<
 • Главная
Статьи

Відносні або абсолютні?

 1. Давайте обговоримо відносні і абсолютні URL без філософії
 2. Переваги використання відносних посилань
 3. Розробка на стейдж
 4. Більш вагомі причини, щоб використовувати абсолютні посилання
 5. Запобігання проблем дубльованого контенту
 6. ліміт краулер
 7. Кілька способів, щоб вирішити проблеми відносних і абсолютних посилань
 8. Виправте те, що відбувається на стороні сервера вашого сайту
 9. Виправте ваші внутрішні посилання
 10. канонізуйте їх
 11. На завершення

Сьогодні ми відійдемо трохи в сторону від лінкбілдінга , Але все також поговоримо про посилання.

Ми часто з талківаемся з тим, що на сайтах доступні різні види посилань для доступу до одній сторінці і це завдає шкоди як результату нашої роботи, так і в цілому бізнесу клієнта. Ми не стали вигадувати нічого нового, а просто пропонуємо вам ознайомитися з хорошим відео на цю тему і нашим перекладом статті Should I Use Relative or Absolute URLs , Яка дає відповіді на більшість турбують нас питань.


Ми не стали вигадувати нічого нового, а просто пропонуємо вам ознайомитися з хорошим відео на цю тему і нашим перекладом статті  Should I Use Relative or Absolute URLs  , Яка дає відповіді на більшість турбують нас питань

Відносні і абсолютні посилання

Давайте обговоримо відносні і абсолютні URL без філософії

Привіт всім. Мене звуть Рут Барр Ріді. Ви мене можете знати по різним проектам з часів, коли ще я була керівником SEO в Moz.

Сьогодні я хочу поговорити про відносних і абсолютних посиланнях і чому вони важливі.

У будь-який час ваш сайт може мати кілька різних конфігурацій, які можуть стати причиною дублювання контенту. У вас може бути такий формат URL сайту - http://www.example.com. Це досить стандартний формат.

Це досить стандартний формат

Один домен для вас - 4ре домену для гугл

Але одна з головних проблем дубльованого контенту, які ми бачимо, це коли url без www (example.com) не пересилає нас на домен www.example.com і навпаки, також коли https версія вашого сайту не редирект на http версію і навпаки. Що це може означати, за умови, що всі ці сценарії трапилися, якщо все 4 конфігурації посилань не працюють в канонічній версії? Це означає, що по суті, ви можете мати всі 4 версії вашого сайту в Інтернеті. Це може (і не може) бути проблемою.

Це досить погано з кількох причин. Дубльований контент - це проблема, тому що деякі люди вважають, що за нього можна отримати санкції. За дубльований контент вас не каратимуть, як за спамние посилання Пінгвіном. Ви не будете покарані за дубльований контент.

Проблема з дублюванням контенту в тому, що ви віддаєте Google право вибрати, яка ж версія вашого сайту є основною. Google бачить урли всіх чотирьох версій. Він намагається зрозуміти, яка ж версія домену основна і в підсумку ранжує тільки одну. Власне в цьому і проблема, що Google залишає за собою право вирішувати який саме домен він буде ранжувати, але це питання варто було б вирішувати вам.

Є ще кілька причин, які ми розглянемо пізніше, але в принципі дублювання контенту це погано.

Однак, якщо ці домени не пов'язані, то це може (і не може) бути величезною проблемою.

Це насправді проблема, коли є дублювання контенту в поєднанні з безграмотним використанням відносних посилань для внутрішньої навігації. Давайте трохи поговоримо про різницю між відносними та абсолютними посиланнями для внутрішньої перелінковки.

Давайте трохи поговоримо про різницю між відносними та абсолютними посиланнями для внутрішньої перелінковки

Як виглядають відносні і абсолютні посилання

В абсолютній посиланням, ви використовуєте весь веб-адресу сторінки, на яку ви посилаєтеся. Ви повністю прописуєте домен, все складові урла - повна адреса сторінки. Це абсолютний url.

Проте, при верстці і програмуванні сайту досить поширена практика, коли внутрішні посилання прописуються відносними посиланнями.

Відносне посилання - це просто сторінка. В основному вона дає зрозуміти вашому браузеру наступне: «Добре, ця посилання вказує на сторінку, на тому ж домені на якому ми вже знаходимося».

Переваги використання відносних посилань

Набагато легше і швидше запрограмувати

Якщо ви розробник і створюєте сайт на тисячі сторінок, програмуйте відносні посилання замість абсолютних, це може бути дуже результативним рішенням. Побачите, це вам сильно допоможе.

Розробка на стейдж

Ще одна причина, по якій краще використовувати відносні посилання, це системи управління контентом. Наприклад, замість example.com ви будете використовувати стейдж на домені examplestaging.com. Весь сайт буде розміщений на цьому домені для розробників. Використання відносних посилань замість абсолютних означає, що у вас один і той же сайт зможе коректно працювати, як на стейдж, так і на основному домені, при цьому вам не потрібно буде кожен раз виправляти всі урли, щоб викотити апдейт на основний домен. І це набагато ефективніше для команди веб-розробників. Це одна з головних причин, щоб використовувати саме цей вид посилань.

Тому не сваріть свою команду розробників за те, що вони використовують відносні посилання, тому що в перспективі це краще рішення для вас.

Сторінки з відносними урламі завантажуються трохи швидше. Однак, з мого досвіду, SEO переваги використання абсолютних посилань, а не відносних, нівелюють цю незначну втрату швидкості завантаження сторінок. Ця втрата швидкості надзвичайно мала. Якщо ваш сайт дійсно дуже повільно вантажиться, то є дуже багато інших причин для цього. І буде набагато ефективніше попрацювати над ними, ніж замінювати абсолютні посилання на відносні.

Час завантаження сторінки, на мій погляд, не варто враховувати при виборі виду використовуваних урлов. Проте, цим аргументом можуть оперувати ваші розробники, коли ви будете їм пояснювати, що відносні посилання не найкраща ідея з точки зору seo, особливо в навігаційних елементах сайту.

Більш вагомі причини, щоб використовувати абсолютні посилання

Скрапери (парсери сайтів)

Якщо всі ваші внутрішні посилання мають відносний урл адреси, то для скраперов та інших шахраїв, стає дуже легко скопіювати весь контент вашого сайту і розмістити на своєму домені. Це жахливо для вас і круто для них! І поки ви не викотили сайт в публічний доступ, ви явно не хочете, щоб таке трапилося з вашим прекрасним, вручну створеним сайтом. Тому одна з причин - зменшити небезпеку скраппінга.

Запобігання проблем дубльованого контенту

Інша причина чому абсолютні посилання краще, ніж відносні, це те що вони сильно зменшують ризик дублювання контенту. Цей ризик існує, коли всі можливі версії вашого сайту не склеєні між собою. Google може вибрати будь-яку з 4-х версій сторінок вашого сайту, які ідентичні. Це 4 різні сторінки для Google. Це один і той же домен для вас. Це 4-е різних домену для Google.

Але в будь-якому випадку можна зайти на ваш сайт і якщо всі ваші посилання відносні, гугл робот може сканувати та індексувати ваш домен використовуючи будь-який з 4х доступних форматів. Навіть якщо на сайті абсолютні посилання, якщо Google бот зайде на сайт з www і перейде на іншу сторінку за посиланням без www - google розцінить це як перехід на зовсім інший домен і на цю сторінку не буде переданий внутрішній вага сайту. Якщо ви не розберетеся з цією проблемою, то у вас умовно все також залишається 4ре різних сайту.

Знову ж таки, це не завжди величезна проблема. Дубльований контент - це звичайно погано. Однак, Google досить добре навчився розпізнавати основну версію сайту.

Ви повинні думати про внутрішніх посиланнях. Якщо за умовчанням у вас 4 варіанти посилань і хто завгодно може просто скопіювати і вставити посилання на вас або поділитися з ким-небудь вашим контентом, то ви посилальні ваги на 4ре, що насправді просто жахливо. Вам доведеться побудувати в 4 рази більше зовнішніх посилань, щоб отримати той же траст.

Це одна з причин.

ліміт краулер

Ще одна причина, чому важливо використовувати абсолютні посилання - це ліміт краулер для вашого сайту. Покажемо це якось так:

Покажемо це якось так:

Ваш дубльований контент = $ втрати для гугл

Коли ми говоримо про ліміт краулер, в основному, кожен раз це, коли Google сканує ваш сайт, то є певна кінцева глибина, яку він хоче пропрацювати. Це певне число посилань, які він буде сканувати, а потім він вирішить: «Все, я зробив». Це засновано на кількох моментах. Авторитетність вашого сайту - один з них. Ваш фактичний PageRank, не той PageRank, який відображається в панелі інструментів, а то наскільки ваш сайт хороший в очах гугл в цілому, як частина інтернет простору. А також на скільки ваш сайт комплексно розвинений, як часто він оновлюється, ці всі параметри впливають на частоту і глибину сканувати вашого сайту гуглом.

Важливо пам'ятати, що ліміт сканування для Google - це реальні грошові витрати. Одна з найбільших статей витрат компанії Google це витрати на сканування та індексацію сторінок в мережі. А ці параметри в свою чергу залежать від серверної частини, яка стоїть гугл справжніх грошей.

Тому Google зацікавлений в максимально ефективному краулінга, тому що, коли вони роблять це неефективно - це коштує їм грошей. Якщо ваш сайт не оптимізований для сканування, то Google буде намагатися економити гроші на частоті і глибині сканування. Це може означати, що якщо у вас є сайт, який часто оновлюється, його сторінки не будуть так само швидко потрапляти в індекс, як ви його оновлюєте. Це може також означати, що гугл буде сканувати та індексувати абсолютно не ту версію сайту, яку б ви хотіли.

Таким чином, маючи чотири версії сайту, кожна з яких повністю доступна для сканування, тому що ви використовуєте відносні посилання і ви ніяк не вирішили питання з дублікатами, - це означає, що гугл повинен витрачати в 4ре рази більше грошей для того, щоб повністю просканувати і зрозуміти ваш сайт. Чим далі, тим рідше і рідше він буде заходити на ваш для сканування, особливо, якщо у вас не великий і трастовий проект. Якщо у вас маленький сайт, якщо ви тільки починаєте розвиватися, якщо ви тільки отримали трохи зовнішніх посилань, то через час ви помітите, що частостей краулінга значно зменшилася, і це погано. Адже нам не це потрібно. Адже ми хочемо, щоб гугл постійно повертався і сканував наші нові сторінки. Адже вони такі прекрасні! Загнати в індекс інфляції, отримати ТОПи - ось, що нам потрібно!

Так що ось кілька порад про те, що нам варто було б робити.

Кілька способів, щоб вирішити проблеми відносних і абсолютних посилань

Як уникнути дублювання контенту

Виправте те, що відбувається на стороні сервера вашого сайту

Ви повинні переконатися, що серед 4х версій вашого сайту ви вибрали одну, як основну. Як на мене, то абсолютно неважливо скільки разів ви виберете. Ви повинні обов'язково вибрати одну з них в якості основної - з www, без-www, https або http. З моєї точки зору, найголовніше, щоб одна версія була основною, а решта редирект на неї.

З точки зору SEO, є передумови вважати, та й Google, безумовно, говорить про це, що https трохи краще, ніж http. З точки зору довжини урла, я б не хотіла використовувати www, тому що це насправді нічого не дає. Він просто робить ваші посилання на чотири символи довше. Якщо ви не знаєте який з них вибрати, я б вибрала https, без www. Але якою б ви не вибирали, насправді найголовніше, щоб все з них приводили до основної версії. Ви можете зробити це один раз на стороні сервера і це досить просте завдання для ваших розробників.

Виправте ваші внутрішні посилання

Відмінно. Таким чином, ви зробили правки на стороні вашого сервера. Тепер потрібно виправити внутрішні посилання c відносних на абсолютні. Ваші програмісти не захочуть цим займатися - це забере багато часу і з точки зору веб-розробки абсолютно не важливо. Тим не менш, ви повинні знайти можливість, щоб пояснити їм, що з точки зору SEO, усунення ризиків скрапінга і дублювання контенту, наявність абсолютних посилань - є пріоритетним завданням і повинна бути виконана.

Найголовніше - виправити посилання в ваших навігаційних елементах. Але відразу після цього, також потрібно перевірити і оновити базу даних і просканувати сайт через Screaming Frog, щоб бути повністю впевненими, що не залишилося битих посилань і ви все відносні посилання замінили на абсолютні.

Далі вам потрібно буде провести навчання для всіх користувачів вашого сайту: «Гей, коли ви проставляєте внутрішні посилання, то переконаєтеся, що ви використовуєте абсолютні посилання в потрібному форматі», тільки так ви зможете отримати максимальну віддачу від виконаної роботи і виправдаєте кожен свій вкладений долар в реалізацію цього завдання. З цього не лінуйтеся і проведіть навчальні заходи. Виправте ваші внутрішні посилання.

Іноді ваша команда розробників може сказати: «Ні, ми не будемо це робити. Ми не збираємося заново програмувати всі навігаційні елементи. Це не найпродуктивніший використання нашого часу », і іноді вони мають рацію. Команда розробників має більш важливі справи. Це нормально.

канонізуйте їх

Якщо ви не можете виправити внутрішні посилання або у вас не вийде це зробити найближчим часом, тимчасовим рішенням або "милицею" може бути канонізація цих сторінок. Аналогічно тому, як ви налаштовуєте сервер для використання однієї основної версії сайту, упровадите тег rel = canonical на все дублюючі сторінки вашого сайту. Це допоможе вирішити питання дублікатів. Канонічний тег показує пошуковому роботу, яку сторінку потрібно використовувати, як основну.

Більш докладно про використання цього тега можна прочитати в блозі Сергія Кокшарова - https://devaka.ru/articles/link-rel-canonical

Наявність тега canonical на сторінках знижує ризики дублювання контенту і ризики наслідків від потрапляння під атаку скраперов. Навіть якщо вони Спарс ваш сайт і викладуть на інший домен, на сторінках сайту залишаться канонічні теги, які все також будуть показувати роботу гугла, що це не справжня версія сайту.

На завершення

Відносні посилання - не найкраще рішення. Абсолютні посилання - те, до чого потрібно прийти в кінцевому підсумку. Розберіться з дублюванням контенту на рівні вибору основного домену. І якщо ваші розробники кажуть, що вони не хочуть це робити - розкажіть їм те, про що ми тут говорили.

Всім дякую

Поділитися з друзями

Що це може означати, за умови, що всі ці сценарії трапилися, якщо все 4 конфігурації посилань не працюють в канонічній версії?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью