<
 • Главная
Статьи

Як вибрати адміністратора для Інтернет-магазину?

 1. Що ще почитати з циклу "Як відкрити Інтернет-магазин?"

У кожному працюючому Інтернет-магазині повинен бути адміністратор, або принаймні, людина, виконуючий його функції.

Для великих Інтернет-магазинів, звичайно, потрібно підбирати штат: директор, бухгалтер, адміністратор, водій, комірник, технічний фахівець. Але швидше за це не ваш варіант.

Але швидше за це не ваш варіант

Якщо Ви самостійно почали роботу в мережі Інтернет, захотіли самі організувати свій бізнес - всі ці ролі Ви, швидше за все, будете здійснювати самостійно. У будь-якому випадку, Вам доведеться знайти людей, на яких Ви зможете перекласти тягар робіт при збільшенні продажів і обороту Інтернет-магазину.

Сама ключова фігура в Інтернет-магазині - це Адміністратор.

Які функції Адміністратора?

 • Підтримка магазину (додавання товарів, новин, зміна даних)
 • Спілкування з клієнтами (по телефону, через он-лайн комунікатори)
 • Відстеження замовлень (через адмін-панель магазину)
 • Відстеження доставок замовлень (відправка замовлень, врегулювання маршрутів за часом доставки)
 • Відстеження оплат клієнтів (у великих магазинах цим займається бухгалтерія, в нашому новому магазині - скоріше можна це робити самому)
 • Продавець - консультант. Крім того, адміністратор повинен орієнтуватися в товарах, яких він продає

підтримка магазину

Всі товари в магазин додає він. Для цього зазвичай використовується адмін-панель яка дозволяє завантажувати опис товарів, їх фото, додаткові атрибути. Завдання адміністратора - перевірити картку товару, зовнішній вигляд і розташування елементів в магазині. Додавання новин - це важливе завдання. Якщо ви заходите в магазин і бачите останню новину від 2006 року - явно, що магазин "не живий". Потрібно обов'язково приділити цьому напрямку в магазині. Що писати в новинах: інформація про прибуття нових товарів, прямі посилання на найцікавіші товари з докладними оглядами, акції з продажу, зміна режимів роботи, привітання з наступаючими святами, нарешті.


Спілкування з клієнтами

Найважча і нервова робота для адміністратора. Я б рекомендував розділити адмінів по психотіпам: меланхолік і сангвінік (Джерело Вікіпедія).
Якщо у вас адмін меланхолік - йому краще спілкуватися з нервовими і неспокійними клієнтами, які можуть вивести з себе будь-якого звичайного людини.
Якщо у вас буде сангвінік - цій людині легше обдзвонювати клієнтів і пропонувати послуги, підключатися до промо-акціях. Він зможе задавати тон в спілкуванні з клієнтами.

Не дай Бог Вам сперечатися з клієнтом, адже від нього залежить добробут магазину і продажу. Клієнти бувають різні, деякі агресивні, деякі зарозумілі. Бажано спілкуватися з ними м'яко і спокійно. Нахамили одного, не відповіли іншому - і немає продажів.

Перше правило підтримки - телефон повинен бути включений. Завжди беріть трубку - можливо цей дзвінок буде Ваш новий замовлення. А телефони, на яких ніколи протягом дня не відповідають - сіють сумніви про дієздатність магазину. Деякі мої адміністратори говорили мені: "А що ми, в туалет будемо з телефоном?" "Так, будете, якщо потрібно!" Для цього купите адміну радіотелефон, поставте автовідповідач на запис в крайньому випадку.

відстеження замовлень

Після надходження замовлення адміністратор повинен проконтролювати наявности товару або замовити його у постачальників, передзвонити клієнтові, щоб узгодити доставку і варіант оплати. Це точна і важлива робота. Це кістяк роботи адміністратора.

Відстеження доставок замовлень

Адміністратор контролює доставку для клієнта. Він повинен узгодити маршрут і час доставки, розставити доставки по часу і маршрутами і передати товари кур'єрам або водіям. Виконує функції логіста в магазині.
Кращий варіант: це доставка по районам. Наприклад: збираємо товари клієнтів, де були замовлення в район А, потім товари в райони Б і С. передзвонювати клієнтам і погоджуємо час доставки всім клієнтам по району А, потім В, С. При цьому йде істотна економія при транспортуванні.

Продавець - консультант

Бажано брати адміністратора зі знанням справи або з досвідом. Хоча якщо у людини є бажання і схильність до навчання - після навчання Ви отримуєте кваліфікованого співробітника. Негативний момент - Вам доведеться витратити час і гроші на додаткове навчання. Зате Інтернет-магазин виграє від наявності грамотного консультанта. Знаючи номенклатуру товарів, адмін зможе підказати і підштовхнути клієнта до покупки. Наприклад: "Ви замовили у нас продукт Е, але я б порекомендував би вам взяти продукт Г, тому що він володіє наступними характеристиками 1,2,3" Звичайно я не закликаю адмінів намагатися "впихати" покупцям товар дорожче. Краще дати грамотну консультацію клієнту, навіть якщо він буде брати товар дешевше. Адже він повернеться в інший раз тільки до Вас. Адже ви змогли проконсультувати, допомогти, продати і доставити товар. Консультації - це наріжний камінь збільшення продажів в Інтернет-магазині. Якщо продаєте складну у вивченні техніку - шукайте грамотного фахівця на посаду адміністратора. Або платите свої гроші на зарплату адміністратору, поки він буде вчитися у вас в магазині. А до речі адмін може і звільнитися.

Кого ж вибрати?

За 5 років роботи через мене пройшло близько 6-7 адміністраторів. Виходячи зі свого досвіду, я хотів би сказати наступне:

Кожен адміністратор підбирається в залежності технології роботи Інтернет-магазину.

Якщо Ви продаєте комп'ютерну техніку - краще взяти технаря, якщо косметику - шукайте спеціаліста по косметології.

Добре брати студентів учнів заочно.

Плюси: невисока зарплата, хороша інтелектуальна база, багато енергії для роботи, бажання працювати і заробляти свої власні гроші.

Мінуси: постійні сесії, молодіжні кампанії і свята (що тут поробиш - вік). Низька матеріальна відповідальність.

Ідеальний адмін - це людина років 25-30. Але зазвичай люди в такому віці шукають стабільності і високої зарплати, можливості кар'єрного зростання.

Якщо говорити про адмін за статевою ознакою, то тут більшість переважають чоловіки.

Необхідно вибирати адміна в залежності від того, що саме ви продаєте. Якщо я зробив замовлення в Інтернет-магазині косметики, і грубий чоловічий голос повідомив мені деталі мого замовлення - це тільки відлякає клієнта.

Плюси чоловіків на роботі адміністратора:

 • Не йдуть в декрет
 • Чи не ходять у відпустку після пологів
 • Не йдуть часто на лікарняний

мінуси:

 • не так акуратні, як жінки
 • більшість схильна до ризику
 • часта зміни роботи

Плюси жінок на роботі адміністратора:

 • дуже акуратні
 • Дуже рідкісна міграція між роботами
 • Прекрасна підтримка, яку забезпечують в магазині (+ бонус для клієнта: голос, зовнішній вигляд)

мінуси:

 • діти,
 • Відпустки у зв'язку з пологами
 • часті лікарняні

Вибір адміністратора - це Ваша прерогатива. Ви можете самому виконувати ці функції, а можете перекласти їх на іншу людину, але пам'ятайте, що Адміністратор - це основа вашого Інтернет-магазину. Пам'ятайте про це, підбираючи таку кандидатуру.

Що ще почитати з циклу "Як відкрити Інтернет-магазин?"

Колонка редактора сайту Колонка редактора сайту


Що ще почитати з циклу "Як відкрити Інтернет-магазин?
Які функції Адміністратора?
Деякі мої адміністратори говорили мені: "А що ми, в туалет будемо з телефоном?
Кого ж вибрати?
Що ще почитати з циклу "Як відкрити Інтернет-магазин?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью