<
 • Главная
Статьи

Firefox 57 і Web Extensions - революція плагінів FF

 1. Коротка історія - звідки взялися ці зміни?
 2. Плагіни SEO в веб-розширеннях
 3. Альтернативні рішення

14 листопада 2017 року буде випущена нова версія Mozilla Firefox. Серед багатьох технічних патчів, введених в останні видання, гучне відлуння в онлайн-спільноті ентузіастів придумали інформацію про зміну поточного двигуна розширення програми. Версія Firefox у листопаді замінить програмний інтерфейс XUL, який використовувався до цих пір, на нову платформу, яка називається Web Extensions. Для домашнього користувача ця інформація, схоже, може мало значити. Однак на практиці рішення Mozilla Foundation, звичайно, може відштовхнути деяких більш просунутих користувачів, використовуючи спеціалізовані розширення та функціональні можливості програми. Так що ж зміниться після нового оновлення? А як підготуватися до нього?

Коротка історія - звідки взялися ці зміни?

Дехто може запитати: "Чому таке рішення?" Або "Як це впливає на мої браузери?". Це не безпідставні питання, тому що ми не мали такої різкої зміни в історії Firefox раніше. З моменту запуску браузера в 2002 році однією з найцінніших функцій була його модульність - тобто можливість розширення його основних функціональних можливостей за допомогою механізму розширення. Багато користувачів стикалися з цим типом додатків, наприклад, у вигляді блокування оголошень на веб-сайтах. До цих пір Firefox користувався багатою базою розширень, розробленою ентузіастами програм, групами програмування та компаніями. Це дозволило браузеру відповідати вимогам кожного користувача Інтернету, як програміста, так і домашнього користувача.

У листопаді минулого року Mozilla вирішила ввести новий формат розширення, тим самим почавши міграцію на веб-розширення. Зміни диктувалися бажанням збільшити сумісність браузера з іншими движками розширення, присутніми навіть у Chrome або Opera. У кінцевому підсумку, це збільшило мультиплатформенность цього типу модулів - плагін, написаний під одним браузером, має більше шансів працювати гладко в інших браузерах . Водночас це означає поступове вилучення існуючої бази розширення, а також їх багаторічний випуск, а отже, і базу користувачів. Починаючи з впровадження веб-розширень у версії 48 програми, Mozilla Foundation поступово заохочує розробників розширення переписувати свої модулі для нової системи. На жаль, технічні обмеження двигуна унеможливлюють повне перенесення кожного популярного розширення. На відміну від нинішньої системи додатків, це запобігає надмірному втручанню в інтерфейс браузера, що перешкоджає можливості реалізації багатьох функціональних можливостей. Також слід пам'ятати про багато корисних розширень браузера, які більше не розробляються, і продовжують працювати з поточними версіями Firefox. Всі ці модулі ніколи не можуть чекати на оновлення, сумісні з поточним двигуном розширення.

Версія 57 має бути першим внеском, який підтримує лише веб-розширення. У день його випуску застарілі або розгорнуті розширення перестануть працювати. У багатьох випадках це означає, що немає нових шансів на нові версії чи заміни в новому API. Отже, для чого потрібно готуватися?

Плагіни SEO в веб-розширеннях

Розширення, адаптовані до індустрії SEO, вже давно є процвітаючою галуззю модулів Firefox. Деякі з них були легко переписані на вимоги нового інтерфейсу - на жаль, це не правило для кожного популярного плагіна. Щоб проілюструвати, чого очікувати після оновлення 14 листопада, нижче наведено приклади популярних розширень SEO та стану їх підготовки під веб-розширеннями. На жаль, деякі функції не будуть збережені. У деяких випадках існують альтернативи, що пропонують подібні можливості.

Група плагінів, що працюють на новому двигуні, включає в себе:

Форми автозаповнення - інструмент для автоматичного заповнення форм на веб-сайтах, відповідно до керівних принципів, що входять до параметрів програми. Це особливо корисно при заповненні даних у профілях на веб-сайтах - приємно знати, що це розширення повернулося до нової версії Firefox без будь-яких слабких місць у функціональності.

Це особливо корисно при заповненні даних у профілях на веб-сайтах - приємно знати, що це розширення повернулося до нової версії Firefox без будь-яких слабких місць у функціональності

Форми автозаповнення

Greasemonkey - надзвичайно корисний інструмент для розробників, який дозволяє змінювати поведінку веб-сайту за допомогою зовнішніх скриптів JavaScript. Найбільшою перевагою програми є те, що сценарії запускаються з моменту створення веб-сайтів, що, безумовно, полегшує роботу над зміною зовнішнього вигляду веб-сайтів і тестуванням нових функцій. Розширення було переписано з нуля для нового механізму розширення і працює тільки в браузерах з новою версією, ніж 57. Це перериває попередній цикл зворотної сумісності попередніх версій плагіна.

Greasemonkey

Агент користувача Switcher - незамінний розширення, що дає можливість змінити існуючий заголовок браузера User-Agent на один з попередньо визначених наборів. Незамінна, оскільки вона все ще доступна для користувачів, яким необхідно перевірити сайт з точки зору іншої операційної системи або іншого веб-браузера.

Агент користувача Switcher

Snap Links Plus - основною функцією цього додатка була можливість керувати URL-адресами на веб-сайтах. Перетягуючи праву кнопку миші курсором, можна виявити URL-адреси в області вибору, а потім виконати певну дію - відкрити вибрані посилання в нових вкладках або скопіювати їх у буфер обміну. Нова версія розширення не йде в ногу з попередніми сценами - можливості управління посиланнями були обмежені тільки відкриттям адрес у нових вкладках.

Snap Links Plus

Деякі розширення перебувають у процесі перезапису для нового API і мають можливість з'явитися в базі даних додатків Firefox:

iMacros - основним завданням цього плагіна є автоматизація діяльності, що виконується на веб-сайтах - заповнення форм, завантаження ресурсів сайту та тестування роботи веб-додатків. Однією з найбільш цікавих можливостей, які пропонує цей модуль, є можливість інтегрувати свою роботу з розширеннями інших розробників, таких як Web Developer, Firebug або Greasemonkey.

У вересні цього року. на сайт творців у розширенні з'явилася інформація про продовження роботи над його аналогом для нового Firefox. Проте в даний час немає інформації про дату опублікування додатка. Автори рекомендують вимкнути автоматичне оновлення останньої версії, що підтримує старіші API.

Веб-розробник - це розширення, ймовірно, не потрібно подавати більшості користувачів. Ті, хто ніколи не мав можливості скористатися цим доповненням, повинні дати йому шанс. Веб-розробник - це набір спеціалізованих інструментів для розробників, які дозволяють надавати технічну інформацію про веб-сайти, а також керувати їх відображенням (можливість відключення JavaScript, CSS, графіки, атрибути alt відображення тощо). Цей основний інструмент необхідний не тільки для творців веб-сайтів, але й надзвичайно корисний при аналізі рівня оптимізації сайту.

Цей основний інструмент необхідний не тільки для творців веб-сайтів, але й надзвичайно корисний при аналізі рівня оптимізації сайту

Веб-розробник

Автор плагіна гарантує, що робота над новою версією триває, і, можливо, скоро буде випущена публічна бета-версія. На жаль, відсутність будь-якої точної інформації робить неможливим оцінити, коли може з'явитися його повна версія.

Веб-розробник

Наступні розширення, через технічні обмеження двигуна, не мають своєї версії в новому інтерфейсі програмування. Деякі з них були добровільно відкинуті творцями, в той час як інші не мали жодної інформації про можливе подальше продовження. Для деяких розширень можна замінити їх альтернативним рішенням у вигляді конкурентного плагіна.

палій - надзвичайно корисне розширення, що збагачує браузер мережею додаткових засобів програмування, в основному на основі редагування і моніторингу HTML, JavaScript і CSS. Чудова можливість, яку надає цей додаток на постійно відображуваному веб-сайті.

Чудова можливість, яку надає цей додаток на постійно відображуваному веб-сайті

палій

Авторська сторінка оновлено, інформуючи відвідувачів про те, що плагін буде вилучено з появою нової версії Firefox. Автори рекомендують замінити існуючі функції плагіна за допомогою Firefox Developer Tools - інструменту, представленого в окремій версії браузера Mozilla, пристосованому до потреб просунутих користувачів.

FoxyProxy - серед багатьох менеджерів параметрів проксі, FoxyProxy заслуговує на особливу увагу. Вона розширює базові налаштування Firefox до управління підключенням до Інтернету великою кількістю проксі-серверів, а також забезпечує чудову основу також для користувачів, які хочуть використовувати Інтернет з більшою конфіденційністю. На жаль, згідно з судженнями творців Росії Березень 2017 , з появою веб-розширень, робота над додатками версії Plus і API Firefox буде призупинено. Підтримка стандартної та базової версій залишається, однак на момент написання цієї статті в найближчому майбутньому не було інформації про можливе оновлення.

Підтримка стандартної та базової версій залишається, однак на момент написання цієї статті в найближчому майбутньому не було інформації про можливе оновлення

Foxy Proxy

Величний аналізатор зворотного зв'язку - так само, як iMacros, це розширення пов'язане з великим пакетом аналітичних послуг - згідно з його назвою, мова йде про інструменти, що пропонуються в пакеті послуг англійської компанії Majestic-12 Ltd. сайт з точки зору його авторитету та довіри. Інформація, надана користувачеві, не вимагає придбання платної пропозиції Majestic, однак необхідна періодична перевірка.

На момент публікації цієї статті немає інформації про продовження роботи над цим продовженням. Останнє оновлення відбувається з березня 2017 року і несумісне з наступною версією веб-переглядача.

Останнє оновлення відбувається з березня 2017 року і несумісне з наступною версією веб-переглядача

Величний аналізатор зворотного зв'язку

SERPTrends SEO розширення - одне з найважливіших розширень, коли йдеться про оптимізацію веб-сайтів. Використовуючи спеціальні позначки, цей додаток показує переміщення сторінок в результатах пошуку в Інтернеті - всі збільшення і зменшення для конкретних адрес відображаються на постійній основі, разом з сторінками, що з'являються вперше. Крім того, він показує кількість сторінок, отриманих або втрачених для кожного сайту, порівняно з вимірюванням, проведеним у попередньому періоді (за замовчуванням в один день). Варто відзначити той факт, що надбудова працює з багатьма пошуковими системами, включаючи Google, Bing і Yahoo!

Останнє оновлення плагіна відбулося близько півтора року тому (березень 2016). Поки що немає конкретної інформації про її оновлення в найближчому майбутньому.

Поки що немає конкретної інформації про її оновлення в найближчому майбутньому

SERPTrends SEO розширення

стильний - основний інструмент для користувачів, які хочуть вводити власні стилі CSS під час перегляду веб-сайтів. За замовчуванням цей інструмент дозволяє редагувати зовнішній вигляд веб-сайтів за допомогою розмітки CSS, як глобально, так і обмежуючись певними URL-адресами.

стильний

Наразі немає жодної інформації про нову версію цього розширення, однак, завдяки природі з відкритим кодом, на пропозицію плагіна з'явився гідний наступник: стилус , Незважаючи на те, що конкурентне розширення знаходиться в бета-фазі, воно успішно справляє ті ж функції, що й оригінальна версія.

стилус

Швидка примітка - простий інструмент, який дозволяє збирати власні нотатки, безсумнівно корисні, коли потрібно зберігати інформацію в портативному лотку. Старіша версія модуля пропонує передачу вибраного контенту на сторінку до ноти та повну інтеграцію з інтерфейсом браузера.

Швидка примітка

Немає інформації про подальший розвиток надбудови в інтерфейсі веб-розширень, однак можна знайти заміни, що пропонують подібні функції: Вкладка Примітки або TextNotes ,

Експерт копіювання URL-адрес і Копіювати посилання - прості розширення для копіювання URL-адрес з вибраного тексту на сторінці. Є аналог, який підтримує веб-розширення - Скопіюйте URL-адресу до буфера обміну - хоча це не ідеальна заміна (немає можливості одночасно копіювати багато посилань).

Є аналог, який підтримує веб-розширення -  Скопіюйте URL-адресу до буфера обміну  - хоча це не ідеальна заміна (немає можливості одночасно копіювати багато посилань)

Експерт копіювання URL-адрес

Менеджер Cookies + - цей модуль дозволяє керувати файлами файлів cookie: він дає можливість переглядати, редагувати, створювати і видаляти їх. Автор додатка відмовився від роботи над його продовженням - подібна функціональність забезпечується додатками Firefox, нещодавно випущеними в базі даних Менеджер файлів cookie ,

Менеджер Cookies +

Multi Open Plus і Відкрити декілька місць розташування - додатки, призначені для відкриття декількох URL-адрес у нових вкладках. Безперечною перевагою обох є простота використання - просто вставте список сторінок у поле додатків так, щоб вони поступово завантажувалися в нові вкладки браузера. Обидва розширення не мають прямого еквівалента на новому двигуні, однак, є заміна, яка має однакову функцію з ними: Відкрити кілька URL-адрес ,

Multi Open URL Plus

Альтернативні рішення

Якщо використання нової версії Mozilla пов'язано з втратою ключової функції для нас, у нас ще є ряд інших рішень. Не рекомендується відключити автоматичне оновлення програм (Options -> Firefox updates -> Failure to check for updates (не рекомендується)) і зупинити його на останній версії, що підтримує старі API. Тим не менш, ми не гарантуємо, що старі додатки будуть включені в базу даних розширення браузера, а також їх повне заперечення за допомогою механізму веб-розширень. Крім того, припинення оновлення також означає відмову від реалізації нових функцій браузера та необхідних технічних виправлень. Робота над застарілою версією браузера може в довгостроковій перспективі виявитися надзвичайно несприятливою для потреб SEO.

Для того, щоб зберегти браузер у потоці оновлень, досі можна використовувати браузери на основі двигуна Firefox. Браузер Mozilla, завдяки відкритому вихідному коду, був реалізований у вигляді самостійних проектів. Деякі з них мають сумісність з деякими додатками з бази XUL Firefox. Найбільш популярними є браузери, такі як SeaMonkey і Pale Moon . Однак це не ідеальні рішення. На відміну від офіційного продукту Mozilla, вони не мають повної сумісності з базою даних розширень - деякі вимагають більш нової версії Firefox, ніж використовувана у вибраному браузері. У випадку програми Pale Moon на домашній сторінці проекту є спеціальні розширення, незалежно від бази даних, запропонованої Mozilla Foundation. Однак їх недостатньо, щоб конкурувати з попередніми досягненнями оригінального продукту Mozilla.

Остаточне рішення, яке ми можемо зробити, це змінити веб-браузер на той, який надасть необхідні функції. На даний момент деякі недоліки движка Web Extensions не можуть замінити нічого іншого - отже, варто також врахувати пропозицію конкурентів. Найпопулярнішим вибором можуть бути браузери на основі движка Blink: запуск Google Chrome або його колега з відкритим вихідним кодом Chromium , який має спільну базу даних додатків. Іншою альтернативою можуть бути також браузери, такі як Opera, що має власну базу розширень, і Vivaldi , що також включає розширення з Веб-магазину Chrome. Однак слід пам'ятати, що не всі додаткові функції можна знайти в конкуруючих браузерах - деякі рішення двигунів XUL надають унікальні можливості для програми Mozilla.

Поява Web Extensions як єдиного носія для додатків у браузері можна вважати спірним рішенням, але не безпідставним. Однак це не змінює того факту, що найбільші наслідки цієї процедури залежатимуть від плечей користувачів. База даних розширень Mozilla, хоча і багата, може бути недостатньою для потреб багатьох користувачів Інтернету. Для цілей аналізу сайту для SEO, є альтернативні рішення в деяких випадках. Але чи достатньо? Ми повинні самі відповісти на це питання. Чи з часом розробка нової версії браузера з часом принесе щось нове? До цього часу було б занадто рано виносити остаточне рішення. Потрібно почекати розробки подій - і поки що готуємося до майбутнього оновлення.

Firefox 57 і Web Extensions - революція плагінів FF

5 (100%) 2 голосів

Коротка історія - звідки взялися ці зміни?
Так що ж зміниться після нового оновлення?
А як підготуватися до нього?
Коротка історія - звідки взялися ці зміни?
Дехто може запитати: "Чому таке рішення?
Або "Як це впливає на мої браузери?
Отже, для чого потрібно готуватися?
Але чи достатньо?
Чи з часом розробка нової версії браузера з часом принесе щось нове?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью