<
 • Главная
Статьи

Друкуємо Web-сторінку без сміття

Трапляється, необхідно роздрукувати сторінку сайту. Для чого це може знадобитися? Наприклад, ви йдете на інтерв'ю і хочете взяти з собою матеріали по темі. Або після публікації статті в інтернет-виданні ви вирішили подарувати роздруківку свого героя. У таких випадках корисно, щоб роздруківка була врятована від всякого сміття - рекламних банерів, кнопок соцмереж, лічильників та інших елементів, які займають місце на сторінці, а користі не несуть.

Як підчистити сторінку перед друком? Mediakritika. by зазнала кілька способів.

Для прикладу візьмемо новина на сайті Delfi.lt: «Прес-фото Білорусі: журналіст DELFI нагороджений за кращий репортаж» . Новина разом з заголовком складається менш ніж з 200 слів (1.235 символів), але вся веб-сторінка при цьому витягнулася більш ніж на 5.000 пікселів: крім потрібного тексту тут і плашки з посиланнями на інші новини сайту, і твіти, і рекламні банери, і багато чого ще. Сама новина займає на сторінці лише 12% площі.

Сама новина займає на сторінці лише 12% площі

Місце, яке займає новина на сайті, виділено червоною рамкою.

Функція браузера друку в файл створює PDF-документ обсягом аж 4 сторінки - але ж корисної інформації трохи більше тисячі знаків. При цьому, до речі, форматування злегка порушилося: кнопки соцмереж налізли на текст.

Найпростіший спосіб підготувати сторінку до друку - це скопіювати її в текстовий редактор і видалити зайве. У нашій «тестової» новини, наприклад, можна безболісно видалити майже все сміття: ключова інформація міститься в тексті, і можна, по суті, скопіювати і роздрукувати тільки текстовий блок. Але у випадках, коли на сторінці присутні розставлені тут і там фотографії, таблиці, вставки, такий підхід може тільки нашкодити і порушити всі складне форматування. Тому саме час звернутися до спеціальних інструментів.

Add-ons Print Edit для браузера Firefox

Після установки тиснемо іконку в правому верхньому куті браузера і починаємо чаклувати з елементами сторінки. Текстові та візуальні блоки підсвічуються червоною рамочкою (виділяємо по одному або відразу все), після чого їх можна приховати або видалити. Якщо виберемо «приховати» - то елемента просто не буде видно, а замість нього з'явиться біле поле. Якщо ж вибрати «видалити» - то на місце видаленого елемента по можливості зрушаться інші елементи. Також можна застосовувати і інше форматування: налаштувань у плагіна вистачає.

Також можна застосовувати і інше форматування: налаштувань у плагіна вистачає

Якщо сміття багато, а інформаційної складової мало (як в нашому випадку), то швидше за все виділити, утримуючи затиснутою клавішу Ctrl, тільки потрібні елементи, а потім вибрати пункт меню «Видалити крім» - і тоді на сторінці залишиться лише те, що нам необхідно .

Якщо сміття багато, а інформаційної складової мало (як в нашому випадку), то швидше за все виділити, утримуючи затиснутою клавішу Ctrl, тільки потрібні елементи, а потім вибрати пункт меню «Видалити крім» - і тоді на сторінці залишиться лише те, що нам необхідно

Потім сторінку можна зберегти як HTML або PDF і відправляти на друк. Підсумковий файл у нас вийшов рівно на одну друковану сторінку - в порівнянні з автоматичною предпечатной обробкою засобами браузера ми заощадили три сторінки, не втративши при цьому жодної важливої ​​літери.

Підсумковий файл у нас вийшов рівно на одну друковану сторінку - в порівнянні з автоматичною предпечатной обробкою засобами браузера ми заощадили три сторінки, не втративши при цьому жодної важливої ​​літери

Схожим чином працює веб-сервіс PrintWhatYouLike , Але при спробі зберегти підсумкову новина в PDF сайт видав помилку, а при спробі повернутися до редагування знову показав первинну версію з «сміттям».

Print Friendly

Print Friendly - це веб-інструмент для підготовки до інтернет-сторінок, а заодно і розширення для браузера Google Chrome (для інших браузерів розширень немає - можна лише додати сайт в закладки). Беремо нашу посилання, «скармливаем» її сервісу і отримуємо відредаговану сторінку: тільки потрібний текст, без жодного сміття. При цьому, якщо якісь непотрібні елементи ще залишилися видно, їх легко можна видалити вручну. У нашому випадку сервіс навіть «перестарався» і видалив галерею знімків під новиною - повернути їх назад не вийшло. Зате в усьому іншому Print Friendly спрацював відмінно, і підсумкова новина виглядає, як дбайливо підготовлений прес-реліз.

Незручністю можна назвати те, що сервіс не показує попередній сторінки для друку, - в результаті ми не бачимо, якого розміру виявиться підсумковий файл. З настройками за замовчуванням створений PDF-файл виявився двохсторінковий, і треба було вручну перебрати кілька розмірів тексту, щоб вмістити новина в одну сторінку. Зате створюваний PDF-файл має дуже маленький розмір і, на відміну від адд-она Print Edit для браузера Firefox, зберігає активними гіперпосилання.

Зате створюваний PDF-файл має дуже маленький розмір і, на відміну від адд-она Print Edit для браузера Firefox, зберігає активними гіперпосилання

Для чого це може знадобитися?
Як підчистити сторінку перед друком?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью