<
 • Главная
Статьи

наскрізні посилання

 1. Наскрізні посилання в шапці сайту
 2. Наскрізні посилання в сайдбарі
 3. Наскрізні посилання в футере (підвалі)

Всім привіт! сьогодні на seo-mayak.com я розповім, що таке наскрізні посилання і як вони впливають на просування сайту, а також поясню до чого тут внутрішня SEO-оптимізація.

Якщо хтось чекає, що я почну розповідати, як просувати сайт за допомогою наскрізних посилань, розміщуючи їх на різних ресурсах, то хочу Вас засмутити, розмова буде прямо протилежним.

Мова піде саме про шкоду наскрізних посилань, які вперто не хочуть помічати на своїх сайтах багато веб-майстри.

Наскрізні посилання - це ті посилання, які розташовані на всіх сторінках сайту. Тому вони й називаються наскрізними, що як би пронизують сайт наскрізь.

До наскрізним посиланнях можна віднести внутрішні або зовнішні посилання, розташовані: в шапці сайту, в сайдбарі або в футере (підвалі).

Тепер давайте розберемося які посилання зазвичай виявляються в вищевказаних місцях і з'ясуємо, наскільки вони корисні. Поїхали!

Наскрізні посилання в шапці сайту

У шапці сайту зазвичай розташовується меню навігації, в якому є посилання на головну сторінку, а також посилання на статичні сторінки сайту. Але все залежить від шаблону.

Буває, що в деяких темах, в шапці, крім меню навігації по статичним сторінкам, може ще розташовуватися меню з посиланнями на категорії. На моєму кулінарному блозі реалізована саме така схема.

Всі номери з навігаційних меню є наскрізними, тобто яку б Ви не відкрили сторінку, на ній обов'язково буде шапка з усіма посиланнями.

До посиланнях на категорії ми ще повернемося, а поки я хочу загострити вашу увагу на прихованих наскрізних посиланнях, які не видно користувачеві, але за якими вільно гуляють пошукові роботи.

Це посилання виводяться функцією wp_head () в область шапки сайту, між тегами <head> </ head>. Всі ці посилання є наскрізними, раджу почитати статтю і позбутися від зайвого мотлоху в header.

Також в шапці сайту дуже часто розташовується посилання-картинка на стрічку feedburne r, яка також є наскрізною. Не варто забувати, що посилання на стрічку feedburner - це зовнішнє посилання. А тепер порахуйте скільки сторінок на вашому сайті, саме стільки разів продублюйте дане посилання.

На моєму блозі також в шапці сайту є посилання-картинка на feedburner, але вона не індексується, так як я її закрив за допомогою скрипта , Що і Вам раджу.

Загалом всі шаблони різні і можливо у кого-то в шапці ще є якісь зовнішні посилання, треба ретельно проаналізувати вихідний код, виявити і закрити ці посилання в скрипт. Йдемо далі.

Наскрізні посилання в сайдбарі

В сайдбарі в 90% випадків розташоване меню навігації за категоріями. Трохи вище я вже говорив, що в деяких шаблонах посилання на категорії можуть розташовуватися або дублюватися в шапці сайту.

Всі номери з меню навігації є внутрішніми. Можна вважати за благо, що це внутрішні посилання, але все не так однозначно. Найчастіше сторінки категорій, для уникнення часткових дублів , Закриті від індексації в файлі robots.txt або за допомогою мета-тега robots .

Виникає резонне питання, навіщо потрібні наскрізні посилання, що ведуть на заблоковані сторінки? А відповідь проста - не потрібні! Вірніше, навігаційне меню звичайно необхідно для зручності користувачів і в загальному для юзабіліті сайту.

Але тут треба розуміти, що з кожної сторінки, за всіма цими посиланнями витікає статичну вагу ! Чи не перетікає, а саме витікає, так як заблокованим сторінкам статичну вагу нікчему, тим більше вага не потече далі, а просто залишиться на сторінках з категоріями «мертвим вантажем».

Якщо категорії відкриті для індексації і беруть участь в пошуку, то це звичайно інша справа. Вага буде перетікати на сторінки з рубриками та надалі перейде по посиланнями на сторінки з записами і т.д.

Але робот не ходить по посиланнях на заблокованих сторінках і якщо категорії закриті, то вага далі не піде і сайт його просто втратить. Сподіваюся зрозуміло.

На деяких сайтах меню категорій налічує 30 і більше посилань. Уявляєте скільки статичної ваги йде в нікуди, адже всі посилання в меню наскрізні і забирають вага з кожної сторінки сайту.

Якщо ці посилання шкідливі, то як закрити від індексації всі меню? Деякі веб-майстри приховують від індексації сайдбарі цілком.

Але припустимо у мене в сайдбарі є інформація, яку я б не хотів приховувати від роботів, а хочу приховати тільки меню категорій, як мені тоді бути?

Вихід завжди є! Можна закрити посилання на категорії за допомогою jQuery AJAX і зробити це можна двома способами.

спосіб №1

Для початку треба виконати всі інструкції, описані в цій статті .

Нагадаю як виглядають посилання на рубрики в вихідному коді:

Після того, як підключена бібліотека jQuery і встановлений скрипт обробник, відкриваємо файл functions.php (раджу користуватися FTP клієнтом Notepad ++ ) І в самий початок після тега <? Php вставляємо наступну функцію:

function mayak_hide_navigation_menu ($ mayak_hide_menu) {$ pum = array ( "<a", "/ a>", "href",); $ Bum = array ( '<span class = "external-reference"', "/ span>", "data-link"); return str_replace ($ pum, $ bum, $ mayak_hide_menu); } Add_filter ( 'wp_list_categories', 'mayak_hide_navigation_menu');

Після чого посилання на категорії в вихідному коді приймуть такий вигляд:

Завдяки скрипту-обробника все посилання залишаться в робочому стані, але не будуть індексуватися пошуковими роботами і як наслідок по ним не буде витікати статичну вагу.

спосіб №2

Другий спосіб трохи складніше, тому що вимагає створення нового файлу.

Після того, як підключена бібліотека jQuery, створюємо в папці з темою новий php-файл під назвою, наприклад: ajax-menu.php. Всередину файлу поміщаємо наступний код:

<? Php require_once ( "../../../ wp-config.php"); ?&gt; <? Php wp_list_categories ( 'sort_column = name & title_li ='); ?>

За виведення списку категорій в WordPress відповідає функція wp_list_categories () , Яка може приймати безліч параметрів. У своїх майбутніх статтях я обов'язково більш детально розберу цю функцію, так що підписуйтесь на, а зараз я не буду на цьому зупинятися.

Відкриваємо файл footer.php і після тега </ body> вставляємо такий скрипт:

<Script> (function ($) {$ (function () {$ ( "#menu") .load ( "http: // Ваш домен / wp-content / themes / Назва вашої теми / ajax-menu.php") ;})}) (jQuery) </ script>

Не забудьте вписати в скрипт свій домен і назву папки з темою.

Далі йдемо в адмінку сайту і вставляємо в віджет наступний код:

<Div id = "menu"> </ div>

Зберігаємо зміни, після чого в вихідному коді сторінки замість посилань на категорії у нас залишиться порожньою блок div з ідентифікатором:

Зберігаємо зміни, після чого в вихідному коді сторінки замість посилань на категорії у нас залишиться порожньою блок div з ідентифікатором:

Але насправді у нас в сайдбарі буде як і раніше розташовуватися повноцінне меню категорій. Єдине, що може знадобитися, так це підправити стилі, просто у нас змінюватися ідентифікатор. Всі стилі прописуємо для ідентифікатора:

#menu

Сподіваюся зрозуміло!

На перший погляд другий спосіб виглядає більш привабливо, але тут важливо розуміти один момент. Якщо Ви, при складанні семантичного ядра, закладали в назви рубрик ключові слова, то після реалізації цього методу, робот вже не зможе проіндексувати анкор посилань , Так як він їх не знайде в вихідному коді. У першому ж способі все анкор залишаться на місці. Йдемо далі.

Другий спосіб використання jQuery AJAX найбільш підходить для приховування від індексації внутрішніх посилань з хмари міток, які теж є наскрізними і ведуть на заблоковані сторінки. Я сам хмара міток не використовую, але багато веб-майстри його застосовують, тому не зайвим буде і про це розповісти.

За виведення хмари міток відповідає функція wp_tag_cloud (). Створюємо ще один php-файл під назвою ajax-tag.php і всередину вставляємо наступне:

<? Php require_once ( "../../../ wp-config.php"); ?&gt; <? Php wp_tag_cloud (); ?>

Скрипт обробник повинен виглядати наступним чином:

<Script> (function ($) {$ (function () {$ ( "#tag") .load ( "http: // Ваш домен / wp-content / themes / Назва вашої теми / ajax-tag.php") ;})}) (jQuery) </ script>

На місці виведення міток прописуємо блок div c ідентифікатором tag:

<Div id = "tag"> </ div>

В принципі не складно.

Але даний метод має свій недолік. Для кожного випадку доведеться прописувати новий скрипт. В принципі можна створити і підключити окремий js-файл, куди в подальшому будуть вписуватися коротенькі скрипти. Це вже за бажанням.

Також веб-майстри дуже часто вставляють в сайдбар блок «ТОП коментаторів» в якому присутні наскрізні зовнішні посилання, що ведуть на сайти кращих коментаторів. Нехай вони і закриті тегом noffolow , Але noffolow не оберігає посилання від індексації і як наслідок не запобігає витік статичної ваги.

Дані посилання також можна прибрати в скрипт. Чекайте статтю, в якій я приведу код блоку «ТОП коментаторів» адаптований під скрипт. До речі надходило дуже багато прохань розповісти, як зроблений «ТОП коментаторів» у мене на блозі. Ось заодно і розповім.

Таким же чином можна прибрати в скрипт посилання з посторінковою навігації, хоча вони і не вважаються наскрізними, але по ним також витікає вага. Хто трохи розбирається в php, той без праці зможе це зробити. Ну а ті в php не дуже, пишіть, що-небудь придумаємо.

Передбачаю міркування про клоакінг. Друзі, якщо люди ховають сайдбарі в скрипт і пошукові системи це не вважаються клоакінг, то мій метод взагалі виглядає «законослухняним», так що не бійтеся і не слухайте панікерів.

Ще є думки, що Google вміє читати AJAX і що мовляв приховувати посилання таким методом безглуздо. Так ось, що я скажу. Читати то він може і читає, але посилання заховані в скрипт Google не індексує і в кінці статті я це доведу. Йдемо далі.

У безкоштовних шаблонах, в сайдбарі, частенько присутні ліві зовнішні наскрізні посилання, тобто проставлені розповсюджувачами шаблонів. Це метод чорного SEO і розрахований на новачків, які погано розбираються в кодах і не зможуть самі з ними розправитися. У цьому випадки добре допомагає плагін ТАС , За допомогою якого можна легко знайти і знешкодити приховані наскрізні посилання.

Тепер про всяких книжках, курсах, рекламних банерах і т.п. Це теж наскрізні посилання і по можливості їх теж не завадило б прибрати в скрипт.

Загалом будь-які наскрізні посилання ведуть на зовнішні сайти або на заблоковані в robots сторінки бажано закрити від індексації, цим Ви істотно допоможете своєму проекту, в плані збереження статичної ваги і концентрації його на потрібних сторінках, що обов'язково позначиться на просуванні.

Наскрізні посилання в футере (підвалі)

У підвалі веб-майстри дуже часто мають у своєму розпорядженні різні лічильники відвідуваності, типу LiveInternet і тому подібних. Деякі новачки не розуміючи, що будь-який лічильник містить зовнішнє посилання, забивають ними весь підвал, видно вважаючи, що це допоможе їм зібрати більше даних для аналізу.

Шановні початківці веб-майстри, велика кількість лічильників не дасть вам нічого крім дірок, через які буде витікати статичну вагу. Одного гарного лічильника цілком достатньо!

Я тут не говорю про Яндекс Метрика або Google Analytics, їх треба ставити не раніше ніж через пів року, після народження проекту.

Можете перевірити свій сайт на наявність наскрізних зовнішніх ссилкок за допомогою сервісу linkpad.ru. Для цього треба вбити свій домен в поле для пошуку і на що відкрився сторінці вибрати пункт «Посилання на сайті»:

Для цього треба вбити свій домен в поле для пошуку і на що відкрився сторінці вибрати пункт «Посилання на сайті»:

Приклад наочно показує, що 822 зовнішні посилання з мого блогу були проіндексовані. Якщо поцікавитися, що це за посилання, то стане зрозуміло звідки вони взялися:

Якщо поцікавитися, що це за посилання, то стане зрозуміло звідки вони взялися:

Майже всі показані сервісом посилання - це посилання: зі лічильника liveinternet.ru, з рейтингу top100.rambler.ru і каталогу list.mail.ru.

Тому варто прибрати і ці посилання в скрипт.

Для цього в папці з темою створюємо файл під назвою ajax-koll.php, куди поміщаємо функцію require_once () і коди лічильників:

<? Php require_once ( "../../../ wp-config.php"); ?> <a href="http://list.mail.ru"> <img src = "http://list.mail.ru/img/listru-a21.gif" alt = "" width = "88" height = "31" border = "0" /> <a> <a href="http://www.liveinternet.ru/click" target="_blank"> <img src = "// counter.yadro.ru /logo?45.1 "title =" LiveInternet "alt =" "border =" 0 "width =" 31 "height =" 31 "/> </a> <a href =" http://top100.rambler.ru/ navi / 2835828 / "> <img src =" http://counter.rambler.ru/top100.cnt?2835828 "alt =" Rambler's Top100 "border =" 0 "/> </a>

Потім в файл footer.php вставіляем ще один скрипт із зазначенням шляху до файлу:

<Script> (function ($) {$ (function () {$ ( "# koll"). Load ( "/ wp-content / themes / wp-themes-blogger / ajax-koll.php");})} ) (jQuery) </ script>

А замість вирізаних кодів лічильників в футере вставляємо блок div з ідентифікатором koll:

<Div id = "koll"> </ div>

До слова про здібності Google читати AJAX. Якщо вбити в адресний рядок браузера такий запит:

http://google.com/search?q=cache:seo-mayak.com

Те Ви не побачите в підвалі жодного інформера і це тому, що Гугл їх не виявив, інакше вони були б кеш разом з іншими елементами сторінки. Ось такі справи!

До зустрічі!

З повагою, Віталій Кирилов

Виникає резонне питання, навіщо потрібні наскрізні посилання, що ведуть на заблоковані сторінки?
Якщо ці посилання шкідливі, то як закрити від індексації всі меню?
Але припустимо у мене в сайдбарі є інформація, яку я б не хотів приховувати від роботів, а хочу приховати тільки меню категорій, як мені тоді бути?
Php require_once ( "../../../ wp-config.php"); ?
Gt; <?
Php wp_list_categories ( 'sort_column = name & title_li ='); ?
Php require_once ( "../../../ wp-config.php"); ?
Gt; <?
Php wp_tag_cloud (); ?
Php require_once ( "../../../ wp-config.php"); ?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью