<
 • Главная
Статьи

Чому банки запитують мої дані?

 1. Чому введені анкети?
 2. Яку інформацію банк має право у мене запросити?
 3. Чи можу я не надавати цю інформацію, якщо не хочу?
 4. А якби я просто забув?
 5. Хто ще зможе побачити мої дані?
 6. Непрозорі гроші ускладнюють життя
 7. В результаті виграє клієнт

Більшість клієнтів вже помітили, що банк особисто або через інтернет-банк попросив заповнити анкету про персональну фінансової інформації. Чому це потрібно і чи дійсно це треба робити в обов'язковому порядку?

Перш, ніж надати про себе особисту інформацію, завжди необхідно оцінити, хто і з якою метою нею цікавиться.

Що стосується анкет банку (часто вони позначаються абревіатурою PEP, KYC і AML), то приводу для занепокоєння немає - ця практика поширена в багатьох країнах світу, щоб банки могли дізнатися більше про своїх клієнтів, і в результаті забезпечували б їм кращий сервіс і уникали можливих випадків шахрайства.

Крім того, бути обізнаними про своїх клієнтів латвійські банки зобов'язує закон. Однак не всі клієнти вважають, що вони повинні відповідати на питання анкети. Тому пояснюємо суть анкетування - які його цілі і чому в даному випадку важливо співпрацювати з банками.

Чому введені анкети?

У Латвії, як і в інших країнах світу, банки відповідно до вимог нормативних актів зобов'язані втілювати в життя принцип «Знай свого клієнта» (Know your customer - KYC). Це не означає, що банк раптово почав сумніватися в доброчесності своїх клієнтів; мета принципу «Знай свого клієнта» - дбати про безпечне фінансовому середовищі, запобігати легалізацію коштів, отриманих, можливо, злочинним шляхом, і виключати ризики фінансування тероризму. Щоб домогтися цього, всі банки зобов'язані отримувати інформацію про клієнтів і походження їх коштів.

Насправді банк SEB проводить анкетування вже кілька років - з 2006 року, але поправки до закону Про легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом та фінансування тероризму поклали на банки обов'язок збирати відомості також про політично значущих осіб (також використовується термін PEP - «politically exposed person ») (наприклад, про вищих посадових осіб держави), членів їхніх сімей та наближених осіб.

Яку інформацію банк має право у мене запросити?

Згідно з нормативними актами, банку дозволено виконувати у своїх клієнтів фінансову інформацію і документи, в тому числі про справжні одержувачів вигоди клієнтів, про здійснені клієнтами угодах, господарської, особистої діяльності клієнтів і справжніх одержувачів вигоди, про фінансовий стан, джерелах грошей або інших засобів.
Однак в окремих випадках банки можуть запросити і іншу додаткову інформацію.

Чи можу я не надавати цю інформацію, якщо не хочу?

Необхідно розуміти, що отримувати інформацію про клієнтів банк зобов'язує закон. Тому якщо хтось із клієнтів відмовляється надавати цю інформацію, банку доведеться припинити співпрацю з цим клієнтом, щоб через вимоги закону не потрапити в конфліктну ситуацію. Якщо ви чесний клієнт банку, то у вас немає ніякої обґрунтованої причини відмовлятися від заповнення анкети і ризикувати втратити статус клієнта і привілеї.

А якби я просто забув?

Безумовно, може так статися, що відразу не знайшлося часу заповнити анкету, оскільки під рукою не виявилося всіх необхідних даних, а пізніше забулося. Але не потрібно турбуватися, що в цьому випадку відносно вас будуть застосовані санкції або, наприклад, відразу ж буде заблокований доступ до інтернет-банку. Банк вам буде регулярно нагадувати про необхідність заповнити анкету. Доступ до інтернет-банку буде обмежений тільки в тому випадку, якщо ви не заповните анкету після 2-3 нагадувань.

У той же час важливо пам'ятати, що в анкеті необхідно заповнити всі розділи.

Хто ще зможе побачити мої дані?

Будь-які ваші дані в банку конфіденційні, тобто знаходяться в цілковитій безпеці. Не розголошувати дані - це обов'язок банку, що обумовлено в законі Про кредитних установах. Відомості про клієнта і його операціях, які отримує банк, надаючи фінансові послуги відповідно до укладених договорів - це відомості, які не підлягають розголошенню, які банк може надати тільки самому клієнту, його представникам і, відповідно до закону Про кредитних установах, також державним установам і посадовим особам.

Закон Про податки і мита зобов'язує банки передавати інформацію, зібрану в результаті анкетування клієнтів, Службі державних доходів (СГД). Щоб запобігти транскордонне шахрайство з податками, з вересня 2017 року банки щорічно надають СГД інформацію про залишки на рахунках іноземних податкових резидентів на кінець попереднього року, а також, наприклад, про такі доходи за попередній рік, як відсотки, дивіденди і т.п. Отримати більше інформації про цей процес можна на домашній сторінці Латвійської асоціації фінансової галузі.

Непрозорі гроші ускладнюють життя

Уникаючи розкривати інформацію про походження своїх грошей, ви, тим самим, можливо, створюєте собі перешкоди в тих випадках, коли вам знадобиться фінансова підтримка банку. Ті, хто намагався подати заявку на отримання лізингу або кредиту без офіційно задекларованих доходів, вже знають, що банк в такому випадку допомогти не зможе, оскільки діє за принципом чесності і прозорості. Також, якщо підприємець не здатний пояснити, як саме його підприємство отримало кошти, він не може чекати, що банк не задасть додаткові питання. Банку потрібно впевнитися в тому, звідки надходять гроші клієнта, щоб йому довіряти.

В результаті виграє клієнт

Навіть якщо здається, що анкета - це всього лише обтяжлива процедура тривалістю приблизно в двадцять хвилин, в довгостроковій перспективі вигоду від її заповнення отримають і самі клієнти. Ось кілька речей, про які варто пам'ятати:

 • Надаючи правдиву інформацію, ви допомагаєте робити цей світ безпечнішим, оскільки зменшуєте можливості шахраїв втягнути себе в підозрілі операції.
 • Ваша ідентичність знаходиться в більшій безпеці - якщо ваші дані коректні, їх важче вкрасти.
 • Якщо дані про вас неповні, ви виглядаєте більш небезпечним, ніж є насправді, оскільки невідомість породжує підозри.
 • Ваші платежі здійснюються швидше, оскільки їх обробка не вимагає додаткової перевірки.
 • Безпека - 14.03.2017

  Банк зобов'язаний знати походження грошей клієнтів

  Останнім часом у багатьох латвійців викликає питання проведене банками анкетування. Навіщо воно необхідне і як саме вплине на послуги клієнтів, в інтерв'ю газеті Diena розповіла голова правління банку SEB Іева Тетері.

  Детальніше

 • Безпека - 27.10.2016

  2016

Чому введені анкети?
Яку інформацію банк має право у мене запросити?
Чи можу я не надавати цю інформацію, якщо не хочу?
А якби я просто забув?
Хто ще зможе побачити мої дані?
Чому це потрібно і чи дійсно це треба робити в обов'язковому порядку?
Чому введені анкети?
Яку інформацію банк має право у мене запросити?
Чи можу я не надавати цю інформацію, якщо не хочу?
А якби я просто забув?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью