<
 • Главная
Статьи

Xubuntu для початківців - настройка - xBB.uz

 1. Індикатор розкладки клавіатури
 2. оновлення системи
 3. автозапуск програм
 4. хранитель екрану
 5. Робочі місця
 6. Перевірка орфографії
 7. Кодеки і Adobe Flash Player
 8. Bluetooth
 9. браузер
 10. 12 коментарів

Отже, з усіх різновидів Ubuntu ви вибрали Xubuntu, оскільки даний варіант операційної системи є як і раніше порівняно легковажним, а інтерфейс - звичним (це вам не Unity і вже тим більше не Gnome 3). Зайвих «свистків і дзвіночків» немає. Можна просто працювати, а не спостерігати, як красивий KDE поїдає оперативну пам'ять. Загалом, для малопотужних нетбуків і застарілих комп'ютерів підходить саме Xubuntu. Мова піде про те, що робити відразу після установки.

Індикатор розкладки клавіатури

Для комфортної роботи слід додати в систему пакет xfce4-xkb-plugin. Можна відшукати його в Менеджері пакетів Synaptic або на сайті http://packages.ubuntu.com/ для релізу Natty (в останньому випадку завантажуємо і встановлюємо подвійним кліком).

Готово? Тепер виробляємо правий клік на верхній панелі, на вільному місці оной, йдемо в розділ «Панель», далі - «Додати новий елемент». У списку доступних булочок буде індикатор розкладки.

оновлення системи

Якщо все працює добре, то завантажувати оновлення ні до чого. Хіба що виправлення, пов'язані із забезпеченням безпеки.

Однак Менеджер оновлень буде дуже сильно дратувати, постійно закликаючи завантажувати сотні мегабайт чогось свіжого, що не обкатаного і взагалі не дуже-то потрібного.

Тому, щоб не вносити в систему сумнівні зміни, не витрачати даремно час і трафік (якщо такий не є безлімітним), бажано стримати апетити настирливого додатки .

Натискаємо кнопку головного меню (зліва на верхній панелі - кружечок з мордочкою білої мишки). Там знаходимо «Менеждер пакетів Synaptic». Далі, в меню цього програми: «Налаштування» -> «Репозиторії» -> вкладка «Оновлення».

Ми залишаємо галочку тільки біля пункту «Важливі оновлення безпеки». Всі інші рішуче прибираємо. У тому числі і «Перевіряти поновлення: кожен день ...» Їх можна і вручну перевіряти, наприклад, раз на тиждень, коли є вільний час. Тобто, коли хочете ви, а не настирливий софт.

автозапуск програм

У всіх версій Ubuntu є дуже погана звичка сунути в автозапуск все підряд, навіть те, що вам не потрібно і ніколи не знадобиться. А адже оперативна пам'ять не гумова, тому система помітно пригальмовує, якщо все зайве не вимкнуто. Власне кажучи, відключенням і займемося.

Головне меню -> «Налаштування» -> «Диспетчер налаштувань». Перед наші ясні очі постане список всього, що можна міняти на свій смак і колір. Переходимо в розділ «Сеанси і запуск», а там - на вкладку «Автозапуск додатків».

Переходимо в розділ «Сеанси і запуск», а там - на вкладку «Автозапуск додатків»

Можна сміливо вирубувати «Оповіщення про оновлення», оскільки їх, як сказано вище, все одно краще завантажувати вручну і за своєю власною волею.

Програма «Нотатки» в автозапуску теж ні до чого. Якщо Xubuntu встановлена ​​на десктоп, який забезпечувався б електрикою з розетки, то і «Менеждер харчування», природно, абсолютно зайвий.

хранитель екрану

Хранитель екрану, він же Screensaver, призначений для розігріву відеокарти і швидкої розрядки батареї нетбука.

Так, а ви що думали! Коли в повноекранному режимі відображаються різні відеоефекти, то енергія поїдається щосили, а нетбук хвилин через десять можна використовувати як кімнатний обігрівач.

Знову заходимо в головне меню, порушивши білу мишку. «Налаштування» -> «Диспетчер налаштувань». Там бачимо розділ «Хранитель екрану». У ньому - список, що випадає, в якому слід вибрати «Вимкнути хранитель екрану».

Якщо чесно, то цю капость краще взагалі випиляти з системи назавжди. Нетбук віддячить вам збільшенням часу розрядки батареї.

Робочі місця

Більшості людей потрібен лише один робочий стіл . Деякі навіть спочатку лякаються, коли прокрутка коліщатка миші на шпалерах перемикає ці самі місця.

І ще раз заглядаємо в «Диспетчер налаштувань». Заходимо в відповідний розділ (він так і називається: «Робочі місця») і ставимо цифру 1 навпаки кількості оних.

Перевірка орфографії

Припустимо, ви не захотіли встановлювати офісний пакет LibreOffice. Чи то він вам не дуже сильно потрібен, то чи слабенький комп'ютер його тягне занадто повільно. Загалом, вам цілком вистачає AbiWord. Прикрутимо до нього перевірку орфографії.

Зробити це дуже просто: потрібно встановити пакет aspell-ru. Або через Synaptic, або відшукавши на http://packages.ubuntu.com/ і запустивши подвійним кліком, або командою sudo apt-get install aspell-ru в терміналі. (Пам'ятаєте: вводиться для підтвердження пароль в терміналі не відображається взагалі ніяк, навіть зірочками!)

Після установки даного пакета перевірка орфографії повинна відбуватися автоматично. Відкрийте AbiWord і надрукуйте що-небудь з помилками, щоб переконатися в успішності вжитих заходів. Безграмотно написані слова підкреслюються хвилястою червоною лінією? Значить, порядок.

Так, не полінуюся повторити в сто тисяч п'ятисотий раз: документи, створені в AbiWord, бажано зберігати в форматі «Rich Text Format for old apps». Це старий добрий RTF, що відкривається в будь-якій операційній системі, в якому завгодно текстовому процесорі .

Кодеки і Adobe Flash Player

У терміналі виконуємо довгу команду: sudo apt-get install xubuntu-restricted-extras, це повинно допомогти. Не тільки з кодеками, а й зі шрифтами. Правда, замість Adobe Flash Player завантажується всього лише його встановлення.

Що стосується Flash Player, їм можна легко обзавестися, встановивши браузер Google Chrome .

А взагалі, якщо нетбук призначений для роботи, то можна прожити і без Flash, тим більше що дана технологія себе зжила. Та й є досить проблемною в плані безпеки.

Якщо просто хочеться слухати музику і дивитися відео під час відпочинку від роботи, то найкращим варіантом виявиться установка універсального медіаплеєра SMPlayer, що має всі необхідні кодеки при собі.

Bluetooth

Якщо ви плануєте використовувати Bluetooth, то потрібно встановити пакет blueman, роздобувши його одним з вищевказаних способів.

браузер

Починаючи з четвертої версії, браузер Firefox , Що поставляється практично з усіма популярними збірками Linux, абсолютно не підходить для малопотужних нетбуків. Цей софт не тільки важкий і ненажерливий, але ще й «тече пам'яттю». (Через пару-трійку годин роботи оперативної пам'яті у нетбука може і зовсім не залишитися.)

На жаль, в момент написання даної статті в офіційному репозиторії відсутня вдалий реліз браузера SeaMonkey під номером 2.3. Є тільки стара версія 2.1.13, яка не набагато легше Firefox. Тому можу порекомендувати Opera 11.50. Викачуємо його з сайту http://www.opera.com/ , Вибравши в списку Ubuntu, і запускаємо установку подвійним кліком.

Ось, мабуть, і все, якщо говорити про найважливіші налаштуваннях операційної системи Xubuntu, від яких залежить комфортність і продуктивність роботи. Решта перебудовуйте і перефарбовувати як завгодно. Наприклад, можна зробити верхню панель ширше на кілька пікселів. Або нижню панель, яка з'являється при підведенні покажчика миші, зробити вертикальної, перемістити вліво, додати на неї нові кнопки для швидкого запуску програм. Ну і так далі. Тут вже кому як зручніше.

Автор: vanilinkin, спеціально для xBB.uz, 26.08.2011

Попередні публікації:

Останнє редагування: 2011-08-26 13:55:37

Мітки матеріалу: xubuntu , по , безкоштовне по , linux , ubuntu , софт , software , soft , програмне забезпечення , операційна система , дистрибутиви , система linux , програмне забезпечення по , дистрибутиви linux , операційна система linux , легковагі дистрибутиви linux

12 коментарів

Останні десять коментарів:

Залиште, будь ласка, свій коментар до публікації

Готово?
Безграмотно написані слова підкреслюються хвилястою червоною лінією?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью