<
 • Главная
Статьи

[Вирішено] Немає звуку - Запуск цього пристрою неможливий. (Код 10) • CompBlog.ru - комп'ютерний блог

 1. Як дізнатися модель вашої материнської плати.
 2. Правильний драйвер на AC`97 - де скачати?
 3. AC97 audio driver для Windows XP
 4. Завантажити драйвер AC97 (С-Media CMI 9738S, 9739A, 9761) для Windows 9x, Me, 2000, XP

Вітаю Вас на блозі комп'ютерного майстра compblog.ru Сьогодні - один з рідкісних випадків, коли мені повернули комп «по гарантії». Після установки Windows все працювало відмінно, крім одного - не було звуку.

Перша думка - забув встановити драйвера на звукову карту. Однак, в диспетчері пристроїв (в панелі управління) звуковий драйвер був встановлений. Косяк був в тому, що поруч з його назвою (AC97 audio) горів жовтий знак оклику. У властивостях драйвера видавалася помилка Запуск цього пристрою неможливий. (Код 10).

Зміст статті:

Перше, що спало на думку, це видалити з диспетчера пристрій з помилкою, і перевстановити драйвера на нього заново Перше, що спало на думку, це видалити з диспетчера пристрій з помилкою, і перевстановити драйвера на нього заново.

В даному випадку, драйвер AC`97 був вбудований в систему Windows XP, і, після видалення і перезавантаження, сам перебував і встановлювався, видаючи знову ж помилку з кодом 10.

Далі я спробував знайти драйвер на аудіо-картку AC97 в інтернеті. Установка всіх знайдених драйверів не привела до результату - звуку як і раніше не було. Перевстановлення драйвера з драйверпаков теж не виправила ситуацію.

Уже став було грішити на те, що вигоріла мікросхема звуку на материнській платі Уже став було грішити на те, що вигоріла мікросхема звуку на материнській платі. Але спробував завантажити портативну Windows 7 c Live-CD. Що б ви думали? Звук - був!

З'ясувалося, що існують різні види AC-97. Є Realtek, є C-Media (як у мене), і ці карти мабуть мають однаковий ID устаткування, що не дає Windows XP коректно вибрати потрібний драйвер. У Win7 даний баг усунутий.

Вообщем, шукати драйвера потрібно було не на audio driver AC`97, а на материнську плату комп'ютера.

Хто розбирається в темі, той швидше за все вже зрозумів, що потрібно робити далі, для інших продовжу.

Для початку (хоча я цього не робив), можна про всяк випадок відключити автоматичний пошук драйверів в центрі оновлення Windows.

Далі Вам потрібно дізнатися модель ваше «материнки».

Як дізнатися модель вашої материнської плати.

Дізнатися, яка материнська плата стоїть у вашому комп'ютері, можна кількома способами:

 1. Подивитися в документах на комп'ютер. На жаль, не всі продавці вказують повну назву материнської плати в чеку.
 2. Скористатися спеціальними програмами. Наприклад, AIDA 64 (раніше вона називалася Everest). Ця програма - must have для будь-якого користувача ПК. Завантажити пробну 30-денну версію Ви зможете на офіційному сайті програми.
  Мені цей метод не підійшов, бо AIDA не змогла точно визначити модель материнської плати: Буває й таке. Тому я скористався третім, найнадійнішим методом.
 3. Візуально. Відкриваєте бічну кришку, і дивіться на написи на вашій материнській платі. Найбільша напис - швидше за все і є її модель. У моєму випадку це була материнська плата Acorp 4GV800MN. Гуглити!

Правильний драйвер на AC`97 - де скачати?

Запам'ятайте на майбутнє - в ідеалі все драйвера потрібно качати з офіційних сайтів виробників вашого обладнання. У нашому випадку - з сайту виробника материнської плати. Але це не завжди можливо.

Так вийшло, що на офіційному сайті Acorp мені не вдалося знайти драйвера для 4GV800MN, через те що розділ підтримки для материнських плат був просто недоступний.

Ви ж, спочатку спробуйте знайти драйвер на сайті виробника вашої материнки. Якщо вже зовсім нічого не вийде, спробуйте драйвер нижче.

AC97 audio driver для Windows XP

Пошук в Яндексі привів мене на сайт супермаркету NiX, де були викладені аудіо драйвера для моєї материнської плати Пошук в Яндексі привів мене на сайт супермаркету NiX, де були викладені аудіо драйвера для моєї материнської плати. Після скачки і установки драйверів - все встало на свої місця! З'ясувалося, що в моєму випадку була встановлена звукова карта C-Media AC97.

Про шибки з диспетчера пристроїв - зникли! Звук - з'явився!

Можливо комусь ще підійде цей драйвер для вирішення проблеми зі звуком AC97, про всяк випадок викладу його на своєму сайті compblog.ru:

Завантажити драйвер AC97 (С-Media CMI 9738S, 9739A, 9761) для Windows 9x, Me, 2000, XP

До слова, при установці вилетіло віконце, де говорилося, що дані драйвера не пройшло перевірку на сумісність з поточною операційною системою. Але в підсумку, вони ідеально підійшли, проблема з відсутністю звуку була вирішена!

Чого і Вам бажаю!

Правильний драйвер на AC`97 - де скачати?
Що б ви думали?
Правильний драйвер на AC`97 - де скачати?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью