<
 • Главная
Статьи

Про «Червоні вітрила» Олександра Гріна з «присмаком» херсонських світанків »Херсонські вести: новини Херсона та області

Останні кілька тижнів місто зовсім вже осінній

Останні кілька тижнів місто зовсім вже осінній. Настрій у всіх мінливе, нестабільне, хочеться чи то в плед укутати, то чи в теплі краї поїхати. Мені, наприклад, ну дуже хочеться якихось пригод, неймовірних сюрпризів долі, чогось про романтику і натхнення ...

У зв'язку з такими настроями згадалася мені одна з найулюбленіших книжок багатьох дівчаток будь-якого віку - «Червоні вітрила» Олександра Гріна. А разом з повість згадалася і історія про те, що Грін створив свій відомий твір, надихнувшись херсонським пейзажем. Не раз я чула і читала історію про те, що образ червоних вітрил народився завдяки тому, що автор побачив прекрасний світанок в Херсоні. Душі моєї це не давало спокою, тому я вирішила з'ясувати, як же це сталося.

Почитавши статті краєзнавців і «Автобіографічну повість» Олександра Гріна я з'ясувала ось що: будучи шістнадцятирічним юнаком, Грін їде в Одесу для того, щоб влаштуватися матросом на судно. Він мріє про подорожі та пригоди, які випадають на долю кожного моряка. Ох і багато непростих випробувань і не найприємніших «пригод» пережив він в Одесі, поки добивався роботи хоч на якомусь судні: і голодував, і працював ким доведеться, і хворів ... Одна з підробітків була на судні «Святий Миколай», яке перевозило в Херсон черепицю. Ось саме на цьому судні, на підході до Херсону Грін і став свідком прекрасного видовища. Сонце заливає річкову гладь червоним світлом, світ навколо перетворюється в якийсь не звичний, реальний, а в цілком чарівний ...

«Я майже не спав. Вночі видавалося кілька годин сну, однак спати на голій дошці з черепицею під головою, ховаючись брезентом, - справа погане. Підозрюю, що був застуджений кілька днів. Різка полуштормовая погода, дуже холодна, розвела такі вали, що «Святий Миколай» не раз торкався бушпритом хвиль. Поплесківало і на палубу. Все ж рейс пройшов благополучно, і на світанку шостого дня плавання «Святий Миколай» плив уже в пониззі Дніпра - в дніпровських гирлах. Це був світ очеретяних островів з блакитно-сталевого кольору протоками, незабаром залівшіміся червоним світлом низького сонця.

Все стало рожевим - зоря, очерети, вода, ніде я не бачив берега, а якщо бачив, то не впізнавав його, беручи за острова. У цьому дрімучо-зеленому, яскраво палаючому зорею світі зелені відображення під водою, відображення зустрічних вітрил, золото з вином сонця і урочиста бель, що харчуються з туманів опромінених хмар сяяли, як зображення повного щастя рукою природи, і тими засобами, які дані їй ».

До речі, спочатку повість повинна була називатися зовсім червоні, а червоні вітрила. Але в зв'язку з тими самими подіями, про які ми так багато знаємо, що відбулися в 1917 році Олександр Грін змінює назву. І ось, що пише в своїх чернетках: «Треба зробити застереження, що, люблячи червоний колір, я виключаю з мого кольорового пристрасті його політичне, вірніше - сектантское значення. Колір вина, троянд, зорі, рубіни, здорових губ, крові і маленьких мандаринів, шкірка яких так звабливо пахне гострим летючим маслом, колір цей - в численних відтінках своїх - завжди веселий і точний. До нього не може пристануть брехливі або невизначені тлумачення. Викликаного їм почуття радості те саме що повного дихання серед пишного саду ».

У цих же чернетках є ще одна цікава деталь. Спочатку в творі був оповідач-письменник, через якого читач і повинен був дізнатися про героїню Ассоль. І ось саме він одного разу завдяки непоясненому «сонячного ефекту» «побачив морської вітрило червоним, майже червоним». Дуже схоже на те, що Грін побачив якось на світанку десь в плавнях поблизу Херсона, правда?

Скільки разів ви зустрічали світанки на Дніпрі? Он один із класиків літератури називає це видовище «повним щастям» Так що, херсонці, давайте цінувати і пишатися!

А якщо ви раптом засумував цієї осені або вам захочеться чудес і пригод, то завжди можна прочитати або перечитати «Червоні вітрила», де чудеса стали реальністю. А потім спробувати створити диво для тих, хто в ньому так потребує:

«... я зрозумів одну нехитру істину.Вона в тому, щоб робити так звані чудеса своїми руками.Коли для людини головне - отримувати найдорожчий п'ятак, легко дати цей п'ятак, але, коли душа таїть зерно полум'яної рослини - дива, зроби їй це диво, якщо ти в змозі.Нова душа буде в нього й нова в тебе ... ».

Координатор Центру туризму і пригод ХерсON Марія Мороз

Фото Ігор Бережний

скачати dle 10.5 відпочинок на озері Ярове

Дуже схоже на те, що Грін побачив якось на світанку десь в плавнях поблизу Херсона, правда?
Скільки разів ви зустрічали світанки на Дніпрі?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью