<
 • Главная
Статьи

Joomla. Огляд для новачків

 1. Версія Joomla 2.5.
 2. шаблони

Як відомо сайт складається з html. У ручну ви можете створити сайт з кількох сторінок, і цілком без особливих зусиль зможете ними управляти. Але уявіть якщо у вас від декількох десятків сторінок до сотень. Буде трошки незручно їх міняти в разі потреби.

наприклад:

Уявімо, що ви створили сайт, написали кілька десяток сторінок, і тут ви дізналися, що є такі чудові речі як аналітика і лічильники, і вам потрібно додати скрипт від Google Analytics або Яндекс Лічильник. Як відомо ці скрипти потрібно додати на кожну сторінку сайту, а як довго ви будете додавати якщо у вас 40 або 140 сторінок? Думаю не мало 🙂.

Система управління контентом в якійсь мірі допомагає вирішити цю невелику проблему. Але про це трохи пізніше.

Joomla - це один з найпоширеніших «движків» в інтернеті. Він написаний на мовах PHP і JavaScript, і використовує бази даних СУБД MySQL в якості сховища даних. Думаю для багатьох приємною новиною є те, що Joomla є вільним програмним забезпеченням і розповсюджується під ліцензією GNU GPL.

Поговоримо про двох останніх версіях це системи.

Версія Joomla 2.5.

На мій погляд це була однією з вдалих версій в порівнянні з попередніми. Версії 1.5, 1.6, 1.7 були відверто кажучи жахливі в плані управління і безпеки. Хоча розробниками і випускалися додаткові версії, які ставили латки, але все одно це не особливо рятувало.

Проходило щонайменше тиждень, як «хороші» розумні люди зламували сайти на цих версіях, і викладали керівництва по злому в інтернет.

Як відомо сайт складається з html

Головна сторінка Адмін-панелі Joomla 3

шаблони

За зовнішній вигляд в Joomla відповідають шаблони. У них використовується переважно html і php, ну без CSS звичайно нікуди не втекти. У шаблоні «описується» зовнішній вигляд сайту, і позиції модулів. Позиції призначені для розміщення функціональних частин сайту, наприклад меню, календаря, форм реєстрації та інших.

Написання шаблонів у версії 1.5 було досить складним, код шаблону був трохи громіздким.

З приходом версії Joomla 2.5 стало трохи краще. Хоча для переходу на цю версію, багатьом довелося переписати шаблони. З виходом версії Joomla 3 переписувати шаблони, розробникам не довелося, тому що шаблони версії 2.5 і 3.x повністю сумісні.

Шаблон складається з наступних файлів:

index.php - це головний файл шаблону. У ньому описується html структура сторінки і розташування блоку.

Повертаючись до вище перерахованої проблеми з додаванням скриптів. Додаючи скрипти Google Analytics або лічильники в index.php, вони будуть на всіх сторінках сайту.

style.css - файл стилів. Назва може бути будь-яким, все залежить від розробника. Але я не знаю сучасного сайту який би не використав стилі CSS.

templateDetails.xml - файл опису шаблону або як його ще називають файл установки. У ньому описуються такі інформації як: про автора, дата створення шаблону, назва шаблону і тд. А так же імена позицій в шаблоні, і папки шаблону такі як: css, js, fonts і так далі.

Створення шаблону для Joomla досить великий матеріал. Думаю, що керівництво створення шаблону буде описаний в наступних статтях.

А тепер давайте перерахуємо основні можливості CMS Joomla.

 • Можливість створення чіткої структури сайту
 • Для кожної сторінки можна визначити свій опис і ключові слова, а це дуже корисно для просування в пошукових мережах
 • Можливість обмежувати доступ для користувачів, наприклад для зареєстрованих користувачів або гостей
 • Структурування медіа-файлів такі як: фото, відео, аудіо.
 • Можливість розташування функціональних блоків у встановлені позиції в шаблоні
 • Налаштування показу випадкових новин або статичних сторінок
 • Можливість попереднього перегляду перед публікацією сторінки.
 • Простота написання шаблонів
 • Величезна кількість різноманітних плагінів для розширення функціоналу сайту.

З головних мінусів можна виділити

 • Адміністративна панель - не можна її назвати інтуїтивно зрозумілою. Для новачків вона здасться досить нагромаджених.
 • Багато плагіни і компоненти для Joomla є платними. А точніше повний функціонал того чи іншого плагіна надається тільки по оплаті. Хоча і багато безкоштовних, але вони нагромаджують «підсумковий» код сторінок, а це не дуже добре для SEO.
 • Joomla не особливо підходить для створення блогів.

Менеджер модулів в Joomla 3

На цьому я закінчую оглядову статтю про Joomla.

На мій погляд саме CMS Joomla найбільш підходить для новачків при створення свого сайту. Тому що перевести з HTML в шаблон Joomla не є важким завданням, для розробника який знає основи html і css.

Як відомо ці скрипти потрібно додати на кожну сторінку сайту, а як довго ви будете додавати якщо у вас 40 або 140 сторінок?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью