<
 • Главная
Статьи

без миші

 1. Матеріал з Xgu.ru Дана сторінка знаходиться в розробці . Ця сторінка ще не закінчена. Інформація,...
 2. [ правити ] Консольні додатки
 3. [ правити ] Графічні додатки з текстовим інтерфейсом
 4. [ правити ] Зовсім без миші
 5. [ правити ] Програмне управління становищем миші
 6. [ правити ] Відключення курсора
 7. [ правити ] Запуск X Window без миші
 8. [ правити ] Мишачий одометр
 9. [ правити ] Основи
 10. [ правити ] Буфер обміну і X11-forwarding
 11. [ правити ] Буфер обміну і XMPP
 12. [ правити ] Vim
 13. [ правити ] Vimperator
 14. [ правити ] Додаткова інформація
 15. [ правити ] Матеріали по інтерфейсу користувача на Xgu.ru

Матеріал з Xgu.ru Дана сторінка знаходиться в розробці

.
Ця сторінка ще не закінчена. Інформація, представлена ​​тут, може виявитися неповною або неправильною.

Якщо ви вважаєте, що її варто було б доопрацювати якомога швидше, будь ласка, скажіть про це .

Короткий URL: mouseless

Тут розглядаються програми і техніки, які можуть допомогти обійтися без миші або мінімізувати її використання при роботі в UNIX / Linux-системі.


Більшість операцій, які виконуються за допомогою миші, можуть бути зроблені і без неї, часто навіть швидше і простіше, за допомогою спеціальних комбінацій клавіш або з використанням спеціальних програм і технік.

Перший спосіб зазвичай простіше - досить вивчити клавіатурні комбінації (keyboard shortcuts). Другий більш радикальний і більш трудомісткий, але може бути і більш ефективним.

[ правити ] Віконні менеджери

 • xmonad - тайловий віконний менеджер для X Window System, орієнтований на використання клавіатури.
 • wmii - віконний менеджер для X Window System, орієнтований на використання клавіатури.
 • GNU Screen - текстовий віконний менеджер.
 • ratpoison - віконний менеджер, створений на базі GNU Screen, який не потребує миші.
 • Quicksilver (Mac OS X) - інструмент, який перетворює клавіатуру в надпотужний пульт управління системою.
 • Katapult і подібні - їм далеко до Quicksilver, але вони працюють під Linux і інші Unix, а не тільки Mac OS X

[ правити ] Консольні додатки

 • Консольні програми.

Чи не використовувати мишу це не те саме, що не сидіти в іксах. Багато задач в чистій консолі робити неможливо, а багато - незручно. Однак, в той же час існує велика кількість консольних додатків, набагато перевершують за можливостями графічні аналоги.

День без X:

 • a day without x (Англ.) - стаття, де автор намагається прожити один день без X-сервера. Якщо не звертати уваги на те, що для нього подвиг то, що для багатьох багаторічна звичка, то що скріншоти зроблені з-під іксів, а також те, що постинг написаний за допомогою браузера Firefox з-під Windows, він зробив непогану роботу. У будь-якому випадку, список наведених їм додатків гідний уважного вивчення.

У коментарях до статті багато цікавого:

[ правити ] Графічні додатки з текстовим інтерфейсом

Деякі програми, які на перший погляд, використовувати без миші неможливо, можуть бути виправлені так, що миша виявляється в них зовсім непотрібною. При цьому програми повністю зберігають свою функціональність.

 • Vimperator - браузер Firefox (Iceweasel) з інтерфейсом Vim;
 • Conkeror - браузер Firefox (Iceweasel) з інтерфейсом Emacs;
 • Muttator - поштовий клієнт Thundebrid з інтерфейсом Mutt.

[ правити ] Зовсім без миші

У більшості випадків, коли ви використовуєте правильні програми, такі як wmii , Vimperator , GNU Screen , mutt , freetalk і їм подібні, ви можете чудово обходитися без миші, але є деякі ситуації, коли зовсім без миші все ж складно.

Особливо, це стосується роботи з графічними додатками, такими наприклад як GIMP.

Як можна було б вирішити зазначену проблему? Потрібна програма, яка розмічають б екран сіткою і привласнювала кожному квадрату координату, що позначається символом.

Координати можуть бути присвоєні, наприклад, так:

+ ----- + ----- + ----- + ----- + | 1 | 2 | 3 | 4 | + ----- + ----- + ----- + ----- + | q | w | e | r | + ----- + ----- + ----- + ----- + | a | s | d | f | + ----- + ----- + ----- + ----- + | z | x | c | v | + ----- + ----- + ----- + ----- +

Потім, коли натискається перший символ, розмічається наступний квадрат і так далі, поки миша не буде позиційований як треба.

Якщо припустити, що на екрані все 1280x1024 точок, і при кожній ітерації він розбивається на 12 секцій, то виходить, що буде потрібно не більше ln (1280x1024) / ln (12) = 5.66 натискань, для того щоб точно спозиционировать миша. А якщо на 20, то для екрану такого розміру досить і 4.7 натискань. Насправді, така точність позиціонування потрібна рідко, а для того щоб спозиционировать з точністю до прямокутника 20x20 буде досить і 3х.

При відносному позиціонуванні, тобто, зсуві, натискань може бути ще менше.

Існує програма keynav, яка вміє працювати з такою сіткою. За умовчанням вона розбиває екран сіткою з чотирьох частин, що не дуже зручно.

Ось конфігураційний файл для розбиття екрану на кожній ітерації на 16 частин з прив'язкою клавіш, зазначеної вище:

ctrl + semicolon start, grid 4x4 1 cell-select 1x1 2 cell-select 2x1 3 cell-select 3x1 4 cell-select 4x1 q cell-select 1x2 w cell-select 2x2 e cell-select 3x2 r cell-select 4x2 a cell- select 1x3 s cell-select 2x3 d cell-select 3x3 f cell-select 4x3 z cell-select 1x4 x cell-select 2x4 c cell-select 3x4 v cell-select 4x4

Однак у keynav при всіх його вкусностях, не вистачає багатьох можливостей, через які використовувати його все ж складно.

Що можна було б в нього додати?

 • Відносне позиціонування (тобто курсор переміщається не в абсолютну точку, а щодо його поточної позиції). Іноді потрібно миша пересунути трохи вправо або трохи вліво, і теоретично повинно вистачити однієї клавіші, а тут треба заново йти і позиціонувати миша;
 • Позиціонування в межах поточного вікна. Часто буває потрібно просто кликнути мишею в якусь точку, яка знаходиться в поточному вікні. Тоді позиціонування по всьому екрану великій кількості.
 • Скасування вибору області. При виконанні абсолютного позиціонування, якщо ви швидко вибираєте потрібний квадрат, то ви можете легко помилитися (особливо, в першу чергу, коли ви тільки звикаєте до такого способу управління), і тоді непогано було б зробити скасування і повернутися на крок назад.

[ правити ] Програмне управління становищем миші

Для того щоб програмно перемістити мишу в довільну точку, можна використовувати інструмент xdotool.

Перемістити мишу в точку з координатами (100,200):

% $ Xdotool mousemove 100 200

Цей скрипт крутить мишкою по колу (сплюснутий):

~ / bin / xcircle

#! / Usr / bin / perl use Time :: HiRes (usleep); $ X = 1440; $ Y = 900; $ R = 400; $ Step = 2; $ Sleep = 10000 * $ step; while (1) {$ x = $ X / 2 + $ R * cos ($ a / 180 * 3.1415); $ Y = $ Y / 2 + $ R * sin ($ a / 180 * 3.1415); system ( "xdotool mousemove $ x $ y"); usleep ($ sleep); $ A + = $ step; $ A% = 360; }

Це якщо вам не буде вистачати руху на екрані.

Цей скрипт малює на екрані слово "Linux" написаний для використання на http://chatroulette.com/

#! / Bin / bash #l xdotool mousemove 400 200; sleep 0.09 xdotool mousedown 1 xdotool mousemove 400 300; sleep 0.09 xdotool mousemove 450 300; sleep 0.09 xdotool mouseup 1 #i xdotool mousemove 500 200; sleep 0.09 xdotool click 1 xdotool mousemove 500 220; sleep 0.09 xdotool mousedown 1 xdotool mousemove 500 300; sleep 0.09 xdotool mouseup 1 #n xdotool mousemove 550 300; sleep 0.09 xdotool mousedown 1 xdotool mousemove 550 200; sleep 0.09 xdotool mousemove 600 200; sleep 0.09 xdotool mousemove 600 300; sleep 0.09 xdotool mouseup 1 #u xdotool mousemove 650 200; sleep 0.09 xdotool mousedown 1 xdotool mousemove 650 300; sleep 0.09 xdotool mousemove 700 300; sleep 0.09 xdotool mousemove 700 200; sleep 0.09 xdotool mouseup 1 #x xdotool mousemove 750 200; sleep 0.09 xdotool mousedown 1 xdotool mousemove 800 300; sleep 0.09 xdotool mouseup 1 xdotool mousemove 800 200; sleep 0.09 xdotool mousedown 1 xdotool mousemove 750 300; sleep 0.09 xdotool mouseup 1

[ правити ] Відключення курсора

Якщо ви все одно не використовуєте миша, навіщо вам потрібен її курсор?

Програма unclutter приховує курсор миші, якщо їм не рухати протягом 5 секунд.

Величину інтервалу неактивності можна регулювати за допомогою опцій програми.

[ правити ] Запуск X Window без миші

Якщо X Window System не хоче працювати биз миші, можна додати в конфігураційний файл:

Section "ServerFlags" Option "AllowMouseOpenFail" EndSection

[ правити ] Мишачий одометр

Мишачий одометр може допомогти контролювати себе і оцінити, наскільки добре вдається уникати використання миші.

Мишачий одометр це програма, яка підраховує, скільки кілометрів наїздила миша по столу за певний інтервал часу (наприклад, з моменту запуску програми, але не обов'язково).

Популярні мишачі одометри:

 • xodo
 • kodo (KDE)
 • Gnome-Odometer (Gnome)

Буфер обміну - одне з найважливіших пристосувань для обміну інформацією між додатками, з якими працює користувач. Вміти володіти мистецтвом занесення і добування інформації з буфера обміну без миші дуже важливо, оскільки це помітно скорочує випадки використання снаряда і істотно прискорює процес роботи.

[ правити ] Основи

З мишею текст, скопійований в буфер обміну X Window System (насправді в X Window System немає ніякого буфера обміну, а є скоріше механізм обміну, який координує X-сервер; коли говорять "буфер обміну в X Window", як правило, мається на увазі цей механізм), вставляється за допомогою натискання середньої кнопки миші, коліщатка миші або двох кнопок натиснутих одночасно.

Вставити текст без миші можна за допомогою комбінації Shift - Insert.

Якщо потрібно скопіювати текст з файлу в буфер обміну, можна використовувати програму xsel . На тій же сторінці розказано як можна примудритися і швидко засовувати в буфер обміну адреси URL та інші речі, що описуються регулярними виразами.

У desktop-менеджерах є свої власні інструменти для доступу до буфера обміну. Наприклад, в KDE:

% $ Dcop klipper klipper getClipboardContents

У Mac OS X аналогічна задача вирішується за допомогою програм pbcopy і pbpaste.

Можна копіювати в буфер обміну текст з консолі, якщо ви сидите в screen (а сидіти в ньому має сенс), за методом, описаним в [1] . Коротко, ідея полягає в тому, щоб дублювати буфер обміну screen в буфері обміну X Window через прив'язку відповідних дій до відповідними кнопками виклику.

[ правити ] Буфер обміну і X11-forwarding

Копіювання не завжди може відбуватися локально. Ви можете працювати у віддаленій системі, і вам може знадобитися скопіювати в буфер обміну текст з тієї системи.

Це можна зробити навіть за допомогою xsel , Але для того щоб такий метод працював, необхідний X11-forwarding.

host1% $ ssh -X host2 host2% $ echo privet host1 | xsel -i

Після цього в буфері обміну хоста host1 буде повідомлення privet host1, незважаючи на те, що команда була виконана на хості host2.

Для зв'язку з X-сервером, що працює на клієнтському комп'ютері, використовуються змінні оточення, які автоматично встановлюються при вході на віддалений хост.

Якщо ж після з'єднання передачі даних і підключення до screen, змінні губляться, і для того щоб передавати дані віддаленого X-сервера, їх потрібно відновити (це, до речі, стосується і ситуації, коли ви не підключаєтеся віддалено, а підключаєтеся локально до сеансу screen, який запускався на віртуальному терміналі або в X'ах, але він пережив X-сервер, під яким ви його запускали).

Скрипт ~ / bin / sx, який можна використовувати для підключення до сеансу GNU Screen:

#! / Bin / sh export | egrep "(SSH_AUTH_SOCK | SSH_CLIENT | SSH_CONNECTION | SSH_TTY | DISPLAY) ="> ~ / .sx screen -x

Після цього в файлі ~ / .sx знаходяться потрібні нам змінні оточення. Їх можна використовувати тоді, коли ми хочемо передати дані X-сервера.

Наприклад, скрипт ~ / bin / url передає в буфер обміну останній URL, який був надісланий в freetalk . Скрипт використовує файл ~ / .sx, якщо може прочитати його, для того щоб знати параметри SSH-з'єднання:

#! / Bin / sh [-r ~ / .sx] &&. ~ / .Sx for i in ~ / .freetalk / history / * / * do tail $ i | grep http: // done | sort -n | tail -1 | sed "s @. * http: // @ http: // @" | xsel -i

Останній URL скопіюється з історії freetalk в буфер обміну, якщо викликати команду url.

[ правити ] Буфер обміну і XMPP

Інший спосіб передачі даних в буфер обміну по мережі - використання XMPP.

Створюється JID, який є точкою входу в ваш буфер обміну. Дані, надіслані за цією адресою, автоматично потрапляють в локальний буфер обміну.

Ось простий приклад такого скрипта, написаного на Ruby і використовує бібліотеку xmpp4r.

xmpp2clip.rb

#! / Usr / bin / ruby ​​# written by Igor Chubin in 2009 based on the echo.rb example $ :. unshift '../../../../../lib' require 'xmpp4r / client 'include Jabber if ARGV.length! = 2 puts "Run with ./xmpp2clip.rb user @ server / resource password" exit 1 end myJID = JID.new (ARGV [0]) myPassword = ARGV [1] cl = Client. new (myJID) cl.connect cl.auth (myPassword) cl.send (Presence.new) puts "Connected! send messages to # {myJID.strip.to_s}." mainthread = Thread.current cl.add_message_callback do | m | if m.type! =: error f = IO.popen ( "xsel -i", "r +") f.puts (m.body) f.close () message = "The message <# {m.body}> was copied to the clipboard "m2 = Message.new (m.from, message.chomp) m2.type = m.type cl.send (m2) if m.body == 'exit' m2 = Message.new (m. from, "Exiting ...") m2.type = m.type cl.send (m2) mainthread.wakeup end end end Thread.stop cl.close

Цей скрипт можна запускати при старті X-сервера, наприклад, додавши в ~ / .xinitrc рядок:

nohup xmpp2clip.rb [email protected] password

Замість [email protected] вказується JID, що є точкою входу в буфер обміну, а замість password - пароль для підключення.

Відправляти текст з віддаленої системи можна, наприклад, за допомогою sendxmpp або іншим способом.

[ правити ] Vim

З редактора Vim можна копіювати текст в буфер обміну X Window System без використання миші. І навпаки, текст, що знаходиться в буфері обміну X Window System, можна вставляти в Vim операціями вклейки [2] .

Буфер обміну X Window відбитий на буфер * або + редактора Vim. Для звернення до певної регістру в Vim необхідно натиснути символ "і назва цього регістра.

Наприклад, скопіювати рядок в буфер обміну X Window можна командою:

"* Yy

(Лапки, зірочка, два рази y).

Якщо ви вже знаходитеся в режимі вставки, то ctrl-r * (але якщо не включити set paste, текст в цьому випадку буде вставлено драбинкою).

Для того щоб все це працювало, vim повинен бути зібраний з підтримкою xterm_clipboard:

% $ Vim --version | grep + xterm_clipboard

Вклеювати текст можна і традиційним shift-insert, але при цьому треба робити безліч зайвих операцій:

 • : Set paste
 • i для переходу в режим вставки
 • shift-insert
 • Esc для виходу з режиму вставки
 • : Set nopaste

Звичайно, це не може зрівнятися з натисканням "* p.

[ правити ] Vimperator

URL, що знаходиться в буфері обміну, можна вклеїти безпосередньо в Vimperator буквою P. Він відкриється в новому Табі.

 • Foot Mouse (Footime) - ножна миша. Управління відбувається за допомогою ніг
 • Griffin Technology PowerMate - багато речей, які ви звикли робити за допомогою миші, набагато зручніше і швидше робити за допомогою цього девайса
 • VIM - жорстокий і нещадний (Рус.) - жорстоке пристрій для перемикання режиму роботи Vim ногою

[ правити ] Додаткова інформація

[ правити ] RSI через мишу

Що таке RSI і як з ним боротися:

[ правити ] Матеріали по інтерфейсу користувача на Xgu.ru

 • Synaptics - настройка і використання тачпада (touchpad)
 • Без миші - майже як день без X'ов, тільки все життя і без миші
Як можна було б вирішити зазначену проблему?
Що можна було б в нього додати?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью