<
 • Главная
Статьи

Як проводити опитування в email розсилках

 1. Управління репутацій бренду

Спробуємо навчитися отримувати фідбек від клієнтів за допомогою розсилки.

Навіщо потрібні опитування

Крім зворотного зв'язку, яку допомагають зібрати опитування (продукт або компанія подобається / не подобається), їх зручність полягає ще й в тому, що вони надають додаткові відомості для сегментації.

Наприклад, якщо через форму підписки ви дізналися ім'я та email передплатника, то в анкеті, відправленої йому трохи пізніше на пошту, ви можете запитати про його професії, місце проживання, поле та іншої необхідної вам інформації.

Відповідно, чим більше передплатників візьмуть участь в опитуванні, тим повнішими будуть ваші дані про них і тим більше можливостей для сегментації у вас з'явиться.

Ідеальним варіантом для підвищення відгуку було б вмонтувати опитування прямо в розсилку, але, на жаль, поки що це неможливо (проблеми ті ж, що і з вставкою відео або будь-якого іншого інтерактивного контенту в тіло листа). Тому, як водиться, вирішуємо завдання обхідним шляхом :)

Проводимо опитування по email

Щоб опитати передплатників по електронній пошті, можна:

Управління репутацій бренду

ORM - один з найбільш швидко зростаючих сегментів digital-ринку. Стань експертом в галузі управління репутацією разом з новим курсом Skillbox і Sidorin.Lab (Агентством №1 з профільного рейтингу Рувард).
3 місяці онлайн-навчання, робота з наставником, дипломна робота, працевлаштування для найкращих в групі. Наступний потік навчання стартує вже 15 квітня . Cossa рекомендує!

Реклама

- Поставити всі питання в листі і попросити передплатників відповісти на них також листом:

Істотні мінуси цього способу: низька конверсія (мало кому захочеться витрачати час і писати розгорнуті відповіді) і незручність в обробці (навіть кілька десятків відповідей буде важко узагальнити і проаналізувати, не кажучи вже про сотні).

- Розмістити в листі посилання на опитування на сторонньому ресурсі

Цей варіант кращий, тому що дозволяє провести повноцінний опитування, з результатами якого зручніше працювати, а ефект буде вище.

Тут діємо за тією ж схемою, що і з відео: коротко анонсуємо опитування в листі, пояснюємо передплатнику, чому важливо, щоб він його пройшов (поліпшить сервіс, підвищить якість продукту і т.п.), а нижче розміщуємо акцентовану посилання / кнопку з закликом до дії:

Пройти опитування →

Якщо питань багато або ви припускаєте, що мотивувати передплатників поділитися з вами особистою інформацією буде досить складно, хороший варіант підвищити ефективність опитування - пообіцяти бонус. Нехай кожен передплатник, який заповнить відправлену вами анкету, отримає гарантований подарунок:

Нехай кожен передплатник, який заповнить відправлену вами анкету, отримає гарантований подарунок:

Інструменти

Опитування можна створити наступними способами:

- Використовувати спеціальні он-лайн сервіси

наприклад, форми Гугл або SurveyMonkey . І той і інший безкоштовні (проте у випадку з Monkey - є обмеження), дозволяють створювати опитування будь-якої складності (з відкритими / закритими варіантами відповідей, бальними оцінками і ін.), А також надають детальну зведення за результатами:

- Сконструювати опитування на базі свого сайту.

Більш складний, "солідний" варіант. Опитування в цьому випадку створює фахівець IT на основі технічного завдання і розміщує його на домені вашого сайту. Дані з анкети автоматично надходять в вашу базу даних, де ви можете розпорядиться ними на свій розсуд.

Це зручно, гнучко, але, звичайно, дорожче і трудомістким. Якщо мова йде про простих експрес-опитуваннях, то зручніше все-таки користуватися сервісами.

Опитування в MailChimp

Специфічний інструмент, який допомагає робити опитування в Мейл Чімп (можливо, і в інших розсильних сервісах теж) - посилання на Профіль передплатника. Вона розміщується в тілі листа за допомогою тега * | PROFILE | * і веде на спеціальну сторінку:

Сконструювати цю сторінку можна заздалегідь в формах MailChimp

(Lists / Signup forms / General forms / Update profile form).

Зручність тут в тому, що всі дані, які заповнить в Профілі передплатник, без додаткової синхронізації виявляться в Розсильні сервісі.

До оновленню даних в Профілі можна "прив'язати" автовідповідач (Або скористатися додатком для відправки транзакційних повідомлень Mandrill ), Щоб вислати передплатнику подарунок на знак подяки за заповнену анкету.

Крім цього Мейл Чімп підтримує також вставку простих опитувань (голосування по 10-бальній шкалі) прямо в тіло листа за допомогою тегів:

* | POLL: RATING: H | * - горизонтальний опитування,

* | POLL: RATING: V | * - вертикальний опитування.

Thank you page, яка демонструється після кліка по тій чи іншій оцінці, налаштовується також в формах Чімп

(Lists / Signup forms / General forms / Survey landing page):

(Lists / Signup forms / General forms / Survey landing page):

Результати голосування відображаються в звіті по кампанії (View report), у вкладці Advanced:

Результати голосування відображаються в звіті по кампанії (View report), у вкладці Advanced:

Такий же простий опитування-голосування, але в більш гнучкою формі, можна організувати і "вручну":

- надаємо передплатнику варіанти відповідей в листі:

- під кожен конкретний випадок "підкладаємо" посилання на підготовлену заздалегідь Thank you page:

- результати дивимося в звіті кампанії, використовуючи інструмент Карта кліків (Click map):

рекомендації

Наостанок - кілька простих рекомендацій, яких варто дотримуватися при проведенні опитувань. Незважаючи на те, що більшість з них інтуїтивно зрозумілі, відступу зустрічаються часто-густо.

- Питайте за один раз небагато (наприклад, 3-4 питання):

- Надавайте варіанти відповідей:

(Якщо вас цікавлять "відкриті" відповіді - все-таки запропонуйте кілька варіантів на вибір, а нижче розмістіть поле для вільного введення тексту "Інше"):

- Запитуйте тільки те, що вам дійсно потрібно.

- Обов'язково використовуйте те, що спитали.

Остання рекомендація звучить трохи дивно, але і таке зустрічається досить часто. Справді, буває страшенно прикро заповнити гігантський опитувальний лист (і навіть отримати за це хороший подарунок), а потім продовжувати отримувати на пошту одні тільки безликі, неперсоналізовані послання стандартної масової розсилки.

приклади

1) Таке опитування ми проводили по email для організації, що спеціалізується на дистанційному навчанні:

Конверсія склала 10% - на 80 розісланих листів отримали 8 заповнених анкет.

2) Ось опитування, організоване для клієнтів forex-брокера, так і не просунулися далі відкриття демо-рахунків. Розсилався періодично:

Розсилався періодично:

Конверсія: 5% (в середньому по 30 заповнених анкет на кожні 600 розісланих листів). З урахуванням середньої конверсії комерційних продуктів з розсилки в десяті частки відсотка, результативність опитувань по email більш ніж хороша (за умови, звичайно, що вони виконані коректно).

Висновок: опитування - НЕ дорогі покупки, просувати їх через email в цілому нескладно :-)Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью