<
 • Главная
Статьи

Яндекс закриває рейтинг популярних записів блогів, закриття Рейтингу Яндекс блогів

Не встиг «Яндекс» оголосити про те, що закриває «пузомерку», як точно такі ж на перший погляд сервіси (благо «Я» вирішив вільно поділитися своїми технологіями з усіма бажаючими) з'явилися на artlebedev.ru і WhoYougle. Їх вплив на блогосферу поки дорівнює нулю, а реальним претендентом на місце «Яндекса» може стати тільки Google.

Новин хороших немає,

А погані - ось вони:

Вийшли вранці в інтернет,

Ну а «Яндекс» в Лондоні.

Леонід Каганов, поет і блогер-тисячник

З'явившись років п'ять тому, коли російська блогосфера тільки розквітала, пошук «Яндекса» по блогам був єдиним навігатором по незліченних записах різноманітної публіки, якими щомиті поповнюється інтернет. Найбільший російський пошуковик в тій чи іншій мірі намагався підгортати різні пошукові ринки, і обходити своєю увагою блоги було б нерозумно, тим більше що в останні роки тільки про них і говорили.

Пошук as is не те щоб цілком невинна штука. Більшість користувачів не підозрюють, що за перші місця, які видаються в результаті пошукових запитів по різноманітним ключовими словами, йде справжня бійка. Оптимізаторських бізнес - закритий і зовнішнього світу не особливо помітний.

Якби тоді «Яндекс» обмежився пошуком, все, можливо, було б інакше, та й блогосфера була б зовсім іншою. Але «Яндекс» пішов далі і незабаром пошук по блогах обріс різноманітними рейтингами. Це додало «Яндексу» медійності і головного болю: будь-який рейтинг - це в підсумку накрутки і не дуже добросовісне використання даних.

Досить згадати «Рамблер Топ-100»: саме на нього звалюють початок ери покупного трафіку. Саме туди дивилися рекламодавці, і саме по топ-100 оцінювалися деякі сайти, наприклад засоби масової інформації. З пошуком по блогах вийшла схожа історія, але тільки ще більш сумна. Адже для користувача контент як би ніким не контролюється.

Поки блогосфера не уявляла для широкого загалу великого інтересу, рейтинги «Яндекса» були скоріше «пузомерку» або способом привернути до себе увагу. Причому досить скромною аудиторії: на ранніх етапах існування сервісу він був розрахований лише на просунутих жителів блогосфери і навіть місцями претендував на об'єктивність. Нехитрий алгоритм дозволяв дізнатися, що нині популярно, яку тему обговорюють, яке кіно найкраще дивляться.

З ростом аудиторії пошук по блогах став не просто «дзеркалом блогосфери», а інструментом кожного поважаючого себе піарника незалежно від галузі, журналіста і навіть численних співробітників спецслужб.

Незважаючи на те що співробітники «Яндекса» заявляли про досить скромною аудиторії на сервісі, ПЯПБ відмінно працював каталізатором: більшість історій, які потрапляли в перші рядки хіт-параду, обов'язково доходили до тих, хто цей рейтинг і в очі не бачив. Листи президенту, заклики вийти на вулицю з того чи іншого приводу, несамовиті історії і просто вдало сформульовані епізоди з життя - за час свого існування пошук «Яндекса» по блогам побачив багато чого.

LiveJournal.ru, сателіт LiveJournal.com, який намагався трохи потіснити ПЯПБ, так і не знайшов велику любов аудиторії - чи то тому, що відображає картину світу тільки за версією ЖЖ, чи то тому, що рейтинги там працюють через пень-колоду, а популярний контент вибирається редакторами. Politonline як пошук і рейтинг по кожному політичному контенту теж велике кохання не здобув. Адже і сліпому зрозуміло, що проекти подібною тематикою афілійовані ні з цими, так з тими. Так що «Яндекс» фактично на цій галявині був один, але радості це йому не приносило ніякої.

Здавалося б, якщо такий прекрасний медійний ресурс створюється виключно користувачами і формується ніби як автоматично - це ж не сервіс, а казка! Отримати такий не відмовилися б багато. Якого-небудь неугодного блогера завжди можна перекинути в кінець рейтингу, а якщо раптом захотілося зробити кому-небудь приємне - підняти на самий верх, що зараз актуально. Різноманітні рекламні агентства, що розміщують рекламу в блогах, орієнтуються виключно за цим рейтингом. Якщо тебе немає в десятці, то ти нікому не потрібен. Є й багато інших цікавих способів комерційної експлуатації такого прекрасного ресурсу. Захотіла опозиція зібрати всіх на мітинг незгодних - поправимо рядок і перекриємо їм повітря. Пише хтось зло лист - поправимо рядок, і немає листи. Краса!

Але «Яндекс» не з таких. Існуючи і позиціонуючи себе виключно як технологічна компанія, «Яндекс» замість зручного сервісу отримав багато проблем. Дивіться самі: з одного боку, повна дружба з державою, символічна акція Ощадбанку і повна відсутність будь-якої медіасреди - одні технології. З іншого боку, на цьому прекрасному тлі ПЯПБ якось не дуже культурно виглядає. Більшість претензій до «Яндексу» останнім часом зводилися саме до цього сервісу.

Судячи з усього, «нагорі» втомилися боротися з цією проблемою. Щоб позбавити себе від неприємностей, «Яндекс» і вирішив закрити всі рейтинги блогів і більше ніби як не брати участь в цій войнушки. як помітив заступник гендиректора компанії «Об'єднані медіа» Антон Носик, «закриваючи рейтинг записів,« Яндекс »не міг написати в своєму блозі, що ось нам дзвонять з адміністрації президента і просять прибрати з топа такі-то записи, але він міг досить прозоро на це натякнути . Натяк, в загальному, вийшов ».

Але «ні собі, ні людям» не відбулося, в компанії знайшли досить елегантний спосіб викрутитися і надали розробникам API для побудови власних рейтингів. І вовки ситі, і вівці цілі.

Святе місце пустим не буває. Варто було «Яндексу» відкрити API, бажаючі перехопити ініціативу тут же знайшлися. Серед них і блогер Тема Лебедєв , Широко відомий у вузьких колах власник дизайн-студії імені себе, і довідкова система WhoYougle , Цієї ночі анонсувала запуск аналогічного сервісу.

Чи стануть ці, безумовно, зручні сторінки дзеркалом блогосфери, інструментом піарника і сержанта в відомих органах - покаже час. Не останнє значення буде мати компетенція самих компаній. Є підозра, що на сайті дизайн-студії рейтинг не цілком доречний, трохи більше актуальний він в WhoYougle. Хоча і Тьома, і Антон Борисович, співвласник WhoYogle, навряд чи зможуть грати в медіа так, як цей робив «Яндекс». На їх фоні самим логічним наступником «Яндекса» бачиться Google.

Так, російське представництво Google поки поводиться зайве скромно. Вони не надто активні, і їх популярність ще не доросла до потрібного рівня. Але дарма, чи, вони вже рік шукають людину на посаду менеджера по GR (тобто того, хто збудує їм відносини з government, державою), щоб в Кремль ходив і вирішував всі відповідні питання?

Дивишся, знайдуть, і тоді завдяки своїм пошуковим інструментів, яких більш ніж достатньо, зроблять свій рейтинг. Наскільки він буде об'єктивний, полюбить його публіка і чи з'явиться він взагалі - ми скоро дізнаємося. Блогосфера, незважаючи на спадаючу популярність, все ще залишається ласим шматочком медійного пирога. Чи не підгортати цю галявину було б нерозумно.НАДІСЛАТИ: НАДІСЛАТИ:
Але дарма, чи, вони вже рік шукають людину на посаду менеджера по GR (тобто того, хто збудує їм відносини з government, державою), щоб в Кремль ходив і вирішував всі відповідні питання?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью