<
 • Главная
Статьи

фабрика тайлів

 1. Основи цифрової фотозйомки
 2. Очі бояться, а руки роблять
 3. конвеєрне виробництво
 4. TextureWorkshop
 5. Texture Maker
 6. Auto Seamer
 7. * * *

Практично в кожній сучасній грі, будь-то екшен нового покоління типу Crysis або нехитрий флеш-квест з простеньким оточенням, використовуються тайловие фототекстури. Вони покривають моделі будівель, поверхня землі, зброя. Правильно створена, красива текстура здатна приховати недолік полігонів в моделях, огріхи в архітектурі, а там, де всіх цих недоробок немає, тайловие фототекстури просто покращують загальне враження від гри.

Ми в нашому ігрострой-цеху постійно стикаємося з необхідністю робити подібні текстури і сьогодні поділимося з вами основами текстурирования. Розглянемо процес підготовки артов, їх перетворення в Photoshop, вивчимо деякі хитрощі ручного та автоматичного (він же - конвеєрний) виробництва фототекстури.

Матеріал буде цікавий в першу чергу початківцям модмейкерам, просунуті ж ігростроевци, можливо, дізнаються щось нове з описів програм для створення тайлів.

Основи цифрової фотозйомки

У будь-якого майстра, чим би він не займався, повинен бути повний набір інструментів, за допомогою яких він і буде творити. При цьому інструменти повинні бути якісні. При виробництві тайл-фототекстури справа йде аналогічним чином. Насамперед необхідно отримати кілька якісних цифрових фотознімків і лише потім робити їх подальшу обробку і трансформацію безпосередньо в текстуру. Які ж інструменти нам знадобляться для отримання якісного сировинного матеріалу, тобто фотографій?

Які ж інструменти нам знадобляться для отримання якісного сировинного матеріалу, тобто фотографій

Приклади тайлів, створених нами в графічному редакторі Adobe Photoshop.

Для створення якісних знімків нам перш за все необхідно обзавестися простенької, але якісної моделлю цифрового фотоапарата з достатньою глибиною різкості, щоб навіть зняті під кутом текстури на ваших фото. Працюючи над цією статтею, ми, наприклад, використовували недорогу за сучасними мірками фотокамеру Sony DSC-W40 (але нітрохи не гірші моделі є і у інших виробників фототехніки - Canon, Nikon, Fuji).

Професійні і напівпрофесійні фотокамери, звичайно ж, дадуть кращий результат, і якщо у вас вже є, скажімо, Nikon D80 або Canon EOS 400D, то вам можна тільки позаздрити. Але поліпшення якості в даному випадку значно нижче, ніж приріст вартості на фотоапарат. Не забувайте ще й про те, що навіть в найсучасніших іграх використовуються тайловие текстури порівняно невисокого дозволу - 256x256, 512x512, 1024x1024, максимум 1280x1280. А для отримання якісних зображень такого формату цілком достатньо недорогий камери (хоча світлопередача повинна бути хорошою).

Після того як камера обрана / куплена / взята у приятеля, слід обзавестися штативом, який дозволить вам зафіксувати фотоапарат в потрібному положенні. Можна обійтися і без штатива, проте при поганому освітленні ви навряд чи зможете отримати різкі знімки. А замшілу цегляну стіну (одна з найпоширеніших і затребуваних текстур) майже завжди доводиться знімати десь в підворітті, де світла дуже мало.

Цифровий фотоапарат придбаний, штатив обраний, можна приступати безпосередньо до «захоплення» 2D-зображень, тобто до фотографування. Виберіть об'єкт для зйомки (камінь, стіну або поверхню землі), переконайтеся в тому, що об'єктив приладу паралельний фотографованим елементу, і зробіть кілька знімків (від 2-3 до 10). При цьому пам'ятайте, що для створення якісних текстур потрібні зображення, на яких відсутні будь-які тіні від сторонніх об'єктів та відображення (якщо мова йде про скляних поверхнях).

Очі бояться, а руки роблять

Підготовчий етап закінчено. Припустимо, що на ньому ви вже сформували значну колекцію різних фотографій із зображенням цегляних стін, вікон, паркету, водної поверхні, металевих решіток, заборів. Приступаємо до другого, найважливішого етапу роботи - створення текстур на основі зроблених раніше цифрових фотознімків. З софта нам буде потрібно лише Adobe Photoshop (ми працювали в версії CS, сьома і CS2 відрізняються незначно).

Запустіть програму і довантажити в неї цифрове фото, на основі якого хочете зробити безшовну текстуру. Перш ніж почати творити, внесемо ясність в термінологію. Назви «тайлинг», «тайл» і «тайловая текстура» походять від англійського tile, що в перекладі означає «плитка». Тайлінг - це побудова цілісного безшовного зображення на основі однакових плиток або тайлів. Тайловая фототекстури - тайл, зроблений на основі фотографії; термін використовується для того, щоб підкреслити, що тайл отриманий не за рахунок автоматичної генерації на основі програмних алгоритмів.

Для того щоб зробити тайл-текстуру, нам необхідно ліквідувати шви, що виникають на стику двох копій вихідної фотографії по вертикалі і горизонталі. Почнемо з Тайлінг фотографії в вертикальному напрямку. Зайдіть в Photoshop, завантажте текстуру, відмасштабуйте її і виберіть пункт меню View / Show / Grid (або просто натисніть Ctrl + ") для включення режиму відображення сітки. Після цього виділіть нижню частину фотографії за допомогою інструменту Rectangular Marquee Tool, який можна активувати за допомогою гарячої клавіші M. Потім скопіюйте обраний фрагмент зображення в буфер за допомогою клавіш Ctrl + C і помістіть клонований ділянку на полотно за допомогою гарячих клавіш Ctrl + V.

Далі розташуйте зроблену копію у верхній частині арту, використовуючи інструмент Move Tool. Вимкніть опцію показу сітки і зітріть утворилася в результаті виконаних операцій кордон за допомогою інструменту Eraser Tool (E). Також можна скористатися інструментами Clone Stamp і Healing Brush. Створіть нове зображення в Adobe Photoshop і помістіть на його форму нашу фотографію за вирахуванням нижній частині, копію якої ми розташували у верхній області арту. Якщо ви скопіюєте отримане зображення в буфер обміну і помістіть його копію впритул до вихідного арту знизу або зверху, то побачите, що на місці їх стикування шви будуть відсутні, тобто текстура Тайлі по вертикалі. Проробіть аналогічні маніпуляції з однією з бічних сторін кінцевого арту. У підсумку ви отримаєте повноцінний тайл, який в подальшому можна буде використовувати для текстурування 3D-моделей.

конвеєрне виробництво

Описаний вище метод універсальний і дозволяє виготовляти дуже якісні тайли з нуля. Але що робити, якщо вам для вашого проекту (ігри або мода) потрібні сотні щодо одноманітних текстур? Унікальні щось ви зробите самі, але як бути з клонами? Не сидіти ж годинами за екраном монітора, виконуючи раз за разом одну й ту ж операцію.

У таких ситуаціях краще використовувати утиліти, які дозволяють автоматично генерувати тайл-текстури на основі фотознімків. Розглянемо коротко основні інструменти для швидкісного створення фототекстури, а також їх позитивні і негативні сторони.

TextureWorkshop

Програма TextureWorkshop дозволяє в лічені секунди перетворити практично будь-яку фотографію в тайл, яка стикується з таким же Тайлі. Також утиліту можна використовувати в якості примітивного графічного редактора - TextureWorkshop дозволяє змінити колірну схему зображення, яскравість, контрастність, насиченість.

Механізм автоматичної генерації тайлів на основі простих зображень досить тривіальний - запускаєте додаток, довантажувати в нього той чи інший арт (кнопка Open), налаштовуєте ряд атрибутів Тайлінг на закладці Tilize і тиснете кнопку Apply із зображенням зеленої галочки. Вуаля - текстура готова.

Єдиний недолік TextureWorkshop полягає в тому, що за повну версію програми вам доведеться розщедритися на $ 24,95. На нашому DVD ви знайдете trial-версію утиліти, яка працює рівно 10 днів і має деякі функціональні обмеження.

На нашому DVD ви знайдете trial-версію утиліти, яка працює рівно 10 днів і має деякі функціональні обмеження

Програма TextureWorkshop - недорога, зручна і гранично проста в освоєнні. Автоматизує процес виготовлення безшовних текстур.

Texture Maker

Набагато більш потужним засобом для створення тайлів є редактор Texture Maker. По суті, ця програма є такою собі віртуальною студією, кузнею найрізноманітніших текстур. Вона дозволяє в кілька кліків формувати безшовні арти, виробляти редагування зображень (застосовувати фільтри, змінювати яскравість / контраст / колірну гамму зображення, малювати на поверхні арту), генерувати текстури і багато чого ще.

Після запуску Texture Maker перед вами з'явиться форма з вікном 2D-виду, а також кілька полів об'єктів і панелей, під зав'язку набитих різними інструментами. Створення тайла в Texture Maker починається з того, що ви довантажувати в додаток фотографію або просто якусь картинку, на базі якої хочете зробити безшовну текстуру.

Після того як арт обраний, досить клацнути по кнопці Make Seamless на панелі вибору функцій (Function Selection) в правій частині програми і клікнути мишкою по дочірньому до категорії Make Seamless пункту Stretch Edge для отримання тайла.

Серед відмінних рис, що виділяють дану розробку на тлі аналогів, варто відзначити наявність вбудованого генератора текстур, відмінну документацію, підтримку користувальницьких плагінів і скриптів. Мінус у редактора всього один - програма умовно-безкоштовна. Повна версія коштує цілих? 99.95.

Утиліта Texture Maker - справжня кузня текстур, в тому числі і безшовних.

Auto Seamer

Якщо ви не хочете розщедрюватися на дорогі програми, заточені під створення тайлів, почитаєте простоту і мінімалізм, то напевно прийдете в захват від крихітної безкоштовної утиліти з промовистою назвою Auto Seamer. Вона вміло трансформує BMP-зображення в безшовні текстури.

Після запуску утиліти ви побачите, що велика частина робочого екрану відведена під поле для відображення різних артов, інше місце займають поля, в яких задаються ті чи інші параметри. Створення тайла в програмі проводиться таким чином - довантажувати в додаток довільну картинку формату Bitmap (через пункт меню File / Open), налаштовуєте ряд атрибутів в лівій частині програми і тиснете кнопку Seam It! в поле Weighted Seem.

Auto Seamer - одна з небагатьох безкоштовних програм, що дозволяють трансформувати прості зображення в тайли.

* * *

Підіб'ємо короткі підсумки. Сьогодні ми розглянули основні принципи створення тайлів на основі різних цифрових зображень - вивчили методи ручного та автоматичного виготовлення безшовних текстур. Якому способу віддати перевагу - залежить виключно від ситуації.

Наприклад, якщо мова йде про розробку гри, в якій дуже важливі деталі (окремі вікна, бордюри, паркани), то краще вибрати ручний спосіб створення текстур. Якщо ж ви робите проект в дусі GTA, де окремо взяті елементи не так важливі і недоліки на тлі загальної картини будуть непомітні, раціональніше скористатися послугами різних програм для автоматичного створення тайлів.

Які ж інструменти нам знадобляться для отримання якісного сировинного матеріалу, тобто фотографій?
Але що робити, якщо вам для вашого проекту (ігри або мода) потрібні сотні щодо одноманітних текстур?
Унікальні щось ви зробите самі, але як бути з клонами?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью