<
 • Главная
Статьи

Огляд бездротового роутера TP-Link Archer C5400 з підтримкою 802.11ac

 1. Комплект поставки
 2. Зовнішній вигляд
 3. апаратна конфігурація
 4. Налагодження та можливості
 5. тестування
 6. Висновок

Компанія TP-Link в минулому році за підсумками голосування « iXBT Brand 2017 - Вибір читачів »Отримала майже чверть всіх голосів і посіла перше місце. Чималу роль в цьому зіграло те, що цей виробник пропонує досить цікаві з апаратної точки зору пристрої за привабливою вартістю. При цьому якщо подивитися на можливості програмно-апаратних засобів, то вони цілком задовольняють вимогам більшості споживачів. Все-таки схема перетворення домашнього роутера в багатофункціональної мінісервер, що спостерігалося у деяких виробників, виявилася по факту не дуже затребуваною на ринку, оскільки вартість подібних продуктів часто перевищувала всі розумні межі.

Перша інформація про випуск TP-Link Archer C5400 з'явилася ще навесні минулого року, а восени модель з'явилася у продажу на локальному ринку вже в оновленій другої ревізії. Саме з цією версією ми і познайомимося в даній статті.

Саме з цією версією ми і познайомимося в даній статті

Роутер обладнаний гігабітними мережевими портами, має одну точку доступу для діапазону 2,4 ГГц і дві з підтримкою протоколу 802.11ac для діапазону 5 ГГц, а також порти USB 2.0 і 3.0 для підключення накопичувачів. Він заснований на популярній платформі Broadcom, яку ми вже зустрічали у деяких інших виробників. Вартість роутера на момент підготовки статті складала близько 20 тисяч рублів.

Комплект поставки

Роутер сам по собі немаленький, так що і упаковка у нього велика. Для більш цікавого зовнішнього вигляду на полиці використовується суперобкладинка. Вона виконана із застосуванням глянцю в тонах кольору морської хвилі. Є фотографії пристрою, схема підключення, ключові технічні характеристики, цікаві з точки зору виробника особливості.

Є фотографії пристрою, схема підключення, ключові технічні характеристики, цікаві з точки зору виробника особливості

У комплект поставки входить роутер, блок живлення зі знімним кабелем, один мережевий патч-корд, друкована документація, листівка-пам'ятка з унікальними для кожного пристрою іменами бездротових мереж і паролем для них, гарантійний талон.

У комплект поставки входить роутер, блок живлення зі знімним кабелем, один мережевий патч-корд, друкована документація, листівка-пам'ятка з унікальними для кожного пристрою іменами бездротових мереж і паролем для них, гарантійний талон

Блок живлення має характеристики 12 В 5 А і індикатор роботи блакитного кольору. Патч-корд явно не відповідає рівню моделі - звичайний кабель сірого кольору. У мультимовної інструкції розділ і російською мовою.

У мультимовної інструкції розділ і російською мовою

На сайті виробника можна завантажити електронні версії документації, оновлення прошивки, фірмові утиліти і іншу корисну інформацію. З жовтня минулого року на роутери сегмента SOHO, до яких відноситься і розглянута модель, гарантія була збільшена з одного року до трьох.

Зовнішній вигляд

Корпус роутера виготовлений з міцного чорного матового пластика. За фактом, в руках він відчувається більш цікаво, ніж можна було б очікувати з фотографій. Габаритні розміри становлять 23 × 23 × 4,5 см без урахування антен і кабелів. Вага перевищує 1,2 кг.

Вага перевищує 1,2 кг

Практично вся поверхня корпусу, за винятком торців, являє собою грати пасивної вентиляції. На верхній стороні знаходяться вісім складних антен. Вони незнімні і мають тільки по одній ступеня свободи. З складеного стану вони можуть підніматися вертикально. Довжина рухомої частини складає близько 9 сантиметрів. У максимально відкритому положенні висота від столу складає трохи менше 12,5 сантиметрів.

У максимально відкритому положенні висота від столу складає трохи менше 12,5 сантиметрів

На передньому торці розташовані дев'ять індикаторів і три кнопки. Світлодіоди переважно синього кольору (деякі двоколірні) і майже непомітні, під час роботи не блимають. Кнопки втоплені, натискаються з помітним клацанням. Перша використовується для відключення всіх бездротових інтерфейсів, друга для встановлення підключення за технологією WPS, а третя відключає всю індикацію.

Перша використовується для відключення всіх бездротових інтерфейсів, друга для встановлення підключення за технологією WPS, а третя відключає всю індикацію

З протилежного боку ми бачимо приховану кнопку скидання, порт USB 2.0, один порт WAN і чотири порти LAN (всі гігабітні, без індикаторів), порт USB 3.0, вимикач харчування і вхід для блоку живлення. Нічого незвичайного в цьому наборі немає.

Нічого незвичайного в цьому наборі немає

На дні є чотири гумові ніжки і два отвори для настінного кріплення. У другому випадку можна вибрати одне з двох положень - кабелями вгору або вниз.

У другому випадку можна вибрати одне з двох положень - кабелями вгору або вниз

В цілому дизайн справляє дуже приємне враження своєю «зібраністю» і строгістю. Пластик не прогинається і не скрипить. Матова поверхня більш практична в обслуговуванні. Не дуже зрозумілі обмеження щодо розкриття антен. Все-таки для ефективної роботи MIMO бажано мати не паралельно антени.

апаратна конфігурація

Роутер заснований на платформі Broadcom. Центральний процесор - двоядерний BCM4709C0, що працює на частоті 1,4 ГГц. З ним використовуються чіпи оперативної пам'яті на 256 МБ і флеш для прошивки на 128 МБ.

Модель обладнана трьома радіоблок на базі мікросхем BCM4366E, що дозволяє говорити про клас AC5400. В діапазоні 2,4 ГГц максимальна швидкість підключення складає 1000 Мбіт / с зі стандартом 802.11n, а ще два радіо в діапазоні 5 ГГц з 802.11ac дозволяють підключатися на швидкостях 2167 Мбіт / с. Відзначимо, що подібні цифри можливі завдяки кодуванні 1024QAM, яка реалізована в рішеннях Broadcom. З більшістю звичайних клієнтів таких значень не одержати хоча б тому, що адаптери з чотирма антенами дуже рідкісні. Для чіпів, які відносяться до покоління Wave2-рішень для 802.11ac, заявлена ​​підтримка технологій формування променя і MU-MIMO. Остання за замовчуванням відключена, з такою налаштуванням і проводилися тести. Питання про доступність клієнтських рішень з MU-MIMO все ще залишається відкритим. Формально для деяких пристроїв вона заявлена, але нам поки не вдалося на практиці побачити її ефективність.

Комутатор на п'ять гігабітних портів вбудований в основний процесор, як і контролери USB. А для можливості підключення трьох радіоблоків по шині PCIe встановлений додатковий комутатор ASMedia ASM1182e. Процесор і оперативна пам'ять використовують загальний радіатор. Радіоблок і більшість інших елементів розташовано на зворотному боці плати, а для забезпечення комфортного температурного режиму встановлений ще один великий радіатор. Під час тестування корпус роутера трохи нагрівався. На швидкість і стабільність роботи це не впливало. У будь-якому випадку, для подібних потужних пристроїв потрібно звертати увагу на місце установки і забезпечити достатній простір навколо для вентиляції. Крім того, не рекомендуємо використовувати модель в промислових приміщеннях - видалити пил з корпусу з дрібними гратами може бути дуже непросто.

Антени підключені через мікроконнектори. На платі можна помітити майданчики, схожі на порт для підключення консолі. Однак явно відсутні деякі елементи, необхідні для його роботи.

Тестування роутера проводилося з прошивкою версії 1.2.2 Build 20170912 rel.56240 (4555).

Налагодження та можливості

При першому включенні пропонується встановити пароль адміністратора, а також можна пройти майстра швидкого налаштування. У ньому налаштовується часовий пояс, підключення до інтернету, параметри бездротових мереж, здійснюється інтеграція в хмару TP-Link.

Роутер можна налаштовувати як через традиційний веб-інтерфейс, так і з використанням фірмового мобільного додатка. Подивимося спочатку на перший варіант.

Інтерфейс багатомовний. Російська мова присутня в повному обсязі. У верхній частині вікна знаходяться пункти запуску майстра настройки і вибору базового або розширеного варіанту меню. Крім того, тут є кнопки виходу і перезавантаження. При необхідності ви можете обмежити доступ до веб-інтерфейсу тільки для певних пристроїв у локальній мережі. Також передбачено включення віддаленого управління через інтернет. В цьому випадку можна вибрати номер порту, що корисно з точки зору безпеки, а також встановити дійсну IP-адреса віддаленого клієнта.

В цьому випадку можна вибрати номер порту, що корисно з точки зору безпеки, а також встановити дійсну IP-адреса віддаленого клієнта

«Базова настройка» містить підмножина пунктів повної версії. Цілком можливо, що багатьом користувачам буде достатньо цього режиму. Зокрема, тут налаштовується підключення до інтернету, бездротові мережі (в тому числі і гостьові). Для контролю поточного стану роутера і мережі є зручна сторінка «Схема мережі». На ній можна побачити поточні швидкості, підключені клієнти і інша корисна інформація.

На ній можна побачити поточні швидкості, підключені клієнти і інша корисна інформація

В якості однієї з нових розширених функцій прошивки виробник називає HomeCare. Це набір з трьох сервісів, спрямованих на підвищення рівня захисту та комфорту вашої домашньої мережі. У нього входить модуль на основі технологій TrendMicro для захисту від шкідливих сайтів і вторгнень, а також блокування (карантину) для заражених пристроїв локальної мережі. Друга функція - «Батьківський контроль». У ній ви налаштовуєте для певних клієнтів локальної мережі профілі із зазначенням рівня фільтрації контента і дозволеного часу доступу до інтернету. Третій сервіс - пріоритезація трафіку для заданих клієнтів або профілів (типів) додатків.

Третій сервіс - пріоритезація трафіку для заданих клієнтів або профілів (типів) додатків

У розширеному режимі сторінка «Статус» показує адреси та стан інтерфейсів роутера - WAN, LAN і бездротових сегментів.

У розширеному режимі сторінка «Статус» показує адреси та стан інтерфейсів роутера - WAN, LAN і бездротових сегментів

Для підключення до інтернету підтримуються всі поширені варіанти - IPoE, PPPoE, PPTP і L2TP. При необхідності можна перевизначити адреси DNS, замінити MAC і встановити MTU. Передбачений вбудований клієнт DDNS, включаючи власний безкоштовний сервіс TP-Link в домені tplinkdns.com.

com

Крім того, реалізована підтримка роботи з протоколом IPv6 і редагування таблиці маршрутизації для IPv4.

Крім того, реалізована підтримка роботи з протоколом IPv6 і редагування таблиці маршрутизації для IPv4

Для мультисервісних провайдерів роутер може виділяти трафік IPTV і телефонії через VLAN. Є і підтримка мультикаст, а також можливість виділити порт для ТБ-приставки в режимі моста з мережею провайдера.

Є і підтримка мультикаст, а також можливість виділити порт для ТБ-приставки в режимі моста з мережею провайдера

Для клієнтів в локальній мережі все традиційно - можна вибрати власну адресу роутера, налаштувати сервер DHCP на видачу фіксованих адрес потрібним клієнтам,

Відзначимо, що в цьому роутере також є режим об'єднання портів, що може бути корисно, наприклад, користувачам мережевих накопичувачів при наявності великого числа вимогливих до швидкості клієнтів. Правда він не сумісний з IPTV.

Малоймовірно, що це буде затребувано для даної конкретної моделі, але при необхідності ви можете перетворити роутер в точку доступу вибравши відповідний пункт на сторінці «Робочий режим». Відзначимо також наявність можливості відключення технології NAT.

Відзначимо також наявність можливості відключення технології NAT

У роутере реалізовані ALG для популярних протоколів, а також технології DMZ і UPnP. Для останньої можна переглянути поточну таблицю трансляції портів.

Для останньої можна переглянути поточну таблицю трансляції портів

Звичайно, зберігся і ручний режим настройки правил для віртуальних серверів, який підтримує вказівку в правилах відразу цілого діапазону портів, а також має можливість зміни внутрішнього номера порту.

Звичайно, зберігся і ручний режим настройки правил для віртуальних серверів, який підтримує вказівку в правилах відразу цілого діапазону портів, а також має можливість зміни внутрішнього номера порту

Пристрій має три незалежних радіоблоків - один для діапазону 2,4 ГГц і два для діапазону 5 ГГц. Налаштування цілком традиційні: ім'я мережі, захист, номер і ширина каналу. Є також вибір потужності передавача (три положення), підтримка WPS, настройка розкладу роботи (тижневе з точністю до години для кожної точки доступу), сторінка зі статистикою трафіку бездротових клієнтів.

Звернемо увагу, що точки доступу на 5 ГГц підтримують різний набір каналів - перша може працювати на каналах 36-64, а друга - на 100-140. На жаль, подібне обмеження може призвести до того, що другою точкою вам не вдасться скористатися. Зокрема, використовуваний нами адаптер Asus PCE-AC68 зі штатними драйверами не працював з цими каналами. А ось смартфону підключитися до другої точки в діапазоні 5 ГГц вдалося.

Для спрощення та оптимізації підключень бездротових клієнтів в роутері реалізована технологія Smart Connect. В цьому випадку ви вказуєте тільки одне загальне ім'я мережі і її параметри (зокрема, захист), а роутер вже сам автоматично направляє клієнта на найбільш підходящу для нього точку доступу. Якщо у вашій мережі присутні бездротові клієнти застарілих стандартів, то можна використовувати технологію Airtime Fairness, яка дозволяє збільшити продуктивність роботи сучасних адаптерів шляхом перерозподілу слотів для прийому і передачі даних.

Якщо у вашій мережі присутні бездротові клієнти застарілих стандартів, то можна використовувати технологію Airtime Fairness, яка дозволяє збільшити продуктивність роботи сучасних адаптерів шляхом перерозподілу слотів для прийому і передачі даних

Роутер підтримує організацію гостьових мереж - по одній для кожної точки доступу. При цьому ви можете вибрати для них імена, але пароль захисту буде один для всіх. У звичайному режимі гості мають доступ тільки до інтернету через роутер, але ви можете дозволити їм працювати і з вашої локальної мережею.

У звичайному режимі гості мають доступ тільки до інтернету через роутер, але ви можете дозволити їм працювати і з вашої локальної мережею

Крім того, в прошивці реалізований найпростіший варіант гостьового порталу - ви можете зробити відкриту мережу, при підключенні до якої користувачеві буде показуватися сторінка з вашої картинкою і текстом, а для подальшої роботи потрібно буде прийняти умови і опціонально ввести пароль. У цьому режимі можна обмежити час роботи кожного клієнта.

У цьому режимі можна обмежити час роботи кожного клієнта

При підключенні накопичувачів до портів USB можна налаштувати загальний доступ до файлів на них по протоколах SMB / CIFS і FTP. У другому випадку можна дозволити роботу сервісу і через інтернет. Шифрування правда не підтримується, але хоча б можна поміняти номер стандартного порту.

На дисках можна використовувати файлові системи NTFS, FAT32, HFS + і exFAT. Розділів може бути кілька. Доступ надається до всіх розділів (на вибір) і папок відразу або ж ви можете вибрати тільки певні директорії на диску і вказати деякі параметри, включаючи дозвіл доступу з гостьової мережі, право записи, індексацію медіафайлів. На жаль, акаунт користувача може бути тільки один, так що можливості обмеження доступу все-таки невеликі.

У документації не вказано список форматів індексованих медіафайлів. Перевірка показала, що як мінімум з найбільш поширеними файлами JPEG, AVI, MPEG, MP4 функція працює. Але контроль за роботою сервісу практично відсутній, так що використовувати його на практиці буде не дуже зручно.

Крім дисків, до портів USB можна підключати принтери і МФУ. Список сумісних моделей наводиться на сайті виробника. Для повноцінної роботи в операційних системах Windows і macOS потрібна установка фірмової утиліти.

На додаток до згаданого вище модулю захисту TrendMicro, в роутері реалізований міжмережевий екран з SPI. Правда, можливості створення власних правил (наприклад, з урахуванням номерів портів або адрес віддалених систем) в ньому немає. Максимум, що можна зробити - заблокувати (або дозволити) доступ до мережі певним клієнтам.

Максимум, що можна зробити - заблокувати (або дозволити) доступ до мережі певним клієнтам

У прошивку роутера вбудований сервер VPN, що працює по протоколах PPTP і OpenVPN. Адміністратор може створити відразу кілька акаунтів для PPTP і вибрати діапазон IP-адрес для клієнтів, встановити деякі параметри серверів. Для OpenVPN система підтримує тільки один профіль. Відзначимо, що генерація сертифікату для даного сервісу у нас спрацювала тільки після повного скидання налаштувань роутера.

Відзначимо, що генерація сертифікату для даного сервісу у нас спрацювала тільки після повного скидання налаштувань роутера

У розділі «Системні інструменти» налаштовуються вбудований годинник, вказується час нічного режиму з відключенням світлодіодних індикаторів, оновлюється прошивка, є управління конфігурацією,

Роутер веде вбудований журнал системних подій. Ви можете переглядати його через веб-інтерфейс або налаштувати регулярну відправку по електронній пошті. При необхідності можна включити режим підрахунку трафіку по клієнтам, але він несумісний з апаратним прискорювачем NAT.

Для діагностики мережі можна використовувати вбудовані утиліти ping і trace.

Доступу до консолі вбудованої ОС в даній моделі не передбачено. Сканування портів дає інформацію про відкрите порту 22, але він по факту використовується для роботи фірмового мобільного додатка, а не як SSH.

Окремо варто згадати про реалізацію інтеграції роутера в хмарний сервіс компанії. Після реєстрації аккаунта і прив'язки роутера до нього (операції здійснюються через веб-інтерфейс пристрою) ви зможете віддалено контролювати роботу роутера через мобільний додаток. Причому сервіс працює навіть без наявності «білого» адреси на WAN-порту роутера, що дуже зручно. Крім того, адміністратор може допустити і інших користувачів зі своїми акаунтами для здійснення більшості операцій з роутером. Відзначимо, що при хмарному підключенні доступ до веб-інтерфейсу з локальної мережі також буде здійснюватися через обліковий запис хмарного сервісу, а не локальний аккаунт адміністратора. Наявність працюючого каналу в інтернет, звичайно, не є обов'язковим. На жаль, на веб-порталі хмарного сервісу TP-Link є інформація тільки про IP-камерах, а дізнатися щось про роутер можна тільки через мобільний додаток, про який варто розповісти окремо. Але спочатку відзначимо, що управляти роутером в кожен момент часу можна тільки з одного пристрою.

Але спочатку відзначимо, що управляти роутером в кожен момент часу можна тільки з одного пристрою

До одного аккаунту можна прив'язати відразу кілька прістроїв. При запуску програми на першому екрані ви побачите їх список із зазначенням моделі, зображенням і MAC-адресою основного інтерфейсу. Після вибору конкретного роутера, ви потрапляєте на сторінку його стану. На ній вказано статус підключення до інтернету, число клієнтів, кнопка запуску вбудованого тесту (Ookla) швидкості інтернет-каналу, дані по бездротових точок доступу, включаючи гостьові.

На ній вказано статус підключення до інтернету, число клієнтів, кнопка запуску вбудованого тесту (Ookla) швидкості інтернет-каналу, дані по бездротових точок доступу, включаючи гостьові

У нижній частині екрана знаходяться кнопки переходу по основних групах налаштувань. Зокрема в розділі «Пристрої» представлені всі клієнти із зазначенням мережевого імені, часу і типу підключення, а також поточних швидкостей прийому і передачі даних. Після клацання на клієнті можна дізнатися його MAC- і IP-адреси, заблокувати доступ до мережі (тільки для бездротових клієнтів), встановити високий пріоритет роботи. Можна також перейменувати пристрій (корисно для смартфонів на Android), вказати його тип (впливає на картинку значка).

Можна також перейменувати пристрій (корисно для смартфонів на Android), вказати його тип (впливає на картинку значка)

Другий розділ - Керування опціями HomeCare. Тут є практично все те ж саме, що і в веб-інтерфейсі: батьківський контроль з профілями користувачів, фільтрацією контенту і розкладом доступу до інтернету, включення захисту TrendMicro і перегляд журналу її роботи, пріоритезація трафіку за сценаріями використання.

Тут є практично все те ж саме, що і в веб-інтерфейсі: батьківський контроль з профілями користувачів, фільтрацією контенту і розкладом доступу до інтернету, включення захисту TrendMicro і перегляд журналу її роботи, пріоритезація трафіку за сценаріями використання

В останньому розділі - «Інструменти» - можна знайти деякі часто використовувані настройки роутера. Зокрема: бездротові мережі (включаючи гостьові), підключення до інтернету, хмарний акаунт, управління світлодіодами, оновлення прошивки, перезавантаження, скидання конфігурації та інші.

Ще однією цікавою функцією є інтеграція з відомим сервісом IFTTT. У списку можливих тригерів - підключення і відключення клієнтів, а в якості дій можуть виступати підвищення пріоритету певному клієнту на заданий час (1, 2 або 4 години) і вибір профілю пріоритетності трафіку по його типу.

Зокрема, у такий спосіб можна зробити таблицю із зазначенням часу підключення і відключення клієнтів, отримати кнопку на екрані смартфона для настройки пріоритету, дізнатися про втрати зв'язку з бездротовою камерою, а також реалізувати інші сценарії з використанням всього різноманіття можливостей IFTTT. Цілком ймовірно, що розробник надалі додасть і інші функції, наприклад управління бездротовими мережами. У роутере є також реалізація взаємодії з сервісом Amazon Alexa, але перевірити її можливості не було.

В цілому утиліта справила непогане враження. З поширенням мобільних пристроїв вона без сумніву буде затребувана користувачами.

тестування

Оцінка продуктивності роутера в завданні маршрутизації при провідному підключенні проводилася з усіма підтримуваними типами з'єднань - IPoE, PPPoE, PPTP і L2TP. Перевірялися сценарії роботи в один потік, в дуплексі і в кілька потоків.

Перевірялися сценарії роботи в один потік, в дуплексі і в кілька потоків

Як і у переважної більшості сучасних моделей з гігабітними портами, режими IPoE і PPPoE працюють практично на максимальній швидкості завдяки використанню вбудованого апаратного прискорювача NAT. А ось в режимах PPTP і L2TP його вже не можна використовувати і ми бачимо характерне зниження швидкості приблизно до 200-300 Мбіт / с. Відзначимо, що в цьому випадку досліджувана модель явно програє багатьом рішеннями інших виробників, яким все-таки вдається оптимізацією прошивки домогтися високої швидкості і в цих режимах. Так що потенціал використовуваної апаратної платформи розробники TP-Link в даному випадку розкрити не змогли.

Друге завдання, для якої ресурси центрального процесора дуже важливі, це сервер VPN. В даному випадку ми протестували варіанти PPTP з шифруванням і без, а також OpenVPN c шифруванням (всі настройки сервісів - за замовчуванням). Тест проводився в чотирьох режимах підключення до інтернету в сценарії повного дуплексу (по одному потоку на прийом і на передачу).

PPTP без шифрування не є складним завданням і тут можна розраховувати на 90-200 Мбіт / с в залежності від основного типу підключення. Включення шифрування MPPE128 приблизно в два рази знижує результати - до 50-90 Мбіт / с. OpenVPN ще більш вимогливий до обчислювальної потужності і для нього ми отримали тільки 20-35 Мбіт / с. Звичайно, для багатьох користувачів і сценаріїв віддаленого доступу і ці значення будуть цілком прийнятні, але якщо вам потрібна вища швидкість - варто подивитися на інші моделі, які, правда, ще доведеться пошукати.

Як завжди, основна перевірка бездротових точок доступу проходила з клієнтським адаптером Asus PCE-AC68. Ця модель не самого останнього покоління і формально не сама «наворочена» за своїми технічними характеристиками, однак переважна кількість реальних адаптерів в мобільних пристроях не дотягує і до неї. Зокрема, пристрій має три антени і дозволяє отримати швидкості з'єднання 600 Мбіт / с в діапазоні 2,4 ГГц і 1300 Мбіт / с в діапазоні 5 ГГц з протоколом 802.11ac. Як і раніше відзначимо, що сьогодні в міських умовах може бути складно отримати стабільні результати тестування в діапазоні 2,4 ГГц через наявність сусідніх мереж. Так що до наведених цифр варто ставитися обережно. Тим більше, що використовувати саме цей адаптер в 2,4 ГГц немає ніякого сенсу.

Перший тест - адаптер на комп'ютері, встановленому на відстані близько чотирьох метрів прямої видимості від роутера.

Перший тест - адаптер на комп'ютері, встановленому на відстані близько чотирьох метрів прямої видимості від роутера

Як ми бачимо, при швидкості з'єднання 450 Мбіт / с в діапазоні 2,4 ГГц можна розраховувати на 100-200 Мбіт / с, що є непоганим результатом для наших умов. При цьому швидкість до клієнта вище, що зазвичай більш істотно виходячи зі схеми переважного споживання трафіку. Перехід в діапазон 5 ГГц і на протокол 802.11ac дозволяє в кілька разів збільшити швидкість роботи в тих же умовах. В результаті ми бачимо більше 400 Мбіт / с в один потік і 800 Мбіт / с і більше при роботі в кілька потоків. В цілому, ці значення можна вважати характерними для використовуваного обладнання. Цілком ймовірно, що з адаптерами, що мають чотири антени, що розглядається роутер зміг би показати і більш високі цифри і обмеження було б з боку гігабітних дротових портів.

Додатково були проведені тести бездротових точок доступу з клієнтів у вигляді смартфона Zopo ZP920 +. Він має бездротової адаптер з характерними для сучасного середнього сегмента характеристиками - одна антена, до 150 Мбіт / с в 2,4 ГГц і до 433 Мбіт / с в 5 ГГц. З ним тести проводилися як в тій же точці на чотирьох метрах від роутера без перешкод, так і на чотирьох метрах через одну стіну і восьми метрах через дві стіни. Як і для адаптера відзначимо, що використовувати даний смартфон з підключенням по 2,4 ГГц немає ніякого практичного сенсу - швидкість буде нижче, а дальність не вище через сусідніх мереж. Але якщо раптом потрібна саме така конфігурація, то в наших умовах в першій точці ми отримали від 45 до 80 Мбіт / с в залежності від сценарію, що можна вважати нормальним результатом. Раніше ми говорили, що на відміну від адаптера, смартфон зміг побачити другу точку доступу в діапазоні 5 ГГц, що працює на каналі 100. Так що далі наводяться два графіка - для першої і другої точки відповідно.

Вільний діапазон 5 ГГц незважаючи на додавання перешкод і формально меншу дальність роботи дозволяє отримати на смартфоні понад 200 Мбіт / с на невеликій відстані. Так що проблем із завантаженням оновлень програм, переглядом відео, синхронізацією пошти та іншими завданнями явно не буде. І навіть збільшення відстані і додавання стін відносно слабко позначається на швидкості. Цікаво, що друга точка доступу, яка працює на більш високій частоті виявляється навіть більш швидкої в цих змінах. Так що якщо у вас багато сучасних мобільних пристроїв - розглянутий роутер зможе забезпечити їм швидке і стабільне підключення до інтернету.

Останні два тести - перевірка сценарію мережевого накопичувача. Тут використовувався SSD-накопичувач з адаптерами на USB 2.0 і USB 3.0, на якому було створено кілька розділів з різними файловими системами. Відзначимо, що роутер підтримує не тільки FAT32 і NTFS, а й exFAT і HFS +. Вимірювання проводились шляхом читання і запису великих (сотні мегабайт) файлів по протоколах SMB і FTP. Для першого застосовувався відомий тест Intel NASPT, для другого - клієнт FileZilla. На дрібних файлах швидкість роботи зовнішнього диска буде нижче.

USB 2.0 сам по собі сьогодні вже складно вважати вдалим вибором для зовнішніх накопичувачів. Але приємно, що роутер здатний показати непогані результати і в цьому випадку - в залежності від протоколу і файлової системи ми бачимо в більшості тестів 25 МБ / с і більше. Відстає тільки запис на HFS + по SMB, де швидкість складає близько 15 МБ / с. Цікаво, що на USB 3.0 такого провалу не видно.

0 такого провалу не видно

Більш швидкий інтерфейс в роутерах з урахуванням їх платформи все-таки не здатний зрівнятися з тим же варіантом в традиційних настільних комп'ютерах або ноутбуках. Ну і не забуваємо про гигабитную мережу. Але навіть в цих умовах перевагу в порівнянні зі стандартом минулого покоління є і досить помітне. Швидкість мережевого доступу до файлів в цьому випадку досягає 60 МБ / с. Причому протокол FTP в більшості випадків виявляється швидше, ніж SMB.

Висновок

Бездротовий роутер Archer C5400 займає зараз верхню позицію в лінійці домашніх рішень компанії TP-Link. Цей продукт має оригінальний дизайн і потужну платформу, що дозволило йому заслужено отримати нагороду iF Design Award 2017. Зовнішній вигляд пристрою дійсно незвичайний. Причому компанії вдалося не втратити в практичності - для корпусу використовуються якісні матеріали, він має невеликі розміри і може бути закріплений на стіні, порти і індикатори розташовані зручно, апаратній начинці забезпечений комфортний температурний режим. Можна трохи поскаржитися на обмеження по вибору положення рухливих антен, але в більшості випадків це не повинно викликати проблем у роботі.

Конфігурація використаної платформи відповідає верхнього сегменту: швидкий процесор, багато пам'яті, гігабітні порти, USB 3.0, три радіоблоків. Але, звичайно, без відповідної програмної підтримки толку від неї буде мало. В даному випадку в прошивці роутера були реалізовані кілька функцій, що відрізняють його від масового сегмента. Перш за все, це набір HomeCare, що дозволяє забезпечити додатковий рівень захисту як для клієнтів, так і для всієї локальної мережі. Окремо варто відзначити фірмовий сервіс хмарного управління і мобільний додаток. Останнє виявилося дуже непогано зроблено і справді може бути затребуване багатьма користувачами.

Тестування продуктивності показало, що в задачах маршрутизації пристрій здатний забезпечити максимальні швидкості при підключенні до інтернету в режимах IPoE і PPPoE. Інші схеми виявилися помітно повільніше, але сьогодні вони зустрічаються у операторів все рідше. Добре виступило пристрій і в тестах бездротових точок доступу, особливо з сучасними клієнтами, що підтримують протокол 802.11ac. Шкода тільки, що вибір каналів для другої точки доступу обмежений і не всі клієнти зможуть нею скористатися. Сценарій роботи з зовнішнім накопичувачем також виявився непоганий, хоча з точки зору гнучкості його налаштування прошивці похвалитися нічим. Роутер здатний забезпечити віддалений безпечний доступ завдяки наявності сервера VPN, але швидкість для даної платформи хотілося б побачити більш високу.

Даний виробник відомий привабливою ціновою політикою, і Archer C5400 не став винятком. Якщо порівнювати його з аналогічними по апаратним характеристикам пристроями, число яких невелика, то вартість продукту TP-Link буде нижче. Втім, нижче у нього і можливості програмно-апаратних засобів, так що купувати Archer C5400 має сенс, тільки якщо в ваших пріоритетах дві точки доступу в діапазоні 5 ГГц, а додаткові функції прошивки менш цікаві.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью