<
 • Главная
Статьи

Безкоштовні клієнти ICQ для Windows Mobile. год 2008

 1. ICQ for Pocket PC 1.0 Beta
 2. QIP PDA build 2031
 3. Sm @ peR v.1.06w для Windows Mobile.
 4. Slick 0.43 для Windows Mobile
 5. Inlux Messenger Lite 2.121
 6. Pigeon 1.2.0.6
 7. Asja (Анастасія) 0.4.0


Однак чому ICQ? Адже це дуже старий, практично перший поширився по всьому світу протокол (OSCAR) для миттєвого обміну повідомленнями. З часу появи компанії Mirabilis і її дітища пройшло 12 років, інтернет-пейджер змінив власника і концепцію, однак всередині залишився тим же, і архаїчна архітектура, наявність вразливостей і любов AOL (теперішнього власника системи) до раптових змін, що призводить до непрацездатності неофіційних клієнтів, не дозволяють рекомендувати ICQ для надійного спілкування. Адже є конкуруючі протоколи, урятовані від подібних недоліків - Jabber, наприклад. І все-таки один маленький нюанс робить мережу ICQ досі фантастично популярною - кількість користувачів цього інтернет-пейджера перевалило за 180 мільйонів чоловік з 245 країн світу. А значить, друзів тут знайти набагато простіше, ніж в інших мережах.

Саме ця причина і спонукає програмістів створювати все нові і нові програми, що дозволяють спілкуватися по старому доброму протоколу, зберігаючи йому вірність і прощаючи всі недоліки. Для настільних комп'ютерів існує безліч клієнтів, платних і безкоштовних, які працюють під більшістю популярних операційних систем, тому кожен легко зможе знайти собі те, що потрібно. Набагато цікавіше знати, як же йдуть справи у клієнтів для мобільних пристроїв - залишатися на зв'язку хочеться завжди, тому розумні портативні девайси в останні роки стрімко стали обзаводитися вбудованими клієнтами для інтернет-пейджерів. Адже телефон (смартфон, комунікатор) ми носимо з собою всюди, а комп'ютер доступний далеко не завжди. І найбільш близькі до «дорослим» комп'ютерів як по інтерфейсу, так і по функціональності, залишаються кишенькові персональні комп'ютери, які, знайшовши модуль стільникового зв'язку, стали називатися комунікаторами. Більшість комунікаторів, що продаються в наших краях, побудовані на базі платформи Windows Mobile, тому розглянемо мобільні клієнти саме для пристроїв, заснованих на мобільну операційну систему від Microsoft.

Інтернет-пейджери для Windows Mobile в цьому році продовжували розвиватися, проте дивним фактом стала поява нових гравців на цьому ринку - як програмістів-одинаків, так і відомих компаній. Процес створення багатьох додатків ще не закінчений так що в огляд увійшли бета-версії деяких ICQ-клієнтів, проте всі вони показали свою працездатність і цілком придатні до використання. Другим цікавим фактом стало наступ програм, що підтримують відразу декілька протоколів - ICQ (OSCAR) потроху здає позиції, проте відмовлятися від нього розробники поки не збираються.

В огляді взяли участь лише безкоштовні інтернет-пейджери для платформи Windows Mobile, тому всі згадані програми ви вільно можете завантажити з сайтів розробників за наведеними посиланнями.

ICQ for Pocket PC 1.0 Beta


Офіційний ICQ-клієнт. Програму можна не згадати з етичних міркувань - все ж дітище AOL, володаря всієї ICQ-мережі. Однак цей витвір залишило кілька гнітюче враження, тому коротко.

Завантажити програму можна за посиланням http://www.icq.com/download/ftp-pocketpc.html , Дистрибутив досить великий - 2.04 Мб.


Статус бета-версії на працездатності ніяк не відбивається - програма нормально виконує заявлені функції, яких чимало. Є й унікальні нижчого рівня, наприклад повідомлення по SMS, не працююча за межами США. Ще одним цікавим, але марним «наворотів» є можливість перегляду біржових зведень.


Російська мова не підтримується, причому ніде - інтерфейс англійська, при спробах отримати повідомлення кирилицею приходять «кракозябри». Однак можливості програми наближені до «дорослого» офіційному клієнтові.


Програма підтримує висновок короткої інформації про контакт, дозволяє шукати нових співрозмовників, управляти списками контактів на сервері і авторизацією, переглядати і змінювати інформацію про власника.

Кількість доступних для зміни налаштувань досить невелика.

Робота у фоновому режимі дозволяє завжди бути на зв'язку, залишаючи програму в згорнутому вигляді під час використання інших додатків.

І вся ця функціональність враз анулюється відверто незручним інтерфейсом. А відсутність табів (вкладок) змушує перемикатися між відкритими вікнами за допомогою меню, що випадає. Проблеми з кирилицею і зовсім роблять це додаток непридатним для російськомовних користувачів.

QIP PDA build 2031


Мобільна версія популярного російського ICQ-клієнта QIP (Quiet Internet Pager), який за чотири роки зумів відвоювати почесне місце на комп'ютерах користувачів і в їх серцях. Швидкість і простота «великий» версії успішно «переїхала» і в мобільну.

Отже, інсталятор QIP PDA можна завантажити звідси: http://qip.ru/ru/pages/qip_pda_windows_ru/ , Розмір дистрибутива середній - 1 Мб.

QIP PDA працює під управлінням операційних систем Windows Mobile 5 і Windows Mobile 6 і підтримує пристрої з екранами VGA (640 х 480) і qVGA (320 х 240).
Приємною особливістю QIP PDA як інтернет-пейджера є підтримка відразу двох протоколів: ICQ (OSCAR) і Jabber.


Зручний і красивий інтерфейс разом з приємним звуком при запуску відразу створює приємне враження від програми, яка ще більше посилюється від процесу її використання. Радує увагу розробників до дрібниць, яка проявляється у багатьох функціях і елементах інтерфейсу, наприклад, пункт меню «скопіювати ім'я контакту» доведеться вельми до речі зважаючи на деякі незручностей набору тексту на крихітній клавіатурі комунікатора. «З тієї ж опери» і список швидких відповідей, який представляє собою текстові заготовки, які набираються одним натисканням.


Чотири десятки анімованих смайлів роблять спілкування приємніше і емоційніше, а рядок швидкого доступу дозволяє одним натисканням пальця або стилуса показати язик або посмішку до вух.


Зі стандартних функцій ICQ, найчастіше відсутніх в мобільних клієнтів, можна відзначити можливості пошуку нових співрозмовників за багатьма параметрами, управління списком контактів, перегляд і зміна власної інформації, висновок повної інформації про співрозмовників, підтримка X-статусів, управління авторизацією, робота з групами, списки бачать, незрячих та ігнорованих.


Дрібниця, а приємно - мобільна версія додатка дізнається користувачів, що використовують QIP, і виводить поруч з їх ніком свій логотип.


QIP PDA має велику кількість налаштувань, що дозволяють налаштувати зовнішній вигляд програми і визначити поведінку мобільного клієнта при настанні подій (наприклад, звуки і вібрацію при отриманні повідомлення). Заявлена ​​також підтримка скінів.

Робота у фоновому режимі і підтримка табів остаточно переконують в тому, що програма хороша.


Sm @ peR v.1.06w для Windows Mobile.


Інтернет-пейджер Sm @ peR існує в трьох версіях - для платформ Symbian, Windows Mobile і J2ME (MIDP2), однак спільного у них лише назва (до речі, остання буква в номері версії позначає платформу). І програмісти, і базові клієнти, і функціональність різні.

Sm @ peR для Windows Mobile була розроблена на базі клієнта mChat і не відмовиться працювати під будь-якою версією мобільної ОС від Microsoft від WM2003SE до WM6.

Останню версію інсталятора, «вагою» 1.5 Мб, можна завантажити звідси: http://www.smape.com/smaper/wm/downloads , Проте слід пам'ятати, що програма вимагає для роботи фреймворк .NET CF 2.0 SP1, який можна завантажити там же, але обійдеться це ще в 2.13 Мб.

«Sm @ peR - це кращий ICQ-клієнт для смартфонів, що працюють під управлінням операційної системи Windows Mobile» - нескромно заявляє розробник. Однак він, можливо, має рацію - клієнт дуже зручний і функціональний.

Крім ICQ (OSCAR) підтримуються протоколи MSN, Jabber і Mail.ru Агент, крім того можлива настройка ICQ, MSN, Yahoo і AIM через Jabber-транспорти.

Вкрай цікавою особливістю клієнта є розширювана функціональність, реалізована у вигляді підтримки плагінів, причому в дистрибутиві програми такі вже є і завдяки їм функціонують деякі «фічі» і протоколи.

Отже, серед звичайних ICQ-можливостей присутні: перегляд інформації про співрозмовників, управління авторизацією, посилка файлів, що завантажується і зберігається історія повідомлень, установка і читання X-статусу, пошук і додавання нових користувачів, перегляд і зміна власної інформації. Дуже корисною для роботи з декількома обліковими записами виявиться підтримка профілів.


Окреме слово слід сказати про інтерфейс: він зручний і симпатичний, продуманий і схильний до всілякої персоналізації. Однак деякі «фічі» просто викликають захоплення: замість назви вкладки, на якій розташовується список контактів, зображені два числа, що представляють собою не що інше, як лічильник трафіку - з огляду на, що мобільні додатки до цих пір в більшості випадків використовують GPRS-з'єднання, де трафік тарифікується за обсягом, лічильник вставлених і отриманих кілобайт буде як не можна більш до місця. Ще одна чудова можливість - небачений досі фільтр контактів з пошуком по підрядку. В поле введення, розташоване в нижній частині списку контактів, вводиться рядок, після чого в списку контактів відображаються лише ті користувачі, нік яких містить введений рядок - дуже зручно використовувати на порівняно малій екрані комунікаторів якщо в списку контактів багато користувачів.


Анімовані смайли роблять спілкування веселіше, а така дрібниця, як кнопка «вставити з буфера», виявиться корисною при цитуванні. Фоновий режим забезпечує висновок на екран повідомлень про отримання повідомлення.


Користувачі інших протоколів гідно оцінять підтримку Jabber-конференцій та повідомлень про вхідній пошті mail.ru.

Ще одна особливість, яка вразила (любителі налаштувати все під себе оцінять) - Sm @ peR має просто фантастичну кількість налаштувань. Розробник згрупував опції по чотирьом вкладках (інтерфейс, чат, профілі, плагіни), однак всередині вкладок є ще й списки, що випадають з підрозділами, які також згруповані. Загалом, налаштовується абсолютно все - від квітів і звуків до дисконнекта при низькому заряді акумулятора.


Sm @ peR сподобався. Функціональність, ергономічність, фірмові «фічі», підтримка декількох протоколів - все є у додатку для того, щоб стати тим самим провідником у світ онлайн-спілкування. Однак мені програма здалася трохи неповороткою, що дозволяє рекомендувати її власникам потужних комунікаторів.

Slick 0.43 для Windows Mobile


Власники смартфонів і комунікаторів на платформах Symbian і Windows Mobile вже знайомі з самотньою кішечкою - логотипом Lonely Cat Games - розробника непоганих додатків для мобільних пристроїв. Такі програми, як ProfiMail, SmartMovie, UltraMP3 багато про що скажуть цінителям якісного софта. Судячи з всеум, компанія вирішила здійснити вторгнення на ринок мобільних інтернет-пейджерів, інакше як пояснити появу додатка Slick, що дозволяє спілкуватися з кількох IM-протоколів.

З сайту розробників (а саме звідси: com/?app=slick> http://www.lonelycatgames.com/?app=slick ) Можна завантажити невеликий дистрибутив (всього 0.65 Мб) програми. Завдяки фірмовому інтерфейсу творіння Lonely Cat Games виглядають однаково на всіх платформах і однаково повноцінно управляються як сенсорним екраном, так і клавіатурою.

Необхідно зауважити, що додаток знаходиться в стадії розробки і має поточний номер альфа-версії 0.43. Однак помилок, що заважають використанню, і явних недоліків за час тестування мною виявлено не було, що свідчить про працездатність програми. Крім того, варто врахувати вкрай високі шанси переходу Slick в групу платних додатків після досягнення фінального релізу.

Отже, при першому запуску відразу звертає на себе увагу незвичайний інтерфейс (звичний користувачам інших додатків від Lonely Cat Games) і підтримка відразу шести протоколів: Yahoo, ICQ (OSCAR), AIM, MSN, Google Talk і Jabber.


ICQ-функціональність забезпечена стандартними можливостями: управління контактами (додавання, перегляд, переміщення по групах, редагування), групами (додавання, перейменування, видалення), робота з історією повідомлень, управління авторизацією. Список контактів можна впорядкувати за статусом і імені, що зручно при пошуку. Підтримка вкладок і буфера обміну, смайли і робота в фоновому режимі, прийом і передача оффлайн-повідомлень не залишають відчуття «вогкості» додатка незважаючи на альфа-статус. А фірмовий швидкий і красивий інтерфейс має всього лише два суб'єктивних мінуса - малий розмір шрифту, який, втім, дозволяє вмістити більше інформації на екрані, і англійський інтерфейс, що не перешкодив підтримки кирилиці (в кодуванні cp1251).
Непоганий набір параметрів опцій дає можливість персоналізувати додаток під свої потреби. Автоматична перевірка оновлень не дасть пропустити нову версію, але, щоб покласти край невиправдані витрати трафіку, перед оновленням виводиться попередження - дрібниця, а приємно.


Щоб не пропустити повідомлення у фоновому режимі додаток всіляко привертати увагу до пристрою. Для цього використовується звукове сповіщення, миготіння екрану, вібрація і виведення спливаючих повідомлень.

Особливо хочеться відзначити можливість пересилки файлів і фотографій. І якщо з файлами все зрозуміло - вибрав і відіслав (крім усього іншого це непоганий спосіб синхронізації з ПК через Інтернет), то пересилання фотографій здивувала і порадувала одночасно - після вибору відповідної опції в меню активного контакту запускається вбудована в комунікатор камера, зроблений знімок відсилається співрозмовнику , а у вікні чату з'являється системне повідомлення про відсилання файлу. Крім того підтримується завантаження файлів, посилання на які надіслав співрозмовник у вікні чату.


Чудова програма - велика кількість функцій (розробники обіцяють додати ще в нових версіях), швидкість і зручність роботи, незвичайний інтерфейс, підтримка шести протоколів - залишається лише побажати закінчення тестування і якнайшвидшого виходу фінального релізу, хоча це вже буде платне додаток.

Inlux Messenger Lite 2.121


Литовська компанія INLUSOFT пропонує відразу три версії інтернет-пейджера для мобільних пристроїв. Дві з них є платними, третя ж, Inlux Messenger Lite, безкоштовна. В якості обмежень це додаток позбавлене можливості пересилки файлів (фото, відео та аудіо). Ті, хто вважає, що урізана функціональність життєво необхідна, можуть купити повну версію за 399 російських рублів.

Завантажити інсталяцію можна зі сторінки http://inlusoft.com/pages/downloads.html . CAB-файл для комунікаторів з qVGA-екраном має обсяг 0.5 Мб.

Програма може похвалитися підтримкою чотирьох протоколів - ICQ, GoogleTalks, Mail Agent і MSN.

ICQ-функції обмежені переглядом детальної інформації про контакт і фільтром онлайн-користувачів.

Серед незвичайних можливостей виділяються кнопки відключення підсвічування екрану і звукового оповіщення, що буває іноді дуже корисно. Особливо в разі роботи у фоновому режимі, який також підтримується.


Програма має величезну кількість налаштувань, так що за її «поведінку» власнику соромно не буде. Приємний російськомовний інтерфейс, зручний і простий, спонукає до спілкування. Смайли підтримуються.В цілому клієнт справив двоїсте враження - з одного боку, підтримка чотирьох протоколів, властива «комбайнів» інтернет-спілкування, з іншого ж - якийсь мінімалізм в функціональності. А в цілому - простий, приємний, красивий і нічого зайвого. Зате, як подейкують Сова: «абсолютно безоплатно, тобто даром».

Pigeon 1.2.0.6


«Pigeon» в перекладі з французької означає «голуб».

Можна завантажити з сайту розробника http://pigeon.vpro.ru/ , Де доступний «класичний» CAB-файл або архів з єдиним файлом програми - просто розпаковуємо його і копіюємо pigeon.exe (0.5 Мб) на пристрій, після чого запускаємо.

Pigeon це абсолютно новий російський ICQ-клієнт, швидкий і скромний до системних вимог мобільного девайса, внаслідок чого працює навіть на старих пристроях і підтримує всі версії Windows Mobile. Досить незвичний інтерфейс дозволяє управляти не стилусом, а пальцями - елементи досить великі і «промазати» важко.


Особливості дизайну програми накладають певний відбиток на враження від використання - журнал повідомлень, що йде зверху вниз, так і поле введення у верхній частині вікна програми декілька бентежать. Однак звикнути можна і через деякий час це навіть здається зручним. Зате є лічильник трафіку і годинник, розташовані в правому нижньому кутку основного вікна програми. При натисканні на цю область можна перемикати поле історії в режим показу даних про виділений контакті і його X-статус - неочевидно, зате зручно.


З ICQ-можливостей присутня підтримка Х-статусів (не тільки текстових, але і графічних), фільтрів груп, управління контактами і авторизацією, історія і офлайнові повідомлення.


Вбудовані смайли (підтримуються і анімовані) можуть розширюватися смайл-паками настільних IM-клієнтів Miranda і QIP. Інтерфейс підтримує колірні схеми, які злегка освіжають вид програми. Історія повідомлень пишеться в звичайний текстовий файл, який дуже просто переглянути. Зате введення паролів підтримується як в звичайному, так і в шістнадцятковому вигляді.


Додаток чудово працює в фоновому режімі. Для того щоб зробити його більш зручним розробник випустив плагін для Today-екрану, який дозволяє спостерігати поточний статус клієнта, лічильник непрочитаних повідомлень, лічильник трафіку і кількість контактів в мережі.

Деяким користувачам сподобається можливість писати повідомлення з декількох номерів ICQ.

Гарний і незвичайний інтерфейс є одночасно і плюсом і мінусом програми - не кожен виявиться здатний подолати стереотипи і почати користуватися цим клієнтом, незважаючи на його дивацтва (наприклад, закривати вікно бесіди після кожного повідомлення), які, втім, швидко «лікуються» установкою відповідних галочок в опціях.


Проте, ця програма - єдина з розглянутих, у розробника якої вистачило рішучості сказати нове слово в інтерфейсі інтернет-пейджерів. Додаток стрімко розвивається і нові версії виходять із завидною частотою, тому функціональність буде розширюватися. Pigeon можна порекомендувати бажаючим мати швидкий і незвичайний клієнт ICQ.

Asja (Анастасія) 0.4.0


Найпростіший і найменший ICQ-клієнт для Windows Mobile від російського розробника.

Всього 4 файлу в Zip-архіві, загальним обсягом 0.06 Мб, можна скачати з сторінки http://www.chis.nnov.ru/anastasia/ .

Установка виключно ручна - файли розпаковуються (сумарний обсяг збільшується до 0.18 Мб, що в середньому в 10 разів менше звичайного ICQ-клієнта) і копіюються на мобільний девайс.


Підтримується робота в фоновому режимі, оповіщення користувача про прихід нового повідомлення шляхом звукових сигналів, вібрацій і миготіння діодами пристрої, історія повідомлень, вкладки.


Інтерфейс програми простий і невигадливий, тому англійські підписи не дратують. Однак при цьому всі налаштування виконані російською, що трохи дивно і нелогічно, хоча, одного погляду на номер версії досить, щоб понятливо посміхнутися і пробачити всі недоліки. Колір фону у вікні бесід різний для вхідної та вихідної пошти, що виявилося дуже зручним.


При всьому мінімалізмі і простоті цей клієнт має все необхідне і чудово працює, старанно виконуючи свої основні обов'язки - дарувати людям спілкування.

Серед розглянутих інтернет-пейджерів немає переможців і переможених. Кожна програма по-своєму унікальна і корисна. Лише офіційний клієнт ICQ for Pocket PC виявився мало придатний для спілкування російськомовних користувачів, інші ж додатка успішно пройшли перевірку і можуть стати тим самим провідником у світ онлайнового спілкування. Світ без страху, без контролю, без кордонів. Світ, де все можливо.

Однак чому ICQ?
Com/?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью