<
 • Главная
Статьи

Total Commander 9: що нового?

Нинішнє покоління молодих власників комп'ютерів вже навіть і не уявляє собі, що означають такі буквосполучення, як «DIR», «CD», «MD», «RD», «MOVE», «REN», «DEL» або навіть «DELTREE» . Адже всі вони є стандартними командами операційної системи MS-DOS, яка навіть просунутим гікам знайома сьогодні тільки в теорії.

А між тим, команди для видалення файлів, копіювання, перенесення, створення, видалення каталогів і переходу між ними перестали бути потрібними ще 30 років тому, коли в 1986 році компанія Peter Norton Computing на чолі з самим Пітером Нортоном випустила в продаж перший файловий менеджер Norton Commander, розроблений американським програмістом Джоном Соча.

Трохи з історії

Незважаючи на, що існували в той час альтернативні програми (на кшталт PCTools і XTree), Norton Commander багато років був найпопулярнішим файловим менеджером на просторах СРСР, чому, в великій мірі, посприяв легендарний підручник «IBM PC для користувача» В. Е. Фігурнова, детально описує саме Norton Commander як еталонну програму такого типу.

Трохи пізніше стали з'являтися численні розширення для цієї програми, написані вже сторонніми програмістами. Крім того, набули поширення програми-клони: Volkov Commander, PIE Commander і, один з найбільш функціональних на той час - DOS Navigator, за можливостями значно переважав Norton Commander.

Нарешті, вже для нових операційних систем з'явилися свої аналогічні програми. Наприклад, Midnight Commander і Krusader для BSD і Linux, а також FAR Manager і Windows Commander для Windows.

Втім, найпопулярнішим серед них все одно залишився саме Windows Commander, який вийшов 25 вересня 1993 року через під руки німецького програміста Крістіана Гіслера. Трохи пізніше з'явилася англомовна версія, а через цілих десять років програма стала настільки популярна, що недосвідчені користувачі стали вважати її невід'ємною частиною операційної системи Windows, що, в свою чергу, спонукало компанію Microsoft змусити Гіслера перейменувати Windows Commander в Total Commander. З такою назвою програма виходить з 29 жовтня 2002 року, а, починаючи з версії 7.5 від 16 липня 2009 року, російська локалізація входить її в офіційний дистрибутив.

До слова, автори змінили тільки назва програми, в її робочому каталозі конфігураційні файли досі носять назви wincmd.

В середині червня 2011 року, що став вже легендарним, файловий менеджер стає доступним для Android-пристроїв, а восени того ж року з'являється спеціальна редакція Total Commander для 64-розрядних операційних систем.

На сьогоднішній день версія для x86 і для x86-64 платформи включена в один загальний дистрибутив.

На сьогоднішній день версія для x86 і для x86-64 платформи включена в один загальний дистрибутив

Популярність у користувачів «старої школи»

Неважко зрозуміти, чому цей файловий менеджер зміг легко пережити всі інші аналогічні програми і стати найпопулярнішим у користувачів «старої школи». Total Commander зберіг в собі всі переваги старого і доброго Norton'а: швидкий перехід по різноманітних теках, просторів і дискам, копіювання, перенесення, перегляд і редагування файлів.

Розробники зберегли той же двовіконну інтерфейс, перевершити який за 30 років не зміг жоден сторонній файловий менеджер. Залишилися незмінними навіть швидкі команди, що викликаються комбінаціями клавіш Alt + F1 і Alt + F2, що відкривають підміню вибору дисків на лівій або правій панелі відповідно. Клавіші від F3 до F8 все також відповідають за перегляд файлів, редагування, копіювання, переміщення, створення каталогу та, нарешті - видалення.

Загалом, як і всі повсякденні програми, файловий менеджер Total Commander не зазнав за роки свого існування особливих змін. Удосконалювалися функціональні можливості і лише незначно «шліфувався» екстер'єр інтерфейсу.

Умовно безкоштовна ...

Незмінними також залишилися умови і механізм поширення Total Commander - умовно безкоштовний. Однак після місяця використання після кожного запуску на екрані монітора з'являється табличка з пропозицією оплатити програму і трьома кнопками, на одну з яких потрібно натиснути для продовження роботи.

Що цікаво, незважаючи на можливість скачування в Мережі зламаного файлу програми, багато користувачів не відмовляються сплатити за неї суму (близько $ 40). Як запевняв якось сам автор на одному з форумів, часто такі оплати відбуваються навіть через кілька років використання програми.

Втім, як неважко здогадатися, вітчизняних користувачів серед таких свідомих користувачів практично немає.

Як і його предок - Norton Commander, Total Commander сьогодні оснащується великою кількістю різноманітних корисних плагінів, доступних в численних збірках сторонніх ентузіастів.

На жаль, багато такі збірки, розміщені на torrent-трекерах і файлових архівах, нерідко бувають заражені шкідливими програмами. І тому багато користувачів зазвичай вважають за краще встановлювати «голу» версію програми. Благо, власних функціональних можливостей в ній більш ніж достатньо.

Користувачі з великим захопленням сприймають можливість настройки програми «під себе», причому, як шляхом стандартних налаштувань в панелі інструментів, так і в процесі редагування файлу ініціалізації.

Багатьом користувачам категорично не подобається яка буде використовуватися під жирний шрифт, детальний режим відображення файлів, назви каталогів в квадратних дужках, показ розширень окремо від файлів, бідна на кнопки панель інструментів і так далі ...

У підсумку, після доведення вікна програми до досконалості, легко зробити те ж саме і своїм друзям, простим заміщенням вашим файлом wincmd.ini того, що знаходиться в папці програми на іншому комп'ютері. До речі, так само можна скопіювати і всю папку з потрібними плагінами для розширення функціоналу файлового менеджера

Що нового в Total Commander 9?

Днями в Мережі з'явилася фінальна версія Total Commander 9, в якій розробники виправили деякі внутрішні помилки, а також внесли приємні нововведення в інтерфейс програми, головним з яких відразу можна назвати позбавлення від жирного шрифту Microsoft Sans Serif і заміною його на Tahoma.

З'явилася можливість задавати автоматичну зміну режимів перегляду - ескізи, інформація з плагінів і так далі. Наприклад, в папці з заданим назвою, скажімо, «Музика» файли можуть супроводжуватися інформацією з плагіна, а в папці фотографій автоматично будуть відображатися їх технічні дані.

Наприклад, в папці з заданим назвою, скажімо, «Музика» файли можуть супроводжуватися інформацією з плагіна, а в папці фотографій автоматично будуть відображатися їх технічні дані

Чи не занадто глобальному, але приємному зміни зазнали і іконки розділів диска на панелях. Їх можна залишити старими або замінити на ті, які використовує стандартний Провідник в Windows.

Їх можна залишити старими або замінити на ті, які використовує стандартний Провідник в Windows

Любителі більш серйозних візуальних змін гідно оцінять можливість більш раціонального використання простору між файловими панелями. Ви можете зібрати цілу «обойму» необхідних функцій і додатків, розташувавши їх прямо перед своїми очима по вертикалі.

Ви можете зібрати цілу «обойму» необхідних функцій і додатків, розташувавши їх прямо перед своїми очима по вертикалі

Менеджер фонової пересилки нарешті отримав другу індикаторну смугу. Тепер, копіюючи великі обсяги файлів у фоновому режимі, ви будете бачити поточний і загальний прогрес операції.

Тепер, копіюючи великі обсяги файлів у фоновому режимі, ви будете бачити поточний і загальний прогрес операції

новий Старий

Власники моніторів з високою роздільною здатністю і великою діагоналлю оцінять можливість автоматичного масштабування інтерфейсу програми.

Файлові операції поповнилися приголомшливою можливістю зручного копіювання файлів в потрібний каталог без необхідності його відкриття в сусідній панелі.

Так, в діалозі копіювання з'явився список, що випадає з усіма можливими варіантами шляхів (замість єдиного імені файлу). Пристосувавшись, їх можна вибирати не мишкою, а стрілками управління курсором вгору / вниз.

Пристосувавшись, їх можна вибирати не мишкою, а стрілками управління курсором вгору / вниз

Новий список, що випадає копіювання

Новий список, що випадає копіювання

Старий, що випадає копіювання

У функціонал панелі пошуку, крім додаткових обмежень «Дата між» і «Не старше, ніж», з'явилася ще одна опція пошуку файлів «Старше, ніж ...».

»

Дуже корисна функція порівняння вмісту файлів стала ще зручніше за рахунок фільтрації результатів показу тільки змінених рядків. На жаль, дана функція працює тільки з тестовими форматами і не розпізнає файли власних форматів додатків (на кшталт редакторів Microsoft Word і йому подібних).

Абсолютно незрозуміло, чому цього не було раніше, але Total Commander нарешті обзавівся автоматичною перевіркою нових версій, так що тепер ви будете завжди знати, коли можна буде оновитися.

Звичайно, ж, все перераховане - далеко не повний список з'явилися оновлень, а лише те, що здалося мені найбільш цікавим і корисним.

висновки

Поповнився асортимент внутрішніх команд. Виправили деякі недоліки з відображенням файлів і папок (якщо вірити офіційним документом, розміщеним тут . Цікаво, що відразу після виходу фінальної версії 23-го листопада, вже через тиждень вийшов реліз-кандидат Total Commander 9.0a з новими дрібними правками.

Як не крути, знайдений колись простий двовіконну інтерфейс ось уже три десятки років не втрачає своєї зручності і актуальності. Що ж стосується файлового менеджера Total Commander, то абсолютно однозначно він залишиться популярним ще дуже довго, у всякому разі - до повного впровадження в управління інтерфейсом операційної системи голосових команд.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью