<
 • Главная
Статьи

Блог Анфіси Бреус | Як SEO оптимізація статті продовжить життя вашої записи на блозі

 1. Крок 1. «Підбір ключових слів»
 2. Крок 2 «Пошукова Оптимізація Заголовку«
 3. Крок 3 «Пошукова Оптимізація Статті«

Взагалі я не великий прихильник надмірної оптимізації на блозі. Але все ж зовсім про SEO оптимізації статті забувати не варто.

Сьогодні я розповім як я оптимізує свої записи перед публікацією.

Ці кроки зовсім не складні і займуть небагато часу. Але принесуть відчутну користь у майбутньому.

Давайте на хвилинку подивимося статистику запису за 3 місяці.

З графіка видно, що стаття була популярна в самому початку, як тільки я її опублікувала. Але потім популярність її знижувалася, до тих пір поки не зійшла нанівець.

Як же так, адже я впевнена, що стаття дуже корисна, з цінним матеріалом, і актуальним навіть через кілька місяців Як же так, адже я впевнена, що стаття дуже корисна, з цінним матеріалом, і актуальним навіть через кілька місяців. Чому ж сьогодні на неї приходить так мало відвідувачів, або не спадає взагалі?

Щоб відповісти на це питання, потрібно подивитися як протікає життя нашої статті в інтернет з моменту публікації.

Отже, коли Ви пишете статтю і публікуєте її на блозі, перше, що Ви робите це відправляєте лист підписаний базі і запрошуєте передплатників почитати новий корисний матеріал на Вашому блозі. Потім Ви відправляєте статтю за допомогою спеціальних кнопочок на блозі (кнопки «поділитися») в стрічку своїх соціальних акаунтів, тим самим запрошуєте друзів відвідати Ваш блог і почитати корисний матеріал. Ваші друзі і передплатники приходять на Вашу статтю, читають і теж діляться нею вже зі своїми друзями.

Так відбувається 1-3 дні.

Якщо стаття вийшла дуже корисною і цінною цей життєвий цикл в соц. мережах може тривати і довше. Однак він не вічний.

Що ж відбувається потім?

З соц. мереж відвідувачі на статтю приходять все рідше і рідше. І якщо Ви не подумали про оптимізацію Вашої статті для пошукових систем, на цьому життя статті і закінчиться. При правильно, помірної оптимізації пошуковики як би беруть естафету після соц. мереж і направляють трафік на Вашу статтю. Ось тут то і виявиться наскільки правильно Ви оптимізували статтю і чи буде вона продовжувати жити.

Більш докладно про трафік на Ваш блог можна почитати в одній з моїх статей Як відвідувачі знайдуть мій новий блог в Інтернет?

Ось приклад статистики добре оптимізованої статті: Ось приклад статистики добре оптимізованої статті:  Як видно з графіка, інтерес до статті не згасає навіть через 6 місяців Як видно з графіка, інтерес до статті не згасає навіть через 6 місяців. Весь трафік в основному з пошуковиків.

Ну що ж готові опублікувати статтю? Все перевірено, перевірені ще, виправлено, додано ... зупиніться на хвилинку і виконайте 3 кроки, перед тим як натиснути на кнопку «Опублікувати».

Крок 1. «Підбір ключових слів»

І в Гугл і в Яндекс є сервіси з підбору ключових слів. Я в основному користуюся сервісом Гугл - Планувальник ключових слів Google AdWords.

Оскільки Планувальник ключових слів це сервіс Google AdWords, для його використання потрібно в ньому зареєструватись (використовуйте логін і пароль від Гугл аккаунта). Після реєстрації перейдіть в розділ Планувальник ключових слів .

Далі перейдіть в розділ «Знайти варіанти ключових слів і груп оголошень» Далі перейдіть в розділ «Знайти варіанти ключових слів і груп оголошень»  Далі в розкрився поле впишіть ключове слово або фразу для Вашої статті та натисніть на кнопку «Отримати варіанти» Далі в розкрився поле впишіть ключове слово або фразу для Вашої статті та натисніть на кнопку «Отримати варіанти»

На наступній сторінці Ви побачите таблицю з групами ключових слів. Клацніть по потрібній групі і в наступній таблиці ви побачите ключові слова і фрази з кількістю запитів.

Клацніть по потрібній групі і в наступній таблиці ви побачите ключові слова і фрази з кількістю запитів

Вибирайте ключові слова з низьким і середнім числом запитів. Більш детальну інформацію по роботі з планувальником можна подивитися здес: https://support.google.com/adwords/answer/2999770

Також Ви можете підібрати ключові слова за допомогою сервісу від Yandex http://wordstat.yandex.ru/

Після того як Ви вибрали 3-4 ключових фрази для Вашої статті перейдіть в Google і в пошуковому рядку починайте друкувати ці ключові фрази. Гугл в цей момент почне як би закінчувати фрази і сам пропонувати варіанти.

Гугл в цей момент почне як би закінчувати фрази і сам пропонувати варіанти

Зверніть теж увагу на ті фрази, які пропонує Google. Оскільки Планувальник ключових слів це сервіс Google Adwords для складання реклами в Google, тому там враховуються не всі варіанти ключових запитів користувачів, а тільки комерційні, які приносять гроші.

І нарешті останній важливий момент з підбором ключових слів - виявити конкурентність.

Знову ж відкриває сторінку Google і в пошуковому рядку пишемо ключовий запит, що ми підібрали для статті. Натискаємо на пошук.

Натискаємо на пошук

Дуже важливим показником є ​​кількість сторінок в результатах пошуку. Звичайно, чим менше, тим краще, тим більша ймовірність, що Ваша стаття потрапить на верхні позиції.

Крок 2 «Пошукова Оптимізація Заголовку«

Після того, як Ви визначилися з ключовими запитами для статті необхідно переробити заголовок статті.

Тема в статті найважливіша фраза. За заголовком пошуковик визначає головну ключову фразу по якій він і буде ранжувати статтю.

Давайте подивимося як я поміняла заголовок цієї статті після підбору ключових фраз.

Спочатку я назвала статтю «Чи потрібно думати про SEO, коли пишеш статтю на блозі«. Тут ключове слово SEO але воно дуже високочістотное і немає жодного шансу, що Google виведе цю статтю за запитом SEO. Отже, спираючись на ключові слова, які я підібрала:

 • SEO оптимізація статті
 • SEO копірайтинг
 • Пошукова оптимізація статті

я поміняла заголовок на «Як SEO Оптимізація Статті Продовжить Життя Вашої Записи на Блозі«. Дуже важливо, щоб вся ключова фраза була якомога ближче до лівого краю, тобто початку фрази.

Крок 3 «Пошукова Оптимізація Статті«

Саму статтю також необхідно трохи переробити, застосувати так званий SEO копірайтинг.

В оптимізації статті важливо не «переборщити». Тут важливо дотримати 5 правил:

 • Ключова фраза в першому абзаці
 • Виділити жирним ключові слова (1-2 рази в тексті)
 • Включити ключові слова в список
 • Виділити заголовки розділів в статті (у моїй статті це кроки) в «Заголовок 2» або «Заголовок 3». Також включити в ці заголовки ключові фрази
 • Включити до статті посилання на попередні схожі записи або доповнюють тему статті. Це пожвавить Ваші старі записи.

Якщо Ви уважно подивитеся ще раз текст цієї статті, то побачите всі 5 правил.

У висновку хочу сказати. Не варто надто турбуватися якщо з першого разу у Вас не вийшло просунути статтю по ключовому запиту. Напевно у Вас будуть ще статті на ту ж тему і Ви зможете попрацювати над тими ж ключовими фразами ще раз.

Головне не зациклюватися надто вже на переробці старих статей, а краще зосередитися на нових. Надмірна оптимізація може нашкодити. Не перестарайтеся! Головне не зациклюватися надто вже на переробці старих статей, а краще зосередитися на нових

Завжди думайте про Ваших постійних читачів. Адже вони повертаються на Ваш блог за корисним, цінним матеріалом. А що Вас змушує повертатися на блоги інших блогерів знову і знову? .

Буду рада, якщо поділіться своїм досвідом оптимізації статей в коментарях.

Як SEO оптимізація статті продовжить життя вашої записи на блозі

11 голосів
Середня оцінка: 5 з 5

Чому ж сьогодні на неї приходить так мало відвідувачів, або не спадає взагалі?
Що ж відбувається потім?
Ну що ж готові опублікувати статтю?
А що Вас змушує повертатися на блоги інших блогерів знову і знову?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью