<
 • Главная
Статьи

Дослідження: які знання необхідні сисадмінам в Білорусі?

Хто ж він - головна людина в мережі? Звичайно ж, це системний адміністратор. І на плечах у нього тягар відповідальності від backup-ів до траблшутінга, від update-ів системи до систематичного саппорта. Закупівля та обслуговування обладнання, підтримка і розвиток ІТ-інфраструктури - ось основні завдання, які стоять кожен день і вимагають пильної уваги.

Закупівля та обслуговування обладнання, підтримка і розвиток ІТ-інфраструктури - ось основні завдання, які стоять кожен день і вимагають пильної уваги

Скільки вакансій на сайті з пошуку роботи?

Зараз на сайті jobs.tut.by за запитом «системний адміністратор» 77 вакансій.

У хороших системних адміністраторів зацікавлені всі компанії: деякі користуються послугами приходить сисадміна, хтось тримає фахівця в штаті, а хтось віддає адміністрування на аутсорс.

Обов'язки настільки масштабні і різноманітні, що часто (особливо в великих компаніях) за їх виконання відповідає не один працівник. Виходячи з цього, обов'язки системного адміністрування можна умовно розділити на кілька категорій-спеціалізацій.

Якими технологіями необхідно володіти?

Адміністрування веб-сервера включає в себе установку, настройку і підтримання його працездатності для безперебійного доступу до внутрішніх і зовнішніх сайтів. Для здійснення цього процесу фахівець повинен володіти не тільки знаннями ОС сімейства * nix (Linux, FreeBSD), Windows NT і MacOS, але і мати практичний досвід в налаштуванні веб-серверів (наприклад Apache, IIS).

Оцінюючи реальний пріоритет ОС в поточні вакансії, наведемо дану діаграму.

Оцінюючи реальний пріоритет ОС в поточні вакансії, наведемо дану діаграму

Linux і Windows є пріоритетними ОС і мають фактично рівні частки затребуваності. Але в плані прибутковості, фахівці в області Linux більш оплачувані (пропозиції досягають $ 3000).

Також в обов'язки системного адміністратора входить налагодження та підтримка електронної пошти. Адміністрування поштових серверів передбачає знання стека протоколів TCP / IP і технологій SMTP, POP3, DNS, SSL. Залежно від поштового сервера формуються вимоги до знань певної ОС.

Не можна залишити без уваги службу каталогів Active Directory, що дозволяє зручно управляти ресурсами, службами та обліковими записами. Досвід в адмініструванні AD потрібно в 8 вакансії на сьогодні.

Збереження цілісності даних і підтримання необхідної продуктивності системи здійснюється шляхом адміністрування баз даних. Тут не обійтися без глибоких знань мови SQL і однією з таких СУБД як MySQL, Oracle, PostgreSQL, MS SQL, LDAP, MongoDB.

затребуваність СУБД

Затребуваність СУБД у вакансіях системних адміністраторів jobs.tut.by відображена на діаграмі.

by відображена на діаграмі

Системний адміністратор також відповідає за побудову ЛВС організації та їх обслуговування. Для адміністрування мереж необхідні знання активного мережного обладнання, технологій побудови мереж, мережевих протоколів і стеків, технології VPN і маршрутизації трафіку. Більш вузька спеціалізація сисадміна цього напрямку - це мережевий інженер. 13 вакансій jobs.tut.by вимагають від претендента хороших мережевих знань, сертифікацій CCNA, CCNP.

Для спрощення роботи зараз активно використовуються системи моніторингу (zabbix, nagios, MS SCOM), які дозволяють отримувати повну картину того, що відбувається в мережі. Тому знання цих систем є безсумнівним плюсом при пошуку роботи.

Організація безпеки мережі

Організація безпеки мережі, захист від атак і витоку інформації знаходиться під контролем фахівця в області інформаційної безпеки. Він регламентує використання ресурсів мережі, здійснює управління пристроями безпеки (брандмауери), настройку proxy-серверів.

Для професійного зростання в цій спеціалізації необхідно володіти знаннями систем контролю доступу (SecurID, CheckPoint, Smartcard), протоколів шифрування і аутентифікації, пройти відповідну сертифікацію. Сисадмін, який виконує цю функцію, проводить з користувачами консультації з основних заходів для забезпечення безпеки в мережі.

Для побудови корпоративної інформаційної інфраструктури з'являється необхідність інтеграції системних рішень. Практикується використання CRM і систем документообігу.

Технічний саппорт часом не найприємніше напрямок для сисадміна, так як часто це безпосередня взаємодія з користувачами. Сюди можна включити установку, перевстановлення та оновлення ПЗ (наприклад клієнт-банк, 1С).

Перспективним завданням в наш час є підвищення гнучкості IT-інфраструктури, збільшення надійності та забезпечення високої доступності серверів. Тому в планах більшості компаній часткова або повна віртуалізація ІТ-інфраструктури (ESXi, VMWare), яка, що важливо, дозволяє заощадити на апаратному забезпеченні.

У маленьких компаніях (парк до 50 комп'ютерів) на сисадміна лягають обов'язки відразу у всіх напрямках. У аутсорсингової компанії за кожну спеціалізацію відповідає певний відділ.

Підсумуємо, робота системного адміністратора дуже відповідальна і різноманітна, потрібно постійно вчитися і розвиватися, так як технології не стоять на місці. Якщо спочатку все зроблено грамотно, то потім працювати буде простіше і спокійніше. Але, звичайно, багато що залежить не тільки від співробітника, але і від компанії.

Хто ж він - головна людина в мережі?
Скільки вакансій на сайті з пошуку роботи?
Якими технологіями необхідно володіти?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью