<
 • Главная
Статьи

Кращі сервіси для перевірки битих посилань на сайті. Як знайти биті посилання і позбутися від них

 1. Що таке бита посилання?
 2. Звідки беруться биті посилання?
 3. Видалення старих непотрібних сторінок і файлів
 4. Зміни в структурі сайту
 5. Помилки вебмастера / програміста / контентщіков
 6. Як виявити биті посилання? Популярні сервіси для перевірки
 7. Десктопні програми для перевірки битих посилань
 8. Онлайн сервіси для відстеження битих урлов
 9. Пошук битих посилань за допомогою плагінів
 10. Як правильно позбутися від битих посилань?

У створенні та підтримці сайтів існує багато підводних каменів. Одне з найбільш слабких місць - це поява на сайті помилок «Сторінку не знайдено» або «Not Found».

Відсутність сторінок при переході по посиланню дуже дратує користувачів, а для власників ресурсу така помилка є ще й серйозною проломом, через яку може «йти» трафік.

Як впоратися з такою проблемою, знайти всі биті посилання, не втративши гроші і час?

У цій статті ми дамо розгорнуту відповідь і підкажемо десктоп і онлайн-сервіси для перевірки битих посилань сайті.

Що таке бита посилання?

Битий посилання - це посилання на сторінку, яка не існує на сайті. Це вказує на те, що на сайті видалили або змінили URL сторінки, але не скорегували навігацію для відвідувачів.

Биті посилання бувають 2х типів - внутрішні і зовнішні. Внутрішні - провідні на сторінки в межах існуючого сайту. Зовнішні - провідні на інші веб-ресурси.

Суть проблеми полягає в тому, що якщо на неіснуючу зараз сторінку вели зовнішні або внутрішні посилання, то при переході користувача на неї, відкривається вікно з невтішним «Помилка 404».

«Помилка 404» - це стандартний сервер-відповідь, коли останній не знаходить потрібну користувачу сторінку. Перед тим як відкрити будь-яку веб-сторінку, браузер запитує сервер, який, відповідно, перевіряє на функціональність документ і відкриває заголовок з обраної інформацією.

Якщо сайт працює нормально і система функціонує, то проходить кодування «200 ОК» - вона не видима для користувачів. В інших випадках сервер видає «Помилка 404».

Важливо! Вкрай бажано щоб користувачі сайту не повинні стикатися з неіснуючими компонентами.

Читайте докладніше про Діяльність сторінок з помилкою 404 .

Звідки беруться биті посилання?

Щоб краще розуміти сторінки типу «error 404, not found», варто ознайомитися з причинами, за якими вони з'являються. Основні з них:

 • некоректна робота сервера;
 • результат видалення документа з веб-ресурсу;
 • помилка / зміна в URL.

Далі докладніше про причини виникнення битих посилань.

Видалення старих непотрібних сторінок і файлів

Усередині сайту між усіма сторінками існує зв'язок. Якщо хоч одну зі сторінок видалити, то посилання, які до неї вели, автоматично стають неробочими. Саме тому варто регулярно перевіряти сайт на наявність битих посилань, щоб виключити такі ситуації.

Не потрібно забувати про те, що багато сторінок на сайті створюються тимчасово; коли їх актуальність проходить, вони видаляються, отже, і посилання на них варто також підчищати.

Зовнішні биті посилання можуть з'явитися в разі, коли повністю закрився сайт (наприклад, закрилася компанія, якій він належав). Перестали продовжувати домен - сайт автоматично припинив працювати.

Важливо! Перед видаленням будь-якій сторінці на сайті зробіть заходи по додаванню 301 редиректу з видаляється сторінки на найбільш релевантну.

Зміни в структурі сайту

Коли адмін створює нові підрозділи, то до них можуть підтягуватися вже існуючі веб-сторінки. Перелінковка може викликати появу нефункціонуючих гіперпосилань. Тому рекомендуємо регулярно перевіряти працездатність всіх сторінок сайту.

приклад

Раніше товар був в категорії «іграшки» і мав URL типу site.ru/ingushki/tovar10/
Пізніше товар був переміщений в іншу категорію «іграшки для дівчаток» і отримав URL - site.ru/ingushki-dlya-devochek/tovar10/

Важливо! Усунення битих посилань важлива частина в плані просування інтернет-магазину . Всі деталі в статті.

Помилки вебмастера / програміста / контентщіков

Людям властиво помилятися. Тому програмісти, контентщіков або веб-майстра теж можуть час від часу помилятися в веб-адреси, на які ставляться перелинковки (для цього достатньо наплутати всього лише з одним символом). В результаті посилання відразу буде вести на функціонуючу сторінку. Щоб виключити ймовірність помилки в майбутньому, потрібно відразу ж після створення сторінки перевіряти кожну посилання.

Як виявити биті посилання? Популярні сервіси для перевірки

Перевірка битих посилань повинна стати регулярною і доброю традицією. Частота перевірок залежить від обсягу трафіку і виду ресурсу (контентний сайт, сайт-візитка, інтернет-магазин, новинний сайт).

Далі в статті ми розглянемо загальні програми і онлайн-сервіси для перевірки битих посилань.

Цікаво! Якщо сайт оновлюється рідко, то таку перевірку можна проводити раз на кілька місяців. Новинному сайту можна перевіряти наявність битих посилань раз в тиждень. Тобто, частота перевірок безпосередньо залежить від активності додавання або видалення контенту на сайті.

Існують спеціальні інструменти, які допомагають швидко і ефективно виправляти помилки урлов. Всі знайдені биті посилання потрібно відразу ж коригувати або прибирати.

Десктопні програми для перевірки битих посилань

Пошук битих посилань на сайті можна проводити за допомогою десктопних програм-інструментів. Єдиний нюанс - ці програми працюють тільки на робочому столі і вимагають установки. Розглянемо кілька популярних ТУЛЗ:

 • Screaming Frog SEO Spider Tool . Одна з переваг програми - це наявність великої кількості різноманітних параметрів настройки і зручність використання. Доступна як платна, так і безкоштовна версія. Остання має цілий ряд обмежень в налаштуваннях, наприклад, вона може просканувати до 500 УРЛ-адрес.

Screaming Frog SEO Spider сайт-мільйонник не перевірено, але шукати биті посилання з його допомогою на невеликому веб-сайті цілком реально. Screaming Frog SEO Spider підійде для операційних систем Mac OS, Windows, Linux.

 • Netpeak Spider . Ще одна відмінна програма, яка дозволяє перевірити сайт на биті посилання. Ключові переваги цього інструменту - це наявність різноманітних параметрів і зручність використання. Програма розрахована на операційну систему Windows і Mac OS, створена для сканування і аналізування веб-сайту. Утиліта платна, є тріал в 14 днів.
 • Xenu's Link Sleuth . Одне з основних переваг Xenu Links - це безкоштовне користування програми. З недоліків можна відзначити, що ця програма не найзручніша для використання. Xenu's Link Sleuth може уповільнювати роботу сайту частими запитами. Сканування великого веб-ресурсу може зайняти кілька годин або зависнути на півдорозі. З незручностей також можна відзначити те, що програма працює тільки під Windows. Утиліта Xenu's Link Sleuth спочатку створювалася, щоб знаходити на сайтах биті посилання. Згодом інструмент розширив свою функціональність і зараз виконує і інші завдання, крім пошуку посилань.

Важливо! Новачкам рекомендуємо починати роботу з використання програми Xenu's Link Sleuth

Онлайн сервіси для відстеження битих урлов

Розглянемо онлайн-програми для виявлення помилок в посиланнях - їх плюси і мінуси.

Google веб-майстер - це безкоштовний онлайн-інструмент, що і є основним його перевагою. Надає дані по всіх посиланнях, які видають помилки.

Для отримання списку помилок перейдіть до звіту «Сканування» -> «Помилки сканування»

Яндекс вебмастер - також безкоштовний сервіс, зі схожим функціоналом. Але менш інтуїтивним. Рекомендуємо зупинитися на сервісі Google.

Алгоритм роботи з цими інструментами досить простий. Як правило, потрібно лише вказати адресу веб-ресурсу, який потрібно перевірити. Решта успішно зробить сама система.

Seoto.me - зручна онлайн пошукова програма з великою кількістю параметрів налаштувань. За допомогою неї можна проаналізувати і оптимізувати навіть сайт-мільйонник. Але аналіз платний, розцінки - від 500 рублів за одиничний скан сайту.

Serpstat.com - сервіс збирає семантику, аналізує веб-сайт і конкурентів. Може провести експрес-аналіз сайту, і порівнювати прогреси після впровадження змін. Доступ до сервісу платний, тому рекомендуємо його якщо вам доведеться регулярно робити аудит битих посилань.

Пошук битих посилань за допомогою плагінів

Для пошуку битих посилань можна користуватися також спеціальними плагінами, наприклад, для цих цілей підійдуть Broken Link Checker для WordPress або Check My Links для Google Chrome.

Якщо сайт на движку WordPress, рекомендуємо плагін Broken Link Checker. Він забезпечує перевірку непрацюючих посилань, може запустити повтор перевірки через певний час і, до того ж, має гнучкі настройками.

Але найголовніше - за допомогою цього плагіна можна не тільки перевірити наявність битих посилань на сайті, але і пару кліків видалити список знайдених гіперпосилань.

Також існує аналог даного плагіна - Check My Links для Google Chrome. Це Тулл для перевірки посилань, скануючий сторінку сайту на наявність битих посилань. Перш за все, це розширення, створене для розробників, редакторів контенту та веб-дизайнерів.

«Check My Links» в результаті перевірки веб-сторінок показує, які посилання є дійсними, а які потрібно прибрати або поправити.

Важливо! Сканування тулбаром постраничное і не дозволить перевірити весь сайт.

Знайдіть для себе інші цікаві розширення Google Chrome для інтернет-маркетологів.

Як правильно позбутися від битих посилань?

Щоб прибрати биті гіперпосилання, можна скористатися одним з наступних варіантів:

 • Виправити посилання на актуальну. Виправляти потрібно вручну, змінюючи некоректний веб-адреса на потрібний.
 • Налаштувати «301» редирект. При зміні УРЛ-структури або движка, можна переналаштувати посторінковий постійний 301 редирект в файлі .htaccess.

Велика кількість внутрішніх редиректів може негативно позначитися на сайті, тому ми рекомендуємо перший варіант - виправлення битою посилання на працюючу.

Биті посилання - це не основна проблема, яка призводить до проблем з ранжируванням веб-ресурсу в пошукових системах. Але ігнорувати їх все-таки не варто.

Найкраще своєчасно виправляти всі некоректні урли і намагатися не допускати їх появи в майбутньому.

І своєрідний лайфхак: щоб сторінка «Помилка 404" не відлякувала користувачів, можна розробити для неї креативний дизайн, який покаже вашу лояльність до користувача навіть в такій ситуації. Детальніше в нашій статті про 404 помилку .

Що таке бита посилання?
Звідки беруться биті посилання?
Як впоратися з такою проблемою, знайти всі биті посилання, не втративши гроші і час?
Що таке бита посилання?
Звідки беруться биті посилання?
Як виявити биті посилання?
Як правильно позбутися від битих посилань?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью