<
 • Главная
Статьи

З чого почати SEO-просування сайту? Алгоритм дій для новачка

Багато новачків в SEO-просуванні задаються питаннями. З чого почати? Як підібрати запити? Як проводити аудит сайту?

У цьому пості я постараюся коротко відповісти на ці питання.

Перш ніж починати просування нових слів, необхідно визначитися з їхнім переліком та розподілити по посадковим сторінкам.

Підбір ключових запитів для просування - дуже відповідальна частина проекту. Перш ніж приступити до цього пункту, потрібно добре розібратися в тематиці сайту, який просувається, більше дізнатися про продукцію або послугу і прекрасно вникнути в інтереси аудиторії сайту. При неправильному підборі ключових запитів і невірної стратегії просування можна даремно витратити багато сил і часу.

У підборі запитів допоможе сервіс від Яндекса - Wordstat .

У підборі запитів допоможе сервіс від Яндекса -  Wordstat

Спочатку підбираємо загальний список ключових запитів, щоб розширити розуміння нашої теми. Наприклад, запит "просування сайту". Такі запити називають високочастотними (ВЧ), тобто це ті слова, які користувачі запитують найчастіше у вашій тематиці.

Наше ключове слово вводимо в пошукову форму і в правій колонці бачимо список слів, які користувачі шукали поряд з нашим запитом. У моєму випадку це будуть "пошукова оптимізація, пошукова оптимізація сайтів, розкрутка сайту в пошукових системах" та інші запити. Ці запити також беремо на замітку, щоб розширити наш список запитів.

Після складання загального списку ми підбираємо середньочастотні і низькочастотні запити. Як це зробити - це тема для окремого посту.

При підборі запитів також можуть допомогти сервіси від Рамблера і Google .

Після складання списку семантичного ядра беремо чашку чаю або кави і починаємо сильно напружувати мозок, думаючи над тим, які запити зайві, які доцільно використовувати, а які - ні.

Після виконаних всіх вищесказаних маніпуляцій потрібно проаналізувати своїх конкурентів, подивитися методи їх просування, а також дізнатися, скільки посилань вони закуповують і на яких сайтах.

Для перегляду посилальної маси конкурентів можна скористатися сервісом solomono.ru . За допомогою цього сервісу можна дізнатися, на яких сайтах закуповувалися, текст анкора посилання і інші цікаві відомості, які допоможуть для успішного аналізу посилальної маси конкурентів. Це також допоможе в оцінці бюджету просування.

Далі ключові запити об'єднуємо в групи і розподіляємо по посадковим сторінкам.

Проводимо внутрішній і зовнішній аудит сайту.

Подальші дії виконання пунктів аудиту будуть залежати від того, новий сайт це або вже був в просуванні. Якщо сайт новий, то деякі пункти виключаємо, якщо сайт був в просуванні, то виконуємо всі пункти аудиту.

Внутрішній аудит:

 • Перевіряємо унікальність контенту в межах нашого сайту.

Для пошукових систем домени, проіндексовані з www і без www, вважаються різними сайтами.

 • Перевіряємо на наявність битих посилань. У цьому вам допоможуть програми Xenu, Semonitor або інші цікаві інструменти, назви, яких ви можете знайти в інтернеті.
 • Дивимося, як прописані теги title, description, keywords.
  • Ключове слово краще використовувати на початку тега.
  • Для Яндекса краще складати title не більш 62 символів.
  • Title повинен привертати увагу користувачів, повинен бути складений не тільки для пошукових систем, але і для людей.
  • Теги повинні бути унікальними не тільки в межах вашого сайту, але і інтернету в цілому. Хоча останнього домогтися дуже складно.
 • Наявність ключових слів в тексті просуває сторінки.
 • Перевірка на використання заголовків H1 - H3, а також входження ключових слів в ці теги.
 • Особливу увагу потрібно приділити внутрішньої перелинковке. Схеми перелинковки можуть відрізнятися, все залежить від того, які ви запити просуваєте, просуваєте головну сторінку сайту або внутрішні.
 • Перевірка на валідність коду. На допомогу онлайн-сервіс validator.w3.org .
 • Перевірка на швидкість завантаження сайту. Розробка від Google - Page Speed .
 • Аналіз юзабіліті сайту.

Зовнішній аудит:

 • Перевіряємо накладення фільтрів з боку пошукових систем. Наприклад, такі фільтри від Яндекса, як: АГС, афільованим, контрольний бум, фільтр за накрутку поведінкових факторів та інші.
 • Перевірка посилальної маси. Аналізуємо донори, на яких закуплено посилання. Також перевіряємо самі анкор посилань.
 • Перевірка контенту на плагіат. Це завдання прекрасно вирішує програма Advego Plagiatus.

Аудит - це досить велика задача, для вирішення якої потрібен великий досвід роботи в SEO.

Після - починаємо оптимізувати сайт. Виправляємо виявлені недоліки при аудиті. Якщо сайт новий, то пишемо текст для наших пошукових запитів, прописуємо title, description, keywords, додаємо сайт в панелі інструментів для веб-майстрів і проводимо інші роботи, які необхідні для успішного просування ключових запитів в пошукових системах.

Проведення аудиту і виправлення виявлених помилок проводиться протягом усього періоду просування сайту.

З чого почати?
Як підібрати запити?
Як проводити аудит сайту?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью