<
 • Главная
Статьи

Telegram, Viber, WhatsApp, Signal - яким мессенджерам можна довіряти | економічна правда

 1. Telegram, Viber, WhatsApp, Signal - яким мессенджерам можна довіряти Пройшовши шлях від "аськи" до...
 2. є альтернатива
 3. Що вибрати
 4. Telegram, Viber, WhatsApp, Signal - яким мессенджерам можна довіряти
 5. чим користуються
 6. є альтернатива
 7. Що вибрати
 8. Telegram, Viber, WhatsApp, Signal - яким мессенджерам можна довіряти
 9. чим користуються
 10. є альтернатива
 11. Що вибрати

Telegram, Viber, WhatsApp, Signal - яким мессенджерам можна довіряти

Пройшовши шлях від "аськи" до "скайпу", українці масово оволоділи "вайбером", "вотсапом" і "телеграми". Економічна правда розбиралася, які з месенджерів правда захищені, а якими краще не користуватися.

Соцмережі перестали бути місцем для спілкування і перетворилися в місце для самоствердження і реклами. Зараз можна спостерігати тенденцію, коли люди поступово "переходять" з соцмереж в більш затишні месенджери, де ніхто не зможе до них достукатися, не знаючи номера телефону або никнейма.

Що таке месенджер? Це програма, мобільний додаток або веб-сервіс для миттєвого обміну повідомленнями.

Першим популярним месенджером була "Аська" - ICQ - і її мобільний аналог Jimm. Вона з'явилася в 1996 році і користувалася популярністю до 2005 року. Потім на арену вийшов Skype. Завдяки підтримці голосових і відеодзвінків він лідирував на ринку до 2012 року.

Потім кожна поважаюча себе компанія сектора завела свій месенджер, чим і пояснюється таке їх різноманітність на ринку. Однак не всі вони однакові. "Економічна правда" спробувала розібратися, якими з них можна користуватися, а якими, заради власної безпеки, краще не варто.

чим користуються

Viber

Ізраїльський стартап з білоруським корінням створювався з думкою замінити Skype. Заснований на російський технологіях, Viber спочатку з'явився в Ізраїлі. Пункти розробки додатків ви можете знайти в Білорусі, головний офіс - у Люксембурзі. У 2014 році стартап викупила японська компанія Rakuten.

Зараз Viber є найпопулярнішим месенджером серед українців. За даними українського представництва компанії, месенджером користуються більш 20 млн осіб , Тобто половина населення країни.

Однак назвати Viber найбезпечнішим месенджером складно. Було багато прикладів , Які це доводили. Наприклад, в 2013 році фахівці з кібернетичної безпеки виявили, що за допомогою Viber можна отримати доступ до заблокованого смартфону на Android.

Ситуація покращилася в 2016 році, коли Viber ввів наскрізне шифрування повідомлень і розмов. Це спосіб передачі даних, при якому доступ до повідомлень мають тільки користувачі, задіяні в спілкуванні.

У 2017 році в месенджері з'явилися приховані чати, доступ до яких можна отримати за кодом, можливість писати повідомлення, які самі видаляються, а також контроль над спробами створення скріншотів листування.

Однак не варто забувати, що сервери компанії зберігаються в Росії. Хоча в компанії стверджують, що на них лежать лише дані російських користувачів, цю інформацію перевірити не можна. Гарантій, що дані українських користувачів не зберігаються в тому ж місці, немає.

WhatsApp

WhatsApp є найпопулярнішим месенджером в світі, хоча спочатку навіть не був месенджером. Це була програма, яка показувала статус контактів: хто знаходиться в мережі, хто говорить по телефону, хто зайнятий.

Це була програма, яка показувала статус контактів: хто знаходиться в мережі, хто говорить по телефону, хто зайнятий

gadgetsnow.com

В результаті додаток перетворилося в вдосконалену альтернативу sms і перший месенджер, синхронізований з контактами в телефоні. Розробив його український емігрант Ян Кум. До інтерфейсу і дизайну також доклали руку українці: їх розробила команда дизайнерів з Дніпра.

WhatsApp посилив захист в 2016 році після інциденту між Apple і ФБР і включив наскрізне шифрування. Для його реалізації використовується бібліотека месенджера Signal, який прийнято вважати найбезпечнішим у світі.

Після цього компанія стверджувала, що зміст повідомлень, до якої можуть входити не тільки текст, а й фотографії, голосові замітки, виклики та інші вкладення, буде доступно тільки відправнику і одержувачу.

До цього у месенджера було багато невдач - починаючи від злому даних і закінчуючи завантаженням вірусів через десктоп-версію додатка. Після впровадження наскрізного шифрування ситуація покращилася.

Однак експерти все одно не радять особливо довіряти месенджер. Він належить компанії Facebook, яка відрізняється агресивними механізмами отримання інформації про своїх користувачів.

Telegram

Про дітище засновника соціальної мережі "Вконтакте" Павла Дурова не чув тільки глухий. Галас навколо месенджера, який вийшов під девізом "Повернемо собі право на приватність", піднялася з-за питання приватності.

Дуров оголосив конкурс , Пообіцявши 200 тис дол тому, хто зламає зашифровану листування. Розшифрувати її нікому і не вдалося, проте користувач ресурсу "Хабрахабр" отримав 100 тис дол за знайдену потенційну вразливість в секретних чатах.

У Telegram є два варіанти шифрування: для звичайних і для секретних чатів.

За словами розробників, інформація зберігається на декількох серверах по всьому світу і контролюється різними законами з надання доступу до неї. Ключі для розшифровки також зберігаються окремими блоками на різних серверах.

Жоден з серверів Telegram не перебуває на території Росії, а сам Дуров виїхав з РФ в 2014 році, купивши собі громадянство іншої держави.

Однак тільки секретні чати підтримують end-to-end-шифрування, тому чутливу інформацію рекомендується передавати через них.

є альтернатива

Найзахищенішим месенджером вважається Signal. Його рекомендує навіть Едвард Сноуден - американський програміст, колишній співробітник ЦРУ і Агентства національної безпеки США.

За допомогою Signal можна обмінюватися повідомленнями і дзвінками з абонентами з телефонної книги і при цьому бути впевненим, що вся інформація зашифрована. Кажуть, що отримати до неї доступ не можуть навіть творці.

Повідомлення зберігаються локально на пристрої і піддаються локальному шифрування за допомогою парольної фрази перед відправкою на сервер.

Signal - єдиний месенджер, який відкрив свої протоколи даних. Їх вивчили фахівці і підтвердили його безпеку.

У Signal є конкуренти. Досить популярним месенджером в Європі є Threema. За нього доведеться один раз заплатити близько 2 дол.

Мессенджер приділяє багато уваги безпеці. При першому відвідуванні додатки користувачеві необхідно поводити пальцем по екрану, щоб згенерувати свій унікальний ідентифікатор.

Також розробники рекомендують для надійності додавати нові контакти при зустрічі, скануючи QR-код з ідентифікатором з екрану одного. Таким чином контакту буде присвоєно максимальний рівень верифікації.

Політика додатки також гарантує, що всі повідомлення шифруються прямо на пристрої, а прочитати їх зможе виключно одержувач.

Інший месенджер - Silent Phone. Щоб встановити програму безкоштовна, проте користуватися ним можна лише купивши підписку. Найдешевша обійдеться трохи більше 100 дол на рік. За ці гроші користувач отримує криптографічний захист передачі голосових, текстових, відеоповідомлень і файлів до 100 мегабайт.

Confide позиціонує себе як зашифрований і захищений від скріншотів месенджер для обміну зникаючими повідомленнями. Він дозволяє спілкуватися без ризику, що бесіда буде збережена або кому-то переслана. Всі повідомлення після прочитання автоматично втрачаються назавжди.

Якщо одержувач спробує зняти скріншот, то його викине в список контактів, а саме повідомлення буде тут же видалено. У той же час відправник отримає сигнал, що його співрозмовник намагався зробити скріншот.

Цікавим відмінністю цього месенджера є те, що повідомлення приходить у вигляді декількох рядків прямокутників, які відкриваються тільки коли користувач по черзі наводить на них палець. Таким чином, повний текст послання не відображається на екрані ніколи.

businessinsider.com

Wickr також позиціонується як додаток, яке не залишає слідів. У самій програмі є функція повного і остаточного стирання, після виконання якої повідомлення можна відновити.

Користувач сам визначає, наскільки довго його послання доступні одержувачам, а також може "відкликати" надіслані повідомлення.

Wickr кодує майже всі види контенту, включаючи зображення, аудіо та відео. Додаток попереджує копіювання та пересилання повідомлень або контенту третім особам, а також не дозволяє робити скріншоти.

Що вибрати

Позитивна відмінність популярних месенджерів в тому, що вони дозволяють зберігати повідомлення, щоб уникнути втрати даних. Негативне - саме відсутність такої функції робить захищені месенджери безпечними. В цілому експерти з безпеки дають такі поради.
1. Давати не номер телефону, а нікнейм - якщо є така можливість.
2. Підключати месенджер на номер іншої країни, бажано з високим рівнем розвитку демократії, наприклад, Німеччини.
3. Довіряти компаніям-гігантам трохи менше, ніж тим, які спеціалізуються на месенджерах. "Facebook або Google заробляють на рекламі, і їм корисно збирати інформацію про користувачів", - пояснює старший технічний менеджер компанії SOC Prime Денис Трембач.
4. Пам'ятати, що операційна система Apple більш захищена, ніж Android.
5. Якщо вибирати Android, то тільки Google. Пряма підтримка операційної системи з боку виробника може гарантувати своєчасні оновлення безпеки, стверджують в ISSP.
6. Не залишати пристрій включеним без нагляду. Вимикати його або відправляти в сплячий режим кожен раз, коли воно не використовується навіть кілька хвилин. Налаштувати запит пароля при кожному включенні.
7. Відправляти конфіденційну інформацію тільки знайомим людям.

Основна проблема захищених месенджерів в тому, що їх використовують не всі люди. Значить, тим, для кого важлива приватність і безпеку, доведеться переконати своїх друзів і колег встановити ще один додаток.

За словами колишнього заступника технічного директора Telegram Антона Розенберга, умовно безпечними мессенджерами на сьогодні є Signal і WhatsApp.

"У всіх інших випадках користувачам доводиться вірити, що їх повідомлення в безпеці. Але немає ніяких причин, чому вони повинні комусь вірити. Віра і безпеку несумісні", - відзначає він.

За його словами, жоден месенджер не може гарантувати 100% захисту даних, оскільки всі вони працюють на смартфонах, в яких можуть бути власні уразливості.

"Тому якщо вам треба передати щось по справжньому конфіденційне, краще зробити це особисто, в лісі і під дощем. І, зрозуміло, залишивши телефони будинку", - підсумував Розенберг.

Telegram, Viber, WhatsApp, Signal - яким мессенджерам можна довіряти

Пройшовши шлях від "аськи" до "скайпу", українці масово оволоділи "вайбером", "вотсапом" і "телеграми". Економічна правда розбиралася, які з месенджерів правда захищені, а якими краще не користуватися.

Соцмережі перестали бути місцем для спілкування і перетворилися в місце для самоствердження і реклами. Зараз можна спостерігати тенденцію, коли люди поступово "переходять" з соцмереж в більш затишні месенджери, де ніхто не зможе до них достукатися, не знаючи номера телефону або никнейма.

Що таке месенджер? Це програма, мобільний додаток або веб-сервіс для миттєвого обміну повідомленнями.

Першим популярним месенджером була "Аська" - ICQ - і її мобільний аналог Jimm. Вона з'явилася в 1996 році і користувалася популярністю до 2005 року. Потім на арену вийшов Skype. Завдяки підтримці голосових і відеодзвінків він лідирував на ринку до 2012 року.

Потім кожна поважаюча себе компанія сектора завела свій месенджер, чим і пояснюється таке їх різноманітність на ринку. Однак не всі вони однакові. "Економічна правда" спробувала розібратися, якими з них можна користуватися, а якими, заради власної безпеки, краще не варто.

чим користуються

Viber

Ізраїльський стартап з білоруським корінням створювався з думкою замінити Skype. Заснований на російський технологіях, Viber спочатку з'явився в Ізраїлі. Пункти розробки додатків ви можете знайти в Білорусі, головний офіс - у Люксембурзі. У 2014 році стартап викупила японська компанія Rakuten.

Зараз Viber є найпопулярнішим месенджером серед українців. За даними українського представництва компанії, месенджером користуються більш 20 млн осіб , Тобто половина населення країни.

Однак назвати Viber найбезпечнішим месенджером складно. Було багато прикладів , Які це доводили. Наприклад, в 2013 році фахівці з кібернетичної безпеки виявили, що за допомогою Viber можна отримати доступ до заблокованого смартфону на Android.

Ситуація покращилася в 2016 році, коли Viber ввів наскрізне шифрування повідомлень і розмов. Це спосіб передачі даних, при якому доступ до повідомлень мають тільки користувачі, задіяні в спілкуванні.

У 2017 році в месенджері з'явилися приховані чати, доступ до яких можна отримати за кодом, можливість писати повідомлення, які самі видаляються, а також контроль над спробами створення скріншотів листування.

Однак не варто забувати, що сервери компанії зберігаються в Росії. Хоча в компанії стверджують, що на них лежать лише дані російських користувачів, цю інформацію перевірити не можна. Гарантій, що дані українських користувачів не зберігаються в тому ж місці, немає.

WhatsApp

WhatsApp є найпопулярнішим месенджером в світі, хоча спочатку навіть не був месенджером. Це була програма, яка показувала статус контактів: хто знаходиться в мережі, хто говорить по телефону, хто зайнятий.

Це була програма, яка показувала статус контактів: хто знаходиться в мережі, хто говорить по телефону, хто зайнятий

gadgetsnow.com

В результаті додаток перетворилося в вдосконалену альтернативу sms і перший месенджер, синхронізований з контактами в телефоні. Розробив його український емігрант Ян Кум. До інтерфейсу і дизайну також доклали руку українці: їх розробила команда дизайнерів з Дніпра.

WhatsApp посилив захист в 2016 році після інциденту між Apple і ФБР і включив наскрізне шифрування. Для його реалізації використовується бібліотека месенджера Signal, який прийнято вважати найбезпечнішим у світі.

Після цього компанія стверджувала, що зміст повідомлень, до якої можуть входити не тільки текст, а й фотографії, голосові замітки, виклики та інші вкладення, буде доступно тільки відправнику і одержувачу.

До цього у месенджера було багато невдач - починаючи від злому даних і закінчуючи завантаженням вірусів через десктоп-версію додатка. Після впровадження наскрізного шифрування ситуація покращилася.

Однак експерти все одно не радять особливо довіряти месенджер. Він належить компанії Facebook, яка відрізняється агресивними механізмами отримання інформації про своїх користувачів.

Telegram

Про дітище засновника соціальної мережі "Вконтакте" Павла Дурова не чув тільки глухий. Галас навколо месенджера, який вийшов під девізом "Повернемо собі право на приватність", піднялася з-за питання приватності.

Дуров оголосив конкурс , Пообіцявши 200 тис дол тому, хто зламає зашифровану листування. Розшифрувати її нікому і не вдалося, проте користувач ресурсу "Хабрахабр" отримав 100 тис дол за знайдену потенційну вразливість в секретних чатах.

У Telegram є два варіанти шифрування: для звичайних і для секретних чатів.

За словами розробників, інформація зберігається на декількох серверах по всьому світу і контролюється різними законами з надання доступу до неї. Ключі для розшифровки також зберігаються окремими блоками на різних серверах.

Жоден з серверів Telegram не перебуває на території Росії, а сам Дуров виїхав з РФ в 2014 році, купивши собі громадянство іншої держави.

Однак тільки секретні чати підтримують end-to-end-шифрування, тому чутливу інформацію рекомендується передавати через них.

є альтернатива

Найзахищенішим месенджером вважається Signal. Його рекомендує навіть Едвард Сноуден - американський програміст, колишній співробітник ЦРУ і Агентства національної безпеки США.

За допомогою Signal можна обмінюватися повідомленнями і дзвінками з абонентами з телефонної книги і при цьому бути впевненим, що вся інформація зашифрована. Кажуть, що отримати до неї доступ не можуть навіть творці.

Повідомлення зберігаються локально на пристрої і піддаються локальному шифрування за допомогою парольної фрази перед відправкою на сервер.

Signal - єдиний месенджер, який відкрив свої протоколи даних. Їх вивчили фахівці і підтвердили його безпеку.

У Signal є конкуренти. Досить популярним месенджером в Європі є Threema. За нього доведеться один раз заплатити близько 2 дол.

Мессенджер приділяє багато уваги безпеці. При першому відвідуванні додатки користувачеві необхідно поводити пальцем по екрану, щоб згенерувати свій унікальний ідентифікатор.

Також розробники рекомендують для надійності додавати нові контакти при зустрічі, скануючи QR-код з ідентифікатором з екрану одного. Таким чином контакту буде присвоєно максимальний рівень верифікації.

Політика додатки також гарантує, що всі повідомлення шифруються прямо на пристрої, а прочитати їх зможе виключно одержувач.

Інший месенджер - Silent Phone. Щоб встановити програму безкоштовна, проте користуватися ним можна лише купивши підписку. Найдешевша обійдеться трохи більше 100 дол на рік. За ці гроші користувач отримує криптографічний захист передачі голосових, текстових, відеоповідомлень і файлів до 100 мегабайт.

Confide позиціонує себе як зашифрований і захищений від скріншотів месенджер для обміну зникаючими повідомленнями. Він дозволяє спілкуватися без ризику, що бесіда буде збережена або кому-то переслана. Всі повідомлення після прочитання автоматично втрачаються назавжди.

Якщо одержувач спробує зняти скріншот, то його викине в список контактів, а саме повідомлення буде тут же видалено. У той же час відправник отримає сигнал, що його співрозмовник намагався зробити скріншот.

Цікавим відмінністю цього месенджера є те, що повідомлення приходить у вигляді декількох рядків прямокутників, які відкриваються тільки коли користувач по черзі наводить на них палець. Таким чином, повний текст послання не відображається на екрані ніколи.

businessinsider.com

Wickr також позиціонується як додаток, яке не залишає слідів. У самій програмі є функція повного і остаточного стирання, після виконання якої повідомлення можна відновити.

Користувач сам визначає, наскільки довго його послання доступні одержувачам, а також може "відкликати" надіслані повідомлення.

Wickr кодує майже всі види контенту, включаючи зображення, аудіо та відео. Додаток попереджує копіювання та пересилання повідомлень або контенту третім особам, а також не дозволяє робити скріншоти.

Що вибрати

Позитивна відмінність популярних месенджерів в тому, що вони дозволяють зберігати повідомлення, щоб уникнути втрати даних. Негативне - саме відсутність такої функції робить захищені месенджери безпечними. В цілому експерти з безпеки дають такі поради.
1. Давати не номер телефону, а нікнейм - якщо є така можливість.
2. Підключати месенджер на номер іншої країни, бажано з високим рівнем розвитку демократії, наприклад, Німеччини.
3. Довіряти компаніям-гігантам трохи менше, ніж тим, які спеціалізуються на месенджерах. "Facebook або Google заробляють на рекламі, і їм корисно збирати інформацію про користувачів", - пояснює старший технічний менеджер компанії SOC Prime Денис Трембач.
4. Пам'ятати, що операційна система Apple більш захищена, ніж Android.
5. Якщо вибирати Android, то тільки Google. Пряма підтримка операційної системи з боку виробника може гарантувати своєчасні оновлення безпеки, стверджують в ISSP.
6. Не залишати пристрій включеним без нагляду. Вимикати його або відправляти в сплячий режим кожен раз, коли воно не використовується навіть кілька хвилин. Налаштувати запит пароля при кожному включенні.
7. Відправляти конфіденційну інформацію тільки знайомим людям.

Основна проблема захищених месенджерів в тому, що їх використовують не всі люди. Значить, тим, для кого важлива приватність і безпеку, доведеться переконати своїх друзів і колег встановити ще один додаток.

За словами колишнього заступника технічного директора Telegram Антона Розенберга, умовно безпечними мессенджерами на сьогодні є Signal і WhatsApp.

"У всіх інших випадках користувачам доводиться вірити, що їх повідомлення в безпеці. Але немає ніяких причин, чому вони повинні комусь вірити. Віра і безпеку несумісні", - відзначає він.

За його словами, жоден месенджер не може гарантувати 100% захисту даних, оскільки всі вони працюють на смартфонах, в яких можуть бути власні уразливості.

"Тому якщо вам треба передати щось по справжньому конфіденційне, краще зробити це особисто, в лісі і під дощем. І, зрозуміло, залишивши телефони будинку", - підсумував Розенберг.

Telegram, Viber, WhatsApp, Signal - яким мессенджерам можна довіряти

Пройшовши шлях від "аськи" до "скайпу", українці масово оволоділи "вайбером", "вотсапом" і "телеграми". Економічна правда розбиралася, які з месенджерів правда захищені, а якими краще не користуватися.

Соцмережі перестали бути місцем для спілкування і перетворилися в місце для самоствердження і реклами. Зараз можна спостерігати тенденцію, коли люди поступово "переходять" з соцмереж в більш затишні месенджери, де ніхто не зможе до них достукатися, не знаючи номера телефону або никнейма.

Що таке месенджер? Це програма, мобільний додаток або веб-сервіс для миттєвого обміну повідомленнями.

Першим популярним месенджером була "Аська" - ICQ - і її мобільний аналог Jimm. Вона з'явилася в 1996 році і користувалася популярністю до 2005 року. Потім на арену вийшов Skype. Завдяки підтримці голосових і відеодзвінків він лідирував на ринку до 2012 року.

Потім кожна поважаюча себе компанія сектора завела свій месенджер, чим і пояснюється таке їх різноманітність на ринку. Однак не всі вони однакові. "Економічна правда" спробувала розібратися, якими з них можна користуватися, а якими, заради власної безпеки, краще не варто.

чим користуються

Viber

Ізраїльський стартап з білоруським корінням створювався з думкою замінити Skype. Заснований на російський технологіях, Viber спочатку з'явився в Ізраїлі. Пункти розробки додатків ви можете знайти в Білорусі, головний офіс - у Люксембурзі. У 2014 році стартап викупила японська компанія Rakuten.

Зараз Viber є найпопулярнішим месенджером серед українців. За даними українського представництва компанії, месенджером користуються більш 20 млн осіб , Тобто половина населення країни.

Однак назвати Viber найбезпечнішим месенджером складно. Було багато прикладів , Які це доводили. Наприклад, в 2013 році фахівці з кібернетичної безпеки виявили, що за допомогою Viber можна отримати доступ до заблокованого смартфону на Android.

Ситуація покращилася в 2016 році, коли Viber ввів наскрізне шифрування повідомлень і розмов. Це спосіб передачі даних, при якому доступ до повідомлень мають тільки користувачі, задіяні в спілкуванні.

У 2017 році в месенджері з'явилися приховані чати, доступ до яких можна отримати за кодом, можливість писати повідомлення, які самі видаляються, а також контроль над спробами створення скріншотів листування.

Однак не варто забувати, що сервери компанії зберігаються в Росії. Хоча в компанії стверджують, що на них лежать лише дані російських користувачів, цю інформацію перевірити не можна. Гарантій, що дані українських користувачів не зберігаються в тому ж місці, немає.

WhatsApp

WhatsApp є найпопулярнішим месенджером в світі, хоча спочатку навіть не був месенджером. Це була програма, яка показувала статус контактів: хто знаходиться в мережі, хто говорить по телефону, хто зайнятий.

Це була програма, яка показувала статус контактів: хто знаходиться в мережі, хто говорить по телефону, хто зайнятий

gadgetsnow.com

В результаті додаток перетворилося в вдосконалену альтернативу sms і перший месенджер, синхронізований з контактами в телефоні. Розробив його український емігрант Ян Кум. До інтерфейсу і дизайну також доклали руку українці: їх розробила команда дизайнерів з Дніпра.

WhatsApp посилив захист в 2016 році після інциденту між Apple і ФБР і включив наскрізне шифрування. Для його реалізації використовується бібліотека месенджера Signal, який прийнято вважати найбезпечнішим у світі.

Після цього компанія стверджувала, що зміст повідомлень, до якої можуть входити не тільки текст, а й фотографії, голосові замітки, виклики та інші вкладення, буде доступно тільки відправнику і одержувачу.

До цього у месенджера було багато невдач - починаючи від злому даних і закінчуючи завантаженням вірусів через десктоп-версію додатка. Після впровадження наскрізного шифрування ситуація покращилася.

Однак експерти все одно не радять особливо довіряти месенджер. Він належить компанії Facebook, яка відрізняється агресивними механізмами отримання інформації про своїх користувачів.

Telegram

Про дітище засновника соціальної мережі "Вконтакте" Павла Дурова не чув тільки глухий. Галас навколо месенджера, який вийшов під девізом "Повернемо собі право на приватність", піднялася з-за питання приватності.

Дуров оголосив конкурс , Пообіцявши 200 тис дол тому, хто зламає зашифровану листування. Розшифрувати її нікому і не вдалося, проте користувач ресурсу "Хабрахабр" отримав 100 тис дол за знайдену потенційну вразливість в секретних чатах.

У Telegram є два варіанти шифрування: для звичайних і для секретних чатів.

За словами розробників, інформація зберігається на декількох серверах по всьому світу і контролюється різними законами з надання доступу до неї. Ключі для розшифровки також зберігаються окремими блоками на різних серверах.

Жоден з серверів Telegram не перебуває на території Росії, а сам Дуров виїхав з РФ в 2014 році, купивши собі громадянство іншої держави.

Однак тільки секретні чати підтримують end-to-end-шифрування, тому чутливу інформацію рекомендується передавати через них.

є альтернатива

Найзахищенішим месенджером вважається Signal. Його рекомендує навіть Едвард Сноуден - американський програміст, колишній співробітник ЦРУ і Агентства національної безпеки США.

За допомогою Signal можна обмінюватися повідомленнями і дзвінками з абонентами з телефонної книги і при цьому бути впевненим, що вся інформація зашифрована. Кажуть, що отримати до неї доступ не можуть навіть творці.

Повідомлення зберігаються локально на пристрої і піддаються локальному шифрування за допомогою парольної фрази перед відправкою на сервер.

Signal - єдиний месенджер, який відкрив свої протоколи даних. Їх вивчили фахівці і підтвердили його безпеку.

У Signal є конкуренти. Досить популярним месенджером в Європі є Threema. За нього доведеться один раз заплатити близько 2 дол.

Мессенджер приділяє багато уваги безпеці. При першому відвідуванні додатки користувачеві необхідно поводити пальцем по екрану, щоб згенерувати свій унікальний ідентифікатор.

Також розробники рекомендують для надійності додавати нові контакти при зустрічі, скануючи QR-код з ідентифікатором з екрану одного. Таким чином контакту буде присвоєно максимальний рівень верифікації.

Політика додатки також гарантує, що всі повідомлення шифруються прямо на пристрої, а прочитати їх зможе виключно одержувач.

Інший месенджер - Silent Phone. Щоб встановити програму безкоштовна, проте користуватися ним можна лише купивши підписку. Найдешевша обійдеться трохи більше 100 дол на рік. За ці гроші користувач отримує криптографічний захист передачі голосових, текстових, відеоповідомлень і файлів до 100 мегабайт.

Confide позиціонує себе як зашифрований і захищений від скріншотів месенджер для обміну зникаючими повідомленнями. Він дозволяє спілкуватися без ризику, що бесіда буде збережена або кому-то переслана. Всі повідомлення після прочитання автоматично втрачаються назавжди.

Якщо одержувач спробує зняти скріншот, то його викине в список контактів, а саме повідомлення буде тут же видалено. У той же час відправник отримає сигнал, що його співрозмовник намагався зробити скріншот.

Цікавим відмінністю цього месенджера є те, що повідомлення приходить у вигляді декількох рядків прямокутників, які відкриваються тільки коли користувач по черзі наводить на них палець. Таким чином, повний текст послання не відображається на екрані ніколи.

businessinsider.com

Wickr також позиціонується як додаток, яке не залишає слідів. У самій програмі є функція повного і остаточного стирання, після виконання якої повідомлення можна відновити.

Користувач сам визначає, наскільки довго його послання доступні одержувачам, а також може "відкликати" надіслані повідомлення.

Wickr кодує майже всі види контенту, включаючи зображення, аудіо та відео. Додаток попереджує копіювання та пересилання повідомлень або контенту третім особам, а також не дозволяє робити скріншоти.

Що вибрати

Позитивна відмінність популярних месенджерів в тому, що вони дозволяють зберігати повідомлення, щоб уникнути втрати даних. Негативне - саме відсутність такої функції робить захищені месенджери безпечними. В цілому експерти з безпеки дають такі поради.
1. Давати не номер телефону, а нікнейм - якщо є така можливість.
2. Підключати месенджер на номер іншої країни, бажано з високим рівнем розвитку демократії, наприклад, Німеччини.
3. Довіряти компаніям-гігантам трохи менше, ніж тим, які спеціалізуються на месенджерах. "Facebook або Google заробляють на рекламі, і їм корисно збирати інформацію про користувачів", - пояснює старший технічний менеджер компанії SOC Prime Денис Трембач.
4. Пам'ятати, що операційна система Apple більш захищена, ніж Android.
5. Якщо вибирати Android, то тільки Google. Пряма підтримка операційної системи з боку виробника може гарантувати своєчасні оновлення безпеки, стверджують в ISSP.
6. Не залишати пристрій включеним без нагляду. Вимикати його або відправляти в сплячий режим кожен раз, коли воно не використовується навіть кілька хвилин. Налаштувати запит пароля при кожному включенні.
7. Відправляти конфіденційну інформацію тільки знайомим людям.

Основна проблема захищених месенджерів в тому, що їх використовують не всі люди. Значить, тим, для кого важлива приватність і безпеку, доведеться переконати своїх друзів і колег встановити ще один додаток.

За словами колишнього заступника технічного директора Telegram Антона Розенберга, умовно безпечними мессенджерами на сьогодні є Signal і WhatsApp.

"У всіх інших випадках користувачам доводиться вірити, що їх повідомлення в безпеці. Але немає ніяких причин, чому вони повинні комусь вірити. Віра і безпеку несумісні", - відзначає він.

За його словами, жоден месенджер не може гарантувати 100% захисту даних, оскільки всі вони працюють на смартфонах, в яких можуть бути власні уразливості.

"Тому якщо вам треба передати щось по справжньому конфіденційне, краще зробити це особисто, в лісі і під дощем. І, зрозуміло, залишивши телефони будинку", - підсумував Розенберг.

Що таке месенджер?
Що таке месенджер?
Що таке месенджер?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью