<
 • Главная
Статьи

Унікальний контент сайту - основа для SEO

 1. Що таке унікальний контент
 2. Для чого потрібен унікальний текстовий контент
 3. Аналіз контенту сайту на унікальність
 4. Як написати унікальний контент
 5. Як підібрати ключі.
 6. Скільки ключів повинно бути в статті.

Найголовніше в будь-якому сайті - це його вміст, його інформація, яку він надає користувачам. Все це різноманіття інформації прийнято називати контентом. Це можуть бути малюнки, відео, аудіо та, звичайно ж, ТЕКСТ. Це слово не дарма написано великими літерами. По-перше, приблизно 80% всієї сукупної інформації сайтів - це текст. А по-друге, саме текст - це основа просування сайту в інтернеті. Все інше - зовнішні посилання, перелінковка сайту, оптимізація доменного імені, гра з мета-тегами і HTML-кодом - це навіть не шліфування, а лише полірування діаманта під назвою текстовий контент. І тут найважливіше примітка - унікальний текстовий контент.

І тут найважливіше примітка - унікальний текстовий контент

Що таке унікальний контент

Якщо говорити простою мовою, то унікальність - це те, що не було раніше. А, отже, унікальний текстовий контент - це текст, який раніше ніде не зустрічався. І, природно, має смислове навантаження. Набір букв і символів, який мавпа набере на клавіатурі комп'ютера, хоч і буде без сумніву унікальним, але контентом вважатися не може. «Євгеній Онєгін», «Війна і мир», «Злочин і кара» та інші літературні твори - ось приклади безперечного унікального контенту - і по суті, і за змістом.

Будь-яка пошукова система - це робот, який працює по строго заданому алгоритму. Тому унікальність контенту на сайті оцінюється формально - порівнюються набори символів, які вже є на інтернет-ресурсах з досліджуваним текстом. Ступінь збігу оцінюється у відсотках. Чим вище відсоток, тим менш унікальний текст. Тобто пошукові системи оцінюють унікальність текстового контенту формально - тільки за змістом. Саме це дозволяє заробляти собі на хліб з маслом тисячам копірайтерів, тобто людям, які пишуть тексти для сайтів. Тому що створити що-небудь дійсно унікальне (і по суті, і за змістом) дуже важко, а ось тільки за змістом - завдання на порядок легше. Наприклад, фрази: «Травка зеленіє, сонечко блищить; ластівка з весною в сіни до нас летить »і« Набирає зелень трава під яскравим сонцем, ластівки, кучеряве у крильца- весна на підході »обидві для пошукових систем вважаються унікальними. Але по суті, перша дійсно уник, а друга - це рерайт першої, тобто переказ іншими словами.

Пошукові системи такими поняттями як копірайт (по ідеї - це дійсно унікальний текст) і рерайт (переказ) не оперують. Вони просто оцінюють тексти на унікальність у відсотках. Ці поняття були введені замовниками, щоб менше платити копирайтерам - рерайт оцінюється дешевше.

Отже, ще раз. Унікальний текстовий контент сайту - це смисловий набір слів, які в такій комбінації ніде більше до цього не зустрічалися.

Унікальний текстовий контент сайту - це смисловий набір слів, які в такій комбінації ніде більше до цього не зустрічалися

Для чого потрібен унікальний текстовий контент

Споживача - користувача сайту - не цікавить унікальність тексту. Він зацікавлений отримати якомога більше корисну для себе інформацію. Причому критерій корисності в кожному конкретному випадку різний. Для більшості веб-ресурсів (комерційні та інформаційні сайти) - це інформативність. Для деяких (розважальні веб-ресурси) - захопливість. Ідеал - поєднання інформативності та захопливості.

Для пошукових систем унікальність контенту на сайті має першорядне значення! Саме завдяки цим показником вони в основному ранжируют сайти, тобто формують SERP (сторінки видачі по конкретному пошуковому запиту). І дійсно, за що нагороджувати веб-сайт, якщо його контент скопійований з іншого ресурсу? (Стаття в тему: Як захистити контент від крадіжки? ) А якщо ще на нього є авторські права? Ні, треба заохотити того, хто сопів, трудився над чимось новим, а не займався дублюванням контенту на сайті. І неважливо, що створене, може бути, годиться тільки для смітника, що не інформативно і нудно (це пошуковики намагаються оцінювати іншими критеріями - трафіком і зовнішніми посиланнями на сайт). Головне - уник!

Отже, ще раз. Унікальний текстовий контент - це локомотив, який тягне сайт вгору у видачі пошукових систем, це головний фактор, що підвищує релевантність сайту, це він вносить основний вклад в тИЦ і PageRank.

Аналіз контенту сайту на унікальність

Як її аналізують той же Яндекс і Гугл нікому невідомо. Алгоритм суворо засекречений! Але шляхом проб і помилок зацікавлені особи, тобто люди, які заробляють на продвижениях веб-ресурсів в інтернеті, приблизно склали про це уявлення, яке вилилося в створення спеціальних програм, що визначають цю саму унікальність. Найбільш відомими в Рунеті подібними сервісами з аналізу контенту сайту на унікальність вважаються Адвего і Text.ru. Алгоритм їх роботи наступний:

 1. Текст розбивається на групи слів - шингли, причому прибираються прогалини, знаки пунктуації, заголовні літери перетворюються в прописні.
 2. Ці групи «знежирених» комбінацій у вигляді пошукових запитів в автоматичному режимі відсилаються Гуглу і Яндексу і ті шукають схожі комбінації в інтернеті, точніше в зліпках інтернету, які вони роблять щодня і зберігають в пам'яті на своїх серверах.
 3. Надходить з пошукових систем інформація цими програмами аналізується і формується дані про унікальність у відсотках.

Нижче наведені приклади такого аналізу.

Як бачите, перший текст про ластівок визнаний не рідкість. І дійсно, ці рядки були написані ще в середині 19 століття Олексієм Плещеєвим.

А ось другий текст визнаний на 100% унікальним. І його розміщення на сайті принесе безсумнівну користь (про це нижче) для просування. Хоча завзяті рядки сучасника Пушкіна читати набагато приємніше.

Слід додати, що дані програми далеко просунулися в справі визначення унікальності тексту. І вже можуть відрізняти копірайтинг від рерайта, тобто тексту, отриманого простою перестановкою слів і зміною відмінків. Text.ru взагалі безкомпромісний - весь такий рерайт вважає неунікальним. Тому копірайтери не люблять перевіряти там свої шедеври, а замовники - навпаки, для кращого контролю над виконавцем .

Тому копірайтери не люблять перевіряти там свої шедеври, а замовники - навпаки, для кращого  контролю над виконавцем

Як написати унікальний контент

Літератури, освіченої створення унікальних текстів, написано безліч. І цього питання повинна бути присвячена окрема стаття, в якій би йшлося про структуру текстового контенту для сайту, про правильність написання заголовків і підзаголовків, про те, як написати текст. Ми ж тут тільки скажімо, як створити унікальний контент, щоб з точки зору пошукових систем він був максимально ефективним. Цю ефективність забезпечує комбінація: унікальність + правильно підібрані і правильно розставлені ключі.

 1. Як підібрати ключі.

Звичайно, ключі в першу чергу визначаються темою. Якщо ви продаєте пластикові вікна, то і в ключах повинні бути ці слова. А ось точну комбінацію допоможуть підібрати сервіс статистики ключових слів Яндекса (www.wordstat.yandex.ru) і планувальник ключових слів GoogleAdWords (https://adwords.google.com/KeywordPlanner).

Завдяки цим сервісам можна підібрати найбільш часто зустрічаються запити (ВЧ запити), помірно зустрічаються запити (СЧ запити), рідко зустрічаються запити (НЧ запити). Більш докладно це питання висвітлено в статті « Види, типи і мову пошукових запитів ».

 1. Скільки ключів повинно бути в статті.

Вважається, що оптимальним є 4-8 різних ключів із загальною щільністю 6-7%. Якщо в тексті ключів вище 10%, то він з 95% ймовірністю буде важко читатися, а пошукові системи оштрафують сайт, зменшивши його позиції, справедливо прокладаючи, що даний опус написаний не для людей, а для роботів.

Написати якісний унікальний текст та ще з ключами - завдання, зрозуміло, більш складна. В цьому випадку говорять не про копірайтингу, а про seo-копірайтингу, тобто про написання текстів, цікавих для людей, а й оптимізованих для пошукових машин (Search Engine Optimization).

Отже, як бачите, підготовка контенту для сайту - завдання непросте. У наступних статтях, присвячених цій темі, ми розповімо, де його брати контент для сайту в залежності від того, який у вас інтернет-ресурс, що означає поняття автонаполненіе сайту контентом, що означає парсер контенту сайту, чому за дорвеи сайти карають і що це таке взагалі і інші важливі питання.

Ще раз хочемо акцентувати увагу на найголовнішому:

 1. Унікальний контент - це важливий інструмент просування веб-ресурсу в інтернеті.
 2. Унікальність пошуковими системами визначається формально. Є кілька програм, які можуть порахувати цей показник.
 3. Для підвищення ефективності просування текст також повинен містити правильно підібрані ключі з оптимальною щільністю.

Перегляди: 3 326

І дійсно, за що нагороджувати веб-сайт, якщо його контент скопійований з іншого ресурсу?
А якщо ще на нього є авторські права?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью