<
 • Главная
Статьи

Техніка гри чотирма пальцями від Cliff Suttle

Ви використовуєте всі пальці, коли граєте на бас-гітарі? Ні, я говорю не про ту руці, якою ви затискаєте акорди (далі ліва), а про ту, якої шльопаєте по струнах (права). Так, ви - досить хороший басист. Ви знаєте, що можете без праці пройтися вгору і вниз по грифу і зробити це рівно, без помарок. Однак, кожен день Ви бачите по ТБ, як гарячі хлопці смажать 64-ие ноти і бровою не ведуть. Ви коли-небудь задавалися питанням, як вони роблять це? Відповідь проста. Ці монстри басових струн грають c такою швидкістю, тому що вони можуть використовувати всі п'ять пальців на руці.
У минулому я витратив цілий рік, щоб оволодіти цим цінним навиком. Якось раз після відвідування одного з місцевих концертів, я зрозумів, що відстав від життя. Місцевий басовий бог, ім'я якого я, на жаль, не пам'ятаю, виглядав дуже круто. Пізніше мені пощастило поговорити з ним, і він відкрив секрет своєї високої швидкості. Вся справа виявилося у використанні всіх п'яти пальців правої руки. Через три місяці практики моя швидкість подвоїлася. Грати стало набагато простіше. Тепер я хочу поділитися з вами своїм досвідом.
Давайте cначала, обговоримо методи видобування звуку. Перший метод полягає в тому, щоб грати, подібно гітаристу. В результаті ви отримуєте унікальний і твердий звук, але це відносно повільний стиль гри. Дуже складно розвинути хорошу швидкість через фізичної природи басових струн. Інша проблема полягає в труднощі використання слепа. Але, не дивлячись на все це, володіння цією технікою в якості другого стилю гри може виявитися дуже корисним через оригінального звуку, який безсумнівно збагатить вашу звукову палітру.
Другий поширений метод гри - використання одного пальця. Це найгірший з усіх відомих мені методів. Дуже важко отримати реальну швидкість, і рука швидко втомлюється в порівнянні з будь-якою іншою технікою. Якщо Ви практикуєте цей спосіб, будь ласка, прочитайте статтю до кінця і не знущайтеся більше над собою і інструментом.
Третій спосіб відомий в народі як "ходьба". Він полягає у використанні перших двох пальців (вказівного і середнього). З боку це виглядає, як ніби пальці крокують по струнах (див. Фотографії нижче). У той час як один палець витягає звук, інший просувається вперед для наступного удару. Цей метод дозволяє розвинути швидкість порівнянну з першим способом, однак складність гри значно зменшується і великий палець залишається вільним, і ви можете грати слепом. Оволодіти цією системою досить просто; звуки виходять чіткими, і взагалі цей метод має багато переваг по cравненію з іншими.

Останній метод (я знаю, що їх набагато більше, але стаття не гумова і я розглянув лише найпоширеніші) полягає у використанні всіх п'яти пальців правої руки. Для цього способу характерна висока швидкість і повільна стомлюваність. Джаз і Фанк басиста використовують цей стиль найбільш часто, але це не означає, що він не може використовуватися і в рок, кантрі, і інших музичних стилях. Техніка збільшить вашу швидкість і додасть шарм вашому виступу. Ви можете грати провідну партію (так, басиста можуть вести, і це звучить гордо), можете синкопованих або додавати виразність звуку, можете грати невидиму басову партію. (Невидима басова партія - назва, яке я використовую, щоб позначити партію яку середній слухач, майже не помічає, але якщо її прибрати, то це помітить КОЖНИЙ.)
У цій статті я не збираюся розглядати слеп, а докладно розгляну використання перших чотирьох пальців. Цей метод схожий на "ходьбу", але я люблю назвати його "прогулянкою павука", тому що ваша рука рухається як лапки павука, котра знайшла перешкода. Ідея методу Відбудеться в тому, що в той час як один палець робить удар по струні, інші три знаходяться в різних стадіях повернення в вихідну позицію. Повне повернення в позицію для удару відбувається протягом трьох ударів інших пальців. Таким чином, у порівнянні з ходьбою число ударів для кожного пальця зменшується вдвічі. Так як метод "прогулянки павука" заснований на "ходьбі", я настійно рекомендую вам вивчити спочатку цей метод. Існує багато книг і статей, присвячених цій темі.
Найважливіше в "прогулянці павука" - розвиток незалежності пальців. Під незалежністю я розумію здатність рухати кожним пальцем руки без переміщення інших пальців. Не спокушайтеся, насправді це не так просто як звучить. Цей навик зазвичай добре розвинений у клавишников. Нижче я привожу вправи, які допоможуть вам досягти незалежності пальців.

 1. Притисніть долоню до столу. Підніміть якомога вище вгору окремо кожен палець. Переконайтеся, що інші пальці притиснуті до столу. Виконуйте цю вправу поки пальці на столі не перестануть відчувати напругу. Коли вправа стане легким, робіть його швидше.
 2. Притисніть долоню до столу і піднімайте по два пальці одночасно. Чергуйте пальці (наприклад 1-3, 2-4, 1-4, і так далі). Якщо це занадто легко, робіть вправу швидше.
 3. Тримайте вашу руку вертикально в повітрі. Загинайте по черзі кожен палець в першому від долоні суглобі. Інші пальці не повинні рухатися.
 4. Просунута версія третього вправи. Загинайте по два пальці одночасно.

Як тільки ваші пальці cтанут спритними, тобто ви зможете легко виконати всі перераховані вище вправи, переходите до другого етапу. Вам буде потрібно изолента. Повірте, я не знущаюся над і з повною відповідальністю заявляю, що cам робив ці вправи.


Ілюстрація до третього вправі

Ідея полягає в тому, щоб примотати слабкі пальці до більш сильним, таким чином можна домогтися збільшення їх сили. Спочатку з'єднаєте другий і третій пальці, як показано нижче. Тепер, грайте методом "ходьби" будь-яку мелодію. Грайте поки не відчуєте, що вам легко даються руху. Буде набагато простіше, якщо Ви поставите великий палець на верхню, незадіяну струну, або звукознімач. Звичайно при грі слепом це не неможливо, але для розвитку початкової навику - вельми корисно. З'єднайте перший і другий пальці разом. І повторіть все спочатку. Через деякий час Ви будете готові почати грати трьома пальцями.

Не поспішайте. Я знаю, що коли читаєш, все здається простим, але ви витратите щонайменше місяць, перш ніж будете готові рушити далі. Після того як вправи стануть простими, починайте грати трьома пальцями. Відразу після вилучення звуку палець повинен почати рух у вихідну позицію. Доброю практикою буде гра швидких тріолей. Якщо Ви не знаєте, що це таке, візьміть книгу по музичній теорії та вивчення її. Басиста теорія потрібно як ні якому іншому музиканту в групі, так що обов'язково купите книгу по музичній теорії.
Продовжимо. Cоедініте другий і третій пальці разом, як Ви робили раніше. Але на цей раз, дублюйте удар першого пальця ударом мізинця (тобто удари вказівного пальця і ​​мізинця робіть одночасно) Це складно, особливо якщо Ви граєте на хорошій швидкості і використовуєте кілька струн.
Наступну комбінацію з'єднаних пальців я люблю назвати "Vulcan" (шанувальники Star Trek зрозуміють мене). Ви вже здогадалися яким буде наступна вправа? Правильно знову практикуємо "ходьбу".

До теперішнього часу за моїми підрахунками Ви маєте приблизно три місяці практики і без ізоляційної стрічки здатні грати чотирма пальцями. Якщо це так, то пора переходити до наступного етапу. Настав час напружити вуха. Прислухайтеся до своєї гри. Ймовірно одні ваші пальці витягають більш гучні звуки ніж інші. Якщо Ви зіткнулися з цією проблемою, то Вам необхідні вправи для посилення деяких пальців. Зараз у багатьох музичних магазинах продають спеціальні тренажери і пристрої, які можна використовувати. Ймовірно також доведеться грати більш м'яко іншими пальцями. Ви повинні досягти рівня, коли неможливо на слух визначити яким пальцем який звук витягується. Запросіть знайомого басиста і запитайте, чи чує він більш гучні ноти або Ви граєте рівно.
Нарешті, Ви повинні змінити кут нахилу вашої руки, щоб компенсувати різну довжину пальців. Змінивши кут нахилу, Ви простим обертанням кисті можете дістатися до будь-якої струни, причому для того щоб зіграти ноту на струні G вам не знадобиться повертати кисть більш ніж на 15 градусів. Для розвитку цього прийому включайте при грі 16-ие вставки на струні G. Існує багато партій, де сім 16-их нот грається на струні E і одна на G. Якщо ви використовуєте "прогулянку павука" правильно (1 - 2 - 3 - 4 , і тому до 1 багато разів), то будете грати ноту на струні G кожним пальцем кожні дві заходи.
Отже, якщо Ви будете наполегливо працюєте, то досконало опануєте цією технікою приблизно за шість місяців. Багато знайомих басисти пробували навчитися цій техніці, але здавалися занадто рано. Я вже говорив, що шлях до успіху довгий і не варто чекати швидких результатів. Це не легко, але ВОНО того варто. Використання повної ручної техніки зробить вашу гру більш гладкою, швидкою, і легкою. Плюс, Ви завжди зможете похвалитися перед друзями.

Cliff Suttle (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду.) Вивчав музику протягом більш ніж двадцяти років, включаючи заняття в Університеті Мічигану. Досконало володіє фортепіано, гітарою, і бас-гітарою; в даний час грає в рок-групі Middle Earth. Його девіз: Зрозумій теорію, і зможеш грати на чому - завгодно.

Оригінал статті можна знайти тут
http://www.harmony-central.com

Ви використовуєте всі пальці, коли граєте на бас-гітарі?
Ви коли-небудь задавалися питанням, як вони роблять це?
Ви вже здогадалися яким буде наступна вправа?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью