<
 • Главная
Статьи

Десять кращих пакетів офісних програм

 1. 10. Google Docs

Нова версія Office 365 перевершила очікування аналітиків і приносить річний дохід близько мільярда доларів. Сьогодні Microsoft Office в тому чи іншому варіанті сприймається як щось само собою зрозуміле, але спроби його тотальної легалізації і раніше розбиваються об ціновий бар'єр. Тим часом багато розробників готові запропонувати реальні альтернативи цьому найбільш затребуваним набору програм для роботи з електронною документацією на більш вигідних умовах.

Поряд з попередньою версією 2010 це найбільш часто зустрічається сьогодні набір офісних програм (як у корпоративних, так і у домашніх користувачів). Все активували версії 2010 до 30 квітня 2013 року можуть в період до 31 травня 2013 р виконати безкоштовне оновлення.

Ознайомча версія часто передвстановлюють на нові комп'ютери і ноутбуки. Дистрибутив містить найбільшу кількість додатків для створення документів самого різного типу, їх редагування і спільної роботи - дивіться коротку презентацію.

Доступна велика бібліотека шаблонів, є можливість завантажувати додаткові матеріали з сайту Microsoft. Тут варто згадати «правило 90/10». Згідно з однією з його інтерпретацій, 90 відсотків користувачів використовують 10 відсотків функціональних можливостей програм.

Фактично офісний пакет програм від Microsoft - це стандарт де-факто, серед недоліків якого можна вказати ресурсомісткість і високу ціну. Професійна версія обійдеться дорожче 15 000 рублів.

Microsoft Office 2013 існує в 32- і 64-бітному варіанті. Обидва вимагають встановленої ОС Windows 7/8 і апаратної підтримки DirectX v.10, тому не будуть працювати на старих комп'ютерах. Швидкість роботи програм - порівняно низька через важке інтерфейсу і сильної фрагментації компонентів (їх сумарний обсяг після установки займає близько трьох гігабайт). Частково проблема швидкості вирішується за допомогою SSD і / або великого обсягу оперативної пам'яті. Версії x64 потрібно як мінімум 2 ГБ ОЗУ.

Аналогічний по функціональності, але інший за логікою роботи продукт. Якщо Microsoft Office аж до версії 2013 поширювався як класичні коробкові дистрибутиви для установки і локального використання, то Office 365 пропонується у вигляді підписки і являє собою хмарне рішення.

Office 365 зручніше для спільної роботи над проектами. Він орієнтований на корпоративних користувачів і власників ноутбуків з постійним підключенням до інтернету. Крім класичного набору офісних програм, хмарний сервіс пропонує набір веб-інструментів для планування, доступ до інтернет-сховища SkyDrive і безкоштовний регулярний бекап на серверах компанії.

Повнофункціональний безкоштовний багатоплатформовий офісний пакет з відкритим вихідним кодом. Працює на комп'ютерах під управлінням Linux, Windows 2000 SP4 і вище, запускається навіть на древніх конфігураціях з Pentium III і 256 МБ ОЗУ. Займає на диску близько півтора гігабайт (в два рази менше, ніж Microsoft Office 2013). Вимагає установки безкоштовного компонента Java Runtime Environment, який зазвичай і так присутній на більшості комп'ютерів.

Нова версія Office 365 перевершила очікування аналітиків і  приносить  річний дохід близько мільярда доларів

Стартове вікно LibreOffice v.4.0.x

LibreOffice підтримує більшість поширених форматів, включаючи Office OpenXML (файли з розширенням .docx; .xlsx; .pptx і інші). Через особливості реалізації цього формату, обраного за замовчуванням в Microsoft Office 2007 і новіших версіях, його підтримка в будь-яких сторонніх програмах істотно обмежена. Проблеми все ще виникають, якщо спробувати редагувати в LibreOffice документи зі складним форматуванням, створені в Microsoft Office і збережені у форматі Office OpenXML.

Використовуваний самим LibreOffice основний формат документів - ODF (OpenDocument Format). Він відповідає ДСТУ ISO / IEC 26300-2010, введеному в дію з 1 червня 2011 року. Його підтримка включена в Microsoft Office починаючи з версії 2007 SP2. Власне, немає ніяких причин зациклюватися на форматі Office OpenXML, крім тієї, що він пропонується за замовчуванням в продуктах Microsoft. Є півдюжини інших не менш зручних форматів.

По суті, це попередник LibreOffice, що розвивається окремо від нього. Крім Linux і Windows всіх актуальних версій, Apache OpenOffice підтримується Mac OS X, OpenSolaris і FreeBSD. Існує навіть portable-версія, яка не потребує установки. OpenOffice з усіма персональними настройками і шаблонами можна носити на флешці і запускати практично на будь-якому комп'ютері.

Стартове вікно Apache OpenOffice 3.4

На OpenOffice заснована комерційна версія іншого пакета - InfraOffice.pro компанії «Инфра-ресурс». Вона містить додаткові кошти криптографії, оригінальне оформлення і набір різних поліпшень. Також InfraOffice.pro може використовуватися у вигляді portable збірки на флеш-накопичувачі. Поточна вартість - 646 рублів. Версія особливо актуальна для комерційного використання, так як повністю знімає специфічні проблеми процесу ліцензування ПО.

Дистрибутив вийшов виключно легкий, оскільки містить тільки набір самих часто використовуваних програм - текстовий редактор, електронні таблиці і додаток для створення презентацій.

Дистрибутив вийшов виключно легкий, оскільки містить тільки набір самих часто використовуваних програм - текстовий редактор, електронні таблиці і додаток для створення презентацій

Склад дистрибутива Corel Office

Пакет програм може працювати навіть на старих комп'ютерах з операційною системою Windows XP і дозволом екрану від 800 × 600. Версія з підтримкою однієї мови займає всього 125 Мб після установки. Підтримуються формати Microsoft Office як ранніх, так і останніх версій. Інтегрована підтримка хмарних рішень працює через сервіс Dropbox.

Corel Office оптимальний для нетбуків і конфігурацій з невисокою продуктивністю. Поточна ціна однієї ліцензії становить 45 євро.

Дистрибутив з розширеною функціональністю Corel WordPerfect Office X6 доступний тільки англійською мовою. Додатково він містить диспетчер документів Nuance PaperPort 12 SE і засоби для редагування документів PDF.

Подібно Corel Office, цей дистрибутив обмежується трьома найбільш актуальними додатками: TextMaker (аналог Word), PlanMaker (подібний до Excel) і Presentations (заміна PowerPoint).

Подібно Corel Office, цей дистрибутив обмежується трьома найбільш актуальними додатками: TextMaker (аналог Word), PlanMaker (подібний до Excel) і Presentations (заміна PowerPoint)

Коробкова версія Ashampoo Office 2012

Підтримка форматів Microsoft Office включає останні версії. Також є збереження в PDF. Вартість ліцензії становить 1200 рублів, а відновлення - 300 руб.

Даний офісний пакет може бути встановлений на флеш-накопичувач і використовуватися в варіанті portable. Під час такої установки можна помітити, що каталог призначення називається SoftMaker Office 2012. Так відбувається тому, що код Ashampoo Office частково ліцензований у німецької компанії SoftMaker Software - авторів наступного розглянутого набору офісних програм.

Компактний дистрибутив з трьох базових програм, основною код яких увійшов до складу Ashampoo Office 2012. Професійна версія додатково включає поштовий клієнт з функціями планувальника завдань і управління бібліотекою контактів.

Дистрибутиви Softmaker Office 2012 "Стандартний" і "Професійний випуск" з трьома ліцензіями

SoftMaker Office 2012 доступний на чотирнадцяти мовах, включаючи російську. Він підтримує ODF і всі формати Microsoft Office. Існують версії для ОС Windows (починаючи з XP), Linux і Android (починаючи з v.2.2). Вартість базової версії для Windows складає 80 доларів, а професійної - 100 доларів.

Цей дистрибутив розроблений в Китаї, але навряд чи цей факт варто вважати недоліком. Більшість програм сьогодні пишуть програмісти з Китаю або Індії.

Так само як і багато розглянуті вище альтернативи, Kingsoft Office включає в себе три основні програми: редактори текстових документів і електронних таблиць і додаток з промовистою назвою Presentation.

Безкоштовний пакет офісних програм KingSoft Office Suite 2012 Free

Серед відмінних рис останнього - підтримка флеш-графіки (.swf) і можливість виведення презентації в різних режимах одночасно на два монітора. Для захисту файлів використовується шифрування за алгоритмом RC4 з довжиною ключа 128 біт.

Дистрибутив вкрай легкий (68 МБ) і невимогливий до ресурсів. Мінімальні системні вимоги рекордно низькі: Pentium II і 128 МБ оперативної пам'яті.

Поки у програми зберігаються проблеми з русифікацією, але призначення більшості елементів призначеного для користувача інтерфейсу зрозуміло і без перекладу.

Головна відмінність Kingsoft Office - можливість легально безкоштовно використовувати його домашнім користувачам та освітнім установам. Комерційна ліцензія обійдеться трохи дорожче двох тисяч рублів (фактична ціна прив'язана до курсу гонконгського долара).

Номінально практично всі альтернативні розробки підтримують зараз Office OpenXML, але даний офісний пакет працює з такими файлами тільки на відкриття, зберігаючи їх після редагування в будь-який інший формат.

Цей незвичайний продукт відрізняється великою кількістю версій з оптимізацією інтерфейсу під різні дозволи екрану і системні вимоги. Personal Edition - сучасний мінімалістичний дистрибутив. Він відмінно підходить для дуже старих комп'ютерів (працює навіть в середовищі Windows 95) і моніторів з роздільною здатністю від 800 × 600. Існує окрема версія Excalibur Release, орієнтована в першу чергу на власників нетбуків зі специфічним дозволом екрану 1024 × 600. Також доступна версія OmegaOffice HD + для FullHD екранів.

Також доступна версія OmegaOffice HD + для FullHD екранів

Різні версії пакету офісних програм SSuite

Всі дистрибутиви максимально легковагі (від 20 до 40 МБ) і при цьому містять від шести до вісімнадцяти програм, включаючи гру «Тетріс». Всі вони встановлюються без перезавантаження, не вимагають Java і .NET. Персональне і розширене видання працює у всіх версіях Windows (від 95 до 8 включно). Реліз «П'ятий елемент» призначений для користувачів Windows 95 - XP. «Екскалібур», «Преміум» і «Омега» розраховані на лінійку Windows NT / 2000 / XP / Vista / 7/8.

10. Google Docs

Це набір з трьох основних онлайнових сервісів, які вигідно відрізняються установку будь-якого пакету офісних програм на локальний комп'ютер. Для підключення до них потрібно тільки безкоштовний клієнт Google Drive - дивіться презентаційний ролик.

Вже готові версії для Windows XP, Vista і 7. Ведуться роботи над клієнтом для Windows 8. В даний час також підтримується MacOS (v.10.6 і вище), iOS і Android. Ви зможете працювати з документами і зі смартфона, навіть не копіюючи їх заздалегідь. Повноцінного локального клієнта для користувачів Linux все ще немає, проте існують прості неофіційні способи скористатися сервісом.

Документи, таблиці, презентації - все можна переглядати і редагувати прямо в вікні браузера, причому допускається спільна робота. Єдине, що потрібно, - підключення до інтернету (не обов'язково швидкісне). Офіційно підтримуються браузери Chrome, Firefox, Safari і Internet Explorer, але зазвичай все працює і в інших.

Серед доступних форматів присутні всі поширені, включаючи OpenDocument і Office OpenXML. Файли користувача зберігаються на серверах компанії з можливістю експорту на будь-який локальний носій. Резервні копії створюються автоматично і доступні протягом місяця. Спочатку безкоштовно надається 5 ГБ хмарного сховища. Додатковий обсяг можна купити згідно з розцінками обраного тарифного плану.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью