<
 • Главная
Статьи

Second Life (Друге Життя)

 1. підготовка
 2. збірка
 3. підсумок

Музичний центр AIWA NSX-430, який служив мені вірою і правдою більше десяти років без єдиного відмови, якось непомітно і поступово залишився в стороні. «Чиста кров» самурая (Made in Japan) колись мала зовсім іншу вагу, ніж зараз, а електроніка, привезена з країни сонця, що сходить, розходилася, як гарячі пиріжки. Ні тобі авторизованих сервіс-центрів, ні «гарантованої» гарантії (все на чесному слові), і адже думок на тему «А що робити, якщо зламається?» Не з'являлося. Що значить зламається? А як це?

Це зараз добре, якщо пристрій два-три роки протягне. У кращому випадку, можна списати на моральне старіння, і, не чекаючи поломок, продати або просто віддати. Ремонт вже не вигідний, адже вартість його часом порівнянна з ціною нового пристрою. Але це не означає, що раніше було краще, просто змінився підхід. Навіщо закладати в продукт високий відсоток надійності і «тисячі» годин напрацювання на відмову (адже це додаткові витрати), якщо зрозуміло, що вже через рік-два, дане рішення може стати непотрібним. Відео- фотоплівки, бобіни, платівки, касети, ігрові приставки і ... без праці можна знайти в «комірчині» на далекій полиці. І ми зберігаємо це не заради можливості коли-небудь знову скористатися, а, скоріше, як спогади про дні минулих. Але пишу я про це не заради спогадів. Просто є речі, до яких сильно звикаєш, і, розуміючи, що вони вже не потрібні, все одно не хочеш з ними розлучатися. Так чому б не дати таким речам «друге життя»? Продовжити, нехай ненадовго, їх існування, і не у вигляді музейних експонатів, а по-справжньому затребуваних в повсякденному житті пристроїв.

Подарувати «друге життя» я вирішив музичного центру AIWA NSX-430.

Я не перший і не останній, хто вирішив зайнятися такого роду трансформацією. Матеріалів на ці теми досить, і всі вони по-своєму цікаві. Так чому б і мені не поділитися своїм підходом і досвідом в цьому напрямку.

Роздумувати довго не доводиться, адже за родом своєї діяльності я пов'язаний з комп'ютерами і периферійними пристроями, тому рішення зробити з NSX-430 мультимедійний центр, виглядає цілком логічно.

підготовка

Що з цієї затії, в результаті, хотілося отримати?

Звичайно, постаратися залишити NSX його початкову функціональність, тобто максимально зберегти оригінальні компоненти, і розмістити все комп'ютерні комплектуючі і центрі міста, не виходячи за його межі. Приємний чистий звук, чутливий радіоприймач, непогана комплектна акустика і багато інших корисних фішок і функцій повинні непогано поєднуватися з комп'ютером. Завдання непросте, але цілком здійсненне.

На початковому етапі стало зрозуміло, що доведеться знаходити компроміси і чимось жертвувати на догоду задуманого. Зокрема, поєднати CD-привід (поміняти його на комп'ютерний варіант і використовувати спільно) не вдасться, а, отже, необхідно шукати місце під новий привід і т. Д.

Починаємо з того, що визначаємося з вільним простором і місцями розміщення нових компонентів. Місця всередині корпусу, на перший погляд, не так мало. Але, тим не менш, стає зрозуміло, що основні елементи (системна плата і блок живлення) повинні бути дуже компактними. Оптимальним варіантом стануть компоненти barebone-системи. Звичайно, заради такої справи купувати barebone-комплект, лише для того, щоб висмикнути з нього все необхідне, не варто. Краще звернути увагу на формат Mini-ITX (правда, ціни кусаються). Але мені в цьому відношенні було простіше, так як в моєму розпорядженні опинився бувалий Shuttle XPC SN85G4 .

Компоненти для збирання:

Як виявилося, єдине місце, де вдасться розмістити основні компоненти, - верхня частина корпусу, тобто простір під рамою CD-приводу і навколо неї. При цьому доведеться позбутися від касетної деки і трохи пересунути внутрішній блок живлення.

Касетною декою доведеться пожертвувати для вивільнення місця під DVD-привід, так як зробити універсальний привід досить складно, якщо не сказати неможливо. Організація алгоритму роботи і елементна база CD-приводу не дозволяють провести його заміну на комп'ютерний DVD-привід без втрати функцій музичного центру. Переміщення блоку живлення необхідно для вільної установки повноформатної відео карти. Звичайно, можна вибрати низькопрофільну карту з пасивним охолодженням, але я використовував те, що було під рукою (купив тільки HDD), плюс, не зайвою буде можливість подальшої модернізації.

Першим складним етапом стала підготовка задньої стінки корпусу до розпилом і свердління. Довелося використовувати не тільки вимірювальні інструменти, а й саморобні лекала. Але час було витрачено не марно, і в підсумку, все вийшло якщо не ідеально, то близько до цього. Робота курна, вимагає терпіння, акуратності і часу. Якщо підійти до переробки з належною акуратністю і терпінням, а виміри провести точно ( «сім разів відміряй, один раз відріж»), то проблем бути не повинно.

З огляду на те, що вся робота дрилем, дремелем і надфілями проводилася на нерозбірними конструкції, то результатом я залишився задоволений. Так! Компоненти електроніки самого центру бажано прикрити плівкою, тобто захистити від металевого пилу і стружки.

Що вийшло:

На фотографіях можна побачити отвори для блоку живлення, для декоративної панелі системної плати, для відеокарти, і велике додаткове отвір для вентиляції. Видно, що виріз для відеокарти досить великий. Це зроблено спеціально, на випадок установки карти з системою охолодження, що вимагає додатковий слот. На початковому етапі я планував встановити саме таку карту.

Розміщення HDD не потребуватиме спеціальних розрахунків, та й різати нічого не довелося. Різьбові отвори в корпусі жорсткого диска майже збіглися з вентиляційними отворами задньої стінки центру. Залишилося трохи попрацювати надфілем і встановити демпфирующие гумки, частково гасять можливі вібрації при роботі.

Але з системною платою довелося повозитися. Розмір материнської плати хоч і невеликий, але вільної роботи всередині корпусу не надає. Адже єдине відповідне місце для материнської плати знайшлося тільки під рамою CD-приводу, тобто на «стелі», тому для її кріплення довелося виготовити фальш-панель.

Це дозволило використовувати технологічні отвори самої плати, і зменшило навантаження, створювану важким процесорним кулером.

Другий складністю стало виготовлення декоративної панелі в місце касетної деки. Як матеріал я використовував органічне скло. Цей матюкав хоч і еластичний (без проблем пиляється і свердлиться) але досить крихкий. Тому робота з ним потребує максимальної обережності.

Найпростіший спосіб виготовити панель - звернутися в майстерню. Як правило, для цих цілей використовується лазерна різка. Надавши ескіз з точними даними, готову роботу можна отримати в той же день, позбавивши себе від зайвих клопотів. Але тут є один нюанс. Щоб зберегти зовнішній вигляд NSX-430 без помітних змін, панель повинна бути вигнута в «тон» загальному дизайну. Отже, органічне скло доведеться піддати термічній обробці, а гнути «скло» з вирізами складно. Імовірність того, що вирізи на панелі під час нагрівання непоправно деформуються, дуже велика. Тому спочатку гнемо, потім випилюємо.

У домашніх умовах отримати результат необхідної якості вдалося тільки з третього разу. Найбільше метушні було саме з вигином заготовки панелі. Температура, при якій оргскла можна надати потрібну форму, повинна бути не менше 250 градусів. Тому для нагріву пластика довелося використовувати духовку, а гнути панель на трилітровій банці. Все це потрібно проробляти досить швидко і акуратно. Необхідно обов'язково стежити за тим, щоб заготовка в духовці не "попливла, як віск», а лише трохи розм'якшилася. Потім, швидко вийняти заготовку і укласти на форму, по якій буде зроблений вигин (в моєму випадку банку), і з зусиллям притиснути краю заготовки до форми. Остигає пластик дуже швидко, буквально протягом 10-15 секунд, тобто це час, за яке потрібно встигнути зробити все.

Після того, як заготівля охолола, можна приступити до свердління і різання, але не забувати, що після термічної обробки матеріал стає ще більш крихким.

Далі, щоб зберегти загальний дизайн, фарбуємо панель в колір корпусу. Для фарбування підійде автомобільна емаль. Щоб фарба краще трималася на глянцевому поверхні панелі, затираємо її дрібним наждачним папером. Покриваємо панель фарбою в 2-3 шари, домагаючись рівної і гладкої поверхні без патьоків, і після сушки лакуємо. Знайти матовий лак мені не вдалося (тільки глянцевий), і щоб отримати шорстку фактуру поверхні довелося покривати панель з відстані близько метра і значно зменшити інтенсивність нанесення лаку. Тобто, розпорошивши лак (три-чотири короткочасних натискання на ковпачок), даємо можливість підсохнути нанесеному шару, потім повторюємо процедуру до тих пір, поки необхідний результат не буде досягнутий. Звичайно, поверхня виходить не матова. Але шорстка фактура «рамки» в поєднанні з пластиком лицьовій панелі корпусу виглядає дуже непогано. Фарбу і акриловий лак можна купити в будь-якому авто-магазині.

Що вийшло:

Планки з кнопками і роз'ємами можна закріпити на панелі за допомогою термопистолета або двостороннього скотча (а краще використовувати і те, і інше).

Так кріпимо панель до корпусу музичного центру (використовуємо деталі дитячого конструктора).

збірка

Підготувавши все необхідне можна приступати до складання.

Так як корпус музичного центру не розрахований на розміщення в ньому додаткових компонентів, то довелося задуматися про додаткову вентиляцію. Для цього, крім вентиляційного отвору, на задній стінці корпусу було встановлено 12 мм кулер, що нагнітає повітря в корпус, і зроблено додатковий отвір на бічній стінці (ліворуч), поруч з жорстким диском.

Послідовність збирання:

 • кріпимо системну плату до фальшпанели, встановлюємо процесор, кулер і оперативну пам'ять (не забуваємо, поки є можливість, підключити SATA-кабелі), встановлюємо планку роз'ємів системної плати і кріпимо фальш-панель з платою під рамою;
 • збираємо декоративну панель (закріплюємо кнопки і інтерфейсні роз'єми, а також елементи кріплення), ставимо її на місце касетної деки і підключаємо компоненти до системної плати;

 • встановлюємо і підключаємо блок живлення;
 • встановлюємо і підключаємо DVD-привід;
 • встановлюємо і підключаємо відеокарту;
 • встановлюємо і підключаємо HDD;

 • встановлюємо на бічну поверхню кришки корпуса додатковий кулер і підключаємо його;

 • закриваємо корпус.

На завершення робіт над «NSX-430-PC» встановлюємо операційну систему. Як варіант, можна використовувати ОС Windows XP MCE (можна і Vista - якщо начинка потягне), або звичайну ОС зі встановленою програмою Nero, до складу якої входить Nero Home (система управління медіаданими). Залишається питання управління, який легко вирішується за допомогою маніпулятора або пульта дистанційного керування (Bluetooth або радіо).

Звичайно, можна було зробити деякі речі по-іншому. Але це справа смаку. Мене влаштував такий варіант, хоча не виключено, що в подальшому цей пристрій може піддатися деяким змінам (швидше за все, це буде пов'язано з блоками живлення і можливістю включення комп'ютера з пульта дистанційного керування NSX-430). Але на даному етапі я отримав те, що задумував.

підсумок

 • за винятком касетної деки (необхідність в якій відпала вже давно) музичний центр залишився без змін.
 • всі комп'ютерні компоненти вдалося розмістити всередині центру, і я отримав незалежну «barebone-систему».
 • немає необхідності в додатковій акустиці, так як центр має комплектний AUX-вхід, що дозволяє використовувати його еквалайзер і DSP при виведенні звуку з комп'ютера.

 • підключений до телевізійного приймача «NSX-430-PC» відмінно справляється не тільки з програванням відео файлів, але і з функціями караоке.

 • центр і комп'ютер мають можливість працювати як разом, так і незалежно один від одного.
Ні тобі авторизованих сервіс-центрів, ні «гарантованої» гарантії (все на чесному слові), і адже думок на тему «А що робити, якщо зламається?
Що значить зламається?
А як це?
Так чому б не дати таким речам «друге життя»?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью