<
 • Главная
Статьи

Як вивчити програмування з нуля

 1. Як вчити програмування з нуля 1. Самостійно
 2. 2. За допомогою ментора
 3. 3. У викладачів «живих» курсів
 4. 4. В університеті
 5. Як вибрати напрямок і мову
 6. На що звернути увагу при виборі
 7. Якщо не можете визначитися
 8. Що ще повинен знати програміст: математика та англійська?
 9. Як отримати перший досвід і першу роботу

Як вчити програмування з нуля

1. Самостійно

Якщо ви володієте залізної силою волі і горите бажанням стати програмістом, то можете досягти своєї мети за допомогою самоосвіти. Це не найпростіший і короткий шлях: вам доведеться самому розбиратися в інформаційному хаосі і боротися з прокрастинація. Зате ви можете вчитися в зручний час за відносно невеликі гроші або ж зовсім безкоштовно.

Починати найпростіше з інтерактивних онлайн-курсів. У Мережі є безліч майданчиків , Матеріали яких доступно пояснюють основи програмування і задають напрямок для подальшого розвитку. Особливу увагу приділяйте тим курсам, які навчають на прикладах реальних проектів, тобто поетапно розповідають, як створювати конкретну програму або сайт.

Платформа з безкоштовними курсами по веб-розробці freeCodeCamp

Запам'ятайте, що у вас нічого не вийде без практики. Вчіться по проектно-орієнтованим курсам і намагайтеся самі писати розібрані в них програми та сайти. Шукайте лекції на YouTube з розбором проектів, які ви б хотіли розробляти. Спочатку копіюйте роботу інших людей і аналізуйте її. Потім пробуйте відходити від оригіналу, експериментуйте, змінюйте окремі елементи, поки не зможете створювати щось унікальне.

Крім курсів і відеолекцій, до ваших послуг офіційна документація на сайтах мов, і книги . Коли розберетеся в основах, пошукайте свіжі видання з підзаголовком Best Practices за обраним мови програмування. Такі книги містять кращі прийоми розробки.

Обов'язково поставте перед собою мету створити свій проект і постійно працюйте над ним.

Це допоможе закріпити отримані знання і зрозуміти, яку інформацію вам ще не вистачає. Ваші навички будуть розвиватися разом з проектом. Коли закінчите його, працюйте над новим - більш складним.

Якщо у вас виникнуть труднощі в процесі навчання або розробки, ви завжди зможете звернутися з будь-якого питання до спільнот програмістів на кшталт « тостер »і Stack Overflow . Вам, наприклад, допоможуть вирішити якусь задачу, вибрати хороший курс або вкажуть на помилки в коді.

Сервіс питань та відповідей на технологічні теми «Тостер»

Відточувати навички зручно на спеціальних майданчиках, де можна позмагатися з іншими програмістами, вирішуючи за допомогою коду різні практичні завдання. У числі таких сервісів - Codewars , TopCoder і HackerRank .

Якщо відчуєте, що ваше розвиток зайшло в глухий кут, або захочете прискорити навчання, спробуйте наступні варіанти.

13 порад тим, хто вивчає програмування самостійно →

2. За допомогою ментора

Ментор - персональний наставник, який вказує на помилки, попереджає про підводні камені, допомагає прокладати курс навчання. Корисна рекомендація, отримана в потрібний момент, може позбавити вас від багатьох проблем і заощадити масу часу. Тому ментор нікому не завадить.

Дізнайтеся, чи є серед ваших знайомих розробники. Можливо, хтось із них захоче вам допомагати. Якщо таких людей ви не знаєте, можете пошукати їх в співтовариствах програмістів. Наприклад, на тому ж «Тостер». Тільки послуги менторства коштують недешево, а за просто так витрачати багато часу на незнайомих людей ніхто не бажає.

3. У викладачів «живих» курсів

Дистанційні і очні курси з викладачами, які навчають програмістів з нуля, стали неймовірно популярними за останні роки. В рамках цього формату вам також потрібно буде дуже багато працювати самостійно. Зате ви будете займатися по професійно підготовлену програму, а рішення задач перевірятиме жива людина. До недоліків курсів можна віднести високу вартість навчання.

Популярні російськомовні онлайн-майданчики, які займаються системною підготовкою програмістів: « Нетологія », GeekBrains і Loftschool .

Якщо вважаєте за краще займатися очно, можете пошукати освітні центри, які навчають програмування в вашому населеному пункті. На жаль, такі заклади найчастіше присутні тільки у великих містах. Як приклад можна привести комп'ютерну академію « КРОК », У якій є філії в декількох країнах.

4. В університеті

Якщо у вас багато часу в запасі і ви впевнені, що хочете пов'язати життя з програмуванням, можете вивчати комп'ютерні науки в університеті. Але майте на увазі, що традиційні навчальні заклади відстають від прогресу, так що сучасні мови програмування та інші технології вам доведеться освоювати самостійно.

З іншого боку, університет дасть фундаментальні знання математики, алгоритмів і інших областей, які допоможуть вам стати висококласним програмістом. За роки старанної навчання ви сформуєте правильний тип мислення, завдяки якому будете схоплювати все на льоту в професійній сфері.

Як вибрати напрямок і мову

В ІТ-індустрії можна виділити кілька напрямків, в кожному з яких використовують свій набір мов. Перелічимо основні напрямки в порядку зростання складності:

 1. Веб-розробка. Популярні мови: JavaScript, PHP, Python, Ruby.
 2. Мобільна розробка. Популярні мови: Java, Swift.
 3. Розробка ігор і програм для настільних комп'ютерів. Популярні мови: C ++, C #, C.
 4. Big Data, машинне навчання. Популярні мови: Python, R, Scala.

На що звернути увагу при виборі

Щоб зробити правильний вибір напрямку і, зокрема, мови, враховуйте наступні чинники: складність освоєння і кількість навчальних матеріалів в Мережі, ваші особисті переваги (що саме хочете розробляти) і затребуваність мови на ринку праці.

Щоб зробити правильний вибір напрямку і, зокрема, мови, враховуйте наступні чинники: складність освоєння і кількість навчальних матеріалів в Мережі, ваші особисті переваги (що саме хочете розробляти) і  затребуваність мови  на ринку праці

Графік затребуваності мов на міжнародному ринку праці / research.hackerrank.com

Затребуваність мови в вашому регіоні легко перевірити на сайтах для пошуку роботи. Просто відкрийте розділ для розробників ПЗ і подивіться кількість доступних вакансій.

Інфографіка: Яку мову програмування навчав перших →

Якщо не можете визначитися

Якщо ви в замішанні, придивіться до JavaScript - мови, на якому написаний майже весь інтернет. Багато організацій і програмісти радять новачкам вибирати саме цю мову в якості першого.

Наприклад, засновник освітнього ресурсу freeCodeCamp Квінсі Ларсон рекомендує JavaScript всім початківцям. Ларсон призводить дуже прості аргументи:

 1. JavaScript відносно легко освоїти. А щоб написати щось і запустити на цій мові, досить мати редактор коду і браузер.
 2. JavaScript - найпопулярніший мову на міжнародному ринку праці і у нього великі перспективи. У екосистему JavaScript інвестують великі компанії на кшталт Google, Microsoft і Facebook.
 3. У JavaScript дуже широка сфера застосування: від сайтів і браузерних ігор до мобільних додатків.

Крім того, навколо цієї мови сформувалося велике співтовариство розробників. Високий інтерес до JavaScript забезпечує величезну кількість курсів, книг і іншого освітнього контенту.

Що ще повинен знати програміст: математика та англійська?

Будь-якому програмісту не завадить глибоке розуміння математики . Для таких напрямків, як розробка ігрової графіки або великі дані, математичний розум - це необхідність. Але що стосується веб-розробки і створення нескладних програм, то в більшості випадків без математики можна обійтися. Хоча серед професіоналів на цей рахунок немає єдиної думки.

А ось розуміння англійської, хоча б на рівні швидкого читання документації, обов'язково для всіх програмістів. Офіційні документи і велика частина освітніх матеріалів з'являються в першу чергу на англійській мові. книги часто застарівають ще до того, як виходить переклад. Крім того, знання англійської відкриває перспективи для роботи з усім світом.

Як вивчити англійську мову: все саме цікаве і корисне →

Як отримати перший досвід і першу роботу

Щоб знайти першу роботу в якості програміста, ви повинні мати портфоліо. Це створений вами проект, а краще кілька, які демонструють всі ваші вміння розробника. У програму більшості курсів входить розробка проектів, які можуть увійти в ваше портфоліо.

Дуже цінним пунктом в резюме буде наявність досвіду роботи, особливо командної розробки. Але де його взяти, якщо ви шукаєте першу роботу?

 1. Виконайте кілька замовлень на біржах фріланса . Це можуть бути " фріланс »або Upwork . Пропонуйте свої послуги безкоштовно, тоді до вас прийдуть перші замовники.
 2. Знайдіть однодумців і створіть з ними спільний проект. Люди об'єднуються для таких цілей майже на кожній освітньої майданчику, де є курси з програмування.
 3. Виберіть курси, організатор яких допомагає з працевлаштуванням. Наприклад, в GeekBrains після навчання відкривається доступ до стажувань від різних компаній, в тому числі - оплачуваних. GeekUniversity і «КРОК» гарантують працевлаштування своїм випускникам.

перед співбесідою не забудьте пошукати в Мережі списки завдань і питань, які часто задають претендентам.

Що ще повинен знати програміст: математика та англійська?
Але де його взяти, якщо ви шукаєте першу роботу?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью