<
 • Главная
Статьи

Відеоогляд Перше знайомство з Nokia N97 mini: докладні розбір і тести

 1. зовнішність
 2. клавіатура
 3. дисплей
 4. акумулятор
 5. Камера
 6. програмна частина
 7. комунікації
 8. пам'ять
 9. Інтернет
 10. Розваги
 11. Навігація
 12. резюме

Що буде, якщо взяти топову модель Nokia, зменшити її в розмірах і додати нові колірні рішення? Відповідь: Nokia N97 mini. Будучи повним програмним аналогом "великий" N97, новинка, як очікується, приверне увагу не тільки ділової аудиторії і любителів "хай-тека", але і прекрасної статі.

зовнішність

Найперше враження, коли береш N97 mini в руку - як ніби тримаєш моноблок. Якість збірки настільки гарне, що не знайома з особливостями апарату користувач подумає, як система монолітна. Ніде немає ні найменшого люфту, зазору і т. Д .; скрипу, хрускоту і інших недоліків ми також не виявили. А тим часом в апараті присутня повноцінна QWERTY-клавіатура.

Що стосується зручності відкриття, то тут потрібен якийсь звикання - не відразу розумієш, куди саме потрібно натиснути; втім, на це йде трохи часу. Закривається апарат дуже легко, з досить гучним клацанням. Як і звичайна N97 (читаємо її тест ), Міні-варіант також виконаний у форм-факторі бічного слайдера - передня панель відкривається під кутом. З нашої точки зору це більш вдалий варіант у порівнянні зі звичайними горизонтальними слайдерами (навіть з моделлю N900).

З нашої точки зору це більш вдалий варіант у порівнянні зі звичайними горизонтальними слайдерами (навіть з моделлю N900)

Розміри корпусу дозволяють з комфортом носити його в будь-якому одязі; компактні розміри - безсумнівний плюс будь-якого технічно "наверненого" пристрою, і N97 mini тут не виняток. У порівнянні зі звичайною N97 новинка на 4 мм коротше в довжину, на 3 мм - в ширину, і тонше більш ніж на півтора міліметра (113x52,5x14,2 мм). Все це дає солідну економію у вазі (він становить 138 г).

Що стосується практичності, то і тут Модель на висоті. Основний матеріал корпусу - високоякісний пластик (він твердий, матовий), на якому зовсім не залишається відбитків пальців. Подряпини на ньому теж не особливо помітні. Задня кришка зроблена повністю зі сталі; її покриття теж "захищає" від відбитків. Передня панель має глянсове покриття, так що тут від "пальчиків" не вберегтися при всьому бажанні. Квітів корпусу два: вишнево-чорний і гранатовий.

Задня кришка знімається досить легко, вона поддевается за спеціальний паз. Поставити її на місце буде дещо важче; стежте, щоб спочатку встали на місце фіксатори з лівого боку. Під батарейним відсіком розташовується гніздо SIM-карти, забезпечене металевою защіпкою-фіксатором картки. Замінити її не складає труднощів.

Замінити її не складає труднощів

Мовний динамік продемонстрував хороший запас гучності і відмінну чіткість мовлення. Ще один плюс моделі - наявність в ній двох динаміків для відтворення поліфонії / музики. Вони розташовані по краях правої бічної сторони, причому з тієї частини, яка ближче до користувача, якщо тримати апарат в горизонтальному положенні. В Nokia N900 (Читаємо її огляд ), Наприклад, динаміки розташовані теж на правій стороні, але звернені "від користувача" - такий варіант все-таки дещо гірше. Претензій до якості динаміків у нас не виникло: звук яскравий, соковитий, при цьому навіть на максимальній гучності (а її запас цілком пристойний) хрипів або "клацання" ми не відзначили.

клавіатура

QWERTY-клавіатура виявилася цілком зручною в роботі. Складається вона з 38 кнопок, виконаних у формі квадратів із закругленими кутами. Рельєфу кнопки не мають, але досить великий розмір і наявність відстані між ними виключають неправильні натискання. Власне, реалізація QWERTY аналогічна « великий »N97, за одним тільки винятком: в міні-варіанті відсутня навігаційна рамка з вписаною клавішею. Це було, звичайно, зручне рішення, але виробники вважали за краще максимально уподібнити розкладку звичайної ПК-клавіатурі, додавши 4 окремі стрілки навігації і розташувавши їх, як і на комп'ютері, праворуч знизу. Вище помістилися Enter і Backspace, а клавіша символьного набору «переїхала» в верхній лівий кут з нижнього правого. Рішення зрозуміле з урахуванням позиціонування моделі як мобільного комп'ютера, але нам все ж більше сподобався варіант « звичайної »N97, з навігаційної рамкою. Інша справа, що він міг викликати справедливе невдоволення «правшів» - рамка розташовувалася зліва. Так чи інакше, але в поєднанні з сенсорним інтерфейсом працювати з клавіатурою Nokia N97 mini цілком комфортно, хоча відчуття скупченості позначень не покидає і тут.

На лицьовій панелі розташовані знайомі нам кнопки: меню (механічна) та виклик / скидання (сенсорні). Реалізація сенсорів аналогічна: для натискання вам буде потрібно докласти мінімальне зусилля: від простого дотику до екрану кнопки не спрацюють. За замовчуванням натискання супроводжується слабким вібросигналом. Клавіша виклику меню має світлодіодне підсвічування, яка за замовчуванням слабо мерехтить в режимі очікування, так що навіть в повній темряві ви миттєво розберетеся, куди натиснути.

Є автоблокування клавіш слайдера при закритті (розблокування відбувається при відкритті апарату), а є ручний варіант; для цього скористайтеся повзунком на лівому боці N97. Між самим переміщенням повзунка і зняттям блокування проходить приблизно 1 секунда. Крім цього, можна виставити час автоматичного блокування клавіш в режимі очікування (обмежень немає, ви самі вказуєте часовий інтервал).

Крім цього, можна виставити час автоматичного блокування клавіш в режимі очікування (обмежень немає, ви самі вказуєте часовий інтервал)

На правому боці - «гойдалка» гучності; Під час фотографування з вона відповідає за зум. Нижче - клавіша активації камери, яка служить і для спуску затвора.

дисплей

Дисплей аналогічний попередникові майже за всіма параметрами, крім дозволу. Смартфон Nokia N97 mini має дозвіл 640х360 пікселів, відображає до 16,7 млн. квітів і забезпечений зовнішнім датчиком освітленості. Можливості персоналізації робочого столу також аналогічні: за допомогою віджетів можна, наприклад, стежити за оновленнями соціальних мереж і читати стрічки агентств новин і метеослужб, керувати електронною поштою, календарем і музикою. На робочий стіл можна витягувати закладки і «шорткати» для швидкого доступу до додатків; всі ярлики і віджети можна довільно переміщати по робочому столу. Заставки, вітання та колірні теми - все це також присутній в моделі.

акумулятор

В N97 mini коштує літієво-іонна батарея BL-4D ємністю 1200 мАг. Таким чином, виробники зменшили ємність акумулятора в порівнянні з попередником аж на 300 мАг. Сенс цього рішення нам не цілком ясний, адже апарат розрахований на ті ж завдання, що і «звичайна» N97. Виходить нічим не виправдана втрата ємності. За заявами виробника, повного заряду батареї вистачає максимум на 7 годин роботи в режимі розмови і на 320 годин - в режимі очікування в мережах GSM, і на 4 години розмови і 210 годин очікування в мережах WCDMA. Музику модель може відтворювати до 32 годин, здійснювати відеодзвінок - до 2 годин, записувати відео з частотою 30 кадросв / сек - до 2,8 годин, а відтворювати його - до 2,5 годин (всі дані за офіційними заявами виробника).

Камера

Нічого нового ми тут не бачимо, модуль камери той же, що і в N97: 5 Мп з оптикою Carl Zeiss, автофокус і подвійний світлодіодний спалах, цифровий зум 14х. Є режим Cover Flow для перегортання фотографій дотиком пальця і ​​прив'язка знімків до місця зйомки (геотеггінг). Відео записується в режимі 16: 9, в форматі MPEG-4 з роздільною здатністю до VGA при 30 кадрах / сек (для MMS - формат .3gp). Максимальна тривалість ролика - 1,5 години.

програмна частина

N97 mini випущений на ОС Symbian версії 9.4, платформа S60 (5-е видання). У жовтні з'явиться нова прошивка для апарату, завдяки якій має підвищитися загальне зручність роботи, з'являться функції «прокрутки» і нові віджети для інтерактивного робочого столу. Крім цього, буде і ще один «сюрприз» для користувачів, який поки що розробники тримають в секреті.

комунікації

До Ваших послуг Bluetooth 2.0 EDR, ТВ-вихід, інтерфейс USB 2.0 (роз'єм microUSB), а також Wi-Fi із заявленою швидкістю до 11 Мбіт / сек. Є підтримка TCP / IP; ви можете також використовувати апарат в якості модему.

пам'ять

Об'єм внутрішньої пам'яті становить 8 ГБ; його можна збільшити ще на 16 ГБ за рахунок карти пам'яті microSD до 24 Гбайт. Слот для карти пам'яті виробники помістили під задньою кришкою, вгорі праворуч. Таким чином, можлива «гаряча» заміна картки; маніпуляції з нею не вимагають багато часу.

Інтернет

Робота в мережі - одне з основних призначень моделі. Реалізовано повнофункціональний перегляд реальних web-сторінок без їх переформатування. Підтримуються мову розмітки HTML, XHTML MP, WML, CSS; протоколи HTTP v1.1 WAP і GPRS (клас A, multiclass 32), протоколи TCP / IP, потокове відео, JavaScript, Flash Lite 3.0. Передустановлено пошуковик Nokia Mobile Search і додаток Nokia Download! для пошуку, завантаження та встановлення додаткових програм і віджетів. Є можливість обміну даними через популярні файлообмінники, друк через інтернет, відеозв'язок і підтримка трансляції відео (мережеві сервіси WCDMA). Підтримуються також технології HSCSD (до 43,2 Кбіт / с) і HSDPA (до 3,6 Мбіт / с).

Відзначимо також, що на Nokia N97 mini вперше буде продемонстровано сервіс «Lifecasting with Ovi» - спільний проект компанії з соціальною мережею Facebook. Сервіс дозволить користувачам оновлювати статуси і дані про своє місцезнаходження в особистому профілі на Facebook безпосередньо з екрану мобільного пристрою.

Розваги

Що стосується відеоплеєра, то він може відтворювати кліпи з дозволом до nHD (640x360 пікселів) або VGA з частотою 30 кадрів / сек. З музичних форматів підтримуються MP3, WMA, AAC, eAAC, eAAC +. Плеєр традиційний для моделей N-серії; окремо йде додаток Nokia Music Manager для управління музикою через ПК. Є також FM-радіо з підтримкою RDS на два діапазони: 87,5-108 МГц і 76-90 МГц. Наявність стандартного 3,5-мм роз'єму дозволяє підключати будь-які навушники на Ваш розсуд. Запас гучності непоганий, так само як і якість «рідних» навушників і стереодинамиков, тут у нас ніяких претензій не виникло. Для ігор підтримується управління за допомогою бічних клавіш; разом з телефоном поставляється гра DJ Club Tour.

Навігація

В апараті є вбудовані приймачі GPS і A-GPS, а також попередньо встановлено додаток Nokia Maps. У комплекті до телефону, ймовірно, буде йти також Map Loader на диску для завантаження карт через ПК. У телефону, адресованих російському ринку, встановлені карти Росії. З опцій відзначимо компас і акселерометр для правильної орієнтації дисплея, а також ознайомлювальну 10-денну ліцензію на пішохідну та автомобільну навігацію.

резюме

Виходячи з конструктивних і дизайнерських змін в порівнянні з «великою» N97, ми можемо припустити, що новинка заслужено зможе претендувати на хороші обсяги продажів, тим більше що тепер її цілком може оцінити по достоїнству і жіноча аудиторія.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью