<
 • Главная
Статьи

Локальне #SEO: Як зробити аудит сайту за 30 хвилин

 1. Аудит внутрішньої оптимізації сайту (15 хвилин)
 2. Аудит зовнішньої оптимізації сайту (15 хвилин)

Приказка каже: в житті неминучі дві речі - смерть і податки. Але в SEO-просторі є ще одна, третя неминуча річ - аудит сайту. Не важливо, розмовляєте ви з потенційним клієнтом або ведете вже існуючого, перший крок на шляху успішної пошукової оптимізації - аудит веб-сайту. Навіть якщо ви власник компанії, аудит сайту допоможе вам визначити, наскільки якісні надаються вам SEO-послуги.

Аудит веб-сайтів допоможе визначити, що не так з вашим сайтом і які елементи сайту вимагають доопрацювання.

Особисто ми зробили більше 200 аудитів сайтів, починаючи від аудитів інтернет-магазинів і закінчуючи місцевими компаніями по всій Білорусі. Наш досвід охоплює всі види SEO-робіт. Але в цій статті ми розповімо тільки про локальний SEO-аудит.

З тих пір як нам довелося виконувати безліч аудитів щотижня, ми навчилися виконувати повний аудит сайту за 30 хвилин (при цьому не поступаючись якістю). І це аналіз і зовнішньої, і внутрішньої пошукової оптимізації. Дуже важливо не забувати про зовнішню пошукової оптимізації, щоб уникнути в подальшому можливих покарань (через алгоритмів Panda, Penguin і т.д.). А тепер, приступимо.

Аудит внутрішньої оптимізації сайту (15 хвилин)

Релевантні ключові слова в метаданих (5 хвилин): перший крок - визначити, чи є в метаданих вашого сайту релевантні, географічно підібрані ключові слова. Дуже складно ранжувати сайт, якщо він не містить релевантні ключові слова в тегах заголовків, мета-описах і шапці сторінок. Ви можете перевірити їх наявність за допомогою Screaming Frog або вручну, переглянувши вихідний код. Пам'ятайте, заголовок повинен бути менше 55 букв, а опис - менше 155. Ви можете порахувати кількість букв за допомогою цього інструменту . Тег заголовка обов'язково повинен містити релевантні ключові слова і бути географічно орієнтований (для локального SEO).

Перевірка дупліціроваться контенту (5 хвилин): Інша часто здійснюються помилка - внутрішній дупліціроваться контент. На багатьох нових сайтах просто копіюються контент для кожної сторінки. Існує кілька способів перевірити свій сайт на наявність дупліціроваться контенту :, наприклад, Copyscape або Siteliner. Завантажте адресу свого сайту в програму, і вона зробить все за вас. Пам'ятайте, що майже на всіх сайтах є якась кількість дупліціроваться контенту, через наявність однакової інформації в шапці і внизу сторінок. Але якщо Siteliner, наприклад, виявить більше 20% -30% дупліціроваться контенту, то потрібно почати турбуватися. Приклад аналізу:

Контактна інформація (5 хвилин): Якщо на вашому сайті не розміщено адреси і телефони компанії, то ранжуватися локально дуже складно Контактна інформація (5 хвилин): Якщо на вашому сайті не розміщено адреси і телефони компанії, то ранжуватися локально дуже складно. Що найстрашніше, таких сайтів дуже багато. Ви повинні розмістити контактну інформацію по всьому сайту - і в шапці, і внизу сторінки.

Ви повинні розмістити контактну інформацію по всьому сайту - і в шапці, і внизу сторінки

Аудит зовнішньої оптимізації сайту (15 хвилин)

Верифікація компанії в Google+ (5 хвилин): Якщо у вашої компанії немає веріфіцированного аккаунта в Google+, ранжувати сайт за місцем розташування практично неможливо. Швидкий спосіб перевірити це - вбити наступний критерій пошуку (між двома словами тільки один пробіл):

allintext: адрессайта.com site: plus.google.com

Якщо ви знайшли свій сайт в списку Google, значить, він верифицирован (нижче наведений приклад, як виглядає верифікований акаунт в Google+).

Нормативний аудит (5 хвилин): Цитируемость - основа локальної пошукової оптимізації. Чим більше у вас є посилань, тим вище будуть ваші позиції в пошуковій видачі. Щоб підготувати контрольний аудит, скористайтеся системою MOZ . Система визначає правильність / неправильність посилань по системі від 1 до 100 балів. Чим вище результат, тим краще "видимість" сайту (подивіться на приклад внизу). Нормативний аудит (5 хвилин): Цитируемость - основа локальної пошукової оптимізації

Аналіз зворотних посилань (беклінків) / банів (5 хвилин): Після виходу алгоритмів Penguin і Panda, нам потрібно спостерігати за всіма попередніми і що можуть бути забаненими беклінк. Це можна зробити за допомогою Ahrefs . Введіть адресу сайту в віконце програми. Коли отримаєте результат, перейдіть вниз до розділу під назвою "Anchor Phrases". Якщо ви використовуєте занадто багато ключових слів в анкорний тексті, значить, у вас проблеми і вам потрібен додатковий аналіз беклінків (і може бути, все з них доведеться видалити). Нижче - приклад сайту з високим відсотком ключових слів в анкорний тексті (нехороший знак).

Нижче - приклад сайту з високим відсотком ключових слів в анкорний тексті (нехороший знак)

Тепер і ви можете виконати локальний SEO-аудит сайту менше, ніж за 30 хвилин. Вони становлять велику цінність для ваших потенційних клієнтів і партнерів. Але пам'ятайте, що це швидкий аудит. Завжди рекомендується робити і повний аудит сайту, перш ніж почати SEO-просування.

Прочитайте і інші корисні статті:

Якщо у вас виникли додаткові питання - пишіть нам [email protected]

Або телефонуйте:

+375 17 209 00 95

+375 17 254 73 89

+375 17 306 43 05

+375 29 619 05 79Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью