<
 • Главная
Статьи

WordPress SEO, базова оптимізація

 1. посилання
 2. кирилиця
 3. «Твоя моя розуміти?»
 4. Визначтеся з основним дзеркалом
 5. канонічні посилання
 6. Таксономії в розрізі WordPress SEO
 7. дублювання контенту
 8. Robots.txt
 9. Sitemap.xml
 10. HEAD-поля
 11. HTML код
 12. Розкажи всім (ping)
 13. На закінчення

Багатьом з нас, як розробникам, так і маркетологам, власникам сайтів, не кажучи вже про оптимізатор, доводиться так чи інакше стикатися з SEO.

Відразу зазначу, що WordPress в цьому плані система дуже гнучка і доброзичлива, але так само, як і будь-яка інша, потребує деякої доведенні в ручному режимі, щоб досягти максимальної ефективності. Саме про це і піде мова.

З цієї статті ви не дізнаєтеся про методи нарощування посилальної маси, про правильну оптимізації тексту сторінок, а так само про багатьох інших складових SEO. Про що ж тут буде йти мова? Про основи, про базову оптимізації, підготовці WordPress для подальшої, так би мовити «тонкої», настройки.

Відповідаючи відразу на питання «А що це таке взагалі - базова оптимізація?»: Базова оптимізація - це така корисна штука, яка дозволить вам заощадити купу часу, ресурсів і сил в подальшому в незалежності від обраної вами стратегії оптимізації та просування.

Базова оптимізація - це правильні настройки варіантів, пропонованих системою, це плагіни, що автоматизують більшу частину роботи, це підкладання соломки заздалегідь там, куди теоретично може приземлитися ваш зад.

Не мудруючи лукаво перейдемо до суті.

посилання

Пермалінкі або ЧПУ

За замовчуванням (Установки → Постійні посилання) WordPress дає постам адреси, наприклад, у вигляді? P = 123. Чи не занадто інформативна запис, чи не так?

Чи не занадто інформативна запис, чи не так

Налаштування постійних посилань

Чи не мучте відвідувачів і пошукові системи - надайте сенс своїм посиланнях і підвищить значимість ключових слів, які ви в них використовуєте. Я, наприклад, вважаю за краще використовувати такий вигляд:

Категорія і назва запису в ЧПУ

Можете сміливо брати на озброєння, або використовувати список доступних тегів і створити своє власне висловлювання.

кирилиця

Для початку, якщо ви працюєте з сайтом з кириличним контентом, то і назви у вас за замовчуванням кириличні, так само як і URL. І все б нічого, ми можемо навіть забути про естетичну сторону (http://www.mycoolbigshopoftea.com/зеленый-чай/в-пакетиках/ - «Привіт, dear Василь! How are ти?»), Але пошуковики досі розуміють кирилицю далеко не так добре, як нам би хотілося.

Плюс кириличні символи при перекодуванні дають більшу кількість символів в URL, ніж латиниця. Полегшувати чи пошукачам і тим, хто не використовує UTF-кодування, завдання чи ні - вирішувати вам, але я б рекомендував скористатися, наприклад, плагіном Cyr to Lat Enhanced і перевести-таки кирилицю в латиницю автоматично, або писати посилання на англійському вручну.

«Твоя моя розуміти?»

Якщо публікуєте дійсно важливу статтю і використовуєте транслітерацію в URL - не полінуйтеся і перевірте, чи правильно вас розуміють основні пошуковики.

Якщо публікуєте дійсно важливу статтю і використовуєте транслітерацію в URL - не полінуйтеся і перевірте, чи правильно вас розуміють основні пошуковики

Перевірка транслітерації в Google

Перевірка транслітерації в Google

Перевірка транслітерації в Яндексі

Причому позитивний результат в одному не є гарантією позитивного результату в іншому. На жаль ГОСТ тут не працює і пошукові системи використовують власне розуміння транслітерації.

Визначтеся з основним дзеркалом

Проблема стара як самі пошуковики, проте вона досі вимагає уваги, так як вони все так же іноді помиляються, а втрачати через це вага не дуже-то хочеться. Визначаємо для WordPress (Установки → Загальні) який саме варіант подання нам потрібен - з www або без.

Визначаємо для WordPress (Установки → Загальні) який саме варіант подання нам потрібен - з www або без

Налаштування адреси сайту в WordPress

Після того як визначилися, обов'язково перевірте результат, ввівши адресу з www і без оного. Якщо перенаправлення не відбувається, або ваш хостер перемудрил з настройками, або якийсь із полігонів вам доведеться видалити / переписати самому. У гіршому випадку допишіть 301 редирект в .htaccess вручну, але не залишайте цей момент без уваги.

канонічні посилання

Так як канонічні посилання вже c 2009 року користуються підтримкою таких компаній як Google, Yahoo і Microsoft, та й Yandex c 2011 року , Було б не правильно їх ігнорувати. До питання про те, що це таке: канонічні посилання - це маяки, які показують пошуковим системам, яка зі сторінок з однаковим контентом справжня. Наприклад для людини сторінки з адресами:

 • http://somesite.ru/page/
 • http://www.somesite.ru/page/
 • http://www.somesite.ru/?p=1234

Можуть здаватися одним і тим же, але для пошукача всі ці адреси - різні сторінки з однаковим контентом.

Для того, щоб підказати пошуковій системі правильне посилання і не втратити при склеюванні безповоротно контрольний вагу, проставляємо канонічні посилання на кожній сторінці у вигляді такої ось записи в розділі <head>:

<Link rel = "canonical" href = "http: //ваш_сайт.ru/нужная_страніца" />

Полегшити життя в даному плані і проставити все вірно і автоматом можуть такі плагіни, як, наприклад: WordPress SEO by Yoast або All in One SEO Pack .

Таксономії в розрізі WordPress SEO

WordPress за замовчуванням пропонує вам таксономії з вертикальної (рубрики) і горизонтальної (теги / мітки) ієрархією. Чи не гребують використовувати їх на всю котушку.

Продумайте вертикальну структуру таким чином, щоб користувачам було легко знаходити необхідний контент (щоб вкладені категорії були логічно розставлені) і користуйтеся тегами / мітками всюди, де можна, продумуйте їх, щоб не виникло ситуації «кожна мітка - всього один пост, а всього нас 300 ».

WordPress підказує часто використовувані на вашому сайті мітки - користуйтеся його допомогою. Ну і, звичайно, не спамьте непотрібними мітками там, де вони не до місця.

Логічне поділ по вертикальній ієрархії дасть деякий плюс як в просуванні основних тематичних запитів сайту, так і полегшить завдання пошуковим системам в тих випадках, коли вони захочуть виділити на сайті основні розділи і показати з рядом зі сніпетів у видачі.

Хмара тегів ж, виведене звичайними посиланнями (НЕ Flash, що не JavaScript, а простий HTML) дозволить вам прискорити індексацію ваших сторінок пошуковими системами (більше шансів, що загляне робот).

дублювання контенту

На цю тему, як завжди, ведеться безліч суперечок, але всі погоджуються в тому, що дублів контенту краще на сайті уникати.

По-перше, розсіюється посилальна маса (стаття-то людям подобається, але ось посилання проставляють ведучі не на одну, а на декілька різних сторінок). По-друге, зазвичай дублі говорять про те, що ви перемудрили з логікою побудови сайту і користувачі будуть дивуватися.

Ну і головний мінус: навіть якщо ви не потрапите під жодні санкції від пошукових систем за дублювання контенту (зокрема Google обіцяє не карати , Якщо немає злочинного наміру), то в пошукову видачу потрапить все одно тільки один з дублів і не факт, що потрібний вам.

Дана проблема практично повністю вирішується використанням канонічних посилань, про що ви прочитали раніше, але краще задумайтеся і перевірте ще раз структуру власного сайту. А чи так уже необхідно, щоб одна і та ж новина / стаття потрапляла одночасно в кілька категорій, замість того, щоб просто дописати їй кілька тегів / міток?

Ще один крок на шляху базової оптимізації, який ви можете зробити - не виводити в стрічки (loop) записи цілком. Використовуйте функцію the_excerpt () замість the_content ().

Таким чином ви, по-перше, полегшите завдання пошуку користувачеві, який може потрапити на сторінку в пошуках певної фрази з пошуковика. Краще б йому не мотати солідне полотно, а відразу побачити шукане на сторінці. По-друге, не виводячи все вміст поста в стрічку ви зменшите кількість дубльованого контенту на сайті.

Посилити останній ефект ви можете шляхом написання в Цитату (Excerpt) короткого змісту поста, замість його першого параграфа (як було б, використовуй ви the_content () з відрізує рядком <! - more -> в контенті).

Остання порада: виключіть з індексації архіви по датам. Корисної тематичної навантаження вони не несуть, зате дублюють сторінки звичайних категорій.

Robots.txt

Даний відомий файл в WordPress представлений у віртуальному вигляді. Тобто за адресою http: //ваш_сайт/robots.txt він з'являтися буде, але по факту на сервері такого файлу за замовчуванням немає.

В налаштуваннях за замовчуванням WordPress пропонує тільки включити або виключити індексацію сайту повністю. Якщо ж ви хочете більш тонких налаштувань - все просто:

 • створіть фізичний файл в корені сайту. Ніяких конфліктів не виникне. Якщо фізичний файл існує, пріоритет автоматично віддається йому;
 • або скористайтеся плагіном, який дозволить вносити розширені зміни в віртуальний файл.

У плані роботи з robots.txt допоможуть, наприклад, такі плагіни, як DL Robots.txt , WordPress SEO by Yoast або All in One SEO Pack .

Sitemap.xml

Без сумнівів потрібний файл для прискорення індексації пошуковими системами. За замовчуванням в WordPress відсутня, тому що занадто багато варіантів того, що саме ви захочете включити в цей файл, а тому наявні варіанти:

 • скористатися плагіном (наприклад: Google XML Sitemaps , WordPress SEO by Yoast , All in One SEO Pack ), Налаштувати і генерувати автоматично;
 • скористатися будь-яким онлайн сервісом (просто вбийте в пошуковику XML Sitemap), генерувати за запитом і розміщувати у себе;
 • написати висновок самому.

HEAD-поля

Зі звичайної трійці (Title, Description, Keywords) WordPress за замовчуванням для постів і сторінок підтримує тільки Title (функція wp_title ()), який відтворює назву посади / сторінки. Для всього іншого вам знадобляться спеціалізовані плагіни, або використання довільних полів .

Допомогти в даному випадку можуть Такий модуль

Не будемо забувати і про інші поля, які можуть допомогти виділити наш сайт з сірої маси конкурентів. Зокрема про Google+ Author Link. Додати сторінку в Google+ і розмістіть посилання в розділ <head>, навіть якщо у вас не авторський блог - досить великий логотип вашої фірми з додатково виведеними інформаційними полями в пошуковій видачі явно зайвим не буде.

І наостанок - Favicon, та сама, давно всім знайома іконка. За замовчуванням в ядрі WordPress не підтримується, тому розміщуємо в корінь сайту самі і додаємо посилання в розділ <head>, або використовуємо плагін, наприклад: Heroic Favicon Generator .

HTML код

Нагадаємо, що мова у нас йде тільки про базову оптимізації, а не про те, як заточити сторінку під ключовий запит, а тому лише конкретні рекомендації, придатні до загальних випадків.

Перевірте і переконайтеся, що на сторінці / пості ви використовуєте тільки один заголовок H1, або автоматичний з використанням wp_title (), або прописаний руками в контенті сторінки. Даний рада також відноситься до категорій, архівів і до головної сторінки, якщо на сайті не використовується розмітка HTML5, і заголовки не розділені тегами <section>. Це залежить від обраної теми оформлення.

Оптимізуйте теги зображень - пропишіть всі атрибути (alt, title). WordPress за замовчуванням дає таку можливість. Не лінуйтеся і ключові слова в атрибутах зображень приємно здивують вас підвищенням тематичного ваги ваших сторінок. Головне - без спаму як попало.

Головне - без спаму як попало

Атрибути зображень в WordPress

Розкажи всім (ping)

Хочете, щоб пошукові системи швидше реагували на появу у вас свіжого контенту? Ласкаво просимо в чудові Сервіси поновлення (Установки → Написання), доступні в WordPress за замовчуванням. Тут ви можете додати адреси ресурсів, які ви б хотіли сповіщати про кожну нову публікації.

За замовчуванням в WordPress прописаний тільки один сервіс - Ping-O-Matic . Для багатьох цього достатньо, але для естетів я б рекомендував додати пару сервісів додатково:

 • http://ping.blogs.yandex.ru/RPC2
 • http://blogsearch.google.ru/ping/RPC2

Налаштування Ping-сервісів

На закінчення

На цьому наші кроки на шляху базової пошукової оптимізації WordPress закінчуються і хочеться вірити, що більшість з порад описаних в статті, будуть застосовані вами і заощадять надалі ваші час, сили і гроші.

Про що ж тут буде йти мова?
Відповідаючи відразу на питання «А що це таке взагалі - базова оптимізація?
123. Чи не занадто інформативна запис, чи не так?
How are ти?
«Твоя моя розуміти?
Ru/?
А чи так уже необхідно, щоб одна і та ж новина / стаття потрапляла одночасно в кілька категорій, замість того, щоб просто дописати їй кілька тегів / міток?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью