплювати файли до листа можна як поштучно, так і групами. Для обміну великими файлами між користувачами порталу існує сервіс «Віртуальний диск», який дозволяє завантажувати файли розміром до 1.5 гігабайт. На «віртуальному диску» файли зберігаються два тижні, після чого автоматично видаляються.

Сервера I.UA знаходяться в Україні, завдяки чому швидкість доступу до його сервісів дуже висока.

У пошти I.UA є можливість повідомлення про вхідні листи через СМС. Ця функція безкоштовна, але доступна тільки для абонентів Білайна і Київстару.

Неприємний факт - до всіх вихідних листів I.UA чіпляє в кінці листа рекламне повідомлення. У діловому листуванні це виглядає м'яко кажучи несолідно. Для відключення рекламного підпису власники I.UA вимагають оплатити VIP-аккаунт. Для «віпів» доступна функція використання SMTP-сервера, яка необхідна для відправки листів за допомогою поштового клієнта.

Як заявляють розробники I.UA, досить часто листи, відправлені з їх поштового сервісу можуть позначатися поштовиком Mail. ru як спам. Втім, мною таких випадків помічено не було.

Із серйозних недоліків пошти I.UA слід зазначити жахливо повільний пошук за листами. Поки поштовий сервер буде намагатися знайти щось з вашої старої листуванні, можна запросто сходити випити кави.

Найбільший недолік пошти I.UA - час життя поштової скриньки. Якщо не використовувати ящик протягом 90 днів, то він буде заблокований для вхідних повідомлень. Ще через 90 днів ящик буде вилучений і будь-хто зможе перереєструвати його заново. Тому я категорично не рекомендую використовувати поштову скриньку на I.UA в якості свого основного e-mail адреси.

Ukr.net - просто, але зі смаком

Ukr.net - популярний український інтернет-портал, запущений, як і МЕТА, в 1998 році. Позиціонуючи себе як український поштовий сервіс, до 2007 року Ukr.net не мав навіть українського інтерфейсу.

На відміну від більшості своїх конкурентів, Ukr.net не вимагає при реєстрації вказувати безглуздий «перевірки» питання (дівоче прізвище матері, улюблене блюдо і т. П.). Замість цього для відновлення пароля в Ukr.net може використовуватися мобільний телефон або альтернативний поштову скриньку.

інтерфейс пошти Ukr.net простий, але досить зручний і симпатичний. Періодично в верхній частині сторінки користувачам показується банер-розтяжка. До недоліком інтерфейсу варто віднести відсутність превьюшек (зменшених копій) для присилаються фотографій.

Розмір пошти Ukr.net необмежений. Реальний максимальний розмір вхідного / вихідного листа - 18 мегабайт. Прикріплювати файли до листа можна тільки по одному, що вважаю досить незручним. Для відправки великих файлів Ukr.net пропонує скористатися сервісом e-Disk, який дозволяє відправляти файли розміром до 1.5 гігабайти. Втім, відправляти файли через цей сервіс можна тільки на адреси @ ukr.net. Крім того, файли зберігаються на сервері e-Disk всього лише тиждень, після чого видаляються.

Як і більшість популярних поштових сервісів, Ukr.net дозволяє використовувати ящик через поштові клієнти по протоколах POP3 і SMTP.

Якщо протягом 90 днів не користуватися поштовою скринькою, то він перестане приймати вхідні листи. Втім, ваш e-mail не видаляється - якщо після тривалого періоду знову авторизуватися, то поштовий ящик буде розблоковано.

Mail.ru - антиукраїнська пошта

Перед тим як почати робити цей огляд, я думав, що пошта Mail.ru обов'язково виявиться в рейтингу на останньому місці. Проте, після вивчення конкурентів, я все-таки вирішив, що не дивлячись на всі свої недоліки пошта Mail.ru заслуговує бути в трійці лідерів.

Мене завжди дивувало, чим викликана величезна популярність Mail.ru. Скільки я його пам'ятаю, це був глючний сервіс з великою кількістю реклами і незручним інтерфейсом. Проте у багатьох інтернет-користувачів електронна пошта асоціювалася саме з Mail.ru. Часом доходило до абсурду, коли затяті українські націоналісти безсоромно користувалися поштою Mail.ru. Справа в тому, що до недавнього часу Mail.ru некоректно працював з українськими літерами. В результаті, якщо власник поштової скриньки на Mail.ru писав вам лист на українській мові, то текст, який ви отримували містив прогалини замість букв «і», «ї», «є». Для тих, хто знає що таке кодування, поясню причину - листи з Mail.ru відправлялися в застарілої кодуванні ЯКІ-8. І лише зовсім недавно пошта Mail.ru оновила свій інтерфейс і ввела не настільки примітивну кодування Windows-1251.

Базовий розмір пошти Mail.ru становить 10 гігабайт. Максимальний розмір листа - 30 мегабайт (реально - 22). Веб-інтерфейс дозволяє здійснювати мультизагрузка файлів і переглядати прев'юшки до надісланих фотографій. Дуже великі файли можна відправляти за допомогою сервісу Файлы@Mail.Ru. Термін зберігання файлів на цьому сервісі - 30 днів, але скачування доступно лише для користувачів Mail.Ru. На радість любителів поштових клієнтів, Mail.Ru дозволяє використовувати свої POP3 і SMTP сервера.

При відправці листа Mail.Ru намагається причепити в кінець листа рекламне повідомлення. І хоча його можна видалити, це доводиться робити кожен раз при відправленні листа. Крім цього, на мій погляд, у Mail.Ru слабенький антиспам-фільтр.

Слабке місце Mail.Ru - час життя поштової скриньки. Будьте готові до того, що якщо ви не будете заходити в нього більше трьох місяців, то ваш обліковий запис заблокують або навіть видалять.

Gmail - пошта від Google

Я користуюсь поштою Gmail ще з тих часів, коли реєстрація в ній була доступна тільки по инвайт. Тоді мені здавалося, що 2-гігабайтний поштову скриньку практично неможливо заповнити. Google теж переконував своїх користувачів, що їм ніколи не доведеться видаляти листи, щоб звільнити місце. Час минав, розмір поштової скриньки в Gmail збільшився майже в чотири рази. Але в той же час інтернет ставав все швидше, а цифрові фотокамери - все доступніше, і необхідність чистити ящик від старих листів стала реальністю. Слід зазначити, що Google дозволяє збільшувати розмір ящика, але тільки за гроші.

З особливостей пошти Gmail слід зазначити «ланцюжка» листів, які дозволяють групувати листи щодо окремих листуванням. Втім, багато моїх знайомих вважають цю «фічу» Gmail моторошно незручною. З недавнього часу Google дозволив відключати ланцюжка листів в настройках ящика.

Пошта Gmail дуже добре захищена і досить рідко глючить. Єдиний виняток - генерація превьюшек, яка періодично дає збої. Але на загальну працездатність пошти це практично не впливає.

Оскільки Google - в першу чергу пошукова система, пошук листів в Gmail реалізований на вищому рівні - він дуже швидкий і «кмітливий».

У Gmail хороша антиспам-захист, але часом вона помилково спрацьовує на листи, відправлені через сервера звичайних провайдерів або хостерів. Виною тому - масові спам-розсилки, які здійснюють віруси і непорядні власники сайтів.

Розмір листа в Gmail - 25 мегабайт, відправка великих файлів не передбачена, втім для цього існують сторонні сервіси, про які я можливо коли-небудь напишу.

Gmail дозволяє використовувати поштові клієнти по протоколах POP3, SMTP і IMAP.

Зручна функція - Gmail дозволяє переглядати надіслані документи прямо в веб-браузері, що часом економить чимало часу. Особливо актуально для власників повільних комп'ютерів.

Інтенсивність мого листування призводить до того, що поштову скриньку на Gmail заповнюється за кілька місяців, тому вже майже рік я користуюся Яндекс-поштою.

Яндекс-пошта - найкраща пошта на даний момент

Після Gmail я довго не міг звикнути до дизайну Яндекс-пошти , Більш того - він мені страшенно не подобався. Але не так давно Яндекс оновив інтерфейс своєї пошти, і тепер він став більш логічним і продуманим. Все-таки, дизайнери студії Артемія Лебедєва не дарма свої гроші отримують :)

Після реєстрації в Яндекс-поштою ви отримуєте відразу кілька рівнозначних адрес, які закінчуються на @ yandex.ru, @ yandex.ua, @ ya.ru, @ yandex.com і ін.

Як і Gmail, Яндекс-пошта вигідно відрізняється від конкурентів хорошим антиспамом і швидким пошуком, що особливо важливо при великій кількості листів.

У Яндекс-пошти дуже зручний інтерфейс завантаження файлів. Максимальний розмір листа - 30 мегабайт. Не всі поштові служби дозволяють приймати такі великі листи, тому якщо адресат використовує інший поштовий сервіс, то краще не ризикувати і розбити файли на кілька листів. Як і у багатьох поштовиків, у Яндекса є спеціальний сервіс «Народ.Діск», який дозволяє відправляти «габаритні» файли до 5 гігабайт. На відміну від аналогів, час зберігання файлів на «народному диску» не обмежена. Крім того, для отримання файлів, відправлених через Яндекс-пошту і «Народ.Діск» не обов'язково мати реєстрацію на Яндексі.

Повинен сказати, що Яндекс в боротьбі за лояльного користувача абсолютно не шкодує ресурсів. Свідчення цього - сервіси «Яндекс.Фотки», «Яндекс.Відео», «Народ.Діск» і, власне, «Яндекс-Пошта». Теоретично, у Яндекс-пошти не існує обмеження за розміром ящика, принаймні досі мені не вдалося його заповнити :) Так що не виключено, що з такими темпами колись Яндекс зможе обігнати Google .

Як і Gmail, Яндекс-пошта дозволяє зручно переглядати надіслані документи прямо в веб-браузере.Кроме звичайних листів, Яндекс-пошта дозволяє відправляти відеолисти, записані за допомогою веб-камери. У поштовому інтерфейсі Яндекс-пошти є функція відправки та малювання листівок.

За замовчуванням в інтерфейсі Яндекс-пошти показується невеликий банер і новинний блок. Але, як не дивно, і те й інше можна відключити в налаштуваннях. Незрозуміло чому, але, згідно зі статистикою Яндекса, цією можливістю мало хто користується.

Ви вирішили поміняти поштову скриньку. Як це зробити безболісно?

Якщо хтось дочитав цю статтю до кінця і вирішив перейти на нову пошту, то натякну, як це можна зробити практично безболісно. Поміняти пошту - майже як поміняти номер мобільного - ще довго вам писатимуть за старою адресою. Тому рекомендую звернути на фукнции пересилання вхідних листів а також збирач пошти, який є практично у всіх поштових сервісах.

З пересиланням пошти, напевно, все очевидно - ви вказуєте свою нову адресу пошти і вся вхідна кореспонденція переправляється за новою адресою.

Збирач пошти - дуже зручна функція, якщо у ви використовуєте кілька адрес електронної пошти. Ви вказуєте в своїй основній поштою адреси і паролі інших ящиків, і вона автоматично буде завантажувати з них нові листи. У різних поштових сервісів дана функція може бути реалізована по-різному, тому для отримання докладної інформації рекомендую заглянути в довідковий розділ.

Як це зробити безболісно?
Чи не доходять листи?
З тексту пропадають українські літери?
Закінчилося місце в поштовій скриньці?
Як це зробити безболісно?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью