<
 • Главная
Статьи

Технічний seo-аудит сайту: як робити внутрішній сео аудит

 1. файл robots.txt
 2. файл sitemap.xml
 3. Основне дзеркало сайту
 4. склеювання домену
 5. оптимізація коду
 6. Чистка від вихідних посилань
 7. Чи є стилі заголовків h, списків
 8. Код відповіді 404
 9. биті посилання
 10. 200 ОК
 11. Перевірка швидкості завантаження сайту
 12. Перевіряємо на різних дозволах
 13. Коректність відображення сайту в різних браузерах
 14. дублі сторінок
 15. Оптимізація під ключі
 16. довжина URL
 17. Перевірка контенту
 18. HTTPS
 19. циклічні посилання
 20. рівень вкладеності
 21. Санкції до сайту
 22. інше
 23. Питання, які можуть виникнути

Зміст статті

Для сайту можна робити багато типів аудиту - маркетинговий, пошуковий, аналіз юзабіліті і так далі. Тут ми розглянемо, як робити технічний seo-аудит сайту, він же внутрішній аудит. Він потрібен для того, щоб уникнути фатальних і не дуже фатальних для пошукових систем помилок. Таких наприклад, як дублі сторінок, які загрожують дрібними капостями на зразок тих, що можуть підмінювати релевантну сторінку за запитом (через що можуть скакати позиції) або засмічувати краулінговий бюджет.

Щоб зробити технічний аудит, вам потрібно буде по пунктам виконати мої рекомендації нижче. Краще записуйте в текстовий файл, наприклад у форматі Word. До речі, можете надіслати те, що вийде, на мою пошту в контактах, або в ВК. Якщо у мене буде вільний час - подивлюся, а ваш аудит ми опублікуємо. Отже, приступимо.

файл robots.txt

Спочатку переконайтеся, що сам сайт і його найважливіші сторінки відкриті для індексації у файлі robots.txt, а сам він оформлений як треба. Всі помилки запишіть. Детальніше про цей файл ви можете прочитати в цій статті .

файл sitemap.xml

Далі вам потрібно перевірити сайтмап - чи є він взагалі, валиден він, чи оновлюється і чи всі потрібні сторінки включені в нього. На цю тему у мене також є Детальна і корисна стаття .

Основне дзеркало сайту

Перевірте, чи вказано основне дзеркало сайту. Якщо у вас одночасно відкривається сайт за адресою www.adamsandler.ru і adamsandler.ru, при цьому з www-версії не перекидає автоматично на версію без www, то у вас не вибрано основне дзеркало, а це помилка. Перевірте також http і https версії. Зараз вважається наймоднішим і молодіжним робити основним дзеркалом версію на https, без www.

Плюс ще іноді головна сторінка відкривається за адресами adamsandler.ru, adamsandler.ru/index.php і adamsandler.ru/index.html - з двох останніх тоді треба робити редирект на першу. Це теж треба перевірити.

склеювання домену

Частина технічного SEO-аудиту - перевірити, чи не вважається чи домен також дзеркалом іншого сайту. Перевірити це можна або в інструментах Вебмастера, або по сервісів на зразок цього.

оптимізація коду

Зазвичай тут бувають дві помилки - занадто великий код і багато коментарів в ньому.

Якщо у вас є ці проблеми або якісь інші неприємності з кодом - поставте завдання по виправленню. Взагалі, потрібно пробігтися очима по коду - може в ньому є порожні теги або багато nbsp - такі дрібниці теж треба помічати.

Також можу сказати, що вага html-коду сторінки повинен бути до 300 кб. Оптимально від 30 до 100.

Чистка від вихідних посилань

Іноді з сайту варто дуже багато вихідних посилань, які навіть не закриті. Перевірте сайт на витікаючі посилання якимось із способів, описаних тут , Краще навіть скласти повний їх список Excel-файлів за допомогою стовпців донор-акцептор (з якої сторінки стоїть посилання і яка саме). Ці посилання потрібно або прибрати, або закрити від індексації.

Чи є стилі заголовків h, списків

Іноді трапляється таке, що на сайті не виконані буквально елементарні речі. А саме - немає стилів для підзаголовків і списків. Вам потрібно знайти сторінки з відповідними тегами, і позначити, чи є ці стилі. Якщо немає - треба їх додавати в обов'язковому порядку. Але вони повинні бути прописані в css-файлі, а не ось так:

Потрібно додатково перевірити, щоб такого не було.

Код відповіді 404

Далі дивимося, чи віддає неіснуюча сторінка код відповіді сервера 404. Вводимо рандомний url начебто adamsandler.ru/fddfdffrrrr і дивимося, який код відповіді вона віддає . Якщо не 404 - треба виправляти.

биті посилання

Є такі сайти, де дуже багато по-перше битих (неробочих) посилань на свої ж сторінки, а крім того, ще й на інші ресурси посилання не працюють. Можете також подивитися мою статтю про биті посилання .

200 ОК

Всі сторінки, знайдені в міру обходу сайту краулер начебто XENU, повинні віддавати код відповіді 200 ОК. Якщо на сайті багато 301 перенаправлень або інших неправильних кодів відповіді, треба складати список таких сторінок і надавати рекомендації щодо виправлення помилок.

Перевірка швидкості завантаження сайту

Нам також потрібно перевірити швидкість завантаження сторінок сайту. Беремо для тесту головну і пару просуваються сторінок. Найкраще буде порівняти ці показники з 3-4 провідними конкурентами. Перевірити можна по Checktrust, Pingdom Tools або Google PageSpeed ​​Insights (а краще все разом). Якщо наші сторінки вантажаться довше - треба виправляти.

Перевіряємо на різних дозволах

Дивимося, як сайт виглядає на різних дозволах, чи є мобільна версія. Нам потрібно, щоб на всіх пристроях він відображався коректно. Також не зайвим буде перевірити, чи весь додатковий функціонал сайту працює в різних його версіях.

Додатково ми також обов'язково перевіряємо, чи збігається контент основний і мобільної версії сайту. Тому що якщо він відрізняється - це дуже неприємний знак.

Коректність відображення сайту в різних браузерах

Наступна важлива частина технічного seo-аудиту сайту - це подивитися, як він відображається в різних браузерах. Це, перш за все, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Safari і яндекс.браузер. Цілком можливо, в якихось браузерах спливуть помилки, і тоді їх треба виправляти.

Вищий пілотаж - це перевірити сайт також і на різних версіях мобільних браузерів.

дублі сторінок

Далі ми приступаємо до пошуку дублів сторінок. В ході цього може, наприклад, виявитися, що на сайті є однакові сторінки, що відрізняються тільки наявністю слеша на кінці URL. Більш докладно боротьба з дублями відображена в цієї моєї статті . Пошук також можна проводити за допомогою пошукової системи: запитом [ «шматок тексту в 5-7 слів» site: domain.ru].

Оптимізація під ключі

Перевіряємо, оптимізовані чи під ключі теги Title, h1, Description, чи налаштовані ЧПУ. Зазвичай якщо seo-теги короткі або взагалі відсутні, а ЧПУ не налаштовані, то це сигнал, що до сайту сеошник взагалі не торкався. Необхідно скласти списки (краще окремими файлами), де ці теги відсутні, або є занадто короткими / занадто довгими.

довжина URL

Адреси просуваються сторінок, наприклад, не повинні бути довшими, ніж 75 символів (без урахування назви домену). Оптимально потрібно надати список сторінок, у яких ця довжина більше.

Перевірка контенту

У внутрішньому сео аудиті ми не перевіряємо тексти на божевільною (це потрібно робити в рамках просування) і не перевіряємо читабельність, шрифти, дизайн і так далі (це потрібно робити в рамках аудиту юзабіліті). Нам потрібно просто подивитися, чи немає якихось аномалій типу переоптімізаціі і занадто частого використання тега strong.

Крім того, дивимося наявність атрибутів alt і title у зображень. Навіть якщо вони порожні - це більш терпимо, ніж якщо їх немає взагалі.

HTTPS

Перевіряємо, чи є у сайту https-версія. Зараз це один з факторів ранжирування, особливо для комерційних сайтів, тому рекомендований переїзд на цей протокол.

циклічні посилання

Певно не найважливіший пункт аудиту, але для повноти не завадить. Циклічні посилання - це коли зі сторінки йде посилання на саму себе. Ми можемо просто відкрити код кількох сторінок і виконати по ньому пошук, вбивши в нього їх URL-адреси. Якщо циклічні посилання виявлені, в аудит вноситься м'яка рекомендація їх прибрати.

рівень вкладеності

Краще, щоб всі сторінки мали рівень вкладеності не більше, ніж 5. Якщо у вас є список пріоритетних для просування сторінок, то вони повинні мати УВ = 3.

Санкції до сайту

Дивимося перш за все, не забанили чи сайт в Яндексі і Гуглі. Перевіряємо також і його наявність в реєстрі заборонених сайтів.

інше

Також сайт слід перевірити ось на що:

 • Мікророзмітки. Перевіряємо її наявність і валідність.
 • Фавікон. Він там обов'язково повинен бути, бажано привабливий.
 • Кешування. У переважній більшості випадків краще, коли на сайті налаштоване кешування.
 • Увімкніть голову. Не виконуйте тупо моїх рекомендацій і все. Пройдіться по сайту і дивіться своїми очима - може там на сторінках спливають дурні блоки, може текст білим шрифтом на білому фоні написаний.

Ваш аудит буде набагато наочніше, якщо в самому його початку ви списком вкажете всі, що потрібно виправити, а тільки потім перейдете до детального розгляду. Тому що всякі барани, які роблять аудити «для галочки», просто надають список помилок і все. Але який в них сенс без конкретних рекомендацій?

Я особисто більшу частину з цих вимог перевіряю через Saitreport , Він реально багато параметрів дозволяє перевірити. Деякі він не зможе подивитися автоматично, зате дасть багато іншого інформацію - деяку інфу про поведінкових чинниках, базові відомості про індексацію сайту, непогано виявляє все граматичні помилки на сайті, за вас становить файли зі списками дублів, перевіряє сайт на бани і фільтри і так далі.

Ось, загалом-то, і все найважливіші частини аудиту, які ви повинні торкнутися, але якщо вам цього мало і ви хочете більше інформації, раджу подивитися урок Гроховського про аудити:

Питання, які можуть виникнути

Ймовірно, у деяких з вас постане питання - а чому тут немає аналізу посилальної маси? Так ось, аналіз зовнішнього просування - це зовсім інше. Якщо ви попросите свого сеошника виконати його в рамках технічного аудиту, то максимум, що він зробить, так це просто вивантажить посилання на ваш сайт. Ну іноді ще на пару конкурентів. І який в цьому толк? Це буде просто для галочки. Зовнішнім просуванням потрібно займатися окремо. І в рамках створення стратегії зовнішнього просування. Без цього сенсу в вивантаженні посилань немає.

Чому тут не написано, що потрібно перевіряти, наприклад, клікабельні чи фотографії або чи правильно розташовані елементи на сторінці? Тому що це відноситься вже до аудиту юзабіліті, а це вже зовсім інше.

Чому майже не приділено уваги аналізу індексації сайту? Аналіз представлення сайту в пошуку - окремий і досить времязатратний процес, тому він вимагає аудиту індексації сайту.

А є ж всякі онлайн сервіси, куди просто ввів назву сайту і він видає аудит - так може краще ними скористатися? Це все одно що мати гроші на Мерседес, а їздити на ВАЗ 2106.

Але який в них сенс без конкретних рекомендацій?
І який в цьому толк?
Чому тут не написано, що потрібно перевіряти, наприклад, клікабельні чи фотографії або чи правильно розташовані елементи на сторінці?
Чому майже не приділено уваги аналізу індексації сайту?
А є ж всякі онлайн сервіси, куди просто ввів назву сайту і він видає аудит - так може краще ними скористатися?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью