<
 • Главная
Статьи

Вплив якорів (хеш-посилань) на SEO

 1. Чи використовувати хеш-посилання на своєму сайті? Про вплив якорів на SEO ходять різні чутки. Які...
 2. Чи варто використовувати хеш-посилання

Чи використовувати хеш-посилання на своєму сайті?

Про вплив якорів на SEO ходять різні чутки. Які з них правдиві, а які ні, ми розповімо по ходу цієї статті. Але для початку пройдемося по теорії.

Якір (хеш-посилання) - це посилання-закладка, натискання на яку «змушує» браузер прокрутити сторінку до потрібного «заякоренних» місця.

Назва «хеш-посилання» використовується тому, що в її складі використовується символ «#» - решітка або хеш. Цей символ і повідомляє браузеру, що наступна за ним частина URL є ідентифікатором або ж іменованих якорем html-елемента сторінки, який необхідно відобразити у вікні.

Якоря використовуються для організації навігації в межах перевантажених контентом сторінок. Наприклад, за допомогою хеш-посилань зручно створювати зміст (зміст) структурованих сторінок у вигляді розташованого в їх верхній частині списку заголовків, натиснення на які «перекидає» користувача відразу до певного розділу.

Якоря розміщуються в html-коді сторінки в складі тегів заголовків або будь-яких інших елементів

Якоря розміщуються в html-коді сторінки в складі тегів заголовків або будь-яких інших елементів.

При цьому провідні на них хеш-посилання нічим не відрізняються від звичайних, крім того, що до URL додається # і ім'я якоря

При цьому провідні на них хеш-посилання нічим не відрізняються від звичайних, крім того, що до URL додається # і ім'я якоря.

В даному прикладі «razdel» є якорем заголовка h3 (ідентифікатором) в межах сторінки, адреса якої вказана на засланні

В даному прикладі «razdel» є якорем заголовка h3 (ідентифікатором) в межах сторінки, адреса якої вказана на засланні.

До речі, якщо після знака «#" не вписувати нічого, вийде найпростіший варіант кнопки «Вгору», перегортати сторінки в самий початок.

Ставлення пошукових систем до використання хеш-посилань

Переходимо до роз'яснень з приводу впливу якорів на SEO. Відомо, що пошукачі не враховують частину URL, яка йде після символу «#»: якоря «розуміють» тільки браузери.

Отже, якщо використовувати хеш-посилання на сайті, зокрема в вищезгаданому прикладі про змісті довгою статті, для пошукових систем це буде виглядати як кілька йдуть підряд однакових посилань (правда, з різними анкорами) на ту ж саму сторінку, на якій вони розташовані.

У підсумку можна подумати, що вони будуть сприйняті пошуковими системами як  циклічні посилання  , Наявність яких, тим більше у великій кількості, вкрай небажано

У підсумку можна подумати, що вони будуть сприйняті пошуковими системами як циклічні посилання , Наявність яких, тим більше у великій кількості, вкрай небажано. І, з огляду на це, зробити висновок про негативний вплив якорів на SEO.

Але сучасні пошукові системи не такі дурні - виявивши на одній сторінці кілька посилань з символом хешу (#), вони враховують як звичайне посилання тільки першу з них, а інші взагалі ігнорують. Тому в їхніх очах безлічі циклічних посилань не буде. До того ж вони в курсі, що якоря використовуються для полегшення навігації користувачів.

Тому, якщо використовувати хеш-посилання на сторінках сайту з великою кількістю контенту, це може позитивно позначитися на поведінці відвідувачів, яким буде набагато простіше знаходити потрібні місця в «інформаційній простирадлі». А, як відомо, хороші поведінкові фактори - одне з головних умов ефективного SEO-просування.

До речі, щодо того, чому пошукачі не враховують все, що йде після хешу (#) - якби вони сприймали URL з якорями як різні посилання, одна і та ж сторінка попадала б в індекс під різними адресами. А це вже дублювання контенту !

Тому пошуковими системами простіше ігнорувати хеш-посилання, ніж даремно витрачати свої ресурси на їх індексування і карати сайти, які використовують якоря, за дублювання контенту, якого насправді немає.

Чи варто використовувати хеш-посилання

Останнім часом стало модно використовувати хеш-посилання на одностранічнік. У шапці може розташовуватися меню, елементи якого насправді не посилаються на інші сторінки, а лише імітують це, оскільки є якорями, які ведуть до різних частин сторінки.

Існує думка про позитивний вплив якорів на SEO в разі з лендігамі. Що нібито можна навіть прописувати кілька заголовків h1 на одній сторінці (для кожного блоку) та пошукові системи самі розберуться, що до чого і порахують це корисним для відвідувачів одностранічнік.

Але це лише непідтвердженою припущення, користь якого навіть в разі правдивості вельми сумнівна - все таки використовувати більше одного h1 в межах однієї сторінки пошуковими системами не рекомендується

Але це лише непідтвердженою припущення, користь якого навіть в разі правдивості вельми сумнівна - все таки використовувати більше одного h1 в межах однієї сторінки пошуковими системами не рекомендується.

Що стосується звичайних сайтів, то використовувати хеш-посилання на них в більшості випадків не варто. Хіба що, коли це дійсно виправдано, тобто переслідується поліпшення навігації відвідувачів по сторінках з великою кількістю контенту.

У будь-якому випадку про вплив якорів на SEO замислюватися не варто, так як його просто немає.

Чи використовувати хеш-посилання на своєму сайті?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью