<
 • Главная
Статьи

Cемантіческое проектування сайту: що, як і навіщо

 1. Що потрібно для створення сайту?
 2. Як заощадити на розробці сайту?
 3. Семантичне проектування web-ресурсу
 4. Ітерації семантичного проектування сайту
 5. 1. Ознайомлення з тематикою бізнесу
 6. 2. Аналіз попиту
 7. 2.2. оцінка сезонності
 8. 3. Пошук конкурентів - аналіз ТОП видачі пошукових систем
 9. 4. Аналіз структури сайтів конкурентів
 10. 5. Розширення структури майбутнього сайту за рахунок складання семантичного ядра
 11. 6. Пошук альтернативного шляху просування майбутнього сайту
 12. Переваги семантичного проектування сайту

Зміст [сховати]

Зміст [сховати]

Що потрібно для створення сайту?

Велика частина людей, які замислюються над створенням власного веб-ресурсу з метою збільшення доходу, стикаються з проблемою "а з чого власне почати?".

І ось який шлях вони вибирають:

 1. Ідея: на стадії ідеї продумується тематика, які функції повинен виконувати сайт і які проблеми буде вирішувати. Все записується на папері, обговорюється з компаньйонами або друзями і вуаля - все круто;
 2. Пошук розробників: на даній стадії відбувається пошук ресурсів (програмістів, дизайнерів і т. Д.) Які зможуть створити саме те, що бажає замовник;
 3. Створення сайту: виходить готовий продукт, власник бізнесу задоволений, його ідея втілилася і тепер можна отримувати дохід.

Але виходить все не так.

Через деякий час власник бізнесу стикається з новою проблемою: сайт не знаходять користувачі Інтернету. На даній стадії, зазвичай, власник ресурсу звертається в агентство інтернет-маркетингу за допомогою.

Але, звернувшись до фахівців, власник бізнесу стикається з новою проблемою: фахівці агентства, проаналізувавши ресурс, дають відповідь про неможливість ефективно просунути сайт без кардинальних змін або взагалі потрібно переробити веб-сайт з нуля. Але чому? Відповідь в наступному:

 • немає правильної структури сайту і опрацьованих цільових сторінок, через що недоцільно запускати контекстну рекламу і рекламу в соц. мережах на сторінки, які не дають відповідь користувачам на їх питання,
 • існує ряд технічних помилок, через що SEO-просування буде неефективним.

Сайт повертається клієнтові зі списком необхідних доробок. Доробки можуть бути настільки масштабними, що рахунок за доопрацювання, виставлений розробки можна порівняти бюджету на етапі створення веб-сайту. Як же так вийшло? Хто винен? А винен клієнт, тому що керувався методом "мені так подобається".

Як заощадити на розробці сайту?

Щоб захистити себе від проблем, описаних вище, власник бізнесу повинен в першу чергу зробити семантичне проектування, і не важливо інтернет-магазин це або сайт послуг (на питання "Що таке семантичне проектування?" Я відповім трохи нижче, тут опишу переваги). В результаті чого він буде знати:

 • яка буде структура майбутнього інтернет-ресурсу;
 • які посадочні сторінки необхідно реалізувати на сайті;
 • під які пошукові запити будуть оптимізуватися посадочні сторінки (головна сторінка, рубрики, категорії, фільтри, теги);
 • який контент повинен бути на сайті (текст, картинки і т. д.)

За допомогою цих даних фахівець може скласти грамотне технічне завдання на розробку веб-ресурсу, що в свою чергу допоможе:

 1. Поставити більш детальне технічне завдання розробнику. У розробника буде структура перед очима і краще розуміння того, що від нього вимагається.
 2. Зробити структуру веб-проекту зручною для людей. Люди більше використовують веб-сервіс в тому випадку, коли він зручний, товари або послуги розподілені логічно, а контент відповідає їхнім потребам.
 3. Створити інтернет-ресурс за рекомендаціями пошукових систем. Ефективно розроблена структура, оптимізована під пошукові запити, буде відповідати на запитання користувачів, що сприятиме зростанню трафіку з пошукових систем.
 4. ефективно запустити контекстну рекламу і просування в соціальних мережах . Сторінки, які відповідають пошуковому запиту людини, більш вигідні для реклами в пошукових системах і соц. мережах.
 5. Поліпшити впізнаваність бренду і збільшити конверсію. Зручний сайт з точки зору структури отримує більше продажів, і його починають дізнаватися користувачі, які прийшли з контексту, органічного пошуку і соціальних мереж.

Семантичне проектування web-ресурсу

Що таке семантичне проектування?

Семантичне проектування - це підхід до реалізації веб-сайту, метою якого є створення логічної ієрархії сторінок, формування структури web-проекту і підбір пошукових слів (семантичного ядра), які описують діяльність ресурсу, для складання технічного завдання на розробку сайту і написання текстів.

Семантичне проектування проводиться на основі аналізу існуючих web-ресурсів певної тематики і пошукового попиту для виявлення ефективних методів просування в пошукових системах.

Ітерації семантичного проектування сайту

В даному пункті буде описаний сам процес семантичного проектування. Як приклад буде використаний сайт послуг, тематика - мовні курси за кордоном, регіон - Україна, м. Одеса

1. Ознайомлення з тематикою бізнесу

Перш ніж SEO-фахівець приступить до розробки семантичного проекту, йому необхідно ознайомитися з тематикою бізнесу. Для цього рекомендується зустрітися з клієнтом і обговорити ряд питань:

 • тематика бізнесу;
 • спектр послуг (товарів) бізнесу;
 • масштабованість.

Дана інформація допоможе СЕО-оптимізатора максимально ознайомитися з проектом і розставити пріоритети. Що в свою чергу позитивно позначиться на етапі проектування майбутнього сайту і подальшого його просування в пошукових системах.

2. Аналіз попиту

2.1. оцінка запитів

Оцінку запитів користувачів можна провести за допомогою безкоштовних сервісів, таких як Google Keyword Planner або Яндекс Wordstat. Подивимося як користувачі шукають "мовні курси за кордоном" в ПС Яндекс.

Як бачимо, даних дуже мало, це пов'язано з закриттям Яндекса в Україні. Багато платних сервісів допоможуть прискорити процес і оцінити попит відразу з декількох пошукових систем: Serpstat, Semrush, Ahrefs і т. Д. За допомогою сервісу Serpstat подивимося як користувачі шукають "мовні курси за кордоном" в ПС Google. Результатів в даній пошуковій системі більше.

Оцінка попиту необхідна для того, щоб дізнатися затребуваність товару або послуги і доцільність продовження аналізу.

2.2. оцінка сезонності

Оцінивши сезонність, ми зможемо зрозуміти специфіку бізнесу і надалі врахувати дані для планування просування послуг. Оцінимо сезонність в пошуковій системі Гугл і Яндекс. Використовуємо сервіс Google Тренди і Yandex Wordstat. За даними ПС Гугл

За даними ПС Яндекс

3. Пошук конкурентів - аналіз ТОП видачі пошукових систем

Для пошуку конкурентів необхідно використовувати головні запити. Наприклад: вводимо пошуковий запит "мовні курси за кордоном" в пошуковій системі Google.

Вивантажуємо отримані дані в таблицю (рекомендую вивантажувати топ-20. Чим більше даних для аналізу, тим краще). Проведемо аналогічну роботу в пошуковій системі Яндекс

Для отримання більшої кількості конкурентів подивимося видачу пошукової системи DuckDuckGo

Для розширення списку конкурентів можна використовувати платні сервіси. Як приклад вивантажимо дані з сервісу Serpstat ПС Google і Yandex, а також Ahrefs.

Вивантажуємо дані з сервісів і заносимо в загальну таблицю конкурентів для проведення аналізу. (Для прискорення роботи можна використовувати SERP Parser. Він формує ТОП-10 сайтів за основними ключовими запитами.)

4. Аналіз структури сайтів конкурентів

Отриманий список конкурентів з ПС необхідно переглянути, відфільтрувати і залишити тільки сайти з аналогічною тематикою бізнесу нашого проекту.

Взявши за основу певний список конкурентів, приступаємо до аналізу структури сайтів. Структуру можна сформувати двома методами:

 1. Вручну - проходимо по сайту, копіюємо розділи і заносимо дані в таблицю;
 2. За допомогою сервісів (наприклад Screaming Frog SEO Spider).

Формуємо структуру майбутнього web-сайту в таблиці за рахунок унікальних розділів конкурентів. В результаті отримаємо ось таку таблицю.

5. Розширення структури майбутнього сайту за рахунок складання семантичного ядра

5.1. Як правильно скласти семантичне ядро?

Беремо вже готову структуру, яка сформувалася за рахунок аналізу конкурентів, і Парс ключові запити в Key Collector (збираємо ключі, підказки з усіх джерел). В результаті парсинга і аналізу запитів, розширюємо структуру сайту, грунтуючись на призначеному для користувача попиті. Розширена структура семантичного ядра має вигляд:

Зобразимо структуру за допомогою сервісу Coggle, для зручності. (Можна використовувати і інші сервіси, кому як зручно).

6. Пошук альтернативного шляху просування майбутнього сайту

На даному етапі необхідно провести аналіз сайтів молодих конкурентів:

 1. Знайти сайти, яким максимум 2-3 роки;
 2. Зробити аналіз найбільш відвідуваних сторінок.

Використовуючи список конкурентів, збираємо дані для аналізу:

 • Дата реєстрації домену по Whois - для оцінки віку;
 • Трафік по SimilarWeb - для оцінки трафіку.

Для даної роботи можна використовувати RDS BAR або Checkrtust.

Отримуємо ось таку таблицю:

Отримуємо ось таку таблицю:

Як бачимо, в тематиці, яка була взята для прикладу, є 10 молодих сайтів з непоганим трафіком. Далі необхідно проаналізувати розподіл трафіку на сайті і вивчити найбільш трафіковий сторінки (Сервіси: Serpstat або Semrush). Даний аналіз допоможе нам дізнатися методи просування конкурентів, оцінити менш конкурентні тематики, розставити пріоритети по написання текстів для нашого сайту і скласти стратегію просування.

Переваги семантичного проектування сайту

Для SEO-фахівців

 • Готове семантичне ядро;
 • Готова стратегія просування в пошукових системах;
 • Розставлені пріоритети щодо створення контенту;
 • Можливість поставити грамотне ТЗ на розробку сайта програмісту;
 • План по складанню тз для копірайтерів;
 • Створення сторінок під НЧ запити.

Для WEB-розробників

 • Готова структура сайту (розробнику більш зрозуміло, що повинно бути на сайті);
 • Рекомендації SEO-фахівця (ТЗ);
 • Мінімізація помилок;
 • Зменшення часу розробки.

Для власника бізнесу

 • Здешевлення розробки проекту;
 • Прискорення позитивного результату;
 • Прискорення отримання прибутку з проекту.

Як бачимо, семантичне проектування має велику перевагу не тільки для співробітників Digital-агенцій, а й для власників бізнесу. Якщо Ви SEO-спеціаліст, рекомендую докладно вивчити курс семантичного проектування для поглибленого занурення в тему. Якщо ви власник бізнесу і хочете запобігти помилкам при створенні свого веб-ресурсу, рекомендую скористатися послугами компанії OdesSeo і замовити технічне завдання на розробку сайту .

Сподіваюся, я зміг максимально розкрити тему семантичного проектування сайту як для власників бізнесу, так і для сео-оптимізаторів. Всі питання, які не розкриті в статті, залишайте в коментарях нижче. А професіоналів і експертів в даній області прошу поділитися рекомендаціями і порадами. Дякуємо.

Що потрібно для створення сайту?
Як заощадити на розробці сайту?
Велика частина людей, які замислюються над створенням власного веб-ресурсу з метою збільшення доходу, стикаються з проблемою "а з чого власне почати?
Але чому?
Як же так вийшло?
Хто винен?
Як заощадити на розробці сайту?
На питання "Що таке семантичне проектування?
5.1. Як правильно скласти семантичне ядро?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью