<
 • Главная
Статьи

Домашня міні-кінофабрика

Сучасні комп'ютери без проблем перетравлять практично будь-які відеофайли - були б бажання користувача та спеціальні програми. Чи не станемо розповідати про монструозних відеоредактора - про них пишуть в товстих (і часто нудних) книгах, а зупинимося на декількох простих і легких додатках, здатних без особливих зусиль і горезвісного «таємного знання» обробити відеодані в домашніх умовах. Тим більше що частина таких програм вже є на вашому комп'ютері.

Безумовно, робота з відео немислима без «сировини», або, якщо завгодно, «напівфабрикатів», що представляють собою вихідні відеофайли, які і будуть піддані подальшій обробці з подальшим записом на той чи інший носій. Найбільш поширеними джерелами отримання відеофайлів в домашніх умовах можна вважати побутові відеомагнітофони, відеокамери і DVD-рекордери.

Ще одним основним «постачальником» відеоматеріалу є відеодиски: DVD, Video CD і знайомі всім фільми, закодовані за стандартом MPEG-4. Не слід забувати і про відеоконтенті, що знаходиться в Інтернеті, наприклад про відеороликах на Youtube.com і аналогічних ресурсах. Як не дивно, звичайні графічні файли популярних форматів також можуть виступити в ролі «сировини» для створення відео.

Windows Movie Maker

Цей інструмент входить в штатну постачання Windows Me і Windows XP - на сайті компанії Microsoft доступна його версія 2.1. Незважаючи на гадану простоту, Movie Maker вміє не так вже й мало. Для роботи з програмою досить з'єднати відеокамеру з комп'ютером (див. Врізку »Металлоцех»), виставити перемикач режимів камери в позицію VCR і запустити програму Movie Maker - наприклад, C: \ Program Files \ Movie Maker \ moviemk.exe.

exe

Якщо користуватися пристроєм не планується, до ваших послуг «Імпорт відео», «Імпорт зображень» або «Імпорт звуку або музики».

За допомогою цих пунктів ви без праці створите симпатичний фільм або слайд-шоу з набору відеороликів, фотографій та аудіофайлів (підтримуються всі популярні формати). Зверніть увагу на лінію розкадровки в нижній частині вікна: для початку слід перетягнути кожен компонент на окремий кадр, після чого зайнятися створенням титрів, накладенням ефектів переходу, а потім приступити до збереження готового продукту.

Для створення фільму пропонується три варіанти налаштувань: «Найкраща якість відтворення на комп'ютері (рекомендується)», «Максимальна при розмірі файлу:» і «Інші настройки». Незважаючи на «рекомендації» Microsoft, де нічого не говориться про технічні характеристики цього самого «найкращої якості», ми б радили для отримання максимально можливої ​​якості вихідного матеріалу вибрати третій пункт. Тут пропонується 18 варіантів, включаючи стислий відео для мобільних пристроїв.

У будь-якому випадку на-гора буде виданий файл з розширенням * .wmv.

Таким чином, Movie Maker - нехай і простий, але все ж цілком функціональний відеоредактор, він пропонує ті ж можливості, що і частина комерційних аналогів.

DVD-студія Windows

Ця програма, що входить в поставку Windows 7, на відміну від Movie Maker, не здатна вводити відео, воно оперує виключно наявними медіафайлів. Готовий продукт при роботі з таким додатком - НЕ відеофайл, а DVD, записаний системними засобами. Застосовувати дану програму дуже просто: на першому етапі потрібно додати в проект файли, будь то відеоролики, зображення та / або звукові доріжки, і відразу вдасться переглянути попередній результат. Однак ви навряд чи відмовитеся від створення повноцінного DVD-меню, адже до ваших послуг 20 заготовок. Більш того, легко зробити меню з фоновими відео і звуком.

Вибравши стиль кнопок, змінивши текст меню і ще раз переглянувши готовий результат, слід приступати до запису на оптичний диск. За замовчуванням пропонується створення відеофільму в ТВ-стандарті PAL зі співвідношенням сторін 4: 3, проте не забороняється задати стандарт NTSC і співвідношення сторін кадру 16: 9.

Настійно рекомендуємо відмовитися від максимальної швидкості запису диска, пропонованої за замовчуванням, - тут доречна стара мудрість «тихіше їдеш, далі будеш». Зауважте, що якість готового продукту, створеного в «DVD-студії Windows», нітрохи не гірше, ніж у комерційних аналогів з тими ж можливостями, що стоять 30 дол. І вище. На жаль, в дистрибутиві Windows 7 немає редактора відео, але наступна програма з лишком відшкодує дане упущення.

Virtual Dub 1.9.7

Дана програма ( www.virtualdub.org , Обсяг - 3,27 Мбайт) має масу достоїнств. По-перше, працює в будь-якій версії Windows. По-друге, підтримує як 32, так і 64-розрядні платформи. По-третє, не просто безкоштовна, а поширюється на умовах ліцензії GNU GPL. По-четверте, не вимагає інсталяції - досить розпакувати вміст переписаного архіву в окрему папку. І нарешті, Virtual Dub вміє вводити потокове відео і працювати з окремими відеофайлами.

І нарешті, Virtual Dub вміє вводити потокове відео і працювати з окремими відеофайлами

Програма здатна обрізати кадр на ваш розсуд, а також пропонує набір фільтрів для обробки, дозволяє стискати відеофайл з використанням будь-якого кодека, встановленого в системі, і без проблем з'єднувати кілька фрагментів в єдине ціле.

Крім того, використовуючи Virtual Dub, легко не тільки видалити звукову доріжку з відеофайлу, а й замінити її на інший трек.

Існує більш функціональна версія продукту з назвою Virtual Dub Mod (virtualdubmod.sourceforge.net). Хоча даний проект і не розвивається з 2006 р, його можливості досі залишаються на висоті. Незважаючи на аскетичність інтерфейсу Virtual Dub, для освоєння програми не потрібно багато часу. Ось простий приклад: щоб розділити відеофайл на дві частини, треба виставити движок (слайдер) в нижній частині вікна на початок потрібного відрізка (слід пересуватися слайдером по фільму, утримуючи клавішу) і в меню Edit вказати команду Set selection start (того ж результату можна добитися , натиснувши клавішу). Далі необхідно перемістити слайдер в кінець потрібного фрагмента і в тому ж меню вказати Set selection end (аналог операції - клавіша). Після цих маніпуляцій обрана ділянка виділяється синім кольором. Залишається останній штрих: вибрати в меню File команду Save segmented AVI.

4Videosoft Video Converter 3.2.08

Користувачам, які бажають отримати лише функції конвертації одного відеоформату в інший, має сенс застосувати додаток 4Videosoft Video Converter 3.2.08 ( www.4videosoft.com , Обсяг - 7,4 Мбайт, 40 дол.). Незважаючи на відсутність русифікації інтерфейсу, освоїти премудрість редагування і конвертації відео в ній не так складно. Весь процес складається з чотирьох етапів, послідовність яких вказана в головному вікні.

Зрозуміло, що для початку слід підготувати «сировину», або, іншими словами, завантажити в проект відеофайли (Add File) - можна використовувати відео різних форматів. Безумовною перевагою даної програми є підтримка всіх варіацій відео високої роздільної здатності (все-таки HD-відеокамери перестали бути долею обраних) і DVD-відео.

Наступний крок - розділ Effect - дозволить змінити значення яскравості (Brightness), контрастності (Contrast), насиченості (Saturation) і видалити неприємний ефект «гребінки», що зустрічається при роботі з чересстрочним відео (Deinterlacing). Причому дані ефекти можна застосувати як до всього фрагменту, так і до обраної його частини. Для видалення з відеофайлу зайвої інформації служить інструмент Trim - можна або скористатися візуальним методом видалення, вибравши повзунки у вигляді ножиць, або просто вказати часовий інтервал.

Щоб готовий фільм коректно відображався на дисплеї мобільного пристрою, слід обрізати кадр по краях (Crop) і далі приступати до завершальної стадії. Щоб позбавити недосвідчених користувачів від мук творчості, в програмі пропонується велика кількість профайлів для конвертації, причому можна вибрати як певну модель пристрою (наприклад, iPhone), так і формат (наприклад, MOV). Коли все буде підготовлено, досить натиснути кнопку Start.

Spb Mobile DVD 1.2.5

Цей спеціалізується на обробці відео для мобільних пристроїв російський продукт ( www.spbsoftwarehouse.com , Обсяг - 8,43 Мбайт, 375 руб.) Можна вважати чемпіоном по простоті функціонування - всіма стадіями конвертації DVD і відеофайлів відає Майстер. Пропонуються два варіанти роботи: конвертація DVD в більш стислий формат ( «DVD Диск») і перетворення відеофайлів для мобільних пристроїв (допустима конвертація лише одного файлу). Підтримуються формати WMV, AVI, MPEG, PVR і MOV. Програма вміє взаємодіяти не тільки з фізичними DVD, але і з вмістом папки VIDEO_TS, скопійований на жорсткий диск (посилання «За замовчуванням»).

Spb Mobile DVD дозволяє обробляти як цілий файл, так і його частини. В останньому випадку слід встановити повзунок на потрібні фрагменти і скористатися кнопками «Початок» і «Кінець». У вікні «Вибрати дозвіл» необхідно вказати вихідний формат (Windows Media Video - 20 кадр / с, Windows Media Video - 25 кадр / с або XviD) і визначити дозвіл екрана свого КПК.

А вибирати є з чого: Pocket PC QVGA (320 × 240 точок), Pocket PC VGA (640 × 480 точок), Pocket PC WVGA (800 × 480 точок), Pocket PC (240 × 240 точок), Pocket PC (480 × 480 точок), Smartphone (220 × 176 точок) і Smartphone (320 × 240 точок).

При вказівці рівня якості майбутнього стисненого файлу доступні чотири параметри: «Погане», «Нормальний», «Краще» і «Інше» (задається вручну), а розмір майбутнього файлу і значення бітрейту відеопотоку будуть наведені в нижній частині вікна. Втім, можна відштовхуватися і від конкретного розміру файлу: 50, 100, 200, 400 і 700 Мбайт. Готовий результат допускається зберегти як на жорсткий диск, так і на карту пам'яті або безпосередньо на КПК.

інші відеоредактори

На журнальних смугах неможливо навіть побіжно розповісти про всі програми, що мають відношення до роботи з відео. Проте ми акцентуємо вашу увагу на продуктах, що сподобалися особисто нам. Якщо ви плануєте створювати відеопідручники або інші матеріали з мультимедійними ілюстраціями, рекомендуємо UVScreenCamera (uvsoftium.ru, обсяг - 2,7 Мбайт, 500 руб.) Юрія Вировщікова. Програма працює в будь-якій версії Windows, вміє захоплювати те, що відбувається на екрані монітора і зберігати результат в формати SWF, FLV, GIF EXE (автономний файл з програвачем) і AVI. Отриманий матеріал можна обробити у вбудованому редакторі відео.

Для копіювання DVD-відео на жорсткий диск радимо використовувати безкоштовну утиліту Smart Ripper ( www.free-codecs.com/smartripper_download.htm , Обсяг - 340 Кбайт), здатну не тільки видаляти дисків, але і зберігати у вигляді окремого файлу звукові доріжки. Якщо ж потрібно русифікований інструмент для вилучення як всього DVD-відео, так і окремих його частин, скористайтеся програмою CloneDVD 2.9 ( www.slysoft.com , Обсяг - 5 Мбайт, 39 євро). Також цікаві утиліти AnyDVD і AnyDVD HD 6.6 цього ж розробника (обсяг - 5 Мбайт, 49 євро).

Для створення образу відеодис або записи готового відеопроекту на оптичний носій немає потреби застосовувати громіздкі комерційні пакети: застосуйте безкоштовну утиліту ImgBurn ( www.imgburn.com , Обсяг - 1,95 Мбайт). А щоб позбавити себе від проблем з кодеками, має сенс встановити пакет K-Lite Codec Pack ( www.codecguide.com ).

Металлоцех

Якщо ви використовуєте відеофайли, завантажені з Інтернету або записані на оптичні диски, то додаткове обладнання для їх обробки не знадобиться: потрібні лише комп'ютер і спеціальні програми. А коли потрібна робота з відео, записаним на цифрову або аналогову касету, то без спеціальних пристроїв не обійтися.

Ввести відео з цифрових камер, де вживаються касети формату DV, допоможе контролер, що підтримує протокол IEEE 1394 (FireWire). Такі пристрої можуть бути інтегрованими або виконаними у вигляді окремої PCI-плати. У першому випадку на системній платі ПК розміщується мікросхема, що забезпечує роботу системи по протоколу IEEE 1394, а на одну зі сторін корпусу ПК виводиться відповідний роз'єм для підключення пристроїв. Більшість сучасних системних плат мають таке інтегроване пристрій. Другий варіант передбачає покупку і установку в PCI-роз'єм окремої плати розширення. Для подібних контролерів драйвери не потрібні: ОС, починаючи з Windows XP, визначають їх автоматично.

Для введення аналогового відео оптимальним вибором стануть телевізійні тюнери, які випускаються в двох варіантах - внутрішні (PCI-плата) і зовнішні, виконані у вигляді окремого блоку. Введення зображення здійснюється в реальному часі. Таким чином, ваш комп'ютер крім функції телевізора набуває додаткові можливості відеомагнітофона. Безумовною перевагою внутрішніх ТВ-тюнерів є їх формфактор: будь-PCI-пристрій задовольняється одним роз'ємом розширення. Однак це ж гідність перетворюється на недолік: майже неможливо до кінця захистити виріб від впливу електромагнітних полів і наведень всередині корпусу системного блоку. Існує і спеціальний клас пристроїв - плати введення відео з аналогових апаратів з подальшими редагуванням і обробкою.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью