<
 • Главная
Статьи

Livejournal.com. Живі журнали мережевих мешканців

Модуль пошуку не встановлено.

21.01.2007

Костянтин Васильєв

Сервіс онлайн-щоденників Livejournal.com (з англ. Живий Журнал) став за останні роки найпопулярнішим сервісом подібної тематики в російськомовному сегменті Мережі. Він дозволяє будь-якій людині безкоштовно вести свій мережевий щоденник. Для цього не потрібно особливих умінь. Цілком достатньо базових призначених для користувача навичок.

Щоденник буде оформлятися у вигляді блогу. Оскільки слово "блог" з'явилося зовсім недавно, то варто особливо ретельно розібратися з його феноменом.

Слово "блог" - від англійського "web-log", він же "мережевий журнал подій".

Офіційно вважається, що засновником першого блогу ще в 1992 році був Тім Бернес-Лі, який публікував замітки про розвиток Мережі і появі в ній нових веб-сайтів.

Блог - це перш за все сайт, який містить деякі замітки. Нотатки розташовані в хронологічному порядку, як правило, зворотному. Найчастіше блог веде одна людина, буває, що кілька. Також блог може містити посилання на інші блоги, сайти і т.п. Деякі блоги дозволяють залишати свої коментарі до записів, деякі ні. Здебільшого блог дозволяє отримати уявлення про своє автора.

З теорією закінчено, ближче до справи. Далі Livejournal.com, він же Живий Журнал, або коротко - ЖЖ.

Для початку користування сервісом необхідно зареєструватися. Заповнивши стандартні пункти анкети, вже через хвилину можна починати писати в свій щоденник. Особисті щоденники користувачів за типом поділяються на безкоштовні та платні. Про функціональні переваги платних користувачів перед безкоштовними - по ходу статті.

Оформлення щойно створеного щоденника за замовчуванням нехитре - чорним по білому. Його можна поміняти, використавши вбудовані в ЖЖ інструменти на свій смак. Тут же варто згадати про платні користувачів. Для них відкрито набагато більше можливостей в оформленні щоденника та надання йому приємного оку виду.

Після оформлення, як правило, складається подобу візитної картки Після оформлення, як правило, складається подобу візитної картки. Для цього у властивостях щоденника вказується біографія, інтереси, місця навчання, контактні дані. Це робиться для того, щоб читач міг ознайомитися з автором, його захопленнями, життєвою позицією, створити своє уявлення про нього.

Також можна завантажити свій "юзерпік". Це таке зображення, яке буде з'являтися з кожної вашої нової записом. У безкоштовному акаунті можна використовувати до 6 юзерпік. З недавнього часу була введена нова можливість: отримати спонсорований акаунт. Тобто на головній сторінці журналу в правому кутку з'являється реклама, а ви за неї отримуєте деякі бонуси:

- 15 картинок користувача
- Більше варіантів стилів
- Фотоальбом
- Мобільні записи
- Голосові записи
- Свої гами настроїв

Тобто, якщо вам це потрібно - сміливо заводите собі спонсорований акаунт.

Взагалі, ЖЖ-юзери проводять свій час по-різному.

В ЖЖ можна писати, а можна цього не робити. Можна просто читати інших авторів, коментувати їх або ж перегортати і читати далі. Для зручного складання списку цікавлять вас авторів існує спеціально розроблений зручний механізм - "френдстрічку". Він являє собою web-сторінку, на якій в хронологічному порядку розміщені записи тих користувачів, яких ви захотіли там бачити. Якщо, скажімо, вам є що додати до тексту, то можете це зробити тут же, як і прочитати коментарі інших людей.

Кількість авторів, яких ви зможете читати одночасно, обмежено. Всього 750. Такої кількості, як правило, буває більш ніж достатньо. Але якщо вам все ж цього буде мало, то ніщо не заважає відкрити ще один щоденник, благо це безкоштовно.

Якщо ваш щоденник буде цікавий іншій людині - він може додати вас у відповідь.

Також хто завгодно може зацікавитися тим, що ви пишете, наприклад, через пошук.

Пошук в ЖЖ різноманітний.

Наприклад, пошук по інтересам. Кому-то цікавий футбол, комусь автомобілі, а хтось жити не може без риболовлі. При створенні свого щоденника люди пишуть про те, що їм цікаво, що їм подобається, ніж вони люблять займатися. Звичайно ж, далеко не факт, що ви знайдете споріднену душу тільки тому, що захоплюєтеся одним і тим же. Хоча якщо, наприклад, коло ваших інтересів дуже схожий, то результати подібного пошуку можуть бути дуже корисними.

Ще є територіальний пошук. Буває цікаво поспілкуватися не тільки з далеким віртуальним співрозмовником, а з цілком живою людиною, який, можливо, живе через дорогу. Можна шукати по країнам, містам. За віком, по підлозі.

Не так давно додався ще один варіант. Це пошук по навчальним закладам. Якщо ви колись навчалися в якій-небудь школі або ж університеті, то можете сміливо про це писати в "інформації про себе". Дуже може бути, що ви незабаром знайдете своїх колишніх однокласників, одногрупників та будете з ними підтримувати зв'язок вже на новому рівні.

Створений щоденник - це, перш за все, ваша власність, тому політику ведення свого журналу визначаєте особисто ви самі. Це може бути позначено у визначенні рівня доступу до ваших нотаток. Ви можете, наприклад, зробити їх помітними тільки для себе, якщо плануєте писати тільки для себе і з іншими користувачами нічого спільного мати не хочете. Або ж ви можете виставити доступ "тільки для друзів". В такому випадку читати і коментувати вас зможуть тільки "друзі". Можна ж зробити публічний доступ до нотаток без можливості коментувати, або ж дати можливість користуватися коментарями в вашому щоденнику тільки друзям. Але стан, в якому перебуває новий щоденник, - публічне, з повними можливостями для коментування третіми особами. Найжорсткішою мірою цензури є "бан", тобто повну заборону коментування для окремої людини. Причини можуть бути самі різні, природно, за особистим вибором.

Іншими словами, ЖЖ представляє гнучкі можливості для контролю рівня доступу до щоденника. Завдяки цьому можна відсівати непотрібну вам аудиторію, спілкуючись тільки з людьми, які вам цікаві.

Всі записи, які ви напишете в свій щоденник, будуть збережені. Ви можете потім їх читати, користуючись архівами. Або ж можете викачати собі локально на комп'ютер і зберегти у вигляді архіву, наприклад. Записи інших користувачів, які вам особливо сподобалися, можна автоматично зберігати в розділ "Вибране". Потім їх можна сортувати за різними категоріями, для систематизації та зручності навігації.

Для зручності ж навігації по власних записах можна користуватися так званими "tags". Це певні мітки для записів. Якщо ви пишете в журнал кулінарні рецепти, то можете сміливо встановлювати тег, наприклад, "кулінарія". Аналогічно теги можна встановити для записів певної тематики. Це буває дуже зручно, якщо раптом буде потрібно переглянути список постів по якій-небудь темі.

Також при описі ЖЖ варто згадати про спеціальні щоденниках - "community". Так звані "ком'юніті" - це спеціальні щоденники з певної теми зі списком учасників, в даній темі зацікавлених. Ком'юніті також може бути відкритим для нових членів, або з премодерацією для фільтрації небажаних персоналій. Може бути і зовсім закритим, в якому все або більшість постів знаходяться під замком і переглянути їх можуть тільки учасники співтовариства. Але, як правило, в ком'юніті можна вступити вільно. Найлегше їх знайти, користуючись ЖЖ-пошуком серед своїх інтересів.

ЖЖ зараз дуже популярний в Росії. До нього долучаються різні люди найрізноманітніших професій, переконань і поглядів. Росія посідає третє місце за кількістю користувачів, поступаючись лише Канаді і США.

Кожен знаходить в ЖЖ що-небудь цікаве для себе. Один раз опинившись в цій блогосфері, вже важко повернутися назад до гостьових книгах і форумах. Все тому, що ЖЖ - це механізм, створений спочатку для зручності користування кінцевим споживачем, а не комерційний проект. І в цьому і є секрет його успіху, треба думати.
Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью