<
 • Главная
Статьи

Створення резервних копій для Android

Не так давно про резервне копіювання говорили виключно тоді, коли згадували про корпоративних даних. Однак сьогодні, в світлі чергового витка розвитку шкідливого програмного забезпечення для мобільних пристроїв під управлінням операційної системи Android , А також бути широко розповсюдженим планшетів і смартфонів з цієї ОС, прийшла пора згадати про те, що найбільш простим засобом захисту від шкідників-блокерів, троянів-шифрувальників є резервне копіювання.

Якщо врахувати, що перші шкідливий-вимагачі для ОС Android з'явилися відносно недавно, то сьогодні спостерігається бурхливе зростання їх числа. Також необхідно врахувати, що всі вони по-своєму унікальні: одні блокують екран і всі операції на телефоні, інші вимагають викуп за розшифровку призначених для користувача файлів на карті пам'яті .

Зовсім недавно з'явився унікальний шкідливий, який шифрує список контактів користувача.

Шкідливий додаток поширюється з порно-сайту при спробі перегляду відео. Після запуску троянця, як і в випадку інших програм-вимагачів , З'являється вікно з вимогою заплатити зловмисникові певну суму. Це вікно легко закрити кнопкою "Home", але воно буде з'являтися знову і досить часто.

Як і в більшості подібних випадків, користувача лякають тим, що його мобільний пристрій заблоковано «За перегляд і поширення дитячої порнографії і відео зі сценами зоофілії». Якщо користувач не захоче платити, зловмисники загрожують безповоротно знищити «всі дані» на телефоні жертви.

Насправді користувач ризикує втратити свої контакти: якщо після запуску програми він відкриє свій список контактів, то побачить приблизно наступне:

Насправді користувач ризикує втратити свої контакти: якщо після запуску програми він відкриє свій список контактів, то побачить приблизно наступне:

Як видно, всі номери телефонів в списку контактів зашифровані. Проте, «шифрування» як такого немає. Насправді троянець переводить рядок в масив байт і записує в шістнадцятковому вигляді. При цьому, в коді є заділ для найпростішої майбутньої кодування - методом операції XOR.

Також шкідлива програма вимикає звук на телефоні і блокує всі спроби зателефонувати. Дане шкідливий додаток детектується продуктами «Лабораторії Касперського» як «HEUR: Trojan-Ransom.AndroidOS.Cokri.a».

Слід зазначити, що з огляду на різноманіття версій Android , Єдиного підходу до входу в SafeMode не існує. Та й багато зразків шкідливого програмного забезпечення вже не дозволяють вимикати їх у цьому режимі. А як ви будете працювати, якщо ваші файли будуть зашифровані? Де вихід? А вихід насправді очевидна - резервне копіювання ! Як бачите, в даному випадку резервне копіювання вже є гостро необхідним.

Як провести резервне копіювання? Які засоби є для цього? Чи можна використовувати якісь вбудовані засоби? У даній статті ми з вами спробуємо дати відповіді на ці питання.

Резервне копіювання штатними засобами

Багато виробників дають можливість проводити резервне копіювання штатним програмним забезпеченням. Зокрема, Samsung для багатьох своїх моделей пропонує резервне копіювання на ПК за допомогою програми Kies.

Це програмне забезпечення може бути завантажене з сайту . Після установки вам буде запропоновано завантажити оновлення програмного забезпечення .

Після підключення пристрою на вкладці «Створення резервної копії / відновлення» ви зможете вибрати, які саме із запропонованих параметрів ви будете мати можливість копіювати / відновлювати. Варто врахувати, що встановлені додатки, їх параметри не підлягають резервному копіюванню. Разом з тим, це найбільш просто спосіб отримання резервної копії.

Малюнок 1 Резервне копіювання за допомогою Kies

Малюнок 2 Створення резервної копії

Але як бути, якщо у вас під рукою немає вашого ПК, а вам потрібно зберегти резервну копію в хмарі ?

Синхронізація з Google

З огляду на тісну інтеграцію з сервісами Google, OC Android дозволяє вам робити резервні копії даних, що зберігаються в хмарі . Ви завжди зможете отримати до них доступ для відновлення.

Для того щоб скористатися цим сервісом, ви повинні включити синхронізацію вашого пристрою з обліковим записом Google. Для цього виконайте на пристрої:

 1. Налаштування -> Особисте -> Облікові записи -> Google -> Налаштування синхронізації
 2. Виберіть те, що саме хочете синхронізувати
 3. Налаштування -> Особисте -> Резервне Копіювання і Скидання Настройок. Відзначте галочками поля Архівації даних і автозбереження. Заодно перевірте, щоб в поле Резервної Облікового Запису був прописаний саме той акаунт Google, з яким ви працювали в пункті 1

Як бачите, все досить просто.

Малюнок 3 Синхронізація Google

Легкий спосіб відновлення видалених додатків

Google Play Маркет пропонує в останніх версіях свого Android- додатки переглянути список усіх коли-небудь встановлених додатків та ігор на ваш профіль. Список доступний в додатку Play Маркет: Меню \ Особисте \ Все.

Саме з цієї сторінки ви можете відновити будь-який додаток з Google Play Маркет, яке ви раніше встановлювали. Причому немає різниці, встановлювали ви його на цей пристрій або інше. Ви зможете його вибрати зі списку і відновити. Разом з тим, варто пам'ятати, що якщо це гра, то найчастіше вам доведеться проходити її заново, з самого початку (ну хіба що гра зберігала настройки в google drive)

Якщо ж ви прийшли до висновку, що якесь із додатків ви ніколи більше не будете встановлювати, то ви можете видалити його з вашого списку додатків, натиснувши на знак у вигляді перекресленого круга (праворуч від назви програми).

Однак варто пам'ятати, що відновити / видалити ви зможете лише ті додатки, які ви встановлювали з Google Play . Все, що ви встановлювали з інших місць, тут не відображається.

Хотілося б відзначити, що існують і інші додатки для створення хмарних резервних копій.

G Cloud Backup - Android Application Backup Cloud

Одне з провідних резервних додатків для пристроїв Android -G Cloud Backup. Воно дозволяє вам зберегти свої найважливіші дані в хмарі і повністю відновити дані у разі збою. G Cloud Backup засноване на хмарної системі зберігання AWAmazon, яка використовує 256-розрядний шифрування. Якщо ви використовуєте безкоштовну обліковий запис , Отримуєте можливість відправити 1 Гбайт ваших повідомлень, контактів та іншої інформації. Завантажити це програмне забезпечення можна за наступною засланні .

My Backup Pro

My Backup Pro - це інша улюблена резервна служба серед сумлінних користувачів Android. На жаль, дане програмне забезпечення не може використовуватися безкоштовно. My Backup Pro дозволяє вам управляти своїми резервними копіями, переглядати всі файли в інтерфейсі веб-сайту компанії і легко відновлювати файли . Тому, якщо ви дійсно потребуєте акуратною і надійної резервної службі - це безперечно хороший вибір.

Тому, якщо ви дійсно потребуєте акуратною і надійної резервної службі - це безперечно хороший вибір

Super Backup - безкоштовний додаток Android Cloud Backup

Super Backup - багатофункціональна служба, підходяща для любителів Android, які не готові заплатити за вдосконалені засоби захисту. Це безкоштовне, дуже просте у використанні програмне забезпечення, яке пропонує вам все, чого ви потребуєте. Super Backup дозволяє вам вибирати дані, які ви хочете безкоштовно зберігати в хмарному сховище , Здійснювати бекап за розкладом щодня, щотижня або вручну робити копію своїх файлів. Однак у цього програмного забезпечення є інша важлива функція, спеціально призначена для користувачів Google: воно дозволяє відправити відповідні файли на ваш Gmail.

хмарні сховища

Google Drive

Якщо ви віддаєте перевагу резервне копіювання онлайн, то вам необхідно підключення до GoogleDrive. Варто відзначити, що якщо вам не вистачає стандартних 15 Gb, які ви зможете отримати безкоштовно, буде потрібно доплатити відповідну суму, яку можна побачити на сторінці . Наприклад, для використання 100 Gb вам необхідно буде заплатити $ 23,88 / рік. Існує багато навчальних посібників про те, як використовувати Google Drive для хмарного резервного копіювання . Для використання в Android вам потрібно додаток, яке ви зможете завантажити з Google Play.

Dropbox

У даного сервісу є особливо корисні функції. Його зручно використовувати для зберігання фото і відео. Можна розслабитися, знімаючи фотографії і знати, що ви легко зможете їх завантажити на ваш ПК за допомогою відповідного настільного клієнта. Відмінною особливістю Dropbox є швидкість роботи і з цієї причини це кращий вибір для Android.

SkyDrive

Незважаючи на те, що на SkyDrive немає автоматичного клієнта для завантаження або оффлайн доступу, проте, дане хмарне сховище ви також можете використовувати для зберігання ваших даних.

Яке з них краще? Відповіді немає. Всі гарні по-своєму.

висновок

В одній статті неможливо розглянути всі програмне забезпечення, призначене для створення резервних копій. Зокрема, ви, мабуть, звернули увагу, що в статті не описані ті програми резервного копіювання, які вимагають root-доступ . Чому? Та тому що з моєї точки зору, root-доступ несе істотну загрозу безпеки . Я проти його застосування звичайними користувачами. Хочете - застосовуйте, безумовно, але ви повинні розуміти, що можете нанести істотно більшої шкоди, ніж взагалі не робити резервних копій.

Висновок же, який можна і потрібно засвоїти з даної статті: робити копії потрібно! Іноді це єдиний вихід із ситуації. Пам'ятайте, що порятунок вашої інформації знаходиться виключно в ваших руках.

В. Ф. Безмалий

Microsoft Security Trusted Advisor

MVPConsumerSecurity

А як ви будете працювати, якщо ваші файли будуть зашифровані?
Де вихід?
Як провести резервне копіювання?
Які засоби є для цього?
Чи можна використовувати якісь вбудовані засоби?
Яке з них краще?
Чому?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью