<
 • Главная
Статьи

Вплив якорів (хеш-посилань) на SEO

 1. Чи використовувати хеш-посилання на своєму сайті? Про вплив якорів на SEO ходять різні чутки. Які...
 2. Чи варто використовувати хеш-посилання

Чи використовувати хеш-посилання на своєму сайті?

Про вплив якорів на SEO ходять різні чутки. Які з них правдиві, а які ні, ми розповімо по ходу цієї статті. Але для початку пройдемося по теорії.

Якір (хеш-посилання) - це посилання-закладка, натискання на яку «змушує» браузер прокрутити сторінку до потрібного «заякоренних» місця.

Назва «хеш-посилання» використовується тому, що в її складі використовується символ «#» - решітка або хеш. Цей символ і повідомляє браузеру, що наступна за ним частина URL є ідентифікатором або ж іменованих якорем html-елемента сторінки, який необхідно відобразити у вікні.

Якоря використовуються для організації навігації в межах перевантажених контентом сторінок. Наприклад, за допомогою хеш-посилань зручно створювати зміст (зміст) структурованих сторінок у вигляді розташованого в їх верхній частині списку заголовків, натиснення на які «перекидає» користувача відразу до певного розділу.

Якоря розміщуються в html-коді сторінки в складі тегів заголовків або будь-яких інших елементів

Якоря розміщуються в html-коді сторінки в складі тегів заголовків або будь-яких інших елементів.

При цьому провідні на них хеш-посилання нічим не відрізняються від звичайних, крім того, що до URL додається # і ім'я якоря

При цьому провідні на них хеш-посилання нічим не відрізняються від звичайних, крім того, що до URL додається # і ім'я якоря.

В даному прикладі «razdel» є якорем заголовка h3 (ідентифікатором) в межах сторінки, адреса якої вказана на засланні

В даному прикладі «razdel» є якорем заголовка h3 (ідентифікатором) в межах сторінки, адреса якої вказана на засланні.

До речі, якщо після знака «#" не вписувати нічого, вийде найпростіший варіант кнопки «Вгору», перегортати сторінки в самий початок.

Ставлення пошукових систем до використання хеш-посилань

Переходимо до роз'яснень з приводу впливу якорів на SEO. Відомо, що пошукачі не враховують частину URL, яка йде після символу «#»: якоря «розуміють» тільки браузери.

Отже, якщо використовувати хеш-посилання на сайті, зокрема в вищезгаданому прикладі про змісті довгою статті, для пошукових систем це буде виглядати як кілька йдуть підряд однакових посилань (правда, з різними анкорами) на ту ж саму сторінку, на якій вони розташовані.

У підсумку можна подумати, що вони будуть сприйняті пошуковими системами як  циклічні посилання  , Наявність яких, тим більше у великій кількості, вкрай небажано

У підсумку можна подумати, що вони будуть сприйняті пошуковими системами як циклічні посилання , Наявність яких, тим більше у великій кількості, вкрай небажано. І, з огляду на це, зробити висновок про негативний вплив якорів на SEO.

Але сучасні пошукові системи не такі дурні - виявивши на одній сторінці кілька посилань з символом хешу (#), вони враховують як звичайне посилання тільки першу з них, а інші взагалі ігнорують. Тому в їхніх очах безлічі циклічних посилань не буде. До того ж вони в курсі, що якоря використовуються для полегшення навігації користувачів.

Тому, якщо використовувати хеш-посилання на сторінках сайту з великою кількістю контенту, це може позитивно позначитися на поведінці відвідувачів, яким буде набагато простіше знаходити потрібні місця в «інформаційній простирадлі». А, як відомо, хороші поведінкові фактори - одне з головних умов ефективного SEO-просування.

До речі, щодо того, чому пошукачі не враховують все, що йде після хешу (#) - якби вони сприймали URL з якорями як різні посилання, одна і та ж сторінка попадала б в індекс під різними адресами. А це вже дублювання контенту !

Тому пошуковими системами простіше ігнорувати хеш-посилання, ніж даремно витрачати свої ресурси на їх індексування і карати сайти, які використовують якоря, за дублювання контенту, якого насправді немає.

Чи варто використовувати хеш-посилання

Останнім часом стало модно використовувати хеш-посилання на одностранічнік. У шапці може розташовуватися меню, елементи якого насправді не посилаються на інші сторінки, а лише імітують це, оскільки є якорями, які ведуть до різних частин сторінки.

Існує думка про позитивний вплив якорів на SEO в разі з лендігамі. Що нібито можна навіть прописувати кілька заголовків h1 на одній сторінці (для кожного блоку) та пошукові системи самі розберуться, що до чого і порахують це корисним для відвідувачів одностранічнік.

Але це лише непідтвердженою припущення, користь якого навіть в разі правдивості вельми сумнівна - все таки використовувати більше одного h1 в межах однієї сторінки пошуковими системами не рекомендується

Але це лише непідтвердженою припущення, користь якого навіть в разі правдивості вельми сумнівна - все таки використовувати більше одного h1 в межах однієї сторінки пошуковими системами не рекомендується.

Що стосується звичайних сайтів, то використовувати хеш-посилання на них в більшості випадків не варто. Хіба що, коли це дійсно виправдано, тобто переслідується поліпшення навігації відвідувачів по сторінках з великою кількістю контенту.

У будь-якому випадку про вплив якорів на SEO замислюватися не варто, так як його просто немає.

Чи використовувати хеш-посилання на своєму сайті?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью