<
 • Главная
Статьи

Поштовий клієнт Thunderbird і міграція на нього з The Bat!

(Продовження. Початок у № 9 )

Mozilla Thunderbird стає з кожним днем все популярнішим, і багато хто вже дивляться в бік цього поштовика, розмірковуючи перейти на нього. Але консерватора дуже складно залишити знайомий і обжитий поштовик і почати спілкування по e-mail "з чистого аркуша". Як же зробити так, щоб перехід на Thunderbird не доставили великих клопотів? Продовжимо вивчати тонкощі міграції.


шаблони

У цій частині краще сервісу, ніж пропонує The Bat !, мабуть, годі й шукати. Надані їм кошти дозволяють створити індивідуальні шаблони для кожного одержувача, що фантастично зручно. Дійсно, адже не будемо ж ми звертатися до найкращого друга або, скажімо, своєму братові "Шановний пане N" (хоча, це справа смаку), а з іншого боку - знову-таки, недоречно звернення до людини, з яким ведеться ділове листування, наприклад, "Привіт, Костя". На жаль, але Thunderbird (як, втім, і всі поштові клієнти , З якими автору доводилося працювати) не має таких можливостей.

Що ж пропонує Thunderbird своїм користувачам? Все досить бідненько. В налаштуваннях для кожної облікового запису ми можемо поставити текст підпису. Причому на цей компонент чомусь акцентовано вся увага: підпис можна відформатувати, використовуючи теги HTML, можна вставити з файлу як у вигляді тексту, так і картинки. Однак зовсім не передбачено створення заголовка листа.

На мій погляд, найкращим рішенням є установка розширення SmartTemplate, що дозволяє створити шаблони для нових листів, відповідей або пересилань як для окремих поштових скриньок, так і одночасно для всіх.

Оскільки Thunderbird не має таких потужних засобів управління шаблонами, як The Bat !, то зручно встановити розширення SmartTemplate.

Після установки цього розширення, що має, до речі, російський інтерфейс, необхідно звернутися до розширення (Інструменти> Додатки) і викликати його настройки, натиснувши кнопку "Налаштування".

Наступний малюнок показує, що подальші дії користувача гранично прості. Створіть шаблони для кожного різновиду листи, а - при необхідності - і для кожної поштової скриньки, вибравши його з поля-списку "Від:".

Створіть шаблони для кожного різновиду листи, а - при необхідності - і для кожної поштової скриньки, вибравши його з поля-списку Від:

На жаль, але, знову-таки, "ложка дьогтю": в 5-й версії Thunderbird це розширення поки що не працює.

Оскільки вже мова зайшла про розширення, то є сенс сказати кілька слів і про них.


розширення

Функціональні можливості Thunderbird можна розширити досить великою кількістю розширень, створених для нього сторонніми користувачами. Менеджер роботи з розширеннями дуже зручний, що, до речі, властиво продуктам від Mozilla. Доступ до розширень здійснюється командою Інструменти> Додатки, після чого у вікні "Додатки" на вкладці "Розширення" знаходимо встановлені розширення. Кнопки наявних у вікні інструментів дозволяють дуже просто відключити, видалити або встановити нове розширення. Ну а на вкладці "Пошук доповнень" ми знаходимо перелік рекомендованих додатків.

Розширення - одна із сильних сторін Thunderbird, а їх кількість дозволяє вибрати кожному найпотрібніші функції.

Найкорисніші з доповнень, з точки зору автора, такі:

 1. Add Blocks. Блокування реклами.
 2. Extra Folder Columns. Налаштування відображення кількості листів в рядку з назвою папки (всього, а не тільки непрочитаних). За рахунок цього розширення можна практично синхронізувати відображення інформації панелі "Все папки" для обох поштових клієнтів.
 3. Enigmail. Додає в Thunderbird функції OpenPGP-сумісного шифрування та електронного цифрового підпису повідомлень. Це розширення дозволяє автоматично зашифровувати і розшифровувати листи, а також здійснювати управління ключами. Для виконання криптографічних операцій Enigmail потрібна наявність GnuPG ( www.gnupg.org ). GnuPG не входить в пакет установки.
 4. MinimizeToTray revived. Дуже зручне розширення, що дозволяє згортати програму в трей.
 5. SmartTemplate. Дозволяє створити шаблони для нових листів, відповідей або пересилань як окремих поштових скриньок, так і одночасно для всіх. На жаль, поки що не працює в 5-й версії.
 6. Thunderbird Conversations. Також дуже зручне (і красиве) розширення, що групує переписку з певним адресатом у вигляді ланцюжка. Дозволяє робити з такими ланцюжками всі необхідні дії, наприклад, відкривати їх в новій вкладці, видаляти і навіть друкувати.

Оновлення розширень (що, знову-таки, є доброю традицією продуктів Mozilla) добре продумано і просто реалізується навіть для новачків.

До речі, дуже добре реалізовано і саме оновлення програми. Воно (при відповідних налаштуваннях) проводиться автоматично. При цьому перевіряється сумісність попередніх розширень з новою версією, і якщо виявляється, що якийсь з них в новій версії непрацездатних, то користувач отримає відповідне повідомлення.

При цьому перевіряється сумісність попередніх розширень з новою версією, і якщо виявляється, що якийсь з них в новій версії непрацездатних, то користувач отримає відповідне повідомлення

Після скачування (автоматичного) нової версії програми в області трея з'явиться повідомлення про наявність оновлення з пропозицією встановити його. Втім, навіть якщо ви й не помітите його, це не проблема, оскільки при повторному запуску Thunderbird воно буде встановлено автоматично.

Для автоматичного оновлення програми і доповнень у вікні налаштувань (Інструменти> Налаштування) слід на вкладці "Оновлення" включити поля-мітки "Автоматично перевіряти наявність оновлень ...", а потім встановити перемикач "При виявленні доповнень для Thunderbird" в положення "Автоматично завантажувати і встановлювати оновлення ".


створіння резервних копій

Це дія в The Bat! здійснюється просто і ефективно. На жаль, Thunderbird не має інструменту збереження призначених для користувача профілів і даних, а також копіювання листів.

Користувач має два варіанти створення копій. Перший - створення архіву всієї папки з даними (вона розташовується за адресою c: \ Documents and Settings \ ім'я користувача \ Application Data \ Thunderbird) за допомогою звичайних архиваторов. Інформація непогано стискається. У мене, наприклад, папка об'ємом 288 Мб була стиснута до розміру 168 Мб. Звичайно, даний варіант явно не оптимальний, оскільки доводиться задіяти архіватор. Разом з тим, не слід взагалі забувати про створення резервних копій вашої інформації. Доцільно робити такі копії раз в тиждень (а іноді і частіше), використовуючи пакетний файл, який містить перелік файлів і папок для копіювання. Цей файл містить в тому числі і папку з даними Thunderbird. Таким чином, ви створюєте резервну копію всій вашій інформації, в тому числі і листування. Ну а далі все просто. Як тільки виникає необхідність відновлення з резервної копії , Просто замінюємо вміст папки з даними на вміст архіву. При цьому у нас зберігається абсолютно все, включаючи встановлені розширення. Відносний мінус цього способу полягає в тому, що користувач все ж повинен володіти знаннями, як мінімум, про те, де розташована сама папка з даними Thunderbird. Як тут не згадати чудово організовану систему копіювання / відновлення в The Bat !.

Для створення резервних копій листів та іншої інформації зручно користуватися утилітою MozBackup.

Але ось тут на допомогу може прийти другий спосіб створення резервних копій - підключення сторонніх додатків, які вирішують питання створення резервних копій профілів і даних. Одним з таких додатків є MozBackup чеха Павла Цврцека (Pavel Cvrcek). Воно якраз і призначений для резервного копіювання і відновлення профілів користувачів і даних, в тому числі електронних листів і контактів в Thunderbird. До речі, його можна використовувати і для збереження закладок і журналу в Firefox. Програма має безліч локалізацій, в тому числі російську. Завантажити програму, як, втім, і локалізацію, можна за адресою mozbackup.jasnapaka.com . Русифікувати програму не складає труднощів, для цього модуль російської локалізації (Default.lng) потрібно скопіювати в папку з модулем MozBackup (за замовчуванням c: \ Program Files \ MozBackup).

Алгоритм роботи програми гранично простий, він базується на послідовному виконанні декількох кроків модуля-майстра. При цьому сама програма Thunderbird повинна бути закрита. Для створення резервної копії алгоритм виглядає так:

 1. У вікні "Тип операції" вибираємо операцію копіювання, встановивши перемикач в положення "Зберегти", а в нижній частині вікна вибираємо "Thunderbird", після чого клацаємо кнопку "Далі".
 2. У вікні "Вибір профілю" вибираємо "default". У нижній частині вікна задаємо шлях для збереження копії. Клацаємо кнопку "Далі".
 3. Програма запропонує нам захистити архів паролем, що повністю на вашому розсуді.
 4. У вікні "Вибір компонентів" вибираємо необхідні: пошту, адресну книгу і ін. Раджу залишити все компоненти, які пропонує програма, оскільки робить це вона повністю правильно.
 5. Клацаємо кнопку "Далі" і з почуттям виконаного обов'язку спостерігаємо за процесом створення архіву.

Файл архіву створюється з розширенням PCV. Між іншим, файли з цим розширенням мають формат ZIP, тому їх можна відкрити за допомогою будь-якого стандартного архіватора.

Відновлення резервної копії виглядає так:

 1. У вікні "Тип операції" вибираємо операцію відновлення, встановивши перемикач в положення "Відновити", а в нижній частині вікна вибираємо "Thunderbird", після чого клацаємо кнопку "Далі".
 2. У вікні "Вибір профілю" вибираємо "default". У нижній частині вікна задаємо шлях для збереження копії. Клацаємо кнопку "Далі".
 3. У вікні "Вибір компонентів" вибираємо необхідні: пошту, адресну книгу і ін. Раджу залишити все компоненти, які пропонує програма, оскільки пропонує вона їх повністю правильно.
 4. Програма видає повідомлення "Відновлення може перезаписати існуючі файли в обраному профілі. Продовжити?". Якщо ми впевнені, що це саме так, клацаємо кнопку "Так" і, знову-таки, спостерігаємо процес відновлення.

Такий варіант значно зручніший для користувачів, які не хочуть замислюватися над взагалі-то сторонніми діями типу використання архіватора, створення пакетного файлу для нього, знання розташування папок з даними Thunderbird. Але не слід забувати, що розробники Thunderbird постійно вдосконалюють свій продукт, тому завжди існує небезпека того, що нова версія Thunderbird не підтримуватиме MozBackup, а її автор або затягне з випуском нового релізу, або взагалі відмовиться від її подальшої підтримки. Втім, і для 5-ї версії Thunderbird додаток MozBackup відпрацьовує без проблем.

Розмір архівних копій для обох розглянутих варіантів практично однаковий, так що з цього боку важко комусь віддати перевагу.

Валерій ФЕТИСОВ

Як же зробити так, щоб перехід на Thunderbird не доставили великих клопотів?
Що ж пропонує Thunderbird своїм користувачам?
Продовжити?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью