<
 • Главная
Статьи

Що буде, якщо користуватися Windows без її активації

 1. Windows 7
 2. Windows 8.1
 3. Windows 10
 4. Ознайомча Windows 10 Enterprise
 5. Як продовжити тріал-термін використання Windows
 6. Методи боротьби з проявами неактивованої Windows

Активація Windows - одна з обов'язкових умов використання цієї операційної системи. Її ліцензування здійснюється шляхом придбання нами, користувачами ключа продукту для відповідної версії і редакції. Але компанія Microsoft не вимагає від нас купувати ключ продукту відразу (якщо, звичайно, він не поставляється разом з OEM-пристроєм). Для всіх версій і редакцій Windows існує тріал-формат її використання, обмежений в тих чи інших можливостях.

Що це за тріал-формат? Іншими словами - що буде, якщо використовувати Windows без активації?

У поставленого питання є дві площини розгляду. Перша - коли ми говоримо про юридичну відповідальність, але ця тема більше стосується компаній, що використовують продукт Microsoft для бізнес-цілей. Хоча теоретично за використання неліцензійного софта можна притягнути до відповідальності (як мінімум у вигляді штрафу) будь-якого громадянина, який користується операційною системою суто в особистих некомерційних цілях. Інша площина - згадані функціональні обмеження Windows. Ось, власне, в цьому ключі давайте і розглянемо питання.

Windows 7

Win7 поставляється з 30 денним тріал-періодом, протягом якого можна безперешкодно використовувати всі без винятку можливості цієї версії.

Але ці ж можливості, крім системних оновлень, будуть доступні і після закінчення тріал-періоду. Так що, як бачимо, за частиною функціоналу Неактивована «Сімка» майже не постраждає. При бажанні пакети оновлень можна встановлювати вручну, завантаживши за допомогою сайту Microsoft. Або, наприклад, за допомогою утиліти Windows Update MiniTool.

Але вже через 3 дні після установки система почне морально тиснути на нас, щоб ми її активували. Спочатку лояльно, у вигляді зрідка з'являється віконця активації, а ближче до завершення тріал-терміну - більш наполегливо, з видачею цього віконця кожні 4 години і при кожному заході в систему. Ну і для більшого ефекту в правому нижньому куті екрана з'явиться напис, що копія Windows не є справжньою. Шпалери на робочий стіл забарвляться в траурний чорний колір. Їх можна буде поміняти в налаштуваннях персоналізації, але через час траурний колір знову заповнить простір робочого столу.

Їх можна буде поміняти в налаштуваннях персоналізації, але через час траурний колір знову заповнить простір робочого столу

Ось, власне, і всі обмеження. Більш того, тріал-термін використання Win7 при бажанні можна продовжити до 120 календарних днів. Але про це трохи пізніше.

***

А ось у сучасних версій Win8.1 і 10 немає ніякого конкретного тріал-терміну. Весь час роботи з ними без активації - суцільний, дочасний тріал. Ось тільки без юридичної підстави, як це забезпечується офіційним 30-денним пробним терміном «Сімки». І картинка робочого столу в сучасних версіях системи не забарвлюється в траурний колір. Однак у них є свої заморочки.

Windows 8.1

Проблеми з активацією Win8.1 можуть виникнути прямо на етапі установки цієї версії з офіційного дистрибутива, створеного за допомогою утиліти MediaCreationTool. Щоб встановити систему, потрібен як мінімум тимчасовий ключ продукту. Він, природно, не дає права законного використання Windows, він придатний лише для її установки. Але і цієї тяганини з ключем можна уникнути, якщо завантажити дистрибутив цієї версії з сайту tb.rg-adguard.net . Це веб-ресурс, підтримуваний ентузіастами, де зберігаються чисті образи системи. Тільки, як у випадку з Win8.1, налаштовані на можливість відкладення процесу введення ключа на етапі установки, як це відбувається в Win10.

З моменту установки Неактивована Win8.1 містить напис в правому нижньому кутку екрану, але на відміну від Win7, це вже не давить на психіку текст «Ваша Windows не є справжньою», а просто констатація відомостей про версію і складанні системи.

1 містить напис в правому нижньому кутку екрану, але на відміну від Win7, це вже не давить на психіку текст «Ваша Windows не є справжньою», а просто констатація відомостей про версію і складанні системи

У неактивованої Win8.1 заблоковані настройки персоналізації для оформлення стартового екрану Modern UI і екрану блокування.

1 заблоковані настройки персоналізації для оформлення стартового екрану Modern UI і екрану блокування

При цьому теми Windows за допомогою налаштувань персоналізації в форматі панелі управління можна міняти скільки-завгодно. І вибирати будь-які шпалери, будь-які забарвлення для панелі задач і вікон. При цьому навіть не блокується можливість скачування готових тим робочого столу з офіційного сайту Microsoft.

При цьому навіть не блокується можливість скачування готових тим робочого столу з офіційного сайту Microsoft

Через якийсь час система стане нагадувати про активацію видачею вікна активації в додатку «Параметри».

Через якийсь час система стане нагадувати про активацію видачею вікна активації в додатку «Параметри»

І це вікно буде періодично вискакувати під час роботи з системою. У всьому іншому функціональність Win8.1 буде точно такий же, як у повноцінній, активованої системи.

Windows 10

А ось Win10 не видає ніяких настирливих віконець активації. Про те, що система не є активованою, нам повідомляється скромним написом на головній сторінці програми «Параметри», вона ж посилання в потрібний розділ для виконання процедури активації.

Як і Win8.1, Win10 містить напис в правому нижньому кутку екрану про версії і складанні системи. При установці «Десятки», як згадувалося, можна не вводити ключ продукту, а пропустити цей етап, навіть якщо дистрибутив системи викачаний офіційним способом за допомогою утиліти MediaCreationTool.

Умови ж використовувати установку персоналізації у «Десятки» жорсткіше, ніж у версій-попередниць. Оскільки тут немає окремо проявленого сучасного інтерфейсу у вигляді повноекранної надбудови Modern UI, і тип класичних і UWP-додатків існує в єдиному середовищі, то, відповідно, без активації до всіх налаштувань оформлення цього середовища немає доступу. І ми весь час змушені будемо споглядати фірмову синю тему Win10 і таку ж синю картинку з віконцем, крізь який слабо проникають промені світла.

І ми весь час змушені будемо споглядати фірмову синю тему Win10 і таку ж синю картинку з віконцем, крізь який слабо проникають промені світла

У всьому іншому система не буде відрізнятися від активованої.

Ознайомча Windows 10 Enterprise

У Microsoft є спеціальний ресурс для IT-спеціалістів і розробників Evaluation Center, де ця особлива каста користувачів може отримати різні продукти компанії безкоштовно. І легально використовувати їх якийсь час в ознайомлювальних цілях. У числі таких продуктів - ознайомчі редакції Windows Enterprise і LTSB (та ж Enterprise, тільки з мінімальним обсягом поставки системних оновлень). Ці редакції поставляються вже активованими ключем Evaluation -ліцензії терміном на 90 днів.

В юридичному сенсі це, по суті, той же тріал-формат, що і у випадку з Win7. Така ж ознайомча редакція з 90 -Денний Evaluation -ліцензії існує і для Windows 8.1 Enterprise. Тільки її вже не можна завантажити на сайті Evaluation Center, хіба що де-небудь на сторонніх ресурсах знайдеться дистрибутив.

Рівно 90 днів можна використовувати корпоративну Win10 з безкоштовною ознайомчої Evaluation -ліцензії. Після закінчення цього терміну потрібно або здійснити активацію платним ключем, або, відповідно до вимог Microsoft, чесно і сумлінно відмовитися від використання системи. Ну або провести деякі маніпуляції, щоб продовжити тріал-термін до 360 днів. Що робити потім? Раз на рік вже як би і можна перевстановити Windows. Якщо ж ми активувати ознайомлювальну Win10, вона буде через певні проміжки часу перезавантажуватися.

Що ж за маніпуляції такі, які продовжують офіційні тріал-терміни використання системи?

Як продовжити тріал-термін використання Windows

Win7 і ознайомчу Win10 Enterprise / LTSB - системи, що поставляються з юридично зафіксованим тріал-терміном - як згадувалося, можна використовувати довше їх, відповідно, 30- і 90-денного періоду. Для цього необхідно в кінці терміну скинути активацію, щоб відлік тріал-терміну почався заново. Зробити скидання активації Windows можна не більше 3-х разів, отже, отримаємо максимальний тріал-термін 120 днів для Win7 і 360 днів - для ознайомчої Win10.

Є два способи, як можна скинути активацію. Перший - за допомогою командного рядка. Запускаємо її від імені адміністратора, вставляємо:

slmgr -rearm

В ідеалі повинно з'явитися повідомлення про успішне виконання операції. Після чого комп'ютер перезавантажуємо і у властивостях системи, дивимося, чи оновилася активація.

Після чого комп'ютер перезавантажуємо і у властивостях системи, дивимося, чи оновилася активація

Другий спосіб - використання штатного кошти підготовки системи до розгортання на корпоративних пристроях Sysprep. Вводимо це назва в полі команди «Виконати", в провіднику запускаємо засіб, виставляємо в ньому настройки, як показано на скріншоті, і тиснемо «Ок».

Вводимо це назва в полі команди «Виконати, в провіднику запускаємо засіб, виставляємо в ньому настройки, як показано на скріншоті, і тиснемо «Ок»

Після цього комп'ютер перезавантажиться. З новим його запуском побачимо етап вибору регіональних параметрів і створення нового облікового запису, як при установці Windows. Тут потрібно просто створити нову учетку, її потім можна видалити. Стара наша учеткі буде доступна на екрані блокування.

Методи боротьби з проявами неактивованої Windows

Заблоковані настройки персоналізації і написи в правому нижньому кутку екрану - не самі задушливі умови безкоштовного використання системи. Але і з ними при бажанні можна вирішити питання. Написи видаляються утилітою Universal Watermark Disabler. Ну а рішень для зміни зовнішнього вигляду Windows існує безліч - від банальної зміни картинки на робочий стіл за допомогою переглядачів зображень до установки сторонніх програм для управління шпалерами, в тому числі динамічними. За допомогою ж програм типу WindowBlinds і зовсім можна застосовувати до системи альтернативні теми оформлення.

Що це за тріал-формат?
Іншими словами - що буде, якщо використовувати Windows без активації?
Що робити потім?
Що ж за маніпуляції такі, які продовжують офіційні тріал-терміни використання системи?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью