<
 • Главная
Статьи

Блог Анфіси Бреус | Як SEO оптимізація статті продовжить життя вашої записи на блозі

 1. Крок 1. «Підбір ключових слів»
 2. Крок 2 «Пошукова Оптимізація Заголовку«
 3. Крок 3 «Пошукова Оптимізація Статті«

Взагалі я не великий прихильник надмірної оптимізації на блозі. Але все ж зовсім про SEO оптимізації статті забувати не варто.

Сьогодні я розповім як я оптимізує свої записи перед публікацією.

Ці кроки зовсім не складні і займуть небагато часу. Але принесуть відчутну користь у майбутньому.

Давайте на хвилинку подивимося статистику запису за 3 місяці.

З графіка видно, що стаття була популярна в самому початку, як тільки я її опублікувала. Але потім популярність її знижувалася, до тих пір поки не зійшла нанівець.

Як же так, адже я впевнена, що стаття дуже корисна, з цінним матеріалом, і актуальним навіть через кілька місяців Як же так, адже я впевнена, що стаття дуже корисна, з цінним матеріалом, і актуальним навіть через кілька місяців. Чому ж сьогодні на неї приходить так мало відвідувачів, або не спадає взагалі?

Щоб відповісти на це питання, потрібно подивитися як протікає життя нашої статті в інтернет з моменту публікації.

Отже, коли Ви пишете статтю і публікуєте її на блозі, перше, що Ви робите це відправляєте лист підписаний базі і запрошуєте передплатників почитати новий корисний матеріал на Вашому блозі. Потім Ви відправляєте статтю за допомогою спеціальних кнопочок на блозі (кнопки «поділитися») в стрічку своїх соціальних акаунтів, тим самим запрошуєте друзів відвідати Ваш блог і почитати корисний матеріал. Ваші друзі і передплатники приходять на Вашу статтю, читають і теж діляться нею вже зі своїми друзями.

Так відбувається 1-3 дні.

Якщо стаття вийшла дуже корисною і цінною цей життєвий цикл в соц. мережах може тривати і довше. Однак він не вічний.

Що ж відбувається потім?

З соц. мереж відвідувачі на статтю приходять все рідше і рідше. І якщо Ви не подумали про оптимізацію Вашої статті для пошукових систем, на цьому життя статті і закінчиться. При правильно, помірної оптимізації пошуковики як би беруть естафету після соц. мереж і направляють трафік на Вашу статтю. Ось тут то і виявиться наскільки правильно Ви оптимізували статтю і чи буде вона продовжувати жити.

Більш докладно про трафік на Ваш блог можна почитати в одній з моїх статей Як відвідувачі знайдуть мій новий блог в Інтернет?

Ось приклад статистики добре оптимізованої статті: Ось приклад статистики добре оптимізованої статті:  Як видно з графіка, інтерес до статті не згасає навіть через 6 місяців Як видно з графіка, інтерес до статті не згасає навіть через 6 місяців. Весь трафік в основному з пошуковиків.

Ну що ж готові опублікувати статтю? Все перевірено, перевірені ще, виправлено, додано ... зупиніться на хвилинку і виконайте 3 кроки, перед тим як натиснути на кнопку «Опублікувати».

Крок 1. «Підбір ключових слів»

І в Гугл і в Яндекс є сервіси з підбору ключових слів. Я в основному користуюся сервісом Гугл - Планувальник ключових слів Google AdWords.

Оскільки Планувальник ключових слів це сервіс Google AdWords, для його використання потрібно в ньому зареєструватись (використовуйте логін і пароль від Гугл аккаунта). Після реєстрації перейдіть в розділ Планувальник ключових слів .

Далі перейдіть в розділ «Знайти варіанти ключових слів і груп оголошень» Далі перейдіть в розділ «Знайти варіанти ключових слів і груп оголошень»  Далі в розкрився поле впишіть ключове слово або фразу для Вашої статті та натисніть на кнопку «Отримати варіанти» Далі в розкрився поле впишіть ключове слово або фразу для Вашої статті та натисніть на кнопку «Отримати варіанти»

На наступній сторінці Ви побачите таблицю з групами ключових слів. Клацніть по потрібній групі і в наступній таблиці ви побачите ключові слова і фрази з кількістю запитів.

Клацніть по потрібній групі і в наступній таблиці ви побачите ключові слова і фрази з кількістю запитів

Вибирайте ключові слова з низьким і середнім числом запитів. Більш детальну інформацію по роботі з планувальником можна подивитися здес: https://support.google.com/adwords/answer/2999770

Також Ви можете підібрати ключові слова за допомогою сервісу від Yandex http://wordstat.yandex.ru/

Після того як Ви вибрали 3-4 ключових фрази для Вашої статті перейдіть в Google і в пошуковому рядку починайте друкувати ці ключові фрази. Гугл в цей момент почне як би закінчувати фрази і сам пропонувати варіанти.

Гугл в цей момент почне як би закінчувати фрази і сам пропонувати варіанти

Зверніть теж увагу на ті фрази, які пропонує Google. Оскільки Планувальник ключових слів це сервіс Google Adwords для складання реклами в Google, тому там враховуються не всі варіанти ключових запитів користувачів, а тільки комерційні, які приносять гроші.

І нарешті останній важливий момент з підбором ключових слів - виявити конкурентність.

Знову ж відкриває сторінку Google і в пошуковому рядку пишемо ключовий запит, що ми підібрали для статті. Натискаємо на пошук.

Натискаємо на пошук

Дуже важливим показником є ​​кількість сторінок в результатах пошуку. Звичайно, чим менше, тим краще, тим більша ймовірність, що Ваша стаття потрапить на верхні позиції.

Крок 2 «Пошукова Оптимізація Заголовку«

Після того, як Ви визначилися з ключовими запитами для статті необхідно переробити заголовок статті.

Тема в статті найважливіша фраза. За заголовком пошуковик визначає головну ключову фразу по якій він і буде ранжувати статтю.

Давайте подивимося як я поміняла заголовок цієї статті після підбору ключових фраз.

Спочатку я назвала статтю «Чи потрібно думати про SEO, коли пишеш статтю на блозі«. Тут ключове слово SEO але воно дуже високочістотное і немає жодного шансу, що Google виведе цю статтю за запитом SEO. Отже, спираючись на ключові слова, які я підібрала:

 • SEO оптимізація статті
 • SEO копірайтинг
 • Пошукова оптимізація статті

я поміняла заголовок на «Як SEO Оптимізація Статті Продовжить Життя Вашої Записи на Блозі«. Дуже важливо, щоб вся ключова фраза була якомога ближче до лівого краю, тобто початку фрази.

Крок 3 «Пошукова Оптимізація Статті«

Саму статтю також необхідно трохи переробити, застосувати так званий SEO копірайтинг.

В оптимізації статті важливо не «переборщити». Тут важливо дотримати 5 правил:

 • Ключова фраза в першому абзаці
 • Виділити жирним ключові слова (1-2 рази в тексті)
 • Включити ключові слова в список
 • Виділити заголовки розділів в статті (у моїй статті це кроки) в «Заголовок 2» або «Заголовок 3». Також включити в ці заголовки ключові фрази
 • Включити до статті посилання на попередні схожі записи або доповнюють тему статті. Це пожвавить Ваші старі записи.

Якщо Ви уважно подивитеся ще раз текст цієї статті, то побачите всі 5 правил.

У висновку хочу сказати. Не варто надто турбуватися якщо з першого разу у Вас не вийшло просунути статтю по ключовому запиту. Напевно у Вас будуть ще статті на ту ж тему і Ви зможете попрацювати над тими ж ключовими фразами ще раз.

Головне не зациклюватися надто вже на переробці старих статей, а краще зосередитися на нових. Надмірна оптимізація може нашкодити. Не перестарайтеся! Головне не зациклюватися надто вже на переробці старих статей, а краще зосередитися на нових

Завжди думайте про Ваших постійних читачів. Адже вони повертаються на Ваш блог за корисним, цінним матеріалом. А що Вас змушує повертатися на блоги інших блогерів знову і знову? .

Буду рада, якщо поділіться своїм досвідом оптимізації статей в коментарях.

Як SEO оптимізація статті продовжить життя вашої записи на блозі

11 голосів
Середня оцінка: 5 з 5

Чому ж сьогодні на неї приходить так мало відвідувачів, або не спадає взагалі?
Що ж відбувається потім?
Ну що ж готові опублікувати статтю?
А що Вас змушує повертатися на блоги інших блогерів знову і знову?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью