<
 • Главная
Статьи

10 правил складання портфоліо

Існує багато професій, в яких досягнення краще не описувати словами, а показувати роботодавцю

Існує багато професій, в яких досягнення краще не описувати словами, а показувати роботодавцю. Особливо це актуально для творчих спеціальностей - журналістів, дизайнерів, копірайтерів та т. Д. Розповідь про ваш досвід роботи і навичках він може прочитати в резюме, але ось переконатися в тому, наскільки ви підходите для виконання його завдань, без портфоліо дуже складно.

Для початку давайте розберемося, яким фахівцям необхідно мати портфоліо і яку інформацію вони повинні містити.

 • копірайтери - приклади рекламних слоганів, статей, приклади SEO-оптимизирования текстів і т. п .;
 • журналісти - статті, замітки, інтерв'ю як рекламного, так і некомерційного характеру;
 • дизайнери - роботи за різними напрямками, наприклад, створення фірмового стилю, дизайн сайтів, дизайн зовнішньої реклами;
 • архітектори - проекти і креслення, а також фотографії вже виконаних об'єктів;
 • фотографи - приклади фотографій, а також призи та дипломи, отримані на професійних конкурсах;
 • моделі - фотографії від різних фотографів або фото студій, а також при наявності - відео файли з рекламних роликів.

Навіть якщо ви шиєте або в'яжете на замовлення, займаєтеся хенд-мейдом або робите букети, портфоліо з вашими роботами може допомогти вам отримати бажану роботу.

Портфоліо може бути представлено в таких видах:

 • друкованому - зручно при особистій зустрічі показати клієнту папку з матеріалами;
 • електронному - можна надіслати через електронну пошту;
 • онлайн - можна розмістити на власному блозі або сайті.

Ваше портфоліо, як і резюме - це ваша візитна картка. Знайомлячись з вашими попередніми роботами, замовник хоче зрозуміти, чи впораєтеся Ви з його конкретним завданням. Ми виділили десять ключових правил, які необхідно врахувати при оформленні свого портфоліо.

  1. Обмежте кількість робіт. Оптимально розмістити від 10 до 20 робіт. Перегляд ширшого портфоліо буде втомливим, і навряд чи замовник захоче ритися в масі отнотіпних робіт, щоб знайти підходящу.
  1. Виберіть, як позиціонувати себе. Якщо ви працюєте в різних областях, то доречним буде надати приклади в усіх напрямках. Вказуючи роботи тільки в одній певній сфері, ви покажете себе як вузькопрофільного фахівця.
  1. Зробіть портфоліо наочним. Інформація, розділена на блоки і структурована, сприймається набагато легше. Проілюструйте кожну свою роботу скріншотами або фотографіями. Якщо, наприклад, ви копірайтер і пишете SEO-тексти, то можете виділити маркером ключові слова, щоб замовник міг відразу ж оцінити ваш рівень. Журналісти можуть докласти скан газети, де були опубліковані його статті.
  1. Опишіть кожну роботу. Не шкодуйте часу на опис робіт. Обов'язково вкажіть цілі, які ставилися спочатку, так як вирвані з контексту фрагменти робіт можуть бути неправильно зрозумілі замовником. Тим більше, так йому буде простіше оцінити ваш підхід до вирішення завдань і переконатися, що ви підходите для виконання його завдання.
  1. Зробіть портфоліо зручним. Замовник повинен ознайомитися з вашим портфоліо з мінімумом кліків. Чим більше зовнішніх посилань, окремих файлів і архівів, тим більша ймовірність, що він не догляне його до кінця. Для полегшення перегляду роботи краще, якщо буде розміщений не файл, який необхідно закачувати і відкривати, а скріншот документа або сайту, де опубліковано текст. Якщо є посилання на сайт, де розміщена робота, то її теж треба розмістити. У цьому випадку потенційний замовник зможе подивитися вашу роботу на сайті.
  1. Чи не приписуйте собі чужих заслуг. Навіть якщо портфоліо у вас поки невелика і особливо хвалитися нічим, краще просто написати, що ви початківець з мінімальним досвідом роботи. Повірте, те, що робота в портфоліо вам не належить, з'ясувати дуже просто, а в майбутньому подібне шахрайство доставить масу неприємностей.
  1. Не ставте незакінчені роботи. Навіть якщо робота виконана на 99%, вона все одно залишається незавершеною. Показуючи такі проекти, ви можете показати себе як людину некомпетентного і неорганізованого. Якщо вам дуже хочеться включити таку роботу в портфоліо, то краще продемонструйте тільки повнофункціональні елементи або ж докладете всіх зусиль, щоб завершити її цілком.
  1. Отримайте згоду замовника на розміщення роботи в портфоліо. Хоч ви і є автором своєї роботи, але все ж тепер вона належить не вам, тому публікація робіт без дозволу некоректна. Не всі замовники хочуть афішувати ваша співпраця, так що краще цей момент обговорити заздалегідь.
  1. Перевірте грамотність. Приділяючи основну увагу структурі та змісту портфоліо, не забувайте, що елементарні помилки можуть зіпсувати все враження. Пройдіться свіжим поглядом по тексту, а ще краще - попросіть сторонньої людини переглянути ваше портфоліо, і це допоможе вам уникнути прикрих помилок.
 1. Оновлюйте свої роботи. Регулярно поповнюйте своє портфоліо свіжими матеріалами. Відсутність нових робіт може бути розцінено як творчий застій і небажання розвиватися. А так як з часом ви розвиваєтеся і удосконалюєте свої навички, то чому б не продемонструвати ваш рівень професіоналізму.

Дотримання цих нескладних правил допоможе вам створити портфоліо, яке замовнику буде приємно дивитися і легко сприймати. Цікаве і зручне портфоліо справить позитивне враження на роботодавця і дозволить вам показати себе як відмінного фахівця. Поставтеся до такої роботи з душею, адже для хорошого фахівця портфоліо - це інструмент, за допомогою якого він може отримати хорошу роботу.

© 2014 «Робота в Харкові»
При передруці матеріалів гіперпосилання на сайт « Робота в Харкові »Обов'язкове.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью