<
 • Главная
Статьи

Історія ICQ

 1. Історія створення ICQ
 2. ICQ і AOL
 3. ICQ: від світанку до заходу сонця

Е то сьогодні, шановні друзі, нас з усіх боків оточують десятки соціальних мереж на будь-який смак і колір. Це сьогодні ми можемо за 20 хвилин зафрендити 100 друзів з будь-яких цікавлять нас ознаками і параметрами, включаючи розмір взуття і довжину вусів. Погодьтеся, давно вже не існує перешкод, щоб безкоштовно подзвонити другу на далеку арктичну станцію або поспілкуватися в режимі відеоконференції з бабусею з неблизького сибірського села. Сьогодні ми інтегровані в Мережу настільки, що, мабуть, можна б вже і поменше.

А адже багато хто з сьогоднішніх блукачів Мережі застали ще й зовсім іншу епоху. Час, коли від слова «пятізнак» радісно тремтіли руки будь-яку людину «в темі». Час, коли абревіатура ICQ була синонімом божевільного за своїм драйвом спілкування і безмежних можливостей. Ви можете сміятися, але ще не так давно ICQ була не просто мессенждери, а майже що релігією. Програма, що доживає сьогодні свій вік на узбіччі IT-індустрії, колись знала зовсім інші часи. Це було. Я пам'ятаю…


Історія створення ICQ

Тель Авів. 1995 рік. Інтернет поки ще трохи в дивину, але вже відчувається його колосальний потенціал. Саме в цей час четверо ізраїльських старшокласників (Арік Варді, Сефи Вігісер, Яір Голдфінгер і Амнон Амір) створюють простенький і досить зручний інтернет-пейджер для спілкування один з одним. Стартап? Даруйте, тоді і слів-то таких ще не знали. Все набагато прозаїчніше: хлопцям просто потрібна була нескладна програма, яка «їла» б мінімум ресурсів комп'ютера і, головне, могла б передавати повідомлення між користувачами за допомогою мережі .

З початку програма і зовсім не мала ніякої назви. Потім хтось запропонував назвати її першими літерами фрази «I seek you» - «Я шукаю тебе». Трохи поміркувавши, було прийнято колегіальне рішення про те, що нова розробка буде носити горде ім'я ICQ.

П оскольку хлопці хоч і були всього лише старшокласниками, але старшокласниками-то ізраїльськими, вони швидко зметикували свою вигоду. Створена за короткий час компанія Mirabilis вже в листопаді 1996 року офіційно оголосила, що програма ICQ доступна для вільного скачування.

Н ачавшаяся як безневинна забава, історія ідеї миттєвого обміну повідомленнями практично моментально вийшла за межі дружнього кола і пішла по всьому світу. Причому популярність ICQ росла, як сніжний ком. У 1996 році число користувачів «аськи» вже перевищувало мільйон чоловік. Не забувайте, що в той час Інтернет був далеко не у кожного, і така цифра вселяла повагу навіть серйозним компаніям. До речі, першими відданими фанатами програми були численні підлітки, які швидко зуміли оцінити легкість і потенціал «Асі».

ICQ і AOL

П рімерно в цей же час компанії AOL вирішувала серйозну проблему з розширення кола користувачів свого нового месенджера AIM. AIM був інтегрований в популярний на той час браузер Netscape Navigator, власником якого також була AOL. Так, приблизно 10 мільйонів користувачів у компанії вже було, але їх не можна було назвати активними. Справа в тому, що кожен зареєстрований клієнт AOL автоматично ставав користувачем AIM. Це як раз той випадок, коли кількість вперто не хотіло переростати в якість.

У AOL розуміли, що якщо не можна створити щось своє, то потрібно перекупити чуже. Як ви вже, мабуть, здогадалися, одного разу менеджери AOL вийшли на компанію Mirabilis і її головне дітище - ICQ.

Н е хочу лукавити: до середини 1997 ізраїльська компанія відчувала себе цілком нормально. Чого вартий хоча б штат співробітників, що розрісся на той час до 100 осіб. Додайте до цього ще й неймовірно успішний вихід спеціального ICQ-сервера для підприємств, який лише зміцнив положення компанії. Так, 10 мільйонів користувачів у ICQ ще не було, але всі розуміли: з часом з'являться і вони. І набагато більше 10 мільйонів: пейджер був неймовірно популярний і бив усі рекорди по скачуванням на головному профільному порталі Download.com.

Н е буду вас мучити: в 1998 році компанія Mirabilis була повністю викуплена AOL за колосальну на той час суму в $ 407 млн. Тим самим AOL не тільки зміцнила своє становище на ринку і купила дуже перспективний сервіс, а й утерла ніс Microsoft , Які теж були не проти стати власниками ICQ.

ICQ: від світанку до заходу сонця

П рімерно до 2005 року ICQ набирала приголомшливі обертів. Так, все в той же «золотий" 2005 рік кількість користувачів «аськи» досягло апогею - 500 мільйонів чоловік. Тріумф цей, втім, тривав не так довго. Оскільки напрямок було більш ніж багатообіцяючим, незабаром на ринку з'явилися відомі Miranda, QIP і інші альтернативні клієнти.

На відміну від бабусі ICQ вони не напихали користувачів набридливої ​​вбудованої рекламою , А їх реєстраційні дані були повністю сумісні з ICQ. Природно, якась частина користувачів відразу ж «пересіла» на нові програми .

Про тдадім належне власникам ICQ - вони намагалися боротися з нахабними «родичами», але ці зусилля були, скоріше, спрямовані лише на збереження власного реноме. Як тільки компанія AOL вносила зміни, які унеможливлювали використання альтернативних клієнтів, розробники альтернативних клієнтів швидко переписували код і відновлювали функціональність своїх програм.

П одобное відбувалося неодноразово, але видимих ​​плодів не приносило: максимум через день після зміни протоколу користувачі тієї ж Міранди знову працювали з програмою без всяких проблем. Було очевидно, що зграя дрібних хижаків безжально розтягують колись монолітну аудиторію ICQ.

А тут ще наспіли соціальні мережі , Відтягнувши на себе чималу частину користувачів ICQ. Не забувайте, що поступово росла швидкість передачі даних, з'явилися доступні безлімітні тарифи і економія трафіку перестала кого-небудь турбувати. Багато хто пішов у Skype , Який став гідною альтернативою в силу свого потужного функціоналу. В результаті ICQ початку серйозно здавати позиції.

Н аконец, в 2010 році сервіс ICQ був перекуплений росіянами, а конкретно - інвестиційним фондом Digital Sky Technologies, яким керував відомий мільярдер Алішер Усманов. Причому сума покупки була сміховинною - 187 мільйонів проти 407, витрачених на ICQ більше 10 років тому. По суті, Усманов купив збиткове підприємство, що незабаром він і сам усвідомив в повній мірі. Вже у вересні 2010 року ICQ увійшла в Mail.ru Group (яка на сьогоднішній день володіє двома найпопулярнішими соціальними мережами Рунета - ВКонтакте і однокласниками ).

А тепер трохи цифр, щоб ви зрозуміли всю глибину падіння: щороку, починаючи з 2010 року, ICQ втрачала близько 20% своїх користувачів. Сьогодні статистика така: у всьому світі ICQ користуються близько 12 мільйонів чоловік. При цьому число росіян доходить до 8 мільйонів. До речі, я підозрюю, що як мінімум третина з них - зареєстровані користувачі Searchengines.ru . Жартую, звісно. Програма катастрофічно втрачає популярність, що вже просто нерозумно заперечувати. Весь світ про неї практично забув, залишилися лише невеликі острівці визнання, одним з яких поки ще є Росія.

З казать начистоту, я просто не бачу в програмі того потенціалу, який допоможе їй піднятися з колін. Давайте будемо відверті: час ICQ закінчилося, сьогодні на сцені давно вже інші фаворити.

І все ж спасибі тобі, стара добра «аська»! Колись ти була для мільйонів з нас набагато більше, ніж просто програмою. Ти була дверима в новий світ, який виявився Батьківщиною для багатьох з нас!

Стартап?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью