<
 • Главная
Статьи

Перші кроки у вивченні 3D-графіки

 1. З чого почати перші кроки в 3D?
 2. Ого! Скільки всяких програм! А яка краще? Я чув, що ______ найкраща.
 3. Ага, значить є універсальні і спеціалізовані? А як їх розпізнати?
 4. О-о-о, це ж Zbrush , В ньому зроблено стільки відмінних робіт, почну-но я з нього!
 5. Гаразд, я зрозумів, це не зовсім моє, можете зробити для мене модель ______?
 6. Але це ж так складно, є якесь просте рішення? Мені не вистачає мотивації.
 7. То який редактор найпростіше вивчити?
 8. На що дивляться студії при прийомі на роботу? Якщо я не знаю програму ______, мене можуть не взяти?
 9. Значить, їм без різниці, в чому я працюю? І чому так важлива універсальність?
 10. Якщо вирішили зайнятися створенням Ассет, то основну увагу потрібно звертати на моделі, текстури і...
 11. Список корисних посилань

Відповіді на поширені питання про 3D. Цілком можливо, ви знайдете тут щось корисне.

Раніше це було керівництво, на 90% скопійоване з мертвого CG розділу 4chan, потім його переробили на форумі MapCore, а зараз я його підігнав під інтереси нашого сайту. Тепер це плагіат лише частково.

Тепер це плагіат лише частково

Paper story - Mohamed Chahin, зроблено в Blender;

З чого почати перші кроки в 3D?

Починати можна по-різному, але найпростіше з 3D-редактора. Вибір перед вами широкий:

 • Maya (Багато доступною документації поряд з 3ds Max);
 • 3ds Max (Багато доступною документації поряд з Maya);
 • Cinema 4D (Більше популярний в індустрії реклами, ніж в в ігровій);
 • Modo (Я ним не користувався, на кшталт популярний серед моделлер);
 • Houdini (3D-редактор, і середовище візуального програмування для складних процедурних моделей і ефектів);
 • Blender (Безкоштовний і не перевантажений, як 3ds Max і Maya. Популярний у фахівців 3D-друку. Десь могутніше інших, десь слабше.).

І кілька допоміжних програм:

Вибравши 3D-пакет (раджу дивитися на пробні версії, щоб помацати різний софт), переходимо до посібникам і уроків. В Інтернеті можна багато чого знайти, від тексту і картинок до відеокурсів. Навчалку, що охоплює всі тонкощі, ви ніколи не зустрінете, але більшість з них познайомить вас з техніками, необхідними для досягнення будь-якого бажаного результату.

Wooden House of Northern Kingdom - Mile Mićić, зроблено в 3ds Max

Ого! Скільки всяких програм! А яка краще? Я чув, що ______ найкраща.

Ви чули неправду, а правда в тому, що деякі редактори краще підходять для певних завдань. Справлятися з усіма труднощами доведеться не програма, а вашому навику художника. У процесі роботи над проектом доведеться перескакувати між парою-трійкою програм. Вибір софта зводиться до особистих вподобань і відгалуження індустрії, з яким пов'язана ваша діяльність. 3ds Max і Maya найбільш популярні і тому по ним більше інформації в Мережі. Інтерфейс там, як у космолета, а крива навчання дуже крута, але немає такого редактора, який ви не зможете освоїти, витративши якийсь час на навчання. Починати я радив би з універсальних пакетів, а не зі спеціалізованих.

Ага, значить є універсальні і спеціалізовані? А як їх розпізнати?

Універсальні пакети (3ds Max, Maya, Blender) дозволяють створювати моделі, рендери, анімацію, текстури і динаміку в рамках однієї програми. Вони не вимагають сторонніх плагінів або додатків для виконання базових завдань. Однак за допомогою плагінів наявний функціонал можна розширювати.

О-о-о, це ж Zbrush , В ньому зроблено стільки відмінних робіт, почну-но я з нього!

Ні, ви забігаєте далеко вперед. Перед ті, як братися за Zbrush, слід ознайомитися з базовими принципами і основи моделювання. Zbrush - чудова програма для просунутих користувачів, що займаються тонкої доопрацюванням своїх моделей або швидкого прототипування. Не знаючи загальних концепцій 3D, вчитися працювати в Zbrush - не найкраща ідея.

Не знаючи загальних концепцій 3D, вчитися працювати в Zbrush - не найкраща ідея

Speed ​​Sculpt_ Dragon - Keita Okada, зроблено в ZBrush і отрендеріть в Keyshot

Гаразд, я зрозумів, це не зовсім моє, можете зробити для мене модель ______?

Ні, будь-який фахівець з пристойним рівнем навичок робить свою роботу за гроші або заради певної вигоди (як правило). Важливо самому виконати все, що вже було зроблено іншими, щоб чогось навчитися. При наявності вільного часу або просто по доброті душевній хтось може вас виручити, але в такому випадку не чекайте найвищої якості і виконання всіх ваших побажань.

Але це ж так складно, є якесь просте рішення? Мені не вистачає мотивації.

Ні, як і все інше, освоєння 3D-редактора вимагає часу і зусиль, повторення - мати навчання, регулярна робота з інтерфейсом закріпить всі найкоротші шляхи в вашої м'язової пам'яті. Всі проходять через творчу кризу, у всіх бувають злети і падіння. Проявляйте наполегливість і обов'язково станете професіоналом.

То який редактор найпростіше вивчити?

Ні, вам не потрібно вивчати софт. Зосередьтеся на вивченні технік. Коли ви добре опануєте будь-якої технікою, програма стане лише інструментом для досягнення бажаного результату. Як вже було сказано, найбільше курсів і документації по 3ds Max і Maya, але вам слід вчитися моделювання і грамотного використання різних технік, а не зубрити, що робить кожна кнопка. Інформацію про інтерфейс шукайте в довідкових матеріалах. F1 і Google - ваші вірні друзі.

F1 і Google - ваші вірні друзі

Gateway - Pedro Silva, зроблено в Modo, Marvelous Designer і доопрацьовано в PhotoShop

На що дивляться студії при прийомі на роботу? Якщо я не знаю програму ______, мене можуть не взяти?

Розглядаючи портфоліо і резюме, студія оцінює ваші вміння, віддаючи їм такий пріоритет:

 • Якість роботи;
 • Універсальність навичок;
 • досвід;
 • Уміння працювати з софтом.

Значить, їм без різниці, в чому я працюю? І чому так важлива універсальність?

За винятком аніматорів, до яких не застосовується більшість правил в світі 3D, студіям потрібні люди, здатні до виконання різного роду завдань, а не якоїсь однієї. Їм потрібні моделлера, які вміють працювати з текстурами, риггери, що займаються динамікою, фахівці з висвітлення, котрі розуміються на структурах. Можна бути і вузьким фахівцем, але широка спрямованість завжди допоможе вам знайти роботу.

Дивлячись на ваше знання софта, студії враховують редактор, яким користуються самі, але дуже часто у них будуть і свої власні інструменти, так що це питання несильно важливий, поки ви добре розбираєтеся в своїй справі. При володінні теорією і знанні потрібних технік, докладне знайомство з будь-яким софтом - питання декількох днів. Звичайно, бувають і складні випадки, коли ви раніше працювали тільки в програмі ______, але найчастіше досвід роботи з конкретними 3D-пакетами не має значення (так, блендерфагі, навіть вас можуть взяти на роботу при належному рівні навичок).

Якщо вирішили зайнятися створенням Ассет, то основну увагу потрібно звертати на моделі, текстури і анімацію.

Нізкополігональних моделювання - саме по собі мистецтво, вилучення якомога більшої кількості деталей зі скромної купки полігонів вимагає практики, і виробленої формули тут не існує. Створивши модель, ви змушуєте її виглядати краще за допомогою UV-розгортки і рельєфного текстурування.

Анімація в іграх мало чим відрізняється від анімації в кіно, хіба що вище ймовірність сильної деформації моделі і немає такого жорсткого контролю над клунями. Проте, базові принципи залишаються в силі.

Список корисних посилань

 • http://render.ru/ - спільнота і текстові уроки, випускають журнал про 3D;
 • http://3dpapa.ru/ - блог про 3D-графіку;
 • http://3ddd.ru/ - ще один сайт російською мовою.

Не всі курси однаково корисні. Якість не завжди залежить від ціни матеріалу, але в більшості за доступ до найкрутішим уроків доведеться заплатити.

 • DigitalTutors.com , Який зараз став називатися Pluralsight Creative;
 • The Gnomon Workshop - курси по 30+ годин;
 • Lynda.com - ще одна компанія, що надає послуги онлайн-навчання;
 • Udemy.com - і ще одна;
 • UArtsy.com - школа онлайн-мистецтв;
 • Allegorithmic - купа якісних безкоштовних уроків про текстури на youtube.com;
 • CGElves.com - тут шукайте різноманітні уроки по Marvelous Designer.

Більшість популярних курсів переведено на російську, але знову, не завжди безкоштовно. Перекази можна купити в клубі «Переклад Всім» , Вже готова величезна кількість курсів. У відкритому доступі щось вдається нагугліть, а щось ні. Базові курси точно можна знайти. Після проходження перших курсів легко вийде переключитися на англійську, матеріалів на ньому набагато більше і вони більш актуальною. Плюс до цього, більшість роботодавців бажають спілкуватися саме англійською.

На наступному етапі вас підстерігає прокляття новачка у вигляді проходження одних тільки курсів і щоб його уникнути, постарайтеся швидше перейти до створення готових продуктів. Якщо ви вивчаєте 3D тільки для ігор, почніть зі створення карт до них, наприклад за допомогою Source SDK . У вас є досвід програмування? Відразу перемикайтеся на ігрові движки зразок Unreal або Unity. Коли ви отримаєте перші відгуки від використання ваших робіт, ви з новою силою захочете вдосконалюватися в такій нелегкій справі як комп'ютерна графіка.

З чого почати перші кроки в 3D?
А яка краще?
Ага, значить є універсальні і спеціалізовані?
А як їх розпізнати?
Гаразд, я зрозумів, це не зовсім моє, можете зробити для мене модель ______?
Але це ж так складно, є якесь просте рішення?
То який редактор найпростіше вивчити?
На що дивляться студії при прийомі на роботу?
Якщо я не знаю програму ______, мене можуть не взяти?
Значить, їм без різниці, в чому я працюю?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью