<
 • Главная
Статьи

Кращий движок для сайту, як перевірити на чому написаний сайт

 1. Що таке движок сайту
 2. Які найпопулярніші CMS сьогодні
 3. WordPress
 4. OpenCart
 5. Joomla!
 6. Drupal
 7. phpBB
 8. punBB
 9. MODX
 10. Bitrix
 11. DataLife Engine
 12. Vii Engine
 13. Чистий html або движок?
 14. Чи впливає вибір CMS на просування
 15. Як визначити, що за движок у сайту

Зміст статті

Давайте подивимося, що там у нас по двигунам для сайту - чи треба використовувати їх, чи не краще робити на чистому HTML, чи впливає використання певного движка (CMS) на просування і так далі.

Що таке движок сайту

Движок - це система, за допомогою якої ви керуєте сайтом. Професійна назва движка сайту - Content Management System (CMS), тобто система адміністрування сайтами. Будь-яка CMS являє собою готову оболонку для розміщення на хостингу. З її допомогою веб-майстер створює необхідний дизайн, трудиться над юзабіліті сайту, оформляє контент і робить багато іншого. Більшість двигунів прості у використанні і дозволяють працювати з їх допомогою людям, далеким від веб-дизайну та програмування.

Основна мета движків - це полегшити управління сайтом.

До появи двигунів сайти складалися з статичних сторінок, які створювали вручну і завантажували на сервер
До появи двигунів сайти складалися з статичних сторінок, які створювали вручну і завантажували на сервер. З появою динамічних сторінок необхідні дані почали вилучатись з бази і направлятися користувачеві. На сторінках розміщуються спеціальні скрипти, які становлять програмісти. Для полегшення процесу створення динамічних сайтів почали розробляти двигуни. Інтерфейс будь CMS виглядає як кнопкове меню, за допомогою якого каскад сайту і вміст будується як конструктор.

Існує безліч СMS, призначених для різних видів проекту. Одні краще підходять для розміщення блогу або новинного порталу, інші - для створення і підтримки інтернет-магазину. Щоб зрозуміти, який движок для сайту краще, потрібно ознайомитися з популярними CMS і їх можливостями.

Які найпопулярніші CMS сьогодні

Двигуни бувають платні та безкоштовні, мають свої достоїнства і недоліками. Новачкам, вибираючи движок для сайту, слід на якийсь час зупинитися на вивченні безкоштовних движків, так як не варто лізти в нетрі завчасно, не знаючи напевно, що ж підійде найкраще.

WordPress

Це мій улюблений движок. Мій блог зроблений на ньому. WordPress є найпопулярнішою CMS. Більше 50% сайтів в інтернеті створені на движку WP. Це безкоштовний движок. З самого моменту своєї появи Вордпресс був просунуту платформу з великим арсеналом можливостей.

Основні переваги ВП:

 • проста установка, настройка і інтерфейс;
 • наявність великої кількості безкоштовних плагінів для розширення робіт, які можна швидко підключити;
 • редагування php і css-файлів в панелі адміністратора, вставка тексту з будь-якого редактора;
 • наявність макросів html-тегів для автоматизації оформлення контенту;
 • більшість продуктів WordPress переведено на російську мову.

Як мінуса можна відзначити той випадок, коли встановлена ​​велика кількість плагінів, через які сторінки можуть довго завантажуватися. Якщо ви розраховуєте користуватися складним функціоналом при роботі з сайтом, можливо, варто спробувати інші движки.

Вордпресс визнаний усіма як ідеальний движок для створення блогів. Підтримувати і розширювати блог не складе труднощів. Варто повозиться з дизайном шаблону, додати зручний для функціонал, підібрати потрібні плагіни. При виході нових версій не забувати оновлюватися. Кожен новачок зможе без проблем виникнути в даний процес.

Взагалі, з роботи на ВП багато рекомендують починати своє знайомство з арсеналом існуючих CMS. Розібравшись з WordPress, буде трохи легше освоювати більш складні движки.

OpenCart

Кращий безкоштовний движок для інтернет-магазинів, на мою думку. OpenCart являє собою систему для створення інтернет-магазинів. Движок також є безкоштовним, має різноманітний набір функцій. CMS проста в управлінні і не вимагає особливих зусиль при установці і настройці.

OpenCart зручний для внутрішньої оптимізації. Движок дозволяє вручну прописувати url сторінки. В сторінці категорії або товару можна прописати title, мета-теги і назви зображень. CMS багатомовна, підтримує перегляд історії замовлень для клієнтів, імпорт Excel. Крім перерахованого, існує можливість створювати купони для знижок, подарункові сертифікати, оформити акції на сторінках товарів і створити партнерську програму.

Безкоштовної CMS OpenCart досить успішно користуються компанії малого та середнього бізнесу.

До недоліків можна віднести можливі проблеми з кодом 404 . Дистанційна сторінка може не віддаватися цим кодом, через що пошуковий бот буде продовжувати її індексувати. Таким чином, існує небезпека «засмічення» індексу вашого сайту, в слідстві чого виникнуть проблеми з пошуковою оптимізацією. Та й взагалі в стандартній версії багато сирих моментів з точки зору SEO, які доведеться допілівать програмісту.

Joomla!

Joomla сидить на другому місці в топі популярних CMS, на якій створено близько 10% всіх сайтів. Джумла не тільки багато в чому схожа на WordPress, але і має ряд інструментів для професійних розробників, які поєднуються з простотою інтерфейсу.

Безкоштовних розширень в рази менше, ніж на WordPress. Взагалі біда дістати найпростіші речі, під які на Вордпресс давно написані плагіни.

Є такий сайт - Джумлан. Так ось ми з моїм другом Сашком Арсенкіним вважаємо, що ті, хто робить сайти на Джумла - повні джумлани. Ці люди роками збирали набори плагінів і рішень під цю CMS, і тепер трусяться над ними, аки Кощій, і не можуть звільнити свій розум і перейти на сторону Вордпресс.

Drupal

Потужний движок Drupal дихає в спину своєму найближчому конкуренту Джумла. Більше 7% розробників вважає за краще Drupal іншим CMS. Професіонали цінують міць і продуманий інтерфейс, які дозволяють працювати над великими сайтами. Двигун має крутими, але складними інструментами.

Зазначу наступні переваги:

 • присутність хуков (hooks) дозволяють забезпечувати стабільну роботу системи;
 • конструювання довільних типів даних і їх відображення завдяки модулям CCK і VIEWS;
 • систематизування контенту за рівнями, ознаками і категоріям завдяки модулю Taxonomy;
 • інші модулі, що дозволяють розширювати сайт блогами, форумами, профілями, OpenID.

Мінуси движка:

 • складна система для недосвідченого користувача, що вимагає навички в програмуванні;
 • велике навантаження на сервер.

Drupal відмінний движок для створення складних багатофункціональних сайтів. Така CMS підійде для створення інтернет-порталів, ігрових та інших спільнот, великих інтернет-магазинів, корпоративних сайтів.

phpBB

Движок phpBB є популярною CMS серед розробників форумів. Виходячи з назви можна здогадатися, що движок написаний на php, який підтримує всі популярні бази даних.

Незважаючи на безкоштовне розповсюдження, phpBB має широкий функціонал і велика рунетовського співтовариство, яке також доповнює арсенал можливостей движка. Головними функціями CMS є налаштування прав доступу для адміністратора і модератора, розпізнавання пошукових роботів, створення опитувальників і груп користувачів.

Движок зручний як для керуючих форумів, так і для звичайних користувачів. Володіючи необхідним потенціалом для створення і розвитку форумів, CMS не особливо вимоглива до ресурсів хостингу.

punBB

Якщо вам потрібно створити простий форум з простим управлінням, движок punBB підійде краще за всіх. Безкоштовну CMS легко встановити і налаштувати під себе. Компактний движок характерний високою швидкістю роботи і максимальною простотою.

У вашому розпорядженні не буде особливого арсеналу модулів і розширень, так як система одна з найслабших серед форумних движків. Однак в панелі адміністратора можна швидко розібратися з настройками і необхідними функціями. CMS створює мізерну навантаження на хостинг і володіє достатньою системою безпеки для підтримки стабільної роботи невеликого проекту.

Якщо ви хочете створити невеликий і простий в технічному плані форум, для якого не намічені великий бюджет і інші ресурси, то punBB цілком вистачить на реалізацію.

MODX

Незважаючи на невелику популярність, CMS MODX досить перспективна і багато прогерія високо її оцінюють. Вона і під SEO-завдання непогано пристосована.
Незважаючи на невелику популярність, CMS MODX досить перспективна і багато прогерія високо її оцінюють
Серед плюсів можна виділити:

 • настройку мета-тегів для кожної сторінки сайту;
 • простоту в створенні внутрішньої перелинковки;
 • створення будь-якого дизайну без будь-яких обмежень за допомогою XHTML і CSS коду;
 • потужний API;
 • розширення сайту за допомогою чату, форуму, каталогів, новинних рядків, блогів і т.п.

В принципі, движок можна назвати універсальним, так як на ньому можна створювати хороші сайти різних типів: блоги та інші інформаційні ресурси, корпоративні сайти, магазини і навіть соціальні мережі. PHP-програмістам надані широкі можливості по кастомізації і змін в робочій оболонці. Движок володіє чудовими функціями для робіт по внутрішній оптимізації сайту. Можна ставити потрібні заголовки, створити ЧПУ, опис та ін. CMS використовують як новачки, так і професіонали.

За допомогою MODX можна працювати над декількома сайтами одночасно. Ця можливість виявиться дуже цінною для власників сіток сайтів.

Bitrix

Платний движок Bitrix є найпопулярнішою комерційною CMS в рунеті. Ця система має зрозумілу оболонку для створення правильної структури будь-яким користувачем. Движок перш за все призначений для створення комерційних сайтів.

Основні плюси Bitrix:

 • зрозумілий інтерфейс;
 • постійна робота над безпекою;
 • наявність широкого кола довідкових матеріалів, мінлива, тематичних сайтів для освоєння тонкощів роботи;
 • високий рівень технічної підтримки;
 • можливість підключення популярні бази даних;
 • підтримка бухгалтерських програм, завдяки якій CMS користується попитом у корпоративних фірм.

Основні мінуси движка:

 • велике навантаження на сервер;
 • пакет Бітрікс з необхідними розширеннями може обійтися в копієчку, продукти мають широкий ціновим діапазоном: 4000-25 000 руб;
 • відносно низька продуктивність системи.

Завдяки просунутим бухгалтерських систем і інших модулів для економічних розрахунків, Бітрікс є кращим комерційним варіантом для створення потужної інформаційно-обчислювальної бази корпоративного порталу або великого онлайн-магазину.

DataLife Engine

DataLife Engine (DLE) - платна система управління, розроблена в російській компанії Софтньюс Медіа Груп. Движок досить популярний серед вітчизняних розробників і давно закріпився в десятці топових систем. DLE поширюється двома типами ліцензій. Базова ліцензія надає скрипт з відкритим кодом і можливість оновлюватися протягом року. З розширеної ліцензією можна провести копірайт з призначеної для користувача частини, спробувати всі можливості движка і скористатися додатковою технічною підтримкою скрипта.

В рунеті на DLE розміщують, в основному, розважальні ресурси: онлайн-кінотеатри, торрент-трекери, сайти відеоігор і т.п. Іноді на DLE можна зустріти інформаційні сайти, але значно рідше, ніж на Джумла або друпалі.

CMS відрізняється відносно високою ресурсоемкостью. При обмежених ресурсах хостингу можна створити досить великий портал. Також на движку можна створити ЧПУ і мета-теги сторінок, що є позитивним моментом при роботі з сайтом.

Незважаючи на широке коло можливостей CMS, вона також володіє істотними мінусами. Основним недоліком є ​​система безпеки. Якщо дивитися статистику Яндекса, можна виявити більшість заражених сайтів, які працюють на DLE. Незважаючи на комерційну основу движка, статистика з безпеки грає явно не на його боці, що ставить під сумнів сумлінність розробників.

Кожен двадцятий сайт, створений на DLE, потрапляє в бан пошукових систем.

Для новачків може виявитися складним процес оновлення CMS. Деякі файли зажадають ручного коректування, яка передбачає деякі навички в програмуванні.

Vii Engine

За допомогою Vii Engine ви можете створити повноцінну соціальну мережу, на зразок ВК і Facebook. Движок є платним і коштує приблизно $ 500. У чомусь Vii Engine нагадує DLE, проте сам по собі движок представляє самопісний скрипт. Для тестування можна скачати на просторах рунета зламану версію.

Не обов'язково розглядати Vii Engine як движок для створення суто соціальних мереж. Можна спробувати здійснити проект у вигляді невеликого співтовариства, скажімо, шанувальників автомобільного бренду або молодіжного сайту для любителів Пепсі.

Чистий html або движок?

Переваги є і у одного, і в іншого варіанта. Взагалі, для різних проектів і людей підійде як той, так і інший варіант. Для новачка набір html швидше за все не підійде, тому вибір за CMS. Більш досвідчений користувач або професійний розробник при виборі способу повинен оцінити масштаби проекту і часовий ресурс.

Переваги використання движка:

 • більшість CMS безкоштовні;
 • маса довідкових матеріалів по популярним движкам;
 • всілякі розширення;
 • економія часу;
 • достаток готових шаблонів;
 • в більшості випадків не обов'язково знати html для оформлення сайту.

Позитивні сторони написання html:

 • високий рівень безпеки;
 • зайвий код виключений, що забезпечує швидкість завантаження;
 • незалежний вибір типу верстки;
 • необмежена реалізація будь-яких ідей.

Якісний сайт, написаний на html, вважається більш оптимізованим, на відміну від шаблонів движка. Кращий варіант для створення СДЛ - використання CMS з ручними правками в html.

Досвідчені розробники ставляться до питання швидкодії неоднозначно. Використання чистого html з метою швидкого завантаження сайту має формальний характер. Не варто випускати той факт, що на швидкодію позначається потужність і канали сервера. З поганого сервера очікування відгуку відбувається довше, що може нівелювати оптимізацію коду.

Чи впливає вибір CMS на просування

Артур Латипов говорив, що вони проводили експерименти в їх seo-компанії, і прийшли до висновку, що движок взагалі ніяк не впливає на просування. Я особисто згоден з цим повністю. Чинників ранжирування так багато, що в топі видачі присутні різні сайти, в тому числі зроблені на фрішних хостингах. Все може залежати тільки від тематики, наприклад, якщо вона вузькопрофільна. Не варто вестися на міф, що комерційний движок краще безкоштовного. Якщо підняти статистику, то відсотки на стороні вільних CMS. Платна може надати зрозумілі ефективні інструменти, але це ще не означає, що на безкоштовній можна здійснити ті ж можливості з більш професійним підходом.

Що ж стосується SEO-оптимізації, то кращий движок повинен включати хоча б такі необхідні можливості:

 • ручне або автоматичне заповнення мета-тегів (title, description, keywords);
 • розміщення заголовків h1-h4;
 • відсутність сторінок-дублів;
 • створення ЧПУ;
 • висока швидкість генерації сторінки та підтримка кешування;
 • забезпечення «чистоти» html-коду.

Як зазначав вище, до хорошим движкам, схильним до оптимізації, відносяться WordPress, MODX, Bitrix. З оптимізацією сайтів на OpenCart часто виникають проблеми. Під час налаштування версії коробочки, без підключення потрібних модулів, створюється велика кількість дублів. Також виглядає дивною робота по створенню ЧПУ.

Кращим рішенням для створення відмінного сайту є підготовка до його оптимізації на етапі створення. Ретельно підготовлена ​​структура, унікальний контент і відповідне семантичне ядро ​​стануть запорукою успіху. Будь-движок грає роль інструменту, яким потрібно навчиться ефективно користуватися.

Як визначити, що за движок у сайту

Визначити движок сайту можна по вихідного коду сторінки, зовнішнім елементам дизайну і структури, шляхів входу в панель адміністратора. Але більш простим способом є аналіз через спеціальний сервіс. Розглянемо пару сервісів по визначенню CMS.

Російськомовний сервіс 2ip.ru включає базу даних з аналізу більше 50 движків. Досить вбити домен сайту і почекати деякий час.

Досить вбити домен сайту і почекати деякий час

Якщо серед доступного переліку не знайдете ознаки використання, значить сайт міститься на рідкісної, можливо навіть самопісний CMS.

За допомогою крутого англомовного сервісу BuiltWith можна дізнатися всю начинку сайту. Для більш детального аналізу можна скористатися платним тарифом.

Сервіс за замовчуванням надає наступну інформацію:

 • сервер;
 • сервіс електронної пошти;
 • хостинг-провайдер;
 • движок
 • фреймворки;
 • лічильники аналітики;
 • бібліотеки JavaScript;
 • віджети;
 • підтримка мобільної версії;
 • використання CSS.

Якщо є що ще сказануть по темі, пишіть в коментарі.

Чистий html або движок?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью