<
 • Главная
Статьи

Які відгуки розмістити на сайті?

 1. 4. Відгуки з соціальних мереж
 2. 5. Відео-відгуки
 3. 6. Відгуки у вигляді оглядового контенту
 4. 7. Відкликання у вигляді кейса
 5. 8. Відкликання у вигляді промо-сторінки

Автор статті Антон Гладченко , Співзасновник Агентства інтернет-маркетинг Business Art

Від редакції:

Ми давно хотіли статтю для тих, хто тільки збирається робити свій сайт, або хто недавно почав бізнес. Ця стаття для власників e-commerce, але вона буде безумовно корисна і оптимізаторів, і продвігаторам. Чому? Вам буде легше пояснити клієнтам як правильно розміщувати відгуки. А питання ви зможете задати в коментарях.

Відгуки підвищують конверсію сайту. А потенційні клієнта завжди намагаються знайти відгуки про ваш продукт або послугу. Це аксіоми. Актуально для будь-якої послуги або продукту.

Тому що відгуками довіряють.

Скільки б люди не говорили про те, що в інтернеті величезна кількість фіктивних відгуків, але дані веб-аналітики говорять про те, що на всіх сайтах наших клієнтів блок з відгуками активно переглядають. Більш того, зазвичай це один з найпопулярніших блоків на сторінці.

Сьогодні я хочу розповісти про варіанти представлення відгуків на сайті. Їх переваги і недоліки.

1. Класична текстова «плашка»

Такі відгуки часто зустрічаються на Лендінзі. Виглядають вони приблизно так:

Виглядають вони приблизно так:

недоліки:

 • Неоригінально. Дуже часто використовується такий формат
 • Легко підробити. Мало доказів того, що це реальний відгук, а не написаний копірайтером
 • Зазвичай вони короткі (хоча є варіанти зробити і великі відгуки в такому блоці)

А що з перевагами?

По-перше, за нашими даними, подібні блоки відгуків активно проглядаються відвідувачами. Вони охоче вивчають їх, прокрутити за допомогою стрілок з боків. Абсолютно на всіх сайтах наших клієнтів подібні блоки відгуків затребувані.

Якщо говорити про конверсію, то ми помітили на одному з Лендінзі нашого агентства (рекламуємо на ньому створення одностранічнік), що для відвідувачів, гортає блок «Відгуки наших клієнтів», конверсія становила 1,3%, а для інших відвідувачів вона дорівнювала 0,7 %. Тобто видно, що люди, які вивчали відгуки, охочіше залишали заявку на сайті.

В тему! почитайте статтю "Кілька вимог до юзабіліті мобільного сайту" і ще одну статтю "Як інтернет-магазини втрачають клієнтів: помилки, через які користувач може піти"

2. Класична текстова «плашка» з доказом

Фактично, це варіація минулого відкликання, але з доказом «життя». По суті, відмінність від минулого варіанту у нього тільки одне - фотографія. У нашому прикладі клієнт зображений разом з рекламним банером, на якому зображений логотип компанії, про послуги якої він і залишив відгук.

Треба сказати, що заміна зображень у відгуках не дала зростання конверсії або навіть підвищення інтересу до блоку відгуків на цьому сайті. Але подібний формат, на наш погляд, все одно є кращим, ніж попередній. Тому що він викликає більше довіри до компанії. Відвідувачі відразу ж відкидають ідею «фіктивних» відгуків.

3. Скан листа-подяки

Скани добре працюють там, де важлива довіра до компанії. Зазвичай використовуються на сайтах в B2b-сфері.

Які є мінуси?

 • Якщо сканів багато, то їх зазвичай не переглядають настільки ж активно як відгуки в вигляді «плашок». Тому що це не так зручно
 • Дають менше варіантів в плані дизайну. Найчастіше не дають можливості використовувати фото клієнта (рідко бачив скани з фото)

Які є плюси?

 • Це виглядає солідніше. Для деяких галузей подібні «листи подяки» просто обов'язкові.
 • Викликають більше довіри. На скане є друк компанії-клієнта, підпис. Їх складніше підробити

Якщо говорити про конверсію, то ми тестували відгуки у вигляді «плашок» і сканів на декількох сайтах в наступних галузях: знищення комах, натяжні стелі, прибирання снігу і поставка кліматичного обладнання.

У всіх випадках конверсія залишалася колишньою. Тобто уявлення відгуків на неї не впливало.

Тому, на мій погляд, скани варто використовувати там, де клієнти чекають їх побачити. Якщо ви завод, який постачає деталі для локомотивів, то логічно припустити, що ваші клієнти залишають листи подяки.

4. Відгуки з соціальних мереж

Відгуки з соціальних мереж

Які у них є недоліки?

 • Візуально не настільки привабливі як попередні варіанти
 • Великі обмеження по дизайну
 • У ваших клієнтів може не бути акаунтів в соціальних мережах. І вони навряд чи будуть заводити їх для того, щоб залишити відгук

переваги:

 • Високий рівень довіри
 • Для клієнта досить просто залишити відгук. Все гранично зрозуміло.

Такі відгуки володіють одним з найвищих рівнів довіри. Тому що відразу ж поруч з відкликанням ми бачимо аккаунт клієнта з соціальних мереж. Підробити їх найскладніше.

З нашого досвіду можу сказати, що заміна відгуків у вигляді «плашок» на блок відгуків з ВКонтакте в результаті привела до того, що відвідувачі стали ретельніше вивчати відгуки і проводити більше часу на цьому блоці.

При цьому зростання конверсії помічено не було.

5. Відео-відгуки

Відео-відгуки

недоліки:

 • складно зробити
 • Чи не на всіх мобільних пристроях клієнти зможуть відтворити відео

переваги:

 • Найвищий рівень довіри
 • Оригінально. Мало хто може дозволити собі таке
 • Можна зробити більш змістовний відгук і навіть показати сам продукт
 • Можливість додаткового просування на YouTube

Коли варто робити відео-відгуки?

По-перше, коли мова йде про емоційний продукт або послугу. Наприклад, відгук про тренінг або виступі артиста. Тут відео спрацює краще тексту. По-друге, відеоролики підходять в тих випадках, коли можна показати клієнта на тлі самого продукту. Наприклад, відгук про новеньку кухні з задоволеним клієнтом на її тлі. Ну і відгуки від публічних людей або просто експертів в галузі.

Ми використовували відео-відгуки на декількох сайтах кухонь. Можу сказати, що вони завжди позитивно сприймаються аудиторією, активно проглядаються. Але ось впливу підсумкового на конверсію ми не помітили в порівнянні зі звичайними «плашками» відгуків.

6. Відгуки у вигляді оглядового контенту

Відгуки у вигляді оглядового контенту

Якщо продовжувати тему відео-відгуків, то варто розповісти і про їх реалізацію в інтернет-магазині « лабіринт ». На головній сторінці можна знайти відгуки про конкретні книгах і коміксах, які є в «Лабіринті». Причому це не просто відгуки, а повноцінні огляди від відеоблогер з YouTube.

У чому перевага такого підходу?

Ми отримуємо вже не просто відгук, а хороший огляд продукту. А це дуже цікаве рішення, коли мова йде про інтернет-магазини. Адже часто при виборі продукту ми шукаємо не тільки відгуки, але і оглядові статті. Якраз такий тип відео вбиває двох зайців одним пострілом.

Це буде актуально для багатьох інтернет-магазинів:

 • Настільні ігри
 • Приналежності для риболовлі
 • Обладунки та зброю для реконструкторів
 • Луки і арбалети
 • Гаджети та інша продукція

Загалом, для практично будь-якої продукції, де можна зробити корисний огляд.

7. Відкликання у вигляді кейса

Відкликання у вигляді кейса

Це ще одна варіація на тему першого типу відгуків, але на цей раз оформлена у вигляді кейса. В чому різниця?

 • Ми даємо фотографії продукту, а не тільки клієнта
 • До відзиву додаємо обгрунтування про те, чому реалізували стільницю саме так

Це було важливо для нашого клієнта, так як сайт представляв зовсім новий для ринку тип стільниць. Тому потрібно було не просто продавати, а й інформувати потенційних клієнтів. Особливо важливо для продукції, яка робиться на замовлення, як в даному випадку.

8. Відкликання у вигляді промо-сторінки

Коли це має сенс? Якщо даєте активну брендову рекламу і просто піар, але при цьому ваша компанія не є справжнім брендом відомим цільової аудиторії.

недоліки:

 • Далеко не завжди це потрібно
 • Потрібні якісні фотографії і текстовий контент

переваги:

 • Викликає вау-ефект
 • Допомагає виділитися серед конкурентів
 • Підвищує довіру.

Самі ми таких промо-сторінок ще не робили, а відразу я приклад подібних відгуків можу знайти тільки на сайті « багато меблів »:

Одна з переваг даної сторінки ще і в тому, що представлені клієнти є представниками шоу-бізнесу. Це відомі люди, що підвищує довіру до компанії в цілому. Особливо з урахуванням, що відомим брендом «Багато меблів» не є, але в цьому році компанія заповнила своєю рекламою весь Петербург.

Чи треба збирати відгуки для сайту?

Обов'язково. В цілому, з реклами сайтів самих різних галузей ми бачимо, що сам тип блок відгуків на конверсію практично ніколи не впливає. А ось наявність / відсутність відгуків позначається на конверсії безпосередньо.

Як збирати відгуки?

Просити клієнтів залишити відгук. Краще відразу ж висилати питання, щоб вони висвітлили саме ті теми, які ви хочете бачити у відгуку.

Який варіант реалізації відгуків вибрати для свого сайту?

Якщо у Вас є ресурси і Ви відчуваєте, що зможете зібрати хороші, інформаційні та емоційні відгуки, то варто звернутися до відео. Їх поки мало використовують, тому з такими відгуками ви зможете виділитися на тлі сайтів конкурентів.

Якщо варіант з відео здається вам складним, то далі варто вибирати в залежності від ситуації:

 • Чи працюєте в b2b? Процес продажів досить довгий і від клієнтів ви зазвичай збираєте скани вдячних листів? Тоді їх і реалізуємо на сайті.
 • Продукт масовий. Важливо викликати довіру до сайту. Відгуки з соціальних мереж легко впишуться в цю концепцію.
 • Відеоогляди продуктів на сайті. Ідеально для інтернет-магазинів. У тих випадках, коли людям буде цікаво дивитися огляд вашої продукції: гаджети, луки та арбалети, настільні ігри і так далі.
 • Стандартні «плашки» відгуків. Універсальне рішення. Підходить у всіх випадках (особливо якщо є проблеми зі збором інших типів відгуків). Плашки можна поліпшити наявністю фото клієнта разом з логотипом вашої компанії. Крім того, можна перетворити такий відгук у кейс. Останній варіант підходить для індивідуальної роботи.

Не настільки важливо, який тип відгуків ви будете використовувати на сайті. Важливо розміщувати самі відгуки. І робити їх змістовними для потенційних клієнтів. Але це вже тема зовсім іншої статті.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Чому?
Які є мінуси?
У чому перевага такого підходу?
В чому різниця?
Чи треба збирати відгуки для сайту?
Як збирати відгуки?
Який варіант реалізації відгуків вибрати для свого сайту?
Процес продажів досить довгий і від клієнтів ви зазвичай збираєте скани вдячних листів?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью