<
 • Главная
Статьи

Що таке ключові слова (keywords)? Як вони різняться? Правильний підбір і використання ключових слів в матеріалі

 1. Відмінності ключових слів
 2. Підбір ключових слів
 3. Використання ключових слів на сайті

Ключові слова - це такі слова або словосполучення, які користувачі набирають у рядку пошуку. Саме за цими словами пошуковики знаходять потрібні сайти. Важливо вміти грамотно знаходити і виявляти саме ті ключові слова, які підходять до Вашого сайту. Як це робити при написанні статей в Joomla, ми будемо розбиратися пізніше і більш докладно. Правильний підбір ключових слів є одним з найважливіших чинників в просуванні вашого сайту. Слід дуже серйозно поставитися до цього кроку і не ігнорувати його, інакше в подальшому не дивуйтеся, чому ж на Вашому сайті немає відвідувачів.

Тематика Вашого сайту повинна обов'язково підходити до тематики ключових слів. Це дуже допоможе Вам у подальшій розкрутці сайту. Іншими словами це можна сказати так: ключове слово, яке користувач набирає в пошуковику, має точно відображати інформацію на сторінці Вашого сайту. Бувають такі випадки, коли пошуковик неправильно визначає релевантні запити для тієї чи іншої сторінки (наприклад, у мене на блозі є стаття про захист сайту Joomla від злому . Так ось я опинився на перших місцях у видачі за запитом "злом Joomla", хоча стаття про те, як захистити сайт від цього). Підбір ключових слів відноситься до внутрішньої оптимізації сайту . Сам процес складання списку ключових слів для всього сайту називається складанням семантичного ядра і докладно описується в цієї статті . А в цій статті я розповім лише про теоретичної складової всіх цих термінів і понять, з якими Вам доведеться зіткнутися під час розкрутки свого сайту в інтернеті.

Відмінності ключових слів

Умовно ключові слова поділяють на високочастотні (ВЧ), середньочастотні (СЧ) і низькочастотні (НЧ). Частотність слова - це показово кількості запитів даного ключового слова в місяць (Простіше кажучи - це число, яке показує скільки разів користувачі вбивають і шукають слово або словосполучення в пошукових системах). Визначити популярність ключового слова можна за допомогою багатьох сервісів і програм, але я використовую онлайн сервіс Яндекса http://wordstat.yandex.ru.

А розділ між ключовими словами через те, що одні ключові слова користувачі запитують, наприклад, 500 разів на місяць, а інші 100 000 раз на місяць. Вся суть пошукового просування сайту зводиться до того, щоб статті вашого сайту виявилися на перших позиціях у видачі пошукових систем по введеному запиту.

Багато веб-майстри активно використовують спосіб просування за рахунок низькочастотних запитів. Наприклад, є ключові слова, які користувачі запитують 500 раз в місяць. Потрібно грамотно підібрати для себе кілька десятків таких запитів і написати для них релевантні статті (релевантні - це ті статті, які будуть точно відображати суть матеріалу, під яке вибрано ключове слово або словосполучення). В результаті може вийти 50 статей і кожна може принести Вам приблизно 500 відвідувачів (це з урахуванням того, що Ви будете на перших позиціях у видачі пошукових систем). І це зробити цілком реально через те, що конкуренція за цими запитами невелика.

Але не все так просто, як здається! Ви ж уявляєте собі, яка велика конкуренція буде за високі позиції по високочастотних запитах? За ним пробитися без грошового вкладення практично не реально. А ось серед інших видів ключових слів, які менш конкурентні, можна і спробувати зі своїм сайтом.

Однак, ключові слова розділяються не тільки за кількістю запитів, але і по конкуренції. Буває таке, що і за середньо частотні і низькочастотні запити може бути висока конкуренція. Таке часто зустрічається в комерційній тематиці, де можна пробитися тільки за рахунок пристойного капіталовкладення. За конрентності вона розрізняються таким чином: висококонкурентні (ВК), среднеконкурентние (СК), нізкоконкурентним (НК). За допомогою конкуренції можна визначити кількість інших веб-майстрів, які намагаються просунути свій сайт за цими ж запитам. Як можна здогадатися з вищесказаного - чим Вище конкуренція, тим складніше буде просунути свій проект на високі позиції.

Іншими словами ми маємо два поняття, які потрібно запам'ятати і вміти їх розрізняти:

 1. Частотність - кількість переглядів того чи іншого ключового слова в пошуковій системі. Найлегше визначити за допомогою сервісу Яндекс.Wordstat.
 2. Конкурентність - визначає кількість оптимізаторів, які намагаються просунути свій сайт по тим же самим запитам. Цей показник більшою мірою відноситься до комерційних тематиках, де дорогий кожен відвідувач. Тому, може трапиться так, що навіть СЧ (середньочастотні) і НЧ (низькочастотні) запити можуть бути висококонкурентними.

Підбір ключових слів

Перший і найважливіший принцип при складанні семантичного ядра (Підборі ключових слів) - це те, що запити обов'язково повинні бути схожі за тематикою з Вашим сайтом. Погодьтеся, що було б нерозумно в моєму блозі писати статті про інших двигунах, адже я спочатку позиціонують свій сайт, як проект про Joomla. Спочатку Ви повинні самі виділити для себе основні ключові слова, за якими Вам буде простіше надалі скласти семантичне ядро.

Наведу приклад на своєму блозі. Ось основні ключові слова, від яких я буду відштовхуватися при складанні ядра:

 • Joomla - це основне ключове слово, за допомогою якого я буду надалі підбирати запити для багатьох окремих статей. Однак, просувати сайт по цьому запиту практично нереально, так як це висококонкурентний високочастотний запит і я його використовую тільки як допоміжний елемент для складання семантичного ядра.
 • Virtuemart - цей запит так само є ВЧ ВК і я так само використовую його, як допоміжний. У мене є цілий розділ на блозі, який присвячений створення інтернет магазину на Joomla з використанням компонента Virtuemart . Великий конкуренції в цьому сегменті я не помітив, а от попит на інструкції по роботі з цим компонентом досить великий.
 • Просування сайту - просунутися по запитах, пов'язаних з просуванням сайту в інтернеті, дуже складно. Тут справа не тільки в тому, що про це пишуть в численних SEO блогах, а й існує безліч компаній, які надають послуги з розкручування сайтів. Цей запит можна віднести до комерційних і тому, він вважається високо конкурентним. Статті по цій темі я пишу не для того, щоб отримувати з них відвідувачів, а для того, щоб відвідувачі, які вже є на моєму блозі, що не шукали потім цю інформацію в іншому місці.

А ось потім, відштовхуючись від основних запитів, я підбираю для кожного ВЧ запиту кілька СЧ і НЧ. Таким чином, виходить досить пристойний список ключових слів. І для кожного з них можна написати окрему статтю або поєднати кілька ключевиков в одному матеріалі. Наприклад, в цій статті я поєднав одразу ж три різних запиту: ключові слова, підбір ключових слів і використання ключових слів. Але про все це більш детально я розповім Вам в статті про складання семантичного ядра. Дана стаття створена лише для того, щоб пояснити Вам основні принципи і поняття, пов'язані з ключовими словами. залишилося розібратися лише з тим, як же правильно використовувати ключові слова на сайті для кращого просування.

Використання ключових слів на сайті

Багато веб-майстри часто задаються питанням: як правильно використовувати ключові слова, щоб максимально високо піднятися у видачі і не нашкодити сайту? Напевно, багато хто з Вас вже сдишалі про такий термін, як переоптімізацію? Так ось, пошукові системи зараз намагаються виявляти сторінки, на яких текст занадто сильно оптимізований, і прибирають їх з видачі (пессімізіруют). Це часто відбувається просто через незнання або невміння правильно використовувати в тексті ключові слова. Трохи нижче я розкрию коротко основні способи застосування і виділення ключових слів, які можна використовувати в матеріалі.

 • Title (заголовок матеріалу) - один із самих основних чинників, що впливають на просування тієї чи іншої сторінки. Практично не можливо просунути сторінку по потрібному запиту, якщо цей самий запит не прописаний в заголовку Title. Головне, стежити за тим, що стаття буде повністю описувати ключові слова, згадані в заголовку. Не можна просто так зробити заголовок з одних ключових слів. Потрібно, щоб він був читаємо для користувачів.
 • Домен (ім'я сайту) - якщо Ваше доменне ім'я є ще і ключовим словом (наприклад, Joomla.org, де joomla - це ключове слово), то просунутися по цьому запиту Вам буде набагато простіше. Однак, підібрати таке ім'я для сайту дуже складно, так як основні ключі з доменами вже давно розкуплені. Але, як то кажуть, спроба не тортури.
 • Мета теги Description і Keywords (опис і ключові слова) - в Joomla можна прописати ці теги для головної сторінки і для кожного матеріалу окремо. Кажуть, що зараз використання ключових слів в цих тегах вже не так впливає на ранжування сторінок у видачі, але все ж краще їх вказувати.
 • URL адреса посилання - використовуйте ЧПУ в Joomla для того, щоб можна було використовувати ключові слова, написані транслітом, в назві сторінки. Пошуковики прекрасно вміють їх розрізняти і так само звертають на це увагу. У joomla можна прописувати URL посилання самому там, де написано алиас (псевдонім) сторінки. Тільки не потрібно перевантажувати ключовими словами посилання, так як пошукові системи це теж не дуже люблять.
 • Початок тексту - для пошукових систем важливо, щоб основні ключові слова були згадані на початку статті. Важливо, щоб вони були грамотно вписані і були релевантні основного змісту всього матеріалу.
 • Alt і Title зображень - якщо у Вашому тексті Ви використовуєте зображення, то потрібно обов'язково прописувати до них alt (опис) і title (заголовок картинки). Це може допомогти Вам у просуванні по зображеннях в пошукових системах.
 • Теги заголовків H1-H6 - використовуйте в тексті грамотно розставлені заголовки H1-H6. Вони допоможуть не тільки пошуковику визначити структуру документа, а й користувачеві допоможуть швидше зорієнтуватися на сторінці.
 • Жирний, похилий і підкреслений текст - виділяйте ключові слова в тексті різними тегами. Найбільш впливовий з них - це жирний шрифт, а й про інші так само не варто забувати. головне, щоб все це не заважало користувачу читати матеріал. Запам'ятайте: не можна виділяти жирним або іншим способом великі ділянки тексту, так як це може ввести пошуковик в оману.
 • Зовнішні або внутрішні посилання - якщо Ви зробили посилання на матеріал з іншого сайту або з іншої сторінки свого ж сайту, то потрібно використовувати в назві посилання ключове слово. Наприклад, якщо я зробив посилання на сторінку про внутрішню оптимізацію сайту на Joomla , То я використовував в ній ключове слово "внутрішня оптимізація сайту Joomla". Так само потрібно згадати ключові слова в title цієї самої посилання (наведіть на це посилання і побачите title).

Дуже важливо стежити за тим, щоб не перестаратися з кількістю і щільністю ключових слів на сторінці. Якщо Ви пишіть маленькі статті, то не вживайте ключові запити багато разів. Досить згадати їх ропу раз і правильно виділити їх, щоб і користувачам був зрозумілий сенс і призначення статті і пошуковики так само все це розуміли. Так само велику важливість носить природність вживання всіх ключових слів і способів їх виділення в статті. Так як буде дуже некрасиво, якщо всюди будуть використані різні теги і безліч непотрібних запитів. Під кожну статтю досить підібрати всього лише пару трійку ключових слів і все.

Думаю, що на цьому теоретичну вступну частину по роботі з ключовими слова можна завершити. Слідкуйте за розвитком гілки про просуванні сайтів на Joomla або підпишіться на розсилку новин поштою або RSS , Щоб не пропустити нові матеріали блогу про створення сайтів на Joomla.

Ви ж уявляєте собі, яка велика конкуренція буде за високі позиції по високочастотних запитах?
Напевно, багато хто з Вас вже сдишалі про такий термін, як переоптімізацію?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью