<
 • Главная
Статьи

Заборона "1С" в Україні: що буде з бізнесом і де шукати альтернативу

 1. АВТОРИ:
 2. Орфографічна помилка в тексті:

17 травня 2017, 16:45 Переглядів: 17 травня 2017, 16:45 Переглядів:  Як на бізнес вплине заборона 1С

Як на бізнес вплине заборона "1С". Фото: pixabay.com.

Президент України Петро Порошенко вчора підписав указ про введення санкцій відносно 450 російських компаній. В "немилості" виявилися також і розробники бухгалтерської програми "1С", яку в Україні використовують близько 80% підприємств. Українському бізнесу вже в недалекому майбутньому доведеться освоювати нові програми, або ж шукати "лазівки" для того, щоб продовжувати використовувати заборонені "1С". Сайт "Сегодня" розібрався, як заборона найпопулярнішою бухгалтерської програм вплине на бізнес.

Як буде працювати бізнес

Російської програмою "1С" в Україні користується 300 тисяч компаній, це близько 80% всього бізнесу. В першу чергу санкції відносно розробника стосуються безпосередньо підприємців, вважає глава ради директорів Аудиторської фірми "Аксьонова та партнери", екс-заступник міністра фінансів Олена Макеєва. На думку експерта, гідної альтернативи програмі "1С" в Україні немає. "Існує гострий дефіцит бухгалтерських кадрів, далеко не кожен бухгалтер вміє користуватися ними (іншими програмами, - прим. Ред.) Та навчання вимагає значних інвестицій грошей і часу - професія вимагає повного переозброєння. Ні SAP, ні інші аналогічні продукти в базовій версії не мають податкових модулів, таким чином, потрібно більше інвестувати грошей на їх розробку ", - впевнена Олена Макеєва.

Ні SAP, ні інші аналогічні продукти в базовій версії не мають податкових модулів, таким чином, потрібно більше інвестувати грошей на їх розробку , - впевнена Олена Макеєва

Фото: pixabay.com

Підприємства, які вже купили програму "1С", продовжать її користуватися і будуть отримувати оновлення, однак новий продукт придбати не можна, пояснили в дочірньому підприємстві "Еврософтпром". "Ми не розуміємо причин, чому нас включили в список санкцій. Ми направили листи в РНБО і СБУ і ми сподіваємося, що дане рішення буде змінено або скасовано. Поки цього не сталося, ми будемо продовжувати підтримувати наших клієнтів і надавати їм оновлення. Ми знайдемо шляхи для цього ", - цитує" Інтерфакс "директора компанії ТОВ" Скайлайн Софтвер ", яка є оператором поширення продуктів" 1С: підприємство ", Вадима Мазура.

Як відзначають експерти, за чинним законодавством підприємства, які будуть використовувати програму "1С" покарати не можуть. Як розповідає юрист Олександр Плохотнік, компанії, які вже придбали програму, мають право вільно її користуватися. "Ніхто не забороняв використовувати програмне забезпечення. Є санкції проти конкретної компанії, які обмежили її діяльність. Наскільки я знаю, оновлюватися програма, якщо її вже купили, буде. Але інше питання - чи буде у розробника стимул сучасно оновлювати програму, якщо перспективи для цієї компанії в Україні слабкі. Але тут важливо відзначити, що після закінчення терміну дії угоди про використання підприємства не зможуть купити новий продукт ", - розповідає юрист.

За словами Макєєвої, санкції в першу чергу стосуються госкокмпаній. "За словами СБУ майже всі держкомпанії користуються" 1С ". Це питання національної безпеки. Тому вони не повинні використовувати цей продукт. Що стосується бізнесу, це питання вже лежить в площині моральної. Тобто, це рішення і питання безпеки бізнесу, якою програмою він буде використовувати. Причому представники "1С" вчора заявили, що вони не зупинять облуживание оновлення програмного забезпечення. тобто, бізнес, як працював на "1С", так і буде працювати. А ті, хто морально не можуть користуватися "1С", вони перейдуть на інші програмні про дукти ", - сказала Макєєва.

Крім того, як зазначає гендиректор "Бейкер Тіллі Україна "Олександр Почкун, держава наклала санкції на російські компанії, а не на сам програмний продукт. Тобто, українські фірми зможуть отримати дозволи і продавати цей же програмний код.

"Вони можуть використовувати цей же програмний код, але без компанії-розробника. Можливо, просто передадуть права якоїсь української компанії. Я не думаю, що якимось чином можливо невикористання цього програмного продукту. Придбано продукт, він працює, вони функціонують. "1С" нікуди не дінеться, швидше за все, зміняться юридичні норми взаємодії. Я не бачу в цьому трагедії, можуть продавати цю програму і назвати її, наприклад, "1У", а не один "1С", - розповідає Олександр Почкун.

"Вони можуть використовувати цей же програмний код, але без компанії-розробника. Можливо, просто передадуть права якоїсь української компанії. Я не думаю, що якимось чином можливо невикористання цього програмного продукту. Придбано продукт, він працює, вони функціонують. "1С" нікуди не дінеться, швидше за все, зміняться юридичні норми взаємодії. Я не бачу в цьому трагедії, можуть продавати цю програму і назвати її, наприклад, "1У", а не один "1С", - розповідає Олександр Почкун.

У той же час, на думку експерта, обмеження роботи в програмі "1С" буде стимулювати іноземні компанії заходити на ринок, а українських стартаперів - розвивати нові програми. Українські підприємства, які ще не купили "1С", вже зараз можуть купити програму-аналог.

Чи є альтернатива "1С" в Україні

Головна перевага російської програми, впевнений Олександр Почкун, - російський інтерфейс. Українським бухгалтерам легше працювати на зрозумілій мові зі звичним інтерфейсом. Крім того, як каже Макєєва, в базовій версії "1С" є податковий модуль, а у більшості західних аналогів такого модуля немає.

Ще одна перевага - низька ціна. Купити базову версію "1С" можна всього за 1560 гривень. Для прикладу, німецький аналог програма SAP коштує в кілька разів дорожче. Крім цього, програма не локалізована. Якщо "1С" враховує особливості українського законодавства і швидко адаптується до нових постанов та законів, в SAP доведеться самостійно враховувати нововведення.

Однак, в "1С" є і свої недоліки. Європейські аналоги швидше і дозволяють системно підходити до вирішення завдань, враховувати всі витрати і непередбачені обставини.

"Для бізнесу це хороший стимул розглянути інші варіанти, міжнародні формати, які не завжди дорожче. Є такий продукт Quickbox і напевно з'явиться компанія, яка захоче зробити локалізацію цього продукту на український ринок. І таких продуктів велике безліч", - впевнений Олександр Почкун.

"Для бізнесу це хороший стимул розглянути інші варіанти, міжнародні формати, які не завжди дорожче. Є такий продукт Quickbox і напевно з'явиться компанія, яка захоче зробити локалізацію цього продукту на український ринок. І таких продуктів велике безліч", - впевнений Олександр Почкун.

Фото: pixabay.com

Уже зараз є менш популярні аналоги "1С", наприклад, One Box, "Дебет-кредит". "Бухгалтерська програма це не космічні технології. В умовах, коли ринок звик до однієї програми і є монополія, в нього складно входити. Після указу президента з'явилося нове вплив, яке відкриває двері для інших розробників. Користувачі будуть змушені розглядати альтернативні рішення. Ринок стає вільніше ", - упевнений гендиректор" Бейкер Тіллі Україна ".

Для використання нових програм українським бухгалтерам доведеться додатково пройти навчання, а в деяких випадках, використовувати професійні терміни англійською мовою. Правда, як говорять експерти, бухгалтерам і без того потрібно було постійно проходити навчання - програма "1С" постійно оновлювалася.

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко підписав указ про введення санкцій проти Росії . При цьому всього в немилості опинилися вже більше 450 компаній і 1228 фізичних осіб, а заборони будуть діяти від року до трьох. У новому списку - одіозний військовий концерн "Алмаз-Антей", яка відстоює позицію РФ щодо збитого над Донбасом "Боїнгу", ряд російських авіаперевізників і компанії, які займаються будівництвом в Криму. Найбурхливішу реакцію викликало рішення заблокувати ресурси компанії "Яндекс" (Яндекс. гроші , Яндекс.Пробки, сайт "Кинопоиск", однойменний браузер і так далі), ресурси компанії Mail.ru (соцмережі "ВКонтакте", "Однокласники" і однойменна пошта), а також бухгалтерська програма "1С". Відзначається, що дія санкцій проти російських інтернет-ресурсів розраховане на три роки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Заборона" 1С "в Україні: що буде з бізнесом і де шукати альтернативу". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Зеленюк Христина, Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью