<
 • Главная
Статьи

Соціальна адаптація?

Всім відомо, що людина - істота не тільки біологічне, а й соціальне

Всім відомо, що людина - істота не тільки біологічне, а й соціальне. Людина може бути людиною тільки в середовищі собі подібних на відміну від інших тварин, поведінка яких більше продиктовано вродженими інстинктами. Так, щеня або кошеня, який в самому ранньому віці залишається без матері і потрапляє до людини, все одно веде себе відповідно до свого біологічним видом. Людський дитинча, позбавлений людського суспільства, наслідує поведінку тих тварин, в лігві яких він виріс (досвід перебування дітей "мауглі" це доводить). Отже, людині життєво важливо знаходження в людському суспільстві, а також активна взаємодія з іншими людьми.

Але буває так, що це саме спілкування з людьми стає для людини великою проблемою, наприклад, залежність від думки оточуючих, невміння встановлювати контакт з людьми, нетерпимість до чужої думки, агресія в бік людей і інші ... У таких випадках говорять про соціальної дезадаптації . Щоб зрозуміти, що це таке, давайте розберемося з тим, що таке соціальна адаптація. Це вміння пристосуватися під постійно мінливі умови соціального середовища.

Це пристосування відбувається у людини на трьох рівнях - фізіологічному, психологічному і соціальному. Фізіологічна адаптація передбачає збереження гомеостазу в організмі, відсутність порушень фізичного здоров'я при пристосуванні до нових умов соціального середовища (іншого суспільства, нових людей). Психологічна адаптація передбачає збереження нормального психічного стану людини при взаємодії з різними людьми, незалежно від характеру цієї взаємодії. Соціальна адаптація - це вибудовування своєї поведінки і спілкування відповідно до тих умов, які прийняті в конкретному соціальному середовищі, в яку потрапив дана людина.

Процес соціальної адаптації відбувається поступово і проходить кілька етапів:

1. Спочатку людина оцінює ситуацію і звіряє її з уже наявними у нього системою цінностей і способами поведінки.

2. Далі людина починає приміряти нові порядки, пробувати нові способи поведінки.

3. Перебудова поведінки людини відповідно до вимог нових умов соціального середовища.

4. Відбувається злиття людини з новим соціальним середовищем, уподібнення його поведінки новим порядкам і правилам, існуючим в даному суспільстві.

У кожної людини свій індивідуальний темп соціальної адаптації, у кого-то ці етапи проходять швидко, у когось затягуються на кілька місяців. В цілому, можна говорити про соціальної дезадаптації тоді, коли людина протягом тривалого часу (до півроку) не може адаптуватися до умов, що змінилися соціального середовища. У такому випадку людині потрібна допомога фахівця - психолога / психотерапевта, який допоможе проаналізувати і пропрацювати причини соціальної дезадаптації.

Стаття вперше була опублікована на сайті Психологічного центру "РОСТ" Санкт-Петербург: https://www.psyrost.spb.ru/single-post/socialnaya-adaptaciya

Олександр і Олена Созончук, психологи-психотерапевти, нейропсихології, Психологічний центр "РОСТ" Санкт-ПетербургНовости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью